Тёмный

GSM-R és ETCS 

Scorpius Gaming N More
Подписаться 2,2 тыс.
Просмотров 2,7 тыс.
50% 1

Наука

Опубликовано:

 

2 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 13   
@zoltankallo949
@zoltankallo949 3 года назад
8:02 visszaváltás L1-ből: ez 2 db 60-as típus. Ha itt L2 venne akkor 2 db 61-es lenne és úgynevezett harter Ausstieg, ami magyarosan talán kényszer kiszállás jelent. Mivel itt 2 db 61-es után az RBC-vel közli, hogy viszlát és bontja a kapcsolatot és visszavált azonnal nemzetibe.
@vezetofulke1691
@vezetofulke1691 Год назад
Az RBC központok azonosítója és telefonszáma hol van leírva? Utasítás szerint az útvonalkönyvnek kéne tartalmaznia de egyikbe se találtam. A 25-ös vonal esetében ráadásul azt írja nincs vonatbefolyásolás, holott a hatályos vonali végrehajtási utasításban ETCS L2 van leírva, sőt még az RBC-k hatóköre is részletesen fel van sorolva, éppen csak a bejelentkezéshez szükséges adat nincs benne... Kérdeztem ezzel foglalkozó biztbereseket de széttették a kezüket, mert ők se tudják.
@eg3100
@eg3100 Год назад
Öriszentpéter bejáratán Hodos felől és Kerta elágban belép magától a L2 szintre. Amikor ment a próbaüzem a Flirtekkel, akkor a részt vevő mozdonyvezetők megkapták a szükséges adatokat. Jelenleg nincs végleges engedélye a 25-ös vonalnak, próbaüzemben van hivatalosan, végleges engedély folyamatban van.
@zoltanonody3541
@zoltanonody3541 Год назад
Szia! Az ETCS L2 akkor már nem pontszerű vonatbefolyásolás? Rádiós kapcsolattal vizsgálja felül, hogy a mozdonyvezető tartja e a sebességkorlátozást és a jelzőutasításokat?
@eg3100
@eg3100 Год назад
Szia! Nem, a L2 folyamatos kapcsolatban van a rádiós központtal. A központtól a menetengedélyt kapja a pálya adatokkal együtt. A sebességet és a menetengedély végét a fedélzeti berendezés felügyeli, ahogy L1 esetén is.
2 года назад
ezek szerint a herceghalom -biatorbágy között történt vasűti baleset mozdonyai nem érzékelhették az etcs-t?
@barnabaskohlmann8013
@barnabaskohlmann8013 4 года назад
Helló! Két kérdés merült fel bennem a videó alatt. Ugye említetted, hogy az ETCS a korridorvonalakon fog kiépülni. Viszont itt jött a kérdésem hogy a 15 - 21-es vonal milyen korridor, mind a napi max 5 tehervonatával. Vagy csak ez is EU-s pénzböl futotta a GYSEV-nek? A másik pedig hogy van-e vagy ismersz-e arra valami értelmes választ arra hogy a balízokat miért kereszttartókra szerelik és nem a beton átkötöbe fúrják bele. Amit ugye aláveréskor illetve komolyabb pályabeavatkozásoknál le kell feszegetni a sín oldaláról/aljáról. (Biztberes berkekben se tudják pontosan a miértjét, csak azt hogy "mert ez így nem megengedett")
@eg3100
@eg3100 4 года назад
A 15 és 21 a Semmeringet elkerülő vonal része, csak osztrák oldalon nem készült el a drót Szentgotthárd - Graz között. Egyébként igen, eu támogatásból épültek át a vonalak és az Etcs is abból épült. A balízoknál meg a subset tartalmazza, hogy hogyan kell rögzíteni, a 2.2.2, ami alapján a hegyesi vonalon épült, még megengedte közvetlenül a talpfára/betonalja telepíteni, az újabbak viszont már csak a két sinszál közé feszített tartón engedik. Lefeszegetni nem kell, csavarokkal van összefogva a vége.
@BenceSnurikTrainspotting
@BenceSnurikTrainspotting 4 года назад
Köszi a videót, sok új dolgot tudtam meg. Lehetne még ilyen! :)
@zoltanvizi7973
@zoltanvizi7973 4 года назад
Szuper! Még több vasutas videót légyszíves.
@pukibaba111
@pukibaba111 4 года назад
TSR balíz nem fix ahogy a képaláíráson van hanem pont ahogy látszik a képen, (és ahogy említed is) LEU-s
@eg3100
@eg3100 4 года назад
Elrontottam volna a képaláírást? Úgy értettem, hogy Tsr és fix balízok vannak a képen.
@zoltankallo949
@zoltankallo949 3 года назад
Érdekes az, hogy ha natív TSR-t - ráadásul vezérelt balízzal - használnak fel útátjáró fedezésére. Normál esetben TSR-re nem vezérelt balízcsoportot alkalmazunk (igaz nem magyar vasúton) NID_TSR=255. Példának a lassan járható szakasznál mondjuk 70 km/h esetében 950 m fékúttal kell számolni. Erre jön rá a + 50 m amíg az EVC feldolgozza. De ez csak tényleg és ideiglenesen lassan járható szakaszokra van alkalmazva. Állandónál már más a helyzet. Útátjárók esetében 1500 m távra van egy fix balízpár lerakva ami hasonló bizonyos értelemben a TSR-hez, de olyan módon, hogy a megadott lassan járható sebességet az átjáró előtti 10 méterben kezdi el érvényésíteni a következő módon: Az általános fékút táv elején jön egy vezérelt balízpár amikor is ha az útátjáró nem biztosítható akkor érkezik egy üres távirat. Így az erre vonatkozó TSR érvénybe marad. Az átjáró előtti, utáni 10 m távban van egy fix balíz ami a TSR feloldását oldja meg. Fentiek L1 esetében vannak így. L2 esetében a vezérelt balízpár előbbre kerül mint az általános fékút. Ez a max pályasebességtől és a LEU által az EVC felé adott info feldolgozási idejével számolva kell lerakni, Itt is egy fix balízpárral 45-ös típussal kezdődik a hely megadása, 72-es csomaggal. Majd jön a vezérel balízpár, 43-as típus, ami nem biztosított átjáró esetében 65-ös csomagot ad fel. Ha biztosított akkor nem adja fel a 43-ason a csomagot. Ilyenkor VMax van. Majd az átjáróhoz közel jön egy megint csak vezérelt balízcsoport 44-es típus, ami a korábbi 43-ast megismétli vagy aktualizálja akár megállásra adó paranccsal. Itt vagy 65 vagy 88 ami csomag jöhet fel. Vannak ennél cifrább esetek amikor egy teljesen egyedi csomagot feladó vezérelhető balízpár van, ezáltal 65, 88 mellett mást is tud.
Далее
ETCS Alapok
36:02
Просмотров 1,9 тыс.
Вопрос Ребром - Серго
43:16
Просмотров 1,5 млн
BE: Ilyen elképesztő kiállítást még nem láttál
15:29
Shadowgate (NES) - Pelimuistelot
17:53
Просмотров 1 тыс.
How To Read Russian In 9 Minutes (Seriously)
9:10
Просмотров 1,4 млн
Transitioning IN to ETCS
3:40
Просмотров 7 тыс.
ETCS
38:53
Просмотров 3,5 тыс.
iPhone 16
0:20
Просмотров 13 млн
Распаковка Huawei Mate XT🔥
0:54
Просмотров 81 тыс.