Тёмный

Jak przygotować patrony do Remingtona? 

Project Boungler
Подписаться 12 тыс.
Просмотров 101 тыс.
50% 1

Wspieraj mój kanał: patronite.pl/boungler
GDZIE KUPIĆ?
Broń czarnoprochowa aktualne oferty w sieci - bit.ly/2kfHLZg
Remington 1858 - 8" lufa Ceny - bit.ly/2fYwbQJ
Remington 1858 - 5.5" lufa Ceny - bit.ly/2fChu1Q
Małe wagi jubilerskie Ceny - bit.ly/1rqu7mt
PRZYDAŁO SIĘ?
ZOSTAŃ NASZYM PATRONEM | patronite.pl/boungler
Jak przygotować patrony do Remingtona cal 44?
W tym odcinku Boungler Magazynu znajdziecie opis w jaki sposób przygotować patron, który będzie bardziej wrażliwy od tych wykonywanych klasycznie.
Muzyka: Josh Molen (TheTunePeddler.com)
Odwiedź nasze forum: boungler.pl/forum
Polub nas na facebooku: / boungler

Наука

Опубликовано:

 

3 янв 2015

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 93   
@cosmopaul1
@cosmopaul1 8 лет назад
Na lepsze przepalanie patrona przez kapiszon jest sposób. Po wykonaniu patrona dolną część z prochem dotknąć do kleju a następnie do prochu. Część prochu się przyklei i do niego dotrze ogień z kapiszona co ułatwi przepalenie papieru.
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+Paweł Wójcicki Jest dobry pomysł, jest +
@marcinm7396
@marcinm7396 5 лет назад
👍
@WOJERZY
@WOJERZY 3 года назад
Patrony ,jako pierwszy Europie,wprowadził Stefan Batory w piechocie polskiej.👍😁🐅
@maReK.OczOplAs
@maReK.OczOplAs 2 года назад
teraz rozumiem skąd popularność Biblii na Dzikim Zachodzie - papier idealnie nadawał się na patrony - stąd Biblia i rewolwer zawsze występują w parze.
@alfredkawalski888
@alfredkawalski888 8 лет назад
Dzięki za nowe i ciekawe patenty. Pozdrawiam
@andrzejmodlinski1542
@andrzejmodlinski1542 7 лет назад
Świetna robota!
@stanx9267
@stanx9267 9 лет назад
witam , patrony to dobry sposób na przyspieszenie czasu załadunku bębna,lecz po wystrzeleniu pozostają resztki papieru w komorach, co utrudnia kolejne ładowanie. pyzatym macie suba ,fajny projekt
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 9 лет назад
Wystrzelałem już sporo takich ładunków patronowych, nie zauważyłem zanieczyszczeń i pozostałości papieru. Jeżeli pozostają resztki to coś jest nie tak.
@sfahu5124
@sfahu5124 8 месяцев назад
@@ProjektBounglermoże to kwestia bletki, na rynku występują one w różnych grubościach. Na wstępie odradzam markę mascotte - są strasznie grube w porównaniu np do OCB
@apneapoczta6012
@apneapoczta6012 8 лет назад
A ja mam pytanie. Gdyby tak pocisk był pusty w środku są takie chyba do karabinów czarno prochowych i w ten pocisk wepchać patron ? Naturalnie musi pasować pocisk kalibrem do Remingtona. Proszę o sugestie w tym temacie.
@Anthony.W.
@Anthony.W. Год назад
Wielkie dzięki za super materiał. Dopiero zaczynam swoją przygodę z CP ;) I takie moje rozważania, czy wg Ciebie zamiast stosować smar na kule czy mógłbym na taki patron dać dodatkowo filcową przybitkę i na nią samą już kulę bez smaru? Czy smar obowiązkowo? Pytam o to, ponieważ na którymś z filmików z USA, gość nie stosuje żadnego smaru i jak dotąd było bezpiecznie. Z góry dzięki za swoje refleksje :)
@stanx9267
@stanx9267 9 лет назад
naważka 1.1 gr jest w 100% wystarczająca ,tym bardziej gdy będziemy używać naszej broni na dystansie 15-20m, moc obalająca jest b. duża, jeżeli chodzi o patrony to ja robię zespolone z kulą 440(troszkę podkalibrową) co pozwala na łatwiejszy załadunek, a efekt ,czyli celność i skuteczność ten sam
@miosawolejnik6155
@miosawolejnik6155 6 лет назад
Kula podkalibrowa to ogromne ryzyko dla rewolweru, że podczas strzału z jednej komory wystąpi odpalenie sąsiednich, tzw. chainfire. Proszę nie promować takiego ryzyka bez ostrzeżenia.
@SJ72_Argo
@SJ72_Argo Год назад
@@miosawolejnik6155 a smar to do czego używasz - do nosa czy ucha ?
@miosawolejnik6155
@miosawolejnik6155 Год назад
@@SJ72_Argo Smar zostawiam Tobie na afterparty z kolegami.
@SJ72_Argo
@SJ72_Argo Год назад
@@miosawolejnik6155 super, na pewno się przyda - dużo strzelamy...
@Krakus-xl1nx
@Krakus-xl1nx 7 лет назад
Jak jest naważka kaszki do remingtona przy 1,1 grama prochu?
@Arnipll
@Arnipll 8 лет назад
Chyba najlepszy poradnik na Yt w temacie
@bananiarz1972
@bananiarz1972 3 года назад
hmm. a co gdyby użyć np grubszej folii celofanowej (florystycznej) ? termicznie wyciągnąć ją w postać fiolki - wytłaczanie. nasypać prochu i kaszki i obsadzić pocisk -kleimy lub obkurczamy termicznie. wiem. jest pytanie jak to ma się zapalić od kapiszona. myślę, że można obciąć kawałeczek _obłego_ denka na środku i naklejamy kawałek bibułki. powstaje w zasadzie nabój scalony bez spłonki, którą jest kapiszon. oczywiście pozostanie pytanie czy folia się całkowicie spali i jak potem wyczyścić bęben i lufę ;-) to by trzeba sprawdzić w praktyce. natomiast to rozwiązanie byłoby bardziej odporne mechanicznie (do przenoszenia i ładowania). folia z celofanu mięknie w temperaturze 90 st. i jest łatwopalna to być może doda nawet nieco dżuli ;-)
@irekmikolaj8417
@irekmikolaj8417 7 месяцев назад
Bardzo mądra uwaga
@kusol4ever693
@kusol4ever693 8 лет назад
Lepsze fiolki z odmierzonym ładunkiem. Ale, co kto woli.
@Franek210697
@Franek210697 9 лет назад
Ja zamiast bawić się wagą, użyłbym prochownicy z odpowiednią końcówką, byłoby szybciej.
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 9 лет назад
Możesz jak najbardziej. Ładowanie patronów z prochownicy jest bardzo szybkie i wygodne. Ponadto stwierdzam że w żadnym stopniu nie odbiega powtarzalnością strzałów od metody wagowej. Tu chodzi jednak o przyjemność elaboracji :) Bardzo fajna zabawa z tymi patronami.
@Bozar91
@Bozar91 9 лет назад
Ja przy patronach nie stosuję kleju, skręcam je natomiast z obu stron. Co do czułości patronów skręcanych centralnie - wystarcza nakłuć je w pobliżu skręconej części agrafką lub igłą i wszelkie problemy z odpalaniem znikają. Można też zastosować mocniejsze kapiszony - zależy to również od marki. Kapiszony Noblowskie mają problemy z odpalaniem nieprzekłutych ładunków, natomiast Sellier&Bellot odpalają je bez zarzutów.
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+Bozar91 Kolega w komentarzu wyżej podał bardzo ciekawy pomysł, aby patron od strony kapiszonu posmarować klejem i posypać czarnym prochem, co załatwia sprawę niewypałów.
@janmenes9518
@janmenes9518 3 года назад
warto wypróbować klej zrobiony z czosnku. Dzieki temu jego warstwa będzie minimalna i nie będzie zawierała zagęszczaczy. Kiedyś takiego kleju używali pozłotnicy do przyklejania płatków złota
@myliebiii
@myliebiii Год назад
Czy elaboracja pocisków do Remingtona jest możliwa?
@Kwasek230
@Kwasek230 9 лет назад
Ło panie.. piermandolenia przeszło więcej. Jest milion prostszych i szybszych metod.. nie wiem po co tyle zabawy z tym. ;) Przy okazji polecam fioki 1,5ml, w ten sposób przygotowane naważki dobrze się sprawdzają i nie potrzebujemy prochownicy.
@JedraCezary
@JedraCezary 6 лет назад
czy przebicie patrona np. szpilką, od strony kominka już po założeniu do bębna a przed założeniem kapiszona może poprawić zapłon prochu? czy może próbowałeś takiego sposobu?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 6 лет назад
Każda forma łatwiejszego dostępu do prochu przyczyni się do pewniejszego zapłonu. Przeczytaj Cezary pozostałe komentarze. Niektóre pomysły są bardzo dobre. Jednym z nich, który sam stosuję jest posmarowanie patrona od strony kominka klejem i podsypanie dodatkowo prochem. Po załadowaniu do bębna odpala praktycznie za każdym razem.
@HendelZawodowiec
@HendelZawodowiec 3 года назад
Ja robię patrony ze smarem i kulą ps. mam taką samą wagę 😁
@SLUCHAMGAZETY
@SLUCHAMGAZETY 8 лет назад
czy są jakieś przeciw wskazania by jeszcze bardziej skrócić załadowanie przygotować wcześniej wyjęty bęben z załadowanymi patronami i kulami.
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+SLUCHAMGAZETY istnieją gotowe "maszynki" do ładowania bębnów. Jeżeli kupisz sobie kilka bębnów bardzo się przydają. Wymiana bębenka to dosłownie chwila.
@snajper94
@snajper94 3 года назад
Czy kule z cyny nadały by się
@husainelah2737
@husainelah2737 6 лет назад
Diabeł tkwi w szczegółach No i wszystko jasne Dzięki Pozdrawiam 😃 hej
@salus91
@salus91 7 лет назад
zajebiste testowane ine wymiękają ja robie 1.4 i dluższe minimalne
@ambasador3374
@ambasador3374 7 лет назад
Witam , mam pytanie , czy jeżeli często korzystam z patronów nie szkodzi to broni tj. chodzi o klej. Logicznie myśląc przy takim ładowaniu trzeba częściej broń czyścic bo chciej nie chciej ten klej też pewnie jakiś "osad" zwał jak zwał zostawia . Mylę się czy może mam rację proszę o rzetelną odpowiedź . Pozdrawiam :)
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 7 лет назад
Ta ilość kleju, którą stosuję do patronów jest praktycznie "żadna". W aspekcie normalnego czyszczenia broni po strzelaniu - tak jak się to normalnie robi - nie ma żadnego wpływu na osady.
@ambasador3374
@ambasador3374 7 лет назад
Dzięki wielkie za odpowiedź ;)
@DeimonLord127
@DeimonLord127 9 лет назад
Czesc ;) naprawde swietny filmik,mam maly problem nie moge znalesc zadnego sklepu online z bronia czarnoprochowa a dokladnie z modelami Remington 1858 czy tez podobnymi ;( masz moze dac mi jakas stronke czy to Polska albo zagraniczna ?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 9 лет назад
DeimonLord127 na allegro poszukaj, ostatnio był spory wysyp. Również nowych egz.
@Ktos1
@Ktos1 9 лет назад
DeimonLord127 Looknij tutaj www.saguaro-arms.com/pl/ lub tutaj www.bron1.pl w jednym sklepie właśnie kupiłem w/w remontona a w drugim dodatkowy bębenek.
@DeimonLord127
@DeimonLord127 9 лет назад
Dzienks Bro ;)Ktos1
@igor37fl
@igor37fl 8 лет назад
Witam, mam pytanie :D Jakoż że jestem baaaardzo leniwy to zacząłem poszukiwania gotowych patronów :D Czy Ktoś z Was mooooże wie czy w naszym kraju można znaleźć GOTOWCE ???? smg.photobucket.com/user/Sgt_John_Chapman/media/Box%20Repos/Combustable_Rounds_1.jpg.html
@antjacek
@antjacek 8 лет назад
Wydaje mi się że moźna do takiego patrona dokleić kule, wystarczy tylko wkleić ją na smar co powoduje posmarowanie lufy podczas wystrzału i zespoli kule z patronem. Myślę że pod kulą zostanie wystarczająco miejsca na smar. CO o tym sądzicie ?
@peterraybak1111
@peterraybak1111 9 лет назад
Mam pytanie, czy mógłbym użyć gilz papierosowych już gotowych? www.ofir.com.pl/pliki/files/DSCF4980.jpg takich jak te, oczywiście po odcięciu filtra? czy spalanie takiej gilzy różni się od tej do skręcania papierosów? I czy w ogóle używał Pan takich gilz, albo może słyszał o takim pomyśle?:) Dziękuje z góry za odpowiedz
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 9 лет назад
Świetny pomysł jeżeli tylko będzie pasowała wymiarem. Rzecz w tym aby nie była zbyt luźna i nie wchodziła też zbyt ciężko. Proch w patronie jest rozgniatany po dociśnięciu go pociskiem i wewnątrz komory rozsypuje się/rozkłada tam gdzie tylko pojawia się jakieś miejsce. Jeżeli będzie to tylko sam proch, szerokość patronu nie ma znaczenia (może być wąski). Jeżeli w patronie będzie również przybitka, to może się ona rozłożyć nierównomiernie. Stąd właśnie stosuję patrony nawijane własnoręcznie do wymiaru komory bębna. Jeżeli chodzi o samą gilzę to jest to taka sama bibułka, więc nie powinno być problemu.
@patryk29511
@patryk29511 8 лет назад
+peter raybak Ciężko będzie znaleźć gilzy o takiej średnicy. Próbowałem, ale nie było tak dużych (.44)
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+patryk29511 nie rób z tego problemu. Papier do tytoniu w zupełności daje radę. ;)
@andrzejkozak1419
@andrzejkozak1419 9 лет назад
czy w awaryjnej sytuacji można użyć prochu z petard lub innych materiałów wybuchowych typu własny proch ?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 9 лет назад
Petardy wykonywane są na bazie bardzo różnych ładunków, zdecydowanie odradzam taką kombinatorykę, nawet w sytuacji awaryjnej. Bardziej szedłbym w zaznajomienie się z tematem czarnego prochu. Aktualnie w Polsce nie można go wytwarzać na własną rękę, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań aby zgromadzić wiedzę jak był on wytwarzany np. w Pionkach. Mają tam bardzo ładną i czytelną dokumentację dostępną online. Trzeba sobie poszukać. Ten typ wiedzy zdecydowanie bardziej się przyda w godzinie "W" niż wydłubywanie prochu z petard, co z bardzo dużym prawdopodobieństwem skończy się kalectwem.
@andrzejkozak1419
@andrzejkozak1419 9 лет назад
Projekt Boungler wytwarzanie prochu jest dosyć łatwe tylko czasochłonne ponasiewasz rozgniecione składniki trzeba wymieszać z alkocholem i poczekać aż wyshnie proch stanie się wtedy bardzo dobry i idealny do strzelania z tego typu broni jak i do kombinacji z elaboracją ale narazie ta wiedza jest nie przydatna. jeśli nikt nie pomyśli o przyspieszaniu wysychania prochu to nic nie powinno się stać :D
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+Armorax Wiele firm produkujących petardy stosuje czarny proch własnej produkcji. Nie ma on za wiele wspólnego z tyk, który stosuje się do CP. Proch do broni musi mieć odpowiednią gramaturę. Jest on sprowadzony do postaci ziarenek, które są odpowiednio polerowane, ma to zasadniczy wpływ na powtarzalność strzału. Stosując proch z petard - nie wiemy o nim w zasadzie nic. W efekcie albo strzały będą słabe, albo jakieś związki stosowane przez producenta petard przyczynią się do zniszczenia (korozja, inne reakcje) komory lub lufy przy dłuższym użytkowaniu.
@AmorexMr
@AmorexMr 8 лет назад
Dokładnie!
@dariodareggio73
@dariodareggio73 Год назад
No tak, niby szybciej ale kupę czasu trzeba poświęcić wcześniej na przygotowanie patronów. Wiem że część użytkowników korzysta z tej formy, ale dla mnie te wszystkie bibułki to obłęd. Proch narażony jest bardziej na wilgoć w przeciwieństwie do fiolki czy prochownicy i na zniszczenie podczas przenoszenia.
@mariuszwitkowski6420
@mariuszwitkowski6420 8 лет назад
Czy do kuli i pocisku robi Pan taki sam długi patron? mam taki sam rewolwer jeszcze nie ładowałem?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+Mariusz Witkowski W przypadku pocisku - widać na filmie (nie dodaję żadnych uszczelniaczy) W przypadku kuli - stosuje tą samą naważkę prochu i przybitki + smar uszczelniający.
@mariuszwitkowski6420
@mariuszwitkowski6420 8 лет назад
dziękuję
@soupa8082
@soupa8082 8 лет назад
czy patrony są bezpieczne? np czy ten klej nie powoduje jakiejś niechcianej reakcji i c
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
Generalnie tak. "Generalnie" dlatego, że materiał wybuchowy, którym jest czarny proch jest produkowany profesjonalnie i jeżeli przechowujesz je w suchym i bezpiecznym miejscu nic nie ma prawa się stać. Jednak nie można zapominać że nadal jest to materiał wybuchowy i tak należy go traktować. Klej nie wchodzi w reakcję z cp. Po chwili jest już stwardniały i patron ląduje w suchym pojemniku z uszczelką.
@MrKalindro
@MrKalindro 8 лет назад
Taki patron może długo leżeć? Będzie pobierał parę z powietrza mimo tej bibuły? Mogę po prostu trzymać gdzieś ich zapas?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+MrKalindro Kup sobie takie pudełeczka śniadaniowe z uszczelką silikonową. Ważne aby były nieiskrzące. Tak, jeżeli zamkniesz i odetniesz dostęp powietrza to mogą siedzieć długo.
@MrKalindro
@MrKalindro 8 лет назад
Fajnie, dziękuje!
@Arnipll
@Arnipll 7 лет назад
Broń czarnoprochową używa się tylko na strzelnicy koniec kropka
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 7 лет назад
Widzisz, niekoniecznie. Jeżeli będą wymagały tego okoliczności, można jej użyć również do celów obronnych. W czasach pokojowych strzelamy wyłącznie na strzelnicy, jednak film odnosi się do Projektu Boungler, więc należy również patrzyć w takim odniesieniu.
@Arnipll
@Arnipll Год назад
@@tubylec1138 Panie anarchista idąc tym tokiem żaden rząd nie zabroni Ci trzymać mg42 na korytarzu. Nadal podtrzumuje zdanie bron na strzelnice po to by pijany mirek przypadkiem somsiadowi nie pokazywał jak sie nabitą bronią celuje
@kubak_a9408
@kubak_a9408 8 лет назад
a co jeśli patron nie wypali jak go bezpiecznie usunąć z bębna ?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+Jakub k Usuwanie niewypałów z bębna jest czynnością zaliczaną do tych raczej ryzykownych - ale jak już się tak stało to: 1. wyciągnij bębenek z broni i usuń kapiszony 2. Zalej (bęben) wodą a najlepiej zanurz na 10-15 minut w ciepłej wodzie tak aby woda zalała komory przez kominki, można też spróbować zalać komory igłą ze strzykawki, ale ostrożnie aby nie powstała iskra bo odpali. 3. Tutaj robi się już bardziej niebezpiecznie i są 2 opcje: A) Posiadasz specjalny dłubak i starasz się wydłubać kulę/pocisk od przodu aby dostać się do patronu (dłubak powinien być wykonany z metalu nieżelaznego) lub B) Odkręcasz ostrożnie kominki, wysypujesz namokły proch i wypychasz kulę.
@kubak_a9408
@kubak_a9408 8 лет назад
Dziękuję za odpowiedź , macie super kanał bardzo przydatny . Ja dopiero przymierzam się do kupna CP dzięki waszym filmikom dużo się dowiedziałem. Pozdrawiam EKIPĘ BOUNGLER. !
@andrzej2501
@andrzej2501 8 лет назад
+Projekt Boungler A są jakieś przeciwwskazania do nałożenia na niewypał kolejnego kapiszona i ponowną próbę odpalenia? Zakładam, że nie od razu tylko po odczekaniu jakiegoś czasu na wypadek jakby jeszcze coś się tliło...
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
+andrzej2501 jak nie odpali to robisz jeszcze co najmniej kilka prób zanim zabierzesz się za rozbieranie bębna.
@andrzej2501
@andrzej2501 8 лет назад
Projekt Boungler Tak podejrzewałem :)
@TheFranek50
@TheFranek50 7 лет назад
zamiast zrobić miarę do prochu i kaszki żeby za każdym razem mieć taką samą ilość, Ty marnujesz czas na ważenie każdego jednego zasypu. z czegoś banalnego jak robienie patrona zrobiłeś skomplikowane i czasochłonne zdobywanie księżyca....i spróbuj mnie kochać swój głos, potwornie dużo mówisz.
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 7 лет назад
Po pierwsze to jest film instruktażowy opierający się na wiedzy i praktyce, którą zdobyłem. Tak mnie uczono, tak praktykowałem i tak przekazuję dalej. Skoro wiesz jak to się robi, i wiesz że można zrobić to lepiej - to możesz nakręcić swój własny film i umieścić go w sieci. W swoim widzę 508 łapek w górę i kilka w dół więc oceniam, że został nakręcony dobrze i odpowiednio skomentowany. Po drugie ważę proch - bo lubię, bo uczono mnie że tak jest wygodnie i dokładnie, bo chcę pokazać że to jest mój sposób na miarkowanie. Jeżeli użył bym miarki to pojawi się drugi Franek i strzeli mi wykład, że proch powinno się odważać wagą. Po trzecie miarki używaliśmy w innym filmie "misja cp" co wyczerpało opcje odmierzania prochu. Tu i tu pokazałem jak można to robić.
@lp946
@lp946 8 лет назад
Czy taki patron nie rozpada się podczas ściskania go pobojczykiem?
@ProjektBoungler
@ProjektBoungler 8 лет назад
Owszem, ale to już nie ma znaczenia bo jest w komorze.
@arturpapiernik700
@arturpapiernik700 2 года назад
Ja mam patent! Robię z zapałki opłatek, który umieszczam na spodzie zamiast bibułki. Jest na tyle twardy by utrzymać proch bez zbędnego klejenia. Opłatek powstaje w wyniku upadku dwóch śrub połączonych jedną nakrętką. Należy to zrobić za jednym razem, gdyż za drugim następuje wybuch. Pozdrawiam serdecznie 😀
@benedyktxvii
@benedyktxvii 8 лет назад
czy mozna dokleic do tego pocisk lub kule?jesli tak to jakim klejem.wiem ze jest sposob skrecania patronow od razu z posciskeim ale kupilem sto sztuk gilz do skrecania w ten sposob i chcialbym podoklejac pociski i kule
@ChrzestnyOjciec95
@ChrzestnyOjciec95 5 лет назад
Pasywnie zamieniłbym na pasownie
@puszman1
@puszman1 8 лет назад
Jak się daje przybitkę to trzeba jeszcze te bębny smarować ? Tak na chłopski rozum , między płomieniem z wystrzału a prochem jest patron z kulą i kaszą manną . Zerowe szanse aby w takim układzie się coś zapaliło.
@Jaszczur-sp2tx
@Jaszczur-sp2tx 5 лет назад
Smar jest aby zmiękczyć nagar. Smar nie chroni przed wystrzałem sąsiednich komór. Przed tym chronią nadkalibrowe pociski/kule.
@tetrahydro2131
@tetrahydro2131 7 лет назад
jaki patron chyba Cartridge
@Mszczuj-sm5pn
@Mszczuj-sm5pn 8 лет назад
Chyba Konfederaci używali patron, dlatego przegrali wojnę.
@funkykoval5
@funkykoval5 9 лет назад
A ją mam takie pytanie. Po co przybitka, w tym wypadku kasza manna w papierowym patronie? Przecież proch nie wyspie się z zamkniętej gilzy.
@Ob3r
@Ob3r 8 лет назад
+Tteddy Bear Nie strzelałem nigdy z CP, ale z tego co słyszałem - kasza rozszerza się pod wpływem gorąca i uszczelnia komorę, zwiększając tym samym ciśnienie gazów wypychających kulę.
@slawbichs6030
@slawbichs6030 8 лет назад
+Tteddy Bear chodzi o to by kula była jak najbliżej lufy, nie uzyskasz tego bez kaszy, musiałbyś wypełnić komorę max prochem co mogłoby spowodować zbyt dużą eksplozję w komorze a co za tym idzie... granat zamiast strzału.
@Guzior97
@Guzior97 7 лет назад
Ponieważ ołów jest łatwo topliwy i przybitka osłania kule od ognia ;) Jak do bębna nasypiesz sam proch i włożysz kule to też się nie przesypie bo będzie ściśnięty :P
@_sneer_
@_sneer_ 6 лет назад
slav bichs w broni czarnoprochowej mozesz nasypać prochu ile sie zmieści, a i tak „granatu” nie będzie. To nie nitro.
Далее
Jak zwiększyć niezawodność Remingtona
12:06
Просмотров 21 тыс.
We will see who will do it better 😂
00:14
Просмотров 2,5 млн
What it feels like cleaning up after a toddler.
00:40
ILE CZASU MOŻNA TRZYMAĆ ZAŁADOWANY CZARNOPROCHOWIEC
19:33
Kupiłem rewolwer! I co teraz??
28:21
Просмотров 11 тыс.
Pietta Pepper box- hot shooting !!!
19:53
Просмотров 31 тыс.
odlewanie kul 451 ze złomu ołowianego
32:40
Просмотров 102 тыс.
Rewolwery Remingtona
10:51
Просмотров 200 тыс.