Тёмный

Exobolygók | #12 | ŰRKUTATÁS MAGYARUL 

Űrkutatás magyarul
Подписаться 110 тыс.
Просмотров 104 тыс.
50% 1

Léteznek bolygók a naprendszeren kívül is?
Hogyan tudjuk őket vizsgálni?
Van köztük olyan, amin élet is lehet?
Milyen távolságra van a legközelebbi élhető bolygó?
Támogasd a munkámat a Patreon oldalán:
/ urkutatasmagyarul

Наука

Опубликовано:

 

9 апр 2020

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 115   
@danieljozsefbalogh7206
@danieljozsefbalogh7206 3 года назад
Biztos sokaknak ismerős az érzés, amikor egy jo sorozatot nézel, es nem birod abbahagyni, alig várod, hogy megtudd, mi van a következő részben. Na, pont ez az érzésem van ezekkel a videókkal, csak ez jobb, mint egy sorozat, mert tanulsz belőle!
@MIKAMotors
@MIKAMotors 5 месяцев назад
Régóta nézem a csatornádat, egyszerűen fantasztikus, én teljesen mással foglalkozom, csak nagyon érdekel ez a téma. Sokszor esténként nem bírom abbahagyni :) Minden szempontból tökéletes, összeszedett, informatív, hibát nem lehet találni :) Megkockáztatom hogy a tiéd e legjobb csatorna amit ismerek youtube-on. További sok sikert hozzá
5 месяцев назад
Köszönöm a kedves szavakat! :)
@balintkende343
@balintkende343 3 года назад
Meg lettek említve a napvitorlák. A működési elvükről és a hasznukról legetne egy videó
@tamasgroff9558
@tamasgroff9558 4 года назад
Nagyon jó videókat csinálsz, csak így tovább! Ábrák, animációk, zenék is tökéletesek.
4 года назад
Köszönöm szépen! Jól eső szavak! :)
@budtux
@budtux 3 года назад
nekem nem nagyon tetszik a zene alatta de azért jó
@jozsefklenk9285
@jozsefklenk9285 9 месяцев назад
Nagyon jó! Ismeretterjesztés felsőfokon! 👍🙂👍
@muveszno
@muveszno 2 года назад
Kedves Gergő (ha jól tudom a neved :) ) ! Zseniálisak a videóid! Nagyon örülök, hogy megtaláltam a csatornádat. Jól felépített, nagyon informatív videókat csinálsz. A narrációd külön dícséretet érdemel. Végre valaki, aki tudja hol kell hangsúlyozni a szavakat, nem vagy monoton, van élet a hangodban. Csak 1 bajom van a videóiddal. Kb 1 nap alatt meg fogom nézni az összeset, aztán majd tűkön ülve fogom várni a következőt :) Csak így tovább és köszönöm a feltöltéseidet!
2 года назад
Nagyon köszönöm a kedves szavakat! :)
@FUNATtiCGamer
@FUNATtiCGamer 3 года назад
Jó a videó és a magyarázat is hozzá. Köszönöm! Feliratkoztam maximális észleléssel. 😀
@violkaibike6517
@violkaibike6517 3 года назад
Nagyszeru video !!!! Orulok hogy ilyen videok magyarul is vannak sokat láttam már de csehul!! NAGYON KOSZONOM!!!!!
@istvankiss1984
@istvankiss1984 3 года назад
Nagyon értékes munkát végzel! Hálásan köszönjük
@ShadowGame-Gyuri
@ShadowGame-Gyuri 3 года назад
Nagyon részletes ahogy elmondod a dolgokat. Tetszik! Felíratkoztam remélem lessz több videód. Csak így tovább!!
@TheLoryka
@TheLoryka 3 года назад
Napvitorlarol jol jonne egy reszletesebb video. Amugy nagyon szuper amit csinalsz, csak igy tovabb!
@sabekkrapek7182
@sabekkrapek7182 3 года назад
a napvitorlás cuccok a napból érkező sugárnyomást használják ki. Wikipédia szerint a nap-föld távolságban 4.57*10^-6 Newton/m² a tolóerő. előnye h semmibe nem kerül, hátránya h 'hangyafasznyi'. és a naprendszer határán ráadásul kiegyenlítődik a tolóerő a blabla m1. szerintem érdemesebb ameddig lehet napelemet használni, ahol pedig már kevés a fény oda pedig RTG. van olyan izotóp amivel 100 évig is elműködhet.
@AftaPancU
@AftaPancU 2 года назад
Profi és hasznos amit csinàlsz gratula 📈🚀👽
@h734802
@h734802 2 года назад
10:50 Addigra már olyan célok fognak mozgatni, amik ma felfoghatatlanok.
@renatosarkozi5127
@renatosarkozi5127 3 года назад
Azt abszolút megértem hogy azért keresnek más bolygókat mivek ugye véges a csillagunk és a bolygónk, bár ahogy mondtad a videóban hogy pár millió év múlva. Nos én valamiért képtelen vagyok elképzeni azt hogy az emberek olyan sokáig képesek lesznek-e fentmaradni. Ezekkel az exobolygókkal szerintem a jelenlegi problémákat lehetne szerintem lelassítani, mint pl a túlnépesedés, és az erőforrások végessége. Csak a távolság és a mai technológia elégge visszatart minket abban hogy eljuthassunk ezekre a bolygókra.
@sabekkrapek7182
@sabekkrapek7182 3 года назад
@@sunipopovici3490 igen igy van. Nagyon messze vannak ezek az exobolygók és itt a földön tökéletes az élet az ember számára. Viszont lehet h normalizálódik a helyzet és túljutunk ezeken a gyerekbetegségeken mint a túlnépesedés és stb. Én arra gondoltam h talán kifejlesztünk valami csillagkapu féle teleportálót (több száz év múlva) amit átlépve egyből a másik helyen lépnénk ki illetve be. Lehet h az űrhajónk évekig vinné el oda a csillagkapu másik felét de onnantól mint egy azonnali féreglyukként szolgálna. És akkor így tudnánk szép lassan kolonizálni. De lehet h előbb lépjük át a Fénysebességet űrhajóval minthogy a csillagkapu lenne kész. Ki tudja mit hoz a jövő. 100 éve még a mobiltelefonálás is csoda lett volna. Bár annyira nem mert 100 éve Tesla már épített rádió irányítású hajókákat. Ma is egy akkora koponya kéne mint Tesla mert amíg nagyon jó elméleti fizikusaink vannak kb stagnál a technikai fejlődés . Vagy cssk türelmetlen vagyok...?
@sabekkrapek7182
@sabekkrapek7182 3 года назад
@@sunipopovici3490 persze erről beszéltünk h lorentz faktor szerint jobban mondva a matematikai egyenlete szerint ha v=1c lesz akkor a gamma faktor = infinity lesz és a befektetett energiának is végtelennek kéne lennie. Ezt még nem tudjuk bebizonyítani mi történik Fénysebességnél de a földi atomórák és az orbitális pályára állított órák eltérő ketyegése alapján az Einstein-i igazság látszik bebizonyosodni.
@sabekkrapek7182
@sabekkrapek7182 3 года назад
@norbert lizicai nevezhetjük az egyik oldalról naívnak, a másik oldalról pedig reménykedőnek. Tisztában vagyok a populációval jelenleg ( 2020.10.) 7.8 milliárd ember él a földön és amikor én születtem 4.237 milliárd volt. Ha matematikailag nézzük aggasztó lesz a helyzet 2050re igen. Na de mondom reménykedjünk h az ember, az emberiség megoldást talál erre a problémára. Ne feledjük el h 10 milliárd jó ember ( a föld számára és egymás iránt ) jobbat jelent mint 5 milliárd gyarló.
@botondkozma7945
@botondkozma7945 3 года назад
Én csak egy valamit nem értek... Ha idegen civilizációt keresünk akkor azt miért önmagunkhoz hasonlítjuk? Egy másik naprendszerben vagy akár galaxisban miért ne jöhetett volna létre egy olyan intelligens civilizáció, akiknek pld nincs szükségük a vízre vagy az oxigénre, hanem az evolúció egy számunkra ismeretlen anyagot szánt nekük? Ezt sosem értettem miért szükítik le a lehetőséget ennyire...?
@keremszepenmiaproblema6127
@keremszepenmiaproblema6127 3 года назад
Azért mert a víz összekever és szétválaszt dolgokat...... Ez egy nagyon ritka jelenség de érdekes gondolat.
@TheDeathGhxst.
@TheDeathGhxst. 2 года назад
A videó fantasztikus (mint a többi) és a napvitorlához hozzáfűzve van is ilyen projekt, a Starshot Intiative akár 20 éven belül elérhet a Proxima Centauri-hoz különböző műszereket tartalmazó "csillagcsip"-jével és képeket és egyéb adatot küldhet a rendszeréről és ezen gondolkodva eszembejut, hogy lehetne Tőled egy videó a csillagközi utazásró melyben ugye ott van az Innovative Interstellar Explorer projekt mely elősegítheti az Orion, Daeladus vagy a Longshot projektet és erről eszembejut az "Oumuamua" melyről megintcsak készülhetne videó vagy például akár más filmekről is készülhetne ilyen tudományos filmbeszámoló akár de persze ezek csak ötletek melyek rám szívrohamot hozó BEFEJEZTEM videóhoz még hozzá lehetett volna adni (kb. ugyanetz oda is odaírtam). De szemeket az égre, indulunk.
@spontanvideok246
@spontanvideok246 3 года назад
Hali lesz video a közeljövőben, amibe a Proxyma Centauri és az Alpha Centauri A, B Csillagokról lesz szó?😊😁 Illetve érdekelnének a Föld Nyári, Téli, őszi, tavaszi Napéj egyenlőségek és Napfordulók illetve a a Nap és a Holdfogyatkozásról és annak gyakoriságáról.😁😁😊😊😊
@SzelHarcos
@SzelHarcos 3 года назад
Mindmeghalunk! :O
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 3 года назад
Az életet még senki sem élte túl.
@janyjozsef
@janyjozsef 3 года назад
Néhány ezer év alatt az ember eljutott az űrbe. Van néhányszáz millió évünk, hogy másik bolygóra eljussunk és ott letelepedjünk. Ezt miért már most csináljuk? Nem értelmesebb lenne a fejlesztéseket elvinni olyan irányba, hogy a Föld legyen optimálisan kihasználva? És csak az után másik irányba kacsingatni? Ez olyan felélem azt megyek tovább dolog. Pedig a Földön még sok ezer évet el lehetne lenni, ha nem így viselkedne az emberiség. Még itt sem tettünk meg mindent, de már menekülnénk.
3 года назад
Nem is most megyünk másik bolygóra. Most csak fejlesztjük a technológiát és tágítjuk a tudásunkat, hogy később mehessünk.
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 3 года назад
Ha lesz hova menni. Ha addig ki nem nyírja magát az emberiség. Egy 120 nanométeres élettelen kémiai szerkezettel nem bír jelenleg. Tegyük fel elmegyünk valahova. Hova? Amikor megsemmisül a Föld a többi galaxis megmarad?.... Tegyük fel megmarad és lesz élhetó bolygó? Élnek-e már ott? Ha igen betolakodók leszünk és kiírtjuk őket mint az indiánokat a yenkik?...
@oticasi
@oticasi 3 года назад
gázbolygóról mesélhetnél még miben térnek el a földtöl?
@NIMRODroy
@NIMRODroy 3 года назад
👍
@nina_2024
@nina_2024 3 года назад
Nagyon ijesztő hallani és látni amikor arról beszélsz, hogy fog kipusztulni a Föld. Nagyon rossz 😭 Egyébként jól a videóid. Beleélem magam 🙂
@johannabodor8966
@johannabodor8966 Год назад
Szia! 10:43 -nál van egy videó, amin a nap növekedése látható. Azt melyik weboldalon találtad, vagy milyen youtube videóból szedted? Előre is köszönöm, ha válaszolsz!
Год назад
Rákerestem angolul a nap halálára
@GA-jm6sh
@GA-jm6sh 3 года назад
Annyi kérdésem lenne, hogy muszálí pont víznek lennie vagy csak Emberi szempontból az ? Mert a Földön is vannak olyan helyek ahol az Ember nem tudna megélni, de még is vannak élő sejtek. Mi van akkor, ha más anyag van mint a víz? Az nem lehetésges?
3 года назад
A Földi élet elengedhetetlen eleme a víz. Minden egyes sejtben, legyen az növényi, vagy állati megtalálható ez a molekula. Nem tudunk elképzelni olyan életet, ami nem használ vizet. Persze az, hogy mi nem tudjuk elképzelni, nem azt jelenti, hogy nincs is olyan, de a kutatók legnagyobb része egyetért abban, hogy ha máshol is kialakult az élet, ott is szükség volt a víz jelenlétére.
@GA-jm6sh
@GA-jm6sh 3 года назад
@ Az nem lehetséges, hogy más folyékony halmaz állapot helyettesítse a vizet ami számunkra nem iható?
3 года назад
@@GA-jm6sh Nem kizárható, de nem is túl valószínű.
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 3 года назад
De van!!!! Bizonyítva vagyon, hogy férfi ember víz nélkül is elél. Sör, bor, pàlinka...
@gyulahodi6052
@gyulahodi6052 3 года назад
@@GA-jm6sh A víznek nagyon jó kémiai tulajdonságai vannak, például nagyon jó oldószer, aminek következtében alkalmas mindenféle anyagok oldatban való tárolására vagy szállítására. A fagypontja és a forráspontja közötti különbség is elég nagy, tehát klímatűrő. Nem vagyok kémikus, de olyan szempontokat is figyelembe kell venni, hogy milyen hajlandósága van kémiai kötés kialakítására más anyagokkal, mennyire jó oxidálószer stb. Ilyen szempontokat is nézve a víz hamar kiemelkedik általában a folyadékok közül, és csak néhány vetélytársa marad. A videó valójában nem azt állítja, hogy élet kialakulásához víz kell, hanem azt tudjuk, hogy a Földön ahol víz van, ott mindig megjelent valamilyen élet is. Magas hőmérsékleten, savas környezetben, sötétben, ez mind nem számít, az élet jeleinek közös tényezője a megfigyelések szerint a nem kristályos szerkezetű, tehát folyékony víz. Nem úgy értendő, hogy a víz kötelező az élethez, hanem ha tudjuk, hogy valahol víz van vagy lehet, akkor ott élet is van vagy lehet. Lehet élet más helyeken is, de ha folyékony vizet találunk valahol, ott már van is egy esély az élet spontán kialakulására vagy megtelepedésére.
@noobslayer1114
@noobslayer1114 3 года назад
4:31 ez egy játék a space flight simulator
@orsjurancsik5996
@orsjurancsik5996 3 года назад
Tegyük fel hogy sikerül eljutni a proxima centauri-ra, és él az emberiség addig amíg a mostani napunk magába zuhan és felrobban. Annak a hatását fogjuk érezni vagy az már hatótávon kívül van??
3 года назад
A mi napunk nem fog felrobbanni. Úgy 5 milliárd év múlva fogy ki a hidrogén utánpólásából. Ekkor először feldagad körülbelül a Föld pályájáig, majd összehúzódik egy törpecsillaggá. A teljes folyamat több millió évig is eltarthat, és semmilyen hatással nem lesz a szomszédos csillagokra.
@nandorpeto4314
@nandorpeto4314 3 года назад
@ amikor felduzzad a nap a föld pályáig azt nem vörös óriásnak hívják?
@mariatoth3293
@mariatoth3293 3 года назад
Zefram Cochrane megszületik 10 év múlva, és feltalálja a térhajtóművet. :D
@gyulaandrasszucs4364
@gyulaandrasszucs4364 3 года назад
Tessék mondani ezt az idegesítő háttérzenét le lehetne halkítani ?
3 года назад
Javasolj nekem valami jót a helyére! :)
@gyulaandrasszucs4364
@gyulaandrasszucs4364 3 года назад
@ Nem az a baj hogy van a háttérben zene ,hanem az hogy túl hangos.Fele ekkora hangerő elég lenne. Az a fontos amit mondassz,de a háttér hangerő elnyomja majdnem a beszédet.
3 года назад
Köszi az észrevételt! Most látom, hogy ez egy régebbi videó, azóta mar nagyobb csillapítással használom a háttérzenét. Remélem, az újabb részeknél már számodra is kellemesebb lesz!
@spontanvideok246
@spontanvideok246 3 года назад
@ Hali Javaslatként ezen video elején és végén lévő Indián zenét tedd be a video alá. De a te beszédedet szeretnénk hallani.😊😊😊 Mert király amiket mondasz. Főleg a Gravitáció és a fénysebességről. A Gravitációs Hullámot én a vízbe ejtett víz cseppel szemléltetném. Az is hasonló mint amit mutattál a két feketeyuk egymásba zuhan. Beleesik egy vízcsepp a vízbe mint a kádba lévő vízbe vagy az esőben a tócsába és belülről kifelé egymástól kis távolságra levő víz gyűrűk formájában terjed a hullám. De persze ez az én hülyeségem.
@_Betty.Ford_
@_Betty.Ford_ 2 года назад
Nálam a zene azért elég komolyan hozzátett csatornafüggésegem kialakulásához.
@balint_szoke
@balint_szoke 8 месяцев назад
Azóta, amióta ezt a videót készítetted, már szerencsésen fellőtték, és gyönyörűen dolgozik nekünk a JWST. Sajnos nem a Napunk megnövekedése okozza a vesztünket, hanem mi magunk, méghozzá 10 éven belül, olyannyira felborítottuk bolygónk, klímánk egyensúlyát a CO2 és a CH4 és egyéb szénhidrogének extrém kibocsátásával. A globális felmelegedés, a klímakatasztrófák miatt a Föld nagy területe élhetetlenné lesz, óriási mértékű népvándorlás alakul ki (már ez is megkezdődött), és végül háborúk (már ez is javában folyik) fogják elpusztítani az emberi civilizációt. 😞
@gyurivarga2781
@gyurivarga2781 3 года назад
Ha pedig vége lesz az univerzumnak, akkor keresnünk kell egy másik univerzumot, ahova átköltözhetünk.
@W3rdUnit07
@W3rdUnit07 3 года назад
Viccnek talán jó.
@Szeklicefiam
@Szeklicefiam 3 года назад
Keresni egy dolog, az már egyre jobban megy. Viszont odajutni..., az más.
@falusiistvan3744
@falusiistvan3744 2 года назад
Figyelj, ha lesz még akkor, elképzelhetetlenül sokára emberiség, addigra már elképzelhetetlenül fejlett lesz a technológia, szóval ha léteznek vagy létrehozhatóak más univerzumok, és nincs elméleti akadálya, hogy innen valaki oda jusson, akkor szerintem meg fogják csinálni az ükükük...... ükükükük unokáink.
@mr_keksz02
@mr_keksz02 Год назад
4:30 - ez a jelenet a Spaceflight Simulator-ból lett kiragadva? 🤔 Kedvenc androidos játékom, csak azért kérdem 😁
Год назад
Igen, jópofa! :)
@norbertelek2334
@norbertelek2334 3 года назад
A Proxima centaury egy vörös törpe, melynek óriási napkitörései vannak, viszonylag sűrűn. Ezt a csillagot kihúzhatjuk a listáról. Miért nem a másik két csillagról beszélünk, ami hasonló a naphoz. ? Alpha centaury A, és B. (mit tudunk róluk? )
@norbertelek2334
@norbertelek2334 3 года назад
@Csaba Hodoba Köszönöm. - Úgy gondoltam, minden hasonló csillag körül vannak bolygók. - (én reménykedem, hátha mégis vannak körülöttük bolygók)
@jidaki
@jidaki Год назад
Létezik olyan naprendszer aminek a csillaga kisebb mint a bolygója?
Год назад
Nem valószínű, de nem is kizárt. Én nem tudok ilyenről
@zoltansinka7521
@zoltansinka7521 11 месяцев назад
Léteznek Pl: PSR B1620-26 Ez egy fehér törpe+pulzár kettős egy nagy Jupiterrel, PSR B1257+12 Ez meg egy pulzár három kőzetbolygóval. Biztos van több is...
@suleotto
@suleotto 26 дней назад
Szia Miért kell szilárd felszin a bolygóra? Amikor a földi élet is a tengerbe keletkezett ami nem szilárd
26 дней назад
Az értelmes kommunikációhoz egyáltalán nem elhanyagolható, hogy a felszínén tevékenykedjenek.
@suleotto
@suleotto 26 дней назад
Esetleg agyhullámok, telepátia?
@turcsikmisi
@turcsikmisi 2 года назад
Mióta ismerik a fizikusok a naprendszerünk létezését?
2 года назад
Nehéz a kérdésedet értelmezni. Vagy csak innom kéne még egy kávét?
@oliver4711
@oliver4711 2 года назад
A nap vitorla hogy működik?
2 года назад
Lesz róla epizód
@oliver4711
@oliver4711 2 года назад
@ 🙂 Most csak egy kérdésem lenne még. Voyager szondákról jutott eszembe, ha napelem lenne rajtuk, meg tudnánk azt csinálni hogy egy irányított lézersugárral, vagy a napból egy összegyűjtött fénysugárral megvilágítani, és ezzel energiához juttatni ezeket az eszközöket? Nyilvan nagyon pontosan kell célozni, de ha nagy maga a fénysugár, és a napelem is elég nagy akkor el lehet találni sztem. Ahogy pl a rádióadást is el lehet küldeni odáig.
@thebitman489
@thebitman489 Год назад
"...Ha kifejlesztünk egy gyorsabb utazási módot, mondjuk a napvitorlát..." Nem hinném, hogy a napvitorla sokáig maradna egyben a csillagközi térben. Egy emberöltőhöz képest "pikk-pakk" tönkretennék a (mikro) meteoritok.
Год назад
Elég az első pár évben gyorsulni, utána már megvan a tempó, nem lesz rá szüükség.
@thebitman489
@thebitman489 Год назад
@ Tételezzük fel, hogy így van. Felgyorsult a hajó és fénysebesség közeli sebességgel hasít. Eddig minden rendben. A célpontot "megközelítve" azonban ugyanannyi ideig lassítania kell, ameddig induláskor gyorsult. A vitorla tehát az út során végig szükséges.
@BoGBoR
@BoGBoR 10 дней назад
Tehát van olyan bolygó ami viszonylag közel van és lakható találtak már ilyen bolygót ???
10 дней назад
Ezt szűrted le a videóból?
@BoGBoR
@BoGBoR 10 дней назад
Hát nem csak kérdeztem de amúgy nagyon érdekes volt
@gergelyjuhasz7448
@gergelyjuhasz7448 3 года назад
Az új világ keresése helyett szerintem egyszerűbb lenne ha mi magunk hoznánk létre egy új bolygót. Nagyon sok kritériumnak kell megfelelnie egy bolygónak hogy jó legyen. Pl lakható zóna, folyekony víz, levegő. És ugye ott van a bolygó amiről beszéltél a proxima b a legközelebbi csillagon levő bolygó viszont annak a tengelyforgása is kötött. Szóval lehet egyszerűbb lenne magunknak csinálni
3 года назад
Az ötlet nem rossz, de honnan szerzünk annyi tömeget?
@gergelyjuhasz7448
@gergelyjuhasz7448 3 года назад
@ egy aszteroidamezőben szerintem simán lenne egy bolygónyi anyag. Nem mondom hogy kis vállalkozás lenne és talán nem is tudnánk pont olyat csinálni mint a föld de könnyebb lesz mont keresgélni
3 года назад
@@gergelyjuhasz7448 A Mars és a Jupiter közötti aszteroida övben sincs elegendő anyag hozzá.
@keremszepenmiaproblema6127
@keremszepenmiaproblema6127 3 года назад
@ ráadásul a Jupiter befolyásolná az adott bolygó pályáját
@jozsefbognar4827
@jozsefbognar4827 3 года назад
Vagy ott van a Vénusz illetve a Mars és nem kell új bolygót létrehozni, "csak" terraformálni kellene őket.
@ttv_mrbeniexe5332
@ttv_mrbeniexe5332 3 года назад
Patakit elvileg már elvitték már a földönkívüliek
@jozsefantal4769
@jozsefantal4769 3 года назад
Ja, lehetne Edda művek a az UFÓ-k sorozat alatt. Amúgy amennyire tudatlanok vagyunk a vilàgmindenséghez képest bármi elképzelhető!
@ttv_mrbeniexe5332
@ttv_mrbeniexe5332 3 года назад
@@jozsefantal4769 ez így van. Bármi lehet. De az is biztos ha valakit vinnének az ufók nem a Pataki lenne. Orbánt mondjuk pls xd
@tivcsiszlavitsek8281
@tivcsiszlavitsek8281 2 месяца назад
2024.04.10. Köszönet.
@vstefii5186
@vstefii5186 3 года назад
Soha ne hagyd abba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
@e46touringalain61
@e46touringalain61 Год назад
lehet egy kérdésem ami már régóta zavar csak nem tudtam hogy tegyem fel a kérdést végre megtaláltam eme videó ru-vid.commxdTQmliqZc vajon igaz? mindig is zavart solár szisztem :) egy síkban való ábrázolása ahol a nap mindig mozdulatlanul van ábrázolva, ami szinte elképzelhetetlen, nem??? valaki tudna rá válaszolni? köszike
Год назад
Igen, a galaxis közepéhez viszonyítva valami hasonló mozgása van a Naprendszernek, igaz, egyik égitest sem húz csíkot maga után! :)
@e46touringalain61
@e46touringalain61 Год назад
@ köszönöm ...nyilvan való... hisz nem ustokos es nincs égéstér sem viszont jol ábrázolja a megtett utat ami hasonlit arra mint mikor pénzérméket guritanak bele egy "kraterba" aminek a közepén egy súly húzza le a gumiasztalt illetve az ellipszis keringés sztem Termeszetesen a ti vagytok a best köszi
@dxfgukl9900
@dxfgukl9900 3 года назад
4:41 ez nem az sfs? (Spaceflightsimulator)
@dxfgukl9900
@dxfgukl9900 3 года назад
@Csaba Hodoba ja
@matyashadobas8716
@matyashadobas8716 3 года назад
1:25 nem mert a holdat lehet látni
@torma993
@torma993 2 года назад
.
@klopp29
@klopp29 3 года назад
Mi a hatterzene?
3 года назад
Keresd a választ a videóim között! ;)
@klopp29
@klopp29 3 года назад
Én nem találom
3 года назад
@@klopp29 Keresd a 26-27 rész környékén ;)
@klopp29
@klopp29 3 года назад
@ a kommentek közt a leírásban vagy konkrétan a videoban?
3 года назад
@@klopp29 Konkréta a kettő között
@jenonefeher9337
@jenonefeher9337 3 года назад
Kuss zene!
@Andy-zh1fo
@Andy-zh1fo 3 года назад
Azért én őszintén remélem, hogy nem találunk másik bolygót amit hasonlóan tönkre tehetünk. Jobb ha az ember marad itt, legalábbis amíg így él.
Далее
Földönkívüliek (1/3)   |   #26  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
22:03
A Szaturnusz bolygó 1/2  |  #58  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
14:42
How I Did This INSANE Trick 🤯📱🍬
00:10
Просмотров 4,7 млн
A Hubble Űrteleszkóp  |  #24  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
21:33
A Vénusz bolygó  |  #51  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
21:17
Просмотров 232 тыс.
Die Schöpfung  (Weltraumdokumentation)
1:06:21
Просмотров 3,4 млн
Ennyi idő alatt halnál meg a naprendszer bolygóin
10:32
Ember az űrben  |  #6  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
11:34
Просмотров 68 тыс.
A Voyager űrszondák  |  #22  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
19:48
Földönkívüliek (2/3)  |  #28  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
18:45
keren sih #iphone #apple
0:16
Просмотров 1,7 млн
ТОП-5 культовых телефонов‼️
1:00
Дени против умной колонки😁
0:40