Тёмный
No video :(

Jak w 4 krokach zaplanować maksymalnie spełniające życie 

Rozwojowiec
Подписаться 278 тыс.
Просмотров 24 тыс.
50% 1

Jakie cele sobie ustalić? Co zmienić w swoim życiu, jak myśleć, z czego zrezygnować, co zdobyć i jak to wszystko ułożyć, aby zbudować dla siebie oraz bliskich Ci osób maksymalnie spełniające życie?
Nasza propozycja to proces składający się z 4 kroków. Zapraszamy po niego do prezentacji.
👍Subskrybuj!👍 bit.ly/Subskryb...
🎯Motywacja i osiąganie celów!🎯 bit.ly/Motywacj...
🎥Wszystkie odcinki!🎥 bit.ly/Wszystki...
🎦Najpopularniejsza prezentacja!🎦 bit.ly/Najpopul...
#rozwojosobisty #planowaniezycia #spelnienie
=========================
Jeśli chcesz być mailowo powiadamiany o każdej nowej prezentacji i dodatkowych materiałach (niepublikowanych na RU-vid) zapisz się na darmowy newsletter na:
www.rozwojowiec.pl
=========================
Opracowanie merytoryczne i prezentacja:
Damian Redmer
Animacja, dobór muzyki i obróbka:
Adam M. Obara
=========================
Wykorzystano muzykę między innymi:
Stale Mate by Jingle Punks,
The Master by Audionautix
i Dark Walk by Kevin MacLeod
- na licencji Creative Commons Attribution (creativecommon...)

Опубликовано:

 

5 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 66   
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
W 6:25 minucie pojawia się napis w chmurce: "elektronicznej zabawki" kiedy Damian wyraźnie mówi "elektrycznej". Oczywiście poprawną jest wersja mówiona. Zarówno telefon Graya, jak i telefon Bell'a powstały w 1876 roku - a więc na długo przed tym, jak na świecie pojawiła się jakakolwiek elektronika. Co ciekawe, telefony elektryczne zostały stworzone niezależnie, przez dwóch wynalazców, z których to Bell zabezpieczył swoje prawa patentowe jako pierwszy. Za pomyłkę przy animacji - przepraszamy.
@filipgniado6810
@filipgniado6810 4 года назад
Super prezentacja 🙂 Damian mówi o czymś zupełnie innym niż większość rozwojowych porad typu:"zaplanuj swoją przyszłość i to połowa sukcesu". Okazuje się że to dopiero 1/4 tego co trzeba zrobić. Rozwojowiec jak zwykle nie zawodzi 💪
@mariuszgiemza4679
@mariuszgiemza4679 3 года назад
I to OSTATNIA kwadra tego meczu. Szok!
@przemysawkozie8571
@przemysawkozie8571 4 года назад
Treść tego filmiku napewno warta była włożonej pracy. Wiedza to potęgą. Bezcenny materiał.
@Woltuwa
@Woltuwa 4 года назад
Wow, najbardziej mnie zszokowało to, że faktycznie zaczynamy często od kroku 4. i tworzymy plany trochę w oderwaniu rzeczywistości, licząc na to, że w mitycznej przyszłości będziemy żyli "długo i szczęśliwie". Spodobał mi się krok 3., by skorzystać z tego, co mamy tu i teraz, i już teraz zacząć wieść szczęśliwe życie. :) Chętnie usłyszałbym natomiast więcej o kroku 2., gdyż on wydaje mi się najbardziej tajemniczy i zagmatwany. Pozdrawiam! :)
@ania9480
@ania9480 4 года назад
też chętnie zobaczę filmik z rozwinięciem tego wątku :)
@Hamiday
@Hamiday 4 года назад
Już dawno nie oczekiwałem tak bardzo kolejnej czwartkowej prezentacji. Świetna robota!
@tomasz2491
@tomasz2491 4 года назад
pierwszy punkt myślę że najważniejszy, bez niego wszelkie działania będą sabotowane przez samego siebie.
@Ptaszki
@Ptaszki 4 года назад
Więc pozwól sobie być szczęśliwym człowiekiem 🍀🥂🎶
@luuudzie
@luuudzie 4 года назад
Jejku, Damian, z jaką bombą wyleciałeś, jak w ostatnim czasie zauważyłem, że większość porad wszelkich osób to zwykłe lanie wody na oczywiste tematy, nic nie wnoszące do życia (i nie ma co się dziwić, rozwój osobisty stał się bardzo komercyjny), to ta prezentacja wybija się z tego całego syfu i faktycznie wnosi coś do życia. Już dawno nie widziałem tak wartościowej prezentacji, chylę głowę i życzę sukcesów ;)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
Takie opinie przypominają, że warto robić to, co robimy ;) Prezentacje takie jak ta, niestety nie mają szans powstawać co tydzień. Łatwo jest powtarzać wiedzowe "gotowce" po innych, albo znaleźć coś w anglojęzycznej sieci i przenieść na polski. Żeby powstało coś takiego jak to wideo (i cała miniseria, którą ono rozpoczyna) potrzeba niestety miesięcy wytężonej pracy z przebijaniem się przez badania.
@KlaudiaBgreczynka
@KlaudiaBgreczynka 4 года назад
uważam tak samooooo !!!!!
@Blaizyr
@Blaizyr 4 года назад
Jakiż to konkret! Praca nie poszła w las, Damian!
@witoldnoworol4231
@witoldnoworol4231 4 года назад
Na podstawie tej prezentacji uważam, że 1-szy etap jest niezmiernie ważny, jak nie najważniejszy, próba zniwelowania sprzecznych nawyków daje potężnego kopa w odbiorze samego siebie i ułatwiają kolejne procesy rozwoju. Dlatego z wielką nadzieją czekam na zapowiadaną prezentację właśnie dotyczącą 1-go etapu. Wielkie dzięki Damian.
@prosinskimaciej
@prosinskimaciej 4 года назад
Mnie osobiście strasznie irytuje podejście osób, które zadręczają się codziennością, tylko dlatego, że nie jest ona ich wymarzoną sytuacją życiową. Jedna z bardziej toksycznych (dla siebie samego) postaw z jakimi się zetknąłem.
@MK-iz1gc
@MK-iz1gc 4 года назад
Potrzebowałem takiego komentarza
@prosinskimaciej
@prosinskimaciej 4 года назад
@@piteras330 Wtedy nie musiałbyś SAM się zadręczać codziennością, prawda? ;) Codzienność robiłaby to za Ciebie.
@KlaudiaBgreczynka
@KlaudiaBgreczynka 4 года назад
Dziękuję za tę prezentację! Czekam z niecierpliwością na 5 grudnia! Mam takie odczucie jakby ta prezentacja byłą kierowana bezpośrednio do mnie! Potrzebuję w tej chwili takich drogowskazów! ;)
@alicjatobijanska5263
@alicjatobijanska5263 4 года назад
Jak zawsze bardzo dobrze prowadzona prezentacja, Damian jesteś mistrzem!!!! Zdaję sobie po raz kolejny sprawę z tego, że moje życie jest i było całkowicie spełniające, mimo, że zawsze pragnęłam więcej, to zawsze pełne zaangażowanie i poczucie sensu w tym, co robię, a mam ponad 50 lat i wiem co mówię. Pozdrawiam i czekam na kolejne prezentacje, bo zawsze trzeba się rozwijać.
@henrykjakoniuk59
@henrykjakoniuk59 2 года назад
To było Fantastyczne! Dzięki!
@M4niekk
@M4niekk 4 года назад
Świetna prezentacja ! Już nie mogę doczekać się następnego czwartku !
@NEOS.Kreator777
@NEOS.Kreator777 4 года назад
Fajne. Super. Dzięki
@justyna4449
@justyna4449 2 года назад
Mysle,ze prezentacja bylaby duzo lepiej przekazana do widza takiego jak ja gdyby pan mowil o polowe wolniej.Prezentacja ogolnie bardzo fajna
@tomt2043
@tomt2043 4 года назад
Zaglądam, oglądam z zaciekawieniem i uczę się na nowo
@russelldavidovsky3028
@russelldavidovsky3028 4 года назад
Nie wiem czy mam dać łapkę w górę czy w dół :-/ A może jakieś źródła ? Źródła tej wiedzy. Przeczytaliście jakąś ciekawą książkę ? Przede wszystkim nazywajmy rzeczy po imieniu. Planowanie przyszłości to planowanie przyszłości. Czyli 4 wg waszego zestawienia punkt. To co wymieniliście w poprzednich punktach to coś co ma nas do tego wprowadzić ale nie można to nazwać planowaniem. I dlaczego taka właśnie kolejność ? A nie trójka na 4tym miejcu a jedynka na trzecim ?
@dominiksurowiec8713
@dominiksurowiec8713 4 года назад
Według mnie wszystko co wiemy i to w jaki sposób myślimy jest pewnego rodzaju przekonaniami. Poleca kanał Pawła Rawskiego-fajnie tłumaczy temat przekonań i zarządzania własnymi emocjami.
@annaramenda8339
@annaramenda8339 4 года назад
Niezwykle pomocne nagranie! Kanał uważam za świetny i megapotrzebny. Dzięki Tobie odkryłam coś bardzo ważnego dla siebie:) Słuchając tych treści chce się coś robić pozytywnego ze swoim życiem. Wielkie dzięki, pozdrawiam i wszystkiego dobrego w już trwającym Nowym Roku :)
@piotrmaso8855
@piotrmaso8855 4 года назад
Ja sam osobiście kilka miesięcy temu myślałem że Damian wspominając o tym, aby być szczęśliwym tu i teraz ma na myśli niejako "na siłę" przekonanie siebie że to co mamy daje nam szczęście ale tego nie widzimy. Po tej prezentacji uświadomiłem sobie że to chodzi o pracę nad sobą i swoim życiem, zidentyfikowanie co jest sprzeczne z moim wewnętrznym ja i czego tak naprawdę chce.
@wiesawgorzelanczyk7207
@wiesawgorzelanczyk7207 4 года назад
Dziękuję
@leecooper9911
@leecooper9911 4 года назад
Niesamowite jest to co tu mówisz. Tyle szukałem czegoś na ten temat. Jako pierwszy szerzej go rozwijasz. Może coś w języku angielskim polecisz???
@tomaszolszewski9784
@tomaszolszewski9784 4 года назад
Ja bym chciał żebyście najpierw rozwinęli punkt o konsolidacji przekonań. Po tym filmie na nowo zdaję sobie sprawę jak ważny to temat. Pisał o tym Stephen Covey już we wstępie "7 nawyków skutecznego działania" (chociaż w polskim tłumaczeniu zamiast przekonań są paradygmaty). Także Biblia wskazuje, że przekonania (myślenie) są sprawą fundamentalną. Słowo metanoia, które zostało przetłumaczone jako nawrócenie (a które ludzie rozumieją bardziej jako czynienie dobrych uczynków), dosłownie znaczy zmianę myślenia. Naprawdę fajny materiał. Bóg zapłać :)
@AdamMObara
@AdamMObara 4 года назад
6:25 oczywiście chodziło o "elektryczną", a nie "elektroniczną" "zabawkę" - moja pomyłka ;)
@polishpride4110
@polishpride4110 4 года назад
Nie zawiodłem się 😊
@konradkubiec
@konradkubiec 4 года назад
Ciekawy film. Mam dwa pytania: 1. Czy spotkaliście się z nowszymi wysoko jakościowymi publikacjami naukowymi dla schematów myślenia w biznesie? Dlaczego wybór padł na przytoczony artykuł Paula C. Nutt? 2. Możecie przytoczyć artykuły, które pchnęły was do wysnucia tezy "przyjemność rodzi się z zaangażowania"? Bardzo często ją spotykam, ale brakuje postulującym dowodu. Może tu zachodzić raptem korelacja. Fajnie byłoby znać dokładny mechanizm.
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
1. Publikacje naukowe dotyczą głównie błędów poznawczych i prostych interwencji, które pomagają ominąć jakiś konkretny błąd lub lepiej ukończyć zadanie kreatywne. Tutaj takich publikacji jest sporo, ale o nich będzie w osobnej serii prezentacji. Przy czym nie ma czegoś takiego w obszarze biznesu, tak samo jak nie ma tak naprawdę wysoko jakościowych badań w kwestii diety. Dobrze jakościowo przeprowadzone badanie zakłada m.in. losowy podział na grupy, a następnie przeprowadzenie jakiejś interwencji. Czyli w kwestii diety byłoby to np. "Podziel 1000 osób na 2 losowe grupy i niech jedna odżywia się przez 2 lata jedną dietą, a druga drugą". Super trudne do zorganizowania. Mało kto zgodzi się być przez długi czas na losowo przypisanej mu diecie, do której wcale nie musi być przekonany i która wcale nie musi mu dobrze służyć. W obszarze biznesu dobre jakościowo badanie wyglądałoby podobnie - wybierz dużą grupę firm, podziel na np. 3 losowe grupy i niech każda przez np. 2 lata stosuje dany schemat podejmowania decyzji (i go nie zmienia nawet jak nie będzie działał!). Nikt nie zgodzi się na trwanie przez 2 lata w sposobie podejmowania decyzji, który widzi, że nie działa. Dobrowolnie - jasne :) Robimy to ciągle. Ale gdy ktoś Ci każe... Jednak to byłyby najlepsze jakościowo badania w obszarze biznesu. Jako, że tak się nie da, to podchodzi się do tego przez analizę np. analizuje się setki decyzji wraz ze sposobem ich podejmowania i efektem. Lub na mniejszą skalę - organizuje się w firmie 2 zespoły, które różnie podchodzą do problemu i patrzy, która osiągnie lepsze efekty. Gdy niemożliwe jest przeprowadzenie naukowego eksperymentu, robi się to przez analizę. Te zawsze są bardziej podatne na różne błędy, ale to najlepsze co mamy jako ludzkość i raczej się to nie zmieni, bo w pewnych obszarach po prostu nie da się zorganizować odpowiedniego eksperymentu. 2. Wszystkie badania, które dotyczą stanu flow np. www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29031465 (pierwsze z brzegu). Zaangażowanie jest niezbędnym kryterium do osiągnięcia stanu flow. Mamy z kolei sporo dowodów, że stan flow rodzi wiele pozytywnych doznań (www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5097910/ - pierwsze z brzegu).
@konradkubiec
@konradkubiec 4 года назад
@@RozwojowiecYT Dzięki za odpowiedź. 1. Postaram się odnaleźć badanie, które kiedyś mocno wstrząsnęło podobnym do waszego poglądem. Strasznie żałuję iż nie mam go pod ręką, więc sugeruje na razie traktować poniższe jako przypowieść niż fakt: Porównywało ono skuteczność różnych metod optymalizacji procesów w biznesie (takich jak Lean czy 6sigma). Było realizowane na kilku bardzo różnych, kilkuset-osobowych firmach za ich wiedzą, by ustalić najefektywniejszego zwycięzcę. Wniosek jednak zaskoczył wszystkich bo liderem okazała się nie samą metoda, a oddelegowanie zaangażowanych i empatycznych specjalistów. Ich specjalizacja miała mniejsze znaczenie, bo w ramach rosnącego zaangażowania decydowali się modyfikować metodyki działania i rozwiązywać wyzwania na płaszczyźnie relacji międzyludzkich. Wspominam o tym badaniu bo pokazuje, że można wdrażać eksperymenty naukowe w tak trudnej przestrzeni jak funkcjonujące już biznesy. Jednocześnie wniosek jest niezwykle ciekawy i pokazuje iż większość badań będzie źle projektowana, bo wystarczy jeden "drobny" nieprzewidziany czynnik by pierwotne założenia zostały wywrócone. Teoretycznie analizując historyczne decyzje powinno się wyłapać takie czynniki, ale gdyby to był fakt, to istniałoby co najmniej kilkadziesiąt dobrze znanych artykułów o podobnym wydźwięku. W sytuacji gdy bark twardych dowodów muszą wystarczyć te o wysokim prior priopability, ale boje się iż to strasznie nisko położona poprzeczka i nie umiemy z sukcesem rozpoznawać i powielać najlepszych procesów biznesowych (bo czemu tyle firm wciąż rok w roku upada...) 2. Jednak postulat z nagrania trochę skraca ten tok rozumowania. Nie każdy zawód będzie dawał szansę/przestrzeń wejść we flow mimo zaangażowania (specyfika obowiązków, zadań, czy złego zarządzania podwładnymi), zatem już tyle wystarczy by ta teza była nieprawdziwa. Tym bardziej ciekawi mnie kiedy zaangażowanie prowadzi do spełnienia, ale zamiast polageć na prawdopodonymch domysłach, wolałbym poznać silniejszy łańcuch dowodowy z badań. Może go znacie? Boje się też iż da się już na samym logicznym mechanizmie znaleźć takie warunki, przy których flow nie gwarantuje spełnienia mimo wszelkich dobrych chęci osoby w niego wchodzącej (np. flow redukując świadomość czasu i dając koktajl pozytywnych emocji, może ułatwiać wejście w nałogi; czy powodować zwykle kłopoty z nie wyrobienia się z obowiązkami na czas). Więc temat ciekawy i warty jeszcze usystematyzowania. Ogólnie jestem pod wielkim wrażeniem, że mogę dopytywać waszą ekipę o takie szczegóły. Moje wątpliwości dotyczą promila treści gdzie przy reszcie mocno potakuję głową, czy z ekscytacja ruszam śladem przytoczonych badań. Trzymajcie tak dalej!
@anielka5692
@anielka5692 4 года назад
@@konradkubiec Milo przeczytac tak dobry komentarz :-) 1. jakbys znalazl to badanie o ktorym piszesz, podziel sie koniecznie, bardzo chetnie i ja przeczytam
@biurorachunkowearkadiuszpr5828
@biurorachunkowearkadiuszpr5828 4 года назад
Świetnie się słucha, oby więcej. Pozdrawiam kolegę ze studiów :)
@konrad374
@konrad374 4 года назад
Damian nareszcie! Uwielbiam Cię :)
@MrTeddyMBS
@MrTeddyMBS 4 года назад
Świetny filmik 👏👏👏
@mimik3167
@mimik3167 4 года назад
Bądź mi mentorem
@kemot64
@kemot64 4 года назад
Myślałem już, że to Bartek Popiel . Taka sama fatalna dykcja :D
@koryoo301
@koryoo301 4 года назад
Jaką literaturę polecisz jeżeli chodzi o procesy/schematy myślenia?
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
Zdecydowanie książka wspomniana w 8:42 pozwala lepiej złapać ideę sposobów, czy też "metodyki myślenia" na przykładzie. Problem ze sposobami myślenia jest taki, że większość tych, których naukę oferują książki to niemal zawsze schematy myślenia dla różnych branż czy biznesu. Z kolei te oferowane na potrzeby wykorzystywania w życiu, często są prostacie wręcz i przez to mało użyteczne (jak np. popularne "myśl pozytywnie", co jest schematem myślenia do opisania w kilku zdaniach, a jego stosowanie ma ogrom negatywnych skutków ubocznych). Na potrzeby życiowych zastosowań przede wszystkim polecam uzbroić się w cierpliwość i obejrzeć miniserię wideo, którą powyższy film rozpoczyna :) Wtedy będzie sens rozmawiać o dalszych książkowych rekomendacjach :)
@pajak6937
@pajak6937 4 года назад
świetny film, tylko jak wykonać każdy z tych kroków?
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
W kolejnym wideo poświęcimy więcej czasu pierwszemu z kroków - konsolidacji przekonań :)
@wazkag123
@wazkag123 4 года назад
co to za piosenka na koniec
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
Tytuł utworu to Epic. @Adam M. Obara pamiętasz może autora? :)
@wazkag123
@wazkag123 4 года назад
Sprawdziłem piosenki z opisu, też fajne ale to nie ta, ona ma w sobie coś motywującego aż chce się działać
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
@@wazkag123 Te z opisu mają warunki licencyjne wymagające podania ich autorstwa, wykonawcy i rodzaju licencji. Epic jest do wykorzystania za darmo, bez dodatkowych warunków.
@AdamMObara
@AdamMObara 4 года назад
Jasne. To Epic - Audiophile Trax ;)
@wazkag123
@wazkag123 4 года назад
Ooo tak dziękuję 🤩
@xellossdio2720
@xellossdio2720 4 года назад
2 panie, wybieram 2 =]
@jokowy
@jokowy 4 года назад
Jakieś promki na Black Friday? ;)
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
W sumie nigdy takowych nie robiliśmy... ale nie widzę przeszkód by pomyśleć o takich za rok :)
@leecooper9911
@leecooper9911 4 года назад
czytam adamsa oczywistego, dla tych co znajom angielski: lcweb2.loc.gov/service/gdc/scd0001/2006/20060721003ob/20060721003ob.pdf
@irenajakuba3733
@irenajakuba3733 3 года назад
Za szybko pelpasz.... Choć nie ukrywam że są to wartościowe informacje....
@xiven666
@xiven666 4 года назад
jeśli teraz zaczniemy wieść szczęśliwe życie to po prostu przejemy pieniądze których zabraknie nam w przyszłości, np beztroski wynajem mieszkania zamiast hipoteki i ajfon w abonamencie, no pięknie teraz szpan i klasa a potem przyjdzie emerytura po kryzysie demograficznym 20% ostatniej pensji, z mieszkania wylatujesz bo nie twoje i nie masz jak opłacać, ajfony przestarzałe, zostają wspomnienia i dogorywanie w domu starców czy przytułku, jak więc żyć teraz pełnią życia gdy ma się świadomość że nie potrwa to wiecznie
4 года назад
Niekoniecznie. Tutaj raczej chodzi o cieszenie się tym co masz.
@xiven666
@xiven666 4 года назад
@ o cieszenie się tym co można mieć na obecnym poziomie, no to ktoś na obecnym poziomie może mieć ajfona w kredycie i auto w leasingu albo i nie bo zamiast tego odkładać te pieniądze na inwestycje, zupełnie inne efekty bieżące przy tym samym budżecie, autor sugeruje że to pierwsze jest lepsze
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
@Piesu Regotek Pamiętaj, że na Twój obecny poziom satysfakcji z życia wpływa także to, jak postrzegasz przyszłość. Innymi słowy - bardzo słabą optymalizacją codzienności jest życie ponad stan, bo wtedy co i rusz będą Cię zadręczały myśli na temat przyszłości i zbliżające się konsekwencje. Optymalizacja codzienności MUSI więc - aby prawdziwie dawała Ci długotrwałe szczęście na Twoim obecnym poziomie życia - uwzględniać także to, co się będzie z Tobą działo w przyszłości. Bycie prawdziwie szczęśliwym tu i teraz przez dłuższy czas oznacza więc także zatroszczenie się o przyszłość przynajmniej na takim poziomie, aby myśl o przyszłości nie wywoływała w Tobie obaw.
@nawia4911
@nawia4911 4 года назад
To o schematach myślenia brzmi jak bull shit albo mocne uproszczenie zmieniające jakąś myśl w papkę Nie sądzę żeby się dało opracować- a co dopiero żeby ktoś mógł dobrze przyswoić i z nich dobrze korzystać "schematy myślenia"😆 Ludzie są różni i zazwyczaj mają różny sposób rozumowania- tok myślenia I tak ogólnie to mam nadzieję, że nie da się go ujednolicić
@RozwojowiecYT
@RozwojowiecYT 4 года назад
Prócz biznesowych procesów decyzyjnych, do "schematów myślenia" (pojęcie jest celowo szerokie) należą na przykład procedury stosowane przez ratowników medycznych i lekarzy (co i w jakiej kolejności sprawdzić, by wykluczyć błędne oceny sytuacji i sprawdzić to, co jest kluczowe pod kątem zagrożenia dla życia). W sumie procedura pierwszej pomocy też nie jest jednolita, ale "rozwidla się" jako schemat postępowania, zależnie od reakcji poszkodowanego, tego czy oddycha etc. Schematem myślenia są też np. procesy projektowania koncepcyjnego w architekturze. Takie przykłady można by mnożyć w nieskończoność i "sposobów myślenia" znajdziemy mnóstwo. Czym jest na przykład czytanie ze zrozumieniem pod kątem zadania na maturze, jak nie schematem myślenia - tym razem w negatywnym znaczeniem tego słowa? ;)
@nolimit5669
@nolimit5669 3 года назад
Co ty pierdolisz ...
@nolimit5669
@nolimit5669 3 года назад
Z normalnego typa zrobił kryminaliste. Trzeba wziąć życie w swoje ręce i jasno sobie określić to czego się chce i robić wszystko w tym kierunku.
@akademiakar-group5919
@akademiakar-group5919 2 года назад
Jak się rozwijać w życiu ❓ szkolenia-kargroup.eu/jak-sie-rozwijac-w-zyciu/ PORADNIK ✅
Далее
Po tym wideo będziesz urażony... albo mądrzejszy
24:08
ПРИКОЛЫ НАД БРАТОМ #shorts
00:23
Просмотров 648 тыс.
small vs big heart 💖 #tiktok
00:13
Просмотров 5 млн
Naukowy sekret motywacji, która nie gaśnie
15:21
Просмотров 128 тыс.
Jak skutecznie zaplanować i zrealizować dowolny cel?
16:30
Uwaga: 14 Lekcji, Które Zmienią Twój Los!
14:10
Просмотров 756 тыс.