Тёмный

JAPONYA ve JAPONLARIN 5 KÖTÜ YANI (TEPKİ): Japonya Kötü Bir Ülke mi?  

Yoshi Enomoto
Подписаться 145 тыс.
Просмотров 39 тыс.
50% 1

Herkese Merhaba! Mina san Konniçiwa :)
Güneşli Japonya RU-vid: / guneslijaponya
Japonya'da senelerdir yaşayan bir Türk kadın Güneş, uzun süredir ona gelen 'Japonya'nın sevmediğin yanları nedir?' sorusunu sonunda cevaplamış. Ona göre bu 5 özelliği ama sizce nedir? Yorumlarınızı beklerim!
Özel üye olun beni destekleyin 🙏:
/ @yoshienomoto
Instagram: / yoshi.enomoto
Twitter: / yoshienomoto_
#Japonya#Nasıl#Reaksiyon

Приколы

Опубликовано:

7 дек 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 202   
@YoshiEnomoto
@YoshiEnomoto 2 года назад
Merhaba sevgili arkadaşlar 🐧 ☀️ Sıkça video atamıyorum özür dilerim ama elimden geleni yapıyorum. Instagram Twitter paylaşımları devam ediyorum lütfen takip unutmayın! Güzel bir gün geçirmenizi diliyorum 😊 ⬇️🙏 instagram.com/yoshi.enomoto/?hl=tr
@emrekaankeles7057
@emrekaankeles7057 2 года назад
Bana Japon sevgili bul, 40 yıl kölen olayım Yoshi! 😀
@timerbas8110
@timerbas8110 2 года назад
Sen dert etme reiz az ama tatmin edici videolar atıyorsun buda dengeliyorS
@furkans9880
@furkans9880 Год назад
Gambare Yoshi daha sık video isteriz
@guneslijaponya
@guneslijaponya 2 года назад
Çok teşekkür ederim Yoshi san 😊
@YoshiEnomoto
Ben teşekkürler Güneş san arigatou gozaimasu ☀️
@abuzerbaba1070
@abuzerbaba1070 2 года назад
Sizi taniyorum, bi partide osaka universitesinde karsilasmistik.. Uzun zamandir japaonydayim, Japnlarin RACIST oldugunu belirtmen lazim..
@cerisier9044
@cerisier9044 2 года назад
@@abuzerbaba1070 babaannem japon olduğundan biliyorum.Aslında tam racist sayılmazlar.Geçmiş zamandan gelen koruma içgüdüsü daha uygun olur çünkü seni tanıdıkları ve iyi biri olduğunu anladıkları zaman bu kalkıyor ortadan.
@abuzerbaba1070
@abuzerbaba1070 2 года назад
@@cerisier9044 Tesekkurler yorumunuz icin. Hayir size katilmiyorum, Bunlar guclu bir yabanciya tahhmmul edemezler. Zayif, yada bayan olursa durum biraz daha farkli. Bu zayif kisiyi kendilerinin ne kadar guclu ve ileri oldugunu gostermek icin kullanilrlar. Bayanlara gelince, " Güneşli Japonya" bak onu Tv lerde goruyruz. Bi sor bakalim neden...TURK tarafinla gurur duy. Keske biz eski turk kulturumuzu koruyabilseydik..
@RoxelanaLisowska
@RoxelanaLisowska 2 года назад
Abla sen de bi değişiksin
@Lampey22
@Lampey22 2 года назад
9:08 orda “Ödüm Patlıyor” diyor. Öd patlaması çok korkmak anlamına gelen bir deyim :)
@orphant78
@orphant78 2 года назад
Benim eşim Uzak Doğulu. Evliliğimiz 20 seneyi devirdi. Hep Türkiye'de yaşadık. Çatır çatır Türkçe konuşur, üstelik üniversiteyi de Türkiye'de okudu. İlk 10-15 yılımız eşimin Japon olmadığını son birkaç senemiz de Koreli olmadığını anlatmakla geçti. Bunun yanı sıra Türkçe konuştuğu zaman muhatapları söylediklerini bir de bana teyit ettiriyorlar ya da benim aracılığımla konuşmaya çalışıyorlar. Ondan öyle bir Türkçe çıkınca afallıyor. Bir de her nedense eşimle bağıra bağıra konuşuyorlar sanki sağırmış gibi. Elbette bu tavırların hiçbirinde kötü bir niyet yok. Hem Türkiye'yi hem de insanımızı çok seviyor ama karşı taraf bir an için "blank" moda geçince bize de bir gülme geliyor elde değil :)
@YoshiEnomoto
Tam aynısı bana da oluyor. Hatta ben varken yanımda oturan Türkçe konuşamayan Suriyeli arkadaşımla konuşmaya çalıştılar jdjdjdk
@orphant78
@orphant78 2 года назад
​@@YoshiEnomotoSeni anlayabiliyorum Yoshi. Fakat en azından senin Japon olduğunu tutturabiliyorlar. Ben bunca yıldır çocukluk arkadaşlarıma bile eşimin Japon olmadığını anlatamadım, artık boş verdim. Hala Tokyo'da nereleri gezebiliriz diye soruyorlar :) Bu arada Türkçen çok ilerlemiş Yoshi, tebrikler:)
@serkantacyildiz4176
@serkantacyildiz4176 2 года назад
Bızım ınsanımız baska bır alemde yaşıyor vallahı aslında genel olarak dışarı açılmaktan cekınen bır toplumuz
@user-ry9vf5ef5t
@user-ry9vf5ef5t 2 года назад
Harika bu videoyu, Yoshi abi!
@YoshiEnomoto
😊
@angelofdeathnzrndestekliyo3840
@angelofdeathnzrndestekliyo3840 2 года назад
Videoların çok tatlı ve çok güzel ya😅 ne kadar da, sakin ve sayqılı birisisin
@dej4vu881
@dej4vu881 2 года назад
Seni izlerken mutlu oluyorum, başarılarının devamını dilerim Yoshi-san
@YoshiEnomoto
Teşekkürler :)
@aydogantiras2843
@aydogantiras2843 2 года назад
Güzel video. Devamını bekleriz.
@defnecelik3615
@defnecelik3615 2 года назад
Yabancıların konuşmalarını çevirirken saygı eki eklemeleri Japonca için bilemem ama bizim için olması gereken bir şey aslında. Atıyorum yabancı bir diziyi Türkçe izlerken de aslında o dilde saygı eki yoksa bile bazen eklenebiliyor. Bu çok da doğru bir şey Türkçe için. Örneğin bir şirkette asistan patronuna ''sen'' diye hitap etmez bizde. Ama İngilizcede öyle değil ''sen'' diyorlar çünkü saygı eki yok ama Türkçe gibi bir dile çeviri yaparken kesinlikle değiştirerek çevirmeleri doğru olur. Saygı eki olmayan dillerden saygı eki olan dillere çeviri yaparken bu en azından Türkçe için yapılması gereken bir şey. Düşünsenize bir öğretmene ''Ayşe Hocam baksana.'' demesi doğru olur mu bir öğrencinin. Çeviride yanlış sayılır bu, dilde de. En azından Türkçe için. Umarım düzgün anlatabilmişimdir diyerek iyi günler diliyorum. :)
@eyvazcalskan1643
@eyvazcalskan1643 2 года назад
emeğine sağlık Yoshi kardeşim.
@YoshiEnomoto
🙂🙂
@Ssbmegumi
@Ssbmegumi 2 года назад
Yoshi san ben Japonya ya gitmek istiyorum senin videoların sayesinde daha çok bilgilendim çok teşekkür ederim 😊
@bombermann2483
@bombermann2483 2 года назад
Yoshi!!! Sen bir dünya harikasısın !!!
@ctfadayi6973
@ctfadayi6973 2 года назад
Noluyo ya kanalında gördüm seni geldim 💙
@veyselguven2953
@veyselguven2953 2 года назад
Güzel insan Herşey gönlünce olsun 🙏
@nerminacelik6638
@nerminacelik6638 2 года назад
Dürüst olmak önemli. Yalan söylemeden ve kırmadan konuşmak gerek.
@Nageki.
@Nageki. 2 года назад
Ülkenin Kötü yönleri bile tatlı. Gitmek için bir sebep daha.
@damiaoluz3834
@damiaoluz3834 2 года назад
Valla kızların sesli bir şekilde sarılmaları olayını çok gereksiz abartmış. Ben de Japonya'da kaldım bir süre öyle anlatıldığı gibi her kız çığlık çığlığa sarılmıyor arkadaşını görünce be kardeşim. Kişiden kişiye değişiyor. Japon da olsa Türk de olsa Amerikalı da olsa abartılı tavırlar sergileyen her yerde var.
@orewarini
@orewarini 2 года назад
Bu bilgiler çok işime yariyabilir ilerde Japonya ya gitmek istiyorum arigato yoshi oppa ^^
@kanade-kun5094
@kanade-kun5094 2 года назад
oppa korece kskdjdjjdjd abi demek
@smilingbasil1421
@smilingbasil1421 2 года назад
"Oppa" . The woman was too stunned to speak 😨.
@weefix6777
@weefix6777 Год назад
Thank ederim yoshi oppa-san
@onurhakim7814
@onurhakim7814 2 года назад
içeriğini yorumladığın kanalları açıklamalarda ya da yorumlarda paylaşıp onların kanalına da yönlendirme yaparsan daha doğru olur mümin kardeşim
@ksmdjfjd1622
@ksmdjfjd1622 2 года назад
Abi samuraylar hakkında video çekermisin lütfen!
@yorukoglu0707
@yorukoglu0707 2 года назад
Zirai ilaç ve gübre bayiisinde çalışırken Bayer firması bölge geneli en fazla ciro yapan 2 bayiiyi yurt dışında 1 haftalığına tatile götürecekti. Tek istediği şey bölgeyi seçmemiz di ki iş yerinde 2 senedir çalışıyordum yaklaşık 4 kişilik kadroyduk 1 patron 1 ziraat mühendisi ve 2 kişi olarak satış elemanıydık. Ben hariç kendi bayiimizde herkes zamanında biryerlere gitmişti, hep aynı firma değil de Haifa gibi büyük şirketler götürüyordu. Avrupa ülkelerinden Fransa'ya yanısıra Kıbrısa Kazakistana ve Thailanda gitmişler bu sefer bana sordular nereye gidelim diye. Japonya olmasını dile getirdim gerçi sadece bir öneriydi ama firma yetkilisi başkalarına bile sormadan kabul etti. Neyse gün geldi ve uçağa binmiş bulunduk aktarma olarak istanbuldan Osaka Havaalanına indik ve sadece Osaka bölgesinde durmamıza rağmen belkide gördüğüm en muhteşem yerler arasında olabilir. Özellikle de Kalesi nedense ayrı bi hoşuma gitti imkanınız var ise gidin
@oyakokucu9173
@oyakokucu9173 Год назад
Yoshi sen benim için çok değerlisin.
@AgahErdem
@AgahErdem 2 года назад
Selam Yoshi, Attack of Pearl harbor reactionunu ne zaman yapacaksın
@fuadhaciev5431
@fuadhaciev5431 2 года назад
Azerbaycandan Salam Yoshi kun ;) Yada san?
@tugbakaracan3820
@tugbakaracan3820 2 года назад
Öd safra kesesi gibi bir şey. İçinde yeşilimsi bir sıvı var ve bu kese gibi olan öd patlarsa içerisinde sıvı vücuda yayılıp zehirleyebiliyor. Korkmak veya üzülmek safra salınımını arttırır diye bi söylenti var ama öd ü patlatacak kadar olduğunu sanmıyorum 😅
@tugbakaracan3820
@tugbakaracan3820 2 года назад
Bu 'ödüm patladı ' deyimi de burdan geliyor. Bizler korktuğumuzda sık sık kullanıyoruz.
@YoshiEnomoto
Sağol:)
@onurhakim7814
@onurhakim7814 2 года назад
Türkler de yeni öğrendi :d kelime anlamlarından ziyade aklımızda yer alan deyimler olarak kullanıyoruz. ödüm patladı = korktum. gibi gibi. öd ne demek oralara pek giren, düşünen olmaz. hatta bi tane de ben ekliyim. ödüm bokuma karıştı = çok korktum. öd'ün ne manaya geldiğini anlayınca şimdi daha anlamlı oldu bu söz de.
@fuzuliisler268
@fuzuliisler268 2 года назад
Biz de İngilizce soru soranlara bağırarak Türkçe cevap veriyoruz ehehehe
2 года назад
Aslında şekerli yoğurt bize çok da yabancı değil. Kanlıca Yoğurdu'na pudra şekeri atardık, tabi çok yaygın bir şey değil, o ayrı.
@noctis5721
@noctis5721 2 года назад
Cacık yapmak isterseniz ya ya kızartmaya şekerli yoğurt ne kadar lezzet verir tartışılr
@toprak7506
@toprak7506 2 года назад
Biz de küçükken yoğurda şeker atıp yerdik. Ben herkes öyle zannediyordum ama değilmiş kkkk
@austerushahn5948
@austerushahn5948 2 года назад
Yoshi ne zaman geleceksin? Eğer osakaya gelirsen mutlaka nihonbashi de bulunan Türk restorantına beklerim
@YoshiEnomoto
50 sene sonra :)
@mustafadalklc5324
@mustafadalklc5324 2 года назад
yurtdışına cıkıcam felan İyice Türk olmuşsun kanka :D
@emirarslan7616
@emirarslan7616 2 года назад
Abi harbi üzüldüm sana 3.5 senedir ailemi görmüyorum gidince sarılmazlar bile aa geldin mi tamam yaparlar dedin ya orda kalbimi bıraktım sanırım japonyanın kültüründe böyle abi ama bizim türkiyede tam tersi belki saçma bi soru olacak ama japonyada insanların birbirine o kadar fazla değer vermemesi ile mi alakalı yoksa kültür olarak anadan babadan öyle görüp bu insanların normali mi olmuş çünkü ne bileyim bana çok yapay geliyor insan ailesi ile aşırı samimi olamayacaksa kimle olacak yalnızlığa mahkum gibi hissederdim ben şimdiden teşekkürler abi.
@YoshiEnomoto
değer vermemesi ile alakası yok ya normal bir şey bizde
@emirarslan7616
@emirarslan7616 2 года назад
@@YoshiEnomoto abi öyle normalliğin ... sana bir şey olmasın
@gachayaren
@gachayaren 2 года назад
9:07 Öd yani safra kesesi "Çok korkuyorum" anlamında söylüyor
@kkkkkkyt3493
@kkkkkkyt3493 2 года назад
Ne demek 🥰🙂😘
@Monster_dkeedess.33
@Monster_dkeedess.33 2 года назад
Aslaaaa Japonya hiç bir zaman kötü değil 2016 yılından beri Japonya ya gitmek istiyomm Japonya nin her yanını seviyooomm 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍 BU ARADA MÜKEMMEL EFSANE VİDEO OLMUŞ YOSHİ ABİİ👍👍👍👍👍👍
@elfbutierocuzsheskilljoyne6878
@elfbutierocuzsheskilljoyne6878 2 года назад
ne diyon
@muratvural2046
@muratvural2046 Год назад
Yoshi bu akıcı turkceyi nasıl ne kadar sürede öğrendin yazarmısım merak ediyorum
@bukalemuria
@bukalemuria 5 месяцев назад
Türkiye'de de bu çığlık atma olayı var, aşko-kuşko kızlar her buluştuklarında garip sesler çıkarıyorlar, sanki ilk defa buluşuyorlarmış gibi
@Ss-rq5sb
@Ss-rq5sb 2 года назад
Turkey's simulation settings : -Difficulty: Nightmare -Economy: Low -Education: Low -Nepotism: On -Merit: Off -Unemployment: Very high -Inflation: Ultra -Taxes: Ultra -Justice: Off
@Ss-rq5sb
@Ss-rq5sb 2 года назад
@Niko Bellic Reyiz_2003 iclerindeki en kotusu adam kayirma , torpil :)
@Ss-rq5sb
@Ss-rq5sb 2 года назад
@@berkayatls keske daha cok vurgulansa detay olmasa :)
@gorkemerden2469
@gorkemerden2469 2 года назад
Naber japon yoshi 🤠
@hickimse6958
@hickimse6958 10 месяцев назад
Yoshi Japonca'yı nasıl öğrenebilirim? Kaynak ve kurs sıkıntısı var. Tavsiyen var mı? Japonya'ya dil için gidip dil öğrenene kadar çalışma gibi imkanlar var mıdır?
@turk1640
@turk1640 2 года назад
Japonları Seviyorum benide onlara benzetiyolar😂😂japonlar çok tatlılar 🙂
@Elff_08
@Elff_08 2 года назад
Ay güneş ablam ❣️
@guneslijaponya
@guneslijaponya 2 года назад
@YoshiEnomoto
😄
@serkansaatcioglu5992
@serkansaatcioglu5992 2 года назад
Umarım Japonya yı gormek nasıp olur.
@serkantacyildiz4176
@serkantacyildiz4176 2 года назад
Su dunyada öptüğüm ılk kız japon bir kızdı ne onu nede o anı asla unutmam ustunden suan 29 sene gecmıs vay be ❤❤
@nahitakyel2284
@nahitakyel2284 2 года назад
yoshi bu japon dizilerinde neden tüm oyuncular bir efsanevi kahraman gibi konuşuyor. neden dizilerinde misal polisiye uç karakterler kullanılıyor. konu atlamaları çok fazla bazen es geçilebilecek yeri saatlerce gösterirken asıl değinmeleri gereken yerleri es geçmeleri konuya senaristlerin hakim olmadığından mı kalıyor yoksa bu bir nevi japon komedisi mi?
@isinsutalipler7258
@isinsutalipler7258 2 года назад
Bence başlık hiç hoş olmamış. Japonya'da gördüğüm olumsuzluklar dense daha iyi olabilirdi belki.
@ounedialilipaz9977
@ounedialilipaz9977 2 года назад
Ödü Patlamak = Be frightened to death, almost jump out of one's skin びっくり(😨)することって意味だと思いますね。もっと強い意味で。 例えば友達は後ろからソロソロと近づいて「わ👻!」と叫んだら、私もびっくりして「😨びっくりしたわ❕死ぬかと思ったなにしてんの❗」って感じでなにかを言うと思いますね。
@quxu
@quxu 2 года назад
9:08 ödüm patlıyor (korkuyorum, korkmak, canım çıktı, can çıkması)
@atekin-mj2gz
@atekin-mj2gz 2 года назад
Öyle bir memleket ki sevilemeyecek şey bulamamış!
@hakankerimeren7786
@hakankerimeren7786 9 месяцев назад
Bence hiçbiri olumsuz değil , hepsinin altında yatan sebebleri var . Esas sıkıntı bence ; kalabalık trenler . Ona bi çözüm bulmaları lazım .
@jaleaktug8480
@jaleaktug8480 10 месяцев назад
Tatlısın❤
@KakyoinNoriakii
@KakyoinNoriakii 2 года назад
ne zamandır Türkiyedesin Yoshi?
@Babafingow
@Babafingow 2 года назад
valla burada ve yurtdışında onlarca Japon arkadaşım oldu anlattıklarınızın hiç birini onlarda görmedim yaşamadım sanki bambaşka bir milletten bahsediyorsunuz demek ki deplasmanda değişiyor insanlar
@NeferpitouSama
@NeferpitouSama 2 года назад
Nasıl bir ülke ki ülkede sevmeddiği 5 şey için aylarca düşünmüş. Burası için sorsalar hiç düşünmeden onlarca sayabilirim.
@canmizmirim3655
@canmizmirim3655 2 года назад
Aaa sen Türkiyeye bugün mü geldin?yaşamaya başladın?
@weefix6777
@weefix6777 Год назад
Sen Türk olduğun için olabilir mi?
@mustafaalidundar1947
@mustafaalidundar1947 2 года назад
Yoshi sen urfalısın 😂
@meyrannur8858
@meyrannur8858 Год назад
Abi benden iyi konuşuyorsun
@asmadasmadeus3743
@asmadasmadeus3743 2 года назад
Güneş Abla "Kyaa!" Bağırışı konusunda sonuna kadar haklı. Yani normalde konuşmaya utanan bir millet diye bir algı var Japonlar için. Ama buna rağmen böyle yabancılara bile aşırı utanç verici gelecek bir şeyi nasıl yapabiliyorlar anlamıyorum. Japon Dili ve edebiyatı okuyorum ve bazı paragrafları okurken bakıyorum kızlar arasında olan bir kaiwa'da cidden böyle un, ee, Kyaa gibi sesler çıkarıyorlar çok sık ve tüm sınıfın tuhafına gidiyor. Bizim üst sınıf bir abla bu yüzden Japon Genç Kızları sevmiyormuş
@sedatagba6180
@sedatagba6180 10 месяцев назад
@yusufturankaratas1349
@yusufturankaratas1349 10 месяцев назад
Iyi aksamlar japonyaya selam
@Paffy-6009
@Paffy-6009 Год назад
1.43 de gülmekten karnım ağrıdı
@A.L.P.D.
@A.L.P.D. 2 года назад
Her Japon aynı dğil. her Türk de aynı değil. En geç 50 yaşına gelince anlıyor insan. Ne kadar çok insanlarlarla tanışırsanız dünyanın kaç bucak olduğunu anlıyorsunuz. Genelleme yapmak kadar bağnaz bir şey yok. Bu yüzden "Japonların 5 kötü yanı" diye bir şey bana pek anlam vermiyor.
@daremoinai663
@daremoinai663 Год назад
Videoların girişi neden böyle blalajqiisjdeskdjeuskak hos geldiniiizz ??
@girayhankaya
@girayhankaya 2 года назад
2 numara doğu toplumlarında ortak, 35 yaşındayım, hayatım boyunca hiç yapamadım, hala da anlamam, türkiyede beni de sevmezler :) ben lak diye söylerim, kadın erkek konusunda da erkeğiz biz, istemiyosan başkasına bakarız, kibarlık ayağını yemezler :) o kibarlık değil, doğu toplumunun uyum kafası, kol kırılır yen içinde kalır, herşey her yerde uyumlu görünür, halbuki tamamen riyakarlıktır. japonlar öyle kibar bir millet falan değil, bütün doğulular gibi riyakardır, aşırı ataerkil, şiddet dolu, yakuzanın hala cirit attığı bi yer. amerikalılar başta riyaya inanıp öyle sandılar, sonra öyle çok çalışkan falan da olmadıklarını farkettiler, her ne kadar iş yerinde yatsalar bile üretkenliğin zayıf olduğunu gördüler artık :)
@kadirmirza1864
@kadirmirza1864 Год назад
Yoshi kilo almış,Türk yemekleri yaramış😂
@aihsanasl
@aihsanasl 10 месяцев назад
Sırf o Japon kızların bağırışmaları sebebiyle dayanamayıp kapadığım oyunlar olmuştur, örneğin Corpse Party.
@himesama7837
@himesama7837 2 года назад
Bu abla bana gelirse ona güzel bir tarz ve makyaj yapabilirim 😌 🙏
@dantemacbeth6224
@dantemacbeth6224 2 года назад
Japonyaya gittiğimde Japonların bana göstereceği tepkiden korkmaya başladım. Çünkü o kadar fazla anime izledim ki anime gibi konuşuyorum.
@SunaAoimori
@SunaAoimori 2 года назад
その気持めちゃわかる~こっちは英語ペラペラ話せるけど日本語もちゃんと話せてると思う自分で言うのもあれなんだけど~~~~(自慢話注意”:40冊の本読み終えたんですよ!)でもね今だにも日本人とあったら、いつも向こうは意味わからない英語で答えてくれるの、文法もめちゃくちゃし、そもそも伝えようとしてることもわかってないっていう、それより日本語答えてくれたら?っていつも思ってる!ちょっと苛ついてくる、英語勉強したいのであればまだわかるけど、それをはっきり言ってほしい!なぜなら向こうは英語で答えてくるとこっちは ええ?うちのニホンゴ変なのっておもいちゃうわけなの~ハイ以上です :3 ay icime dolmustu kusura bakma
@isminivermekistemeyenefeca2566
@isminivermekistemeyenefeca2566 2 года назад
Asgari ücretle geçinme hesabı yapan bir japon videosu bekliyorum..
@berkesaylam8761
@berkesaylam8761 2 года назад
"ödüm patladı" çok korktum demek. öd; safra, safra suyu gibi bir şey
@yusufturk7361
@yusufturk7361 2 года назад
Ödü patlamak, yüreği ağzına gelmek yani korkmak paniklemek
@junkratzz4704
@junkratzz4704 2 года назад
Arigatoo 👍
@JonDoe123456
@JonDoe123456 2 года назад
Ben almanya'da dogan büyüyen türk olarak daha cok alman arkadaslarim oldugu icin almanlar gibi davraniyorum. Onun icin bu japonlar hakkinda dedigi sey bence türkler icin de gecerli. Yani almanlar yüzde yüzde direkt söylüyor. Senden hoslanmazsa yüzüne tükürürmüs gibi söyler. Ama bunu avantaji almanlarla hic bir zaman aklinda soru isareti kalmiyor. "Sen bunu yanlis yaptin" diye aninda söylerler. Bundan dolayi mesela Türkiye'de ve Almanyadaki türklerde cok zorlaniyorum. Insanlar bana hepsi sahtekar gibi geliyor. Buna benzer seyler mesela amerikalilara da gecerli.
@tanyldz47
@tanyldz47 2 года назад
Çünkü bizler birisi yüzümüze bişey söylemediği halde o kişinin bizi sevip sevmediğini hal ve hareketlerinden anlayabiliyoruz insanlar üstü kapalı olsa da belli ediyor karşıdaki insanların hal ve hareketlerini okuyamadığın içindir sahtekar olmakla ilgisi yok ben mesela direk ses tonundan yüz ifadesinden anlarım yani birisinin beni sevip sevmediğini illa demesine gerek yok salak değiliz
@fadilefilizoglu1525
@fadilefilizoglu1525 Год назад
@@tanyldz47 aynen öyle. Klasikleşmiş bahaneler bile vardır. Seni üzmek istemem ama durum bu demek oluyor aslında. Biz bu kültürün içinde yaşadığımız için bunları ayırt etmek kolay. Tabi dışarıdan bakan biri için sahte gibi gelebilir. Siyah da var beyaz da var ama gri de var. Bence bir şeyi kestirip atmak zor görünüyor bize.
@tanyldz47
@tanyldz47 Год назад
@@fadilefilizoglu1525 aynen kesinlikle hiçbişey sadece siyah ve beyaz değildir
@user-cp2hk4kw1b
@user-cp2hk4kw1b 2 года назад
Japonya tam benlik yer şekere bayılırım mesela bağırarak sarılmak falan hiperaktif ortam yani of of tam benlik japonyaya aşk acısı çekiyorum şu anda
@mehmeter1014
@mehmeter1014 10 месяцев назад
🌴🧿🍀👍
@asoiaftr
@asoiaftr 2 года назад
Selamlar, Bir şeyin dolaylı istenmesi, söylenmesi meselesini çoğu zaman ben de sevmem, bana doğrudan söylemeniz lazım. Yalnız o oğlan da baya anlayışsızmış. Yani biri seninle buluşmamak için bahane üretiyor gayet açık seçik, anlaşılmayacak bir durum değilmiş. :D Ama "tamam yemeği gideriz bir gün fırsat olursa" derseniz, durum değişir. Bu söylenmez işte Yoshi, millet cidden anlayamaz. :D Biz "Aaaaaaaaaaaa" diye çığlık atarız. Ödü patlıyor. Öd, kuşlarda da vardır. Korkutursan patlar ve ölür. Biz de ödüm patladı, deriz korkunca veya irkince bazen. Yoshi, seni de mi Türkleştirdik yani? sbskbaasbd Buraya gelen böyle oluyor. Bir Alman hanım arkadaş da Almanya'ya dönmüş 2 haftalığına, Türkleşmişim yaaa diyor. :D
@YoshiEnomoto
3.5 sene oldu farkında bile değilim 😂
@asoiaftr
@asoiaftr 2 года назад
@@YoshiEnomoto Allah kavuştursun o halde, ne deyim? 😀 Özlemişsindir şüphesiz.
@delikedi524
@delikedi524 2 года назад
Öd aslında safra kesesi ve safra suyu demekse de korkudan Ödü patlamak bir deyim.
@YoshiEnomoto
👍
@Lostperson22
@Lostperson22 2 года назад
5. Madde Kore de öyle bencede çok kötü ya yoğurt neden şekerli yaaaa
@AltayTanhu
@AltayTanhu 2 года назад
Azerbaycandan Selamlar
@YoshiEnomoto
Salam :)
@vakif983
@vakif983 Год назад
Abi bu ülkede herkesin türkçesi farklı oluyor. Nasıl yani, şöyleki laz biri ile doğulu biri aynı türkçeyi konuşmuyor. En güzel türkçe istanbul türkçesi bence. Sen konuşunca insanlar söylediğin şeyi anlamamış olabilir, o yüzden ingilizce cevap vermiş olabilir.
@dtaspinar
@dtaspinar 8 месяцев назад
Sevdim seni. Japonsun bir kere.
@p.p.g.mangle1484
@p.p.g.mangle1484 2 года назад
Senin face caminin üzerinde japon güvercini yazınca niye kendine güvercin diyorsun dedim😂
@ayse7308
@ayse7308 2 года назад
Kon'nichiwa arigatou😊
@nevfelemrecicek
@nevfelemrecicek 2 года назад
"ödüm koptu , ödüm patladı = korktum "demek oluyor
@resulklnc8896
@resulklnc8896 9 месяцев назад
Ne patlıyorr 😂😂
@zgnmedia
@zgnmedia 2 года назад
O zaman kendi ekmeğini yap😄😁
@zzzzz5725
@zzzzz5725 2 года назад
Ilkk
@YoshiEnomoto
Yaxşı
@erkancicek998
@erkancicek998 2 года назад
@hafizefurtana1290
@hafizefurtana1290 2 года назад
Japonya'ya gitmem, şekersiz severim herseyi
@ourujan
@ourujan Год назад
kızların birbirine verdiği tepkiden rahatsız olmak bir göçmen olarak bence garip bir şey. Zaten oraya göçmen olarak gitmişsin. Oraya alışmak için gittin. Oradaki insanların yaptığı günlük hareketlerin seni rahatsız etmesi tamam ama bunu videoya koyup konu yapmak garip. Yapacak bir şey yok yani onların yaptığı şeyler var senin yaptığın şeyler var ve sen onların ülkesine gidiyorsun orada yaşamak için ama sonra da "ben bundan rahatsız oldum bu BU ÜLKENİN kötü bi özelliği" demek bence ülkeye saygısızlık ya... Bu tür şeyler Japonya'dan soğutmak gibi geliyor bana.
@jikookreal50
@jikookreal50 Год назад
Aynen abd ye gidiyorlar burası çok kötü irkçılık var deyiyorlar koreye gidiyorlar burası yaşamak için degil deyiyorlar şimdide japonyanı kötülemek çabasındalar her ülkenin iyi ve kötü yanlari var ama sırf kötülemek dogru degil bu yüzden öyle videolar izlemiyorum saçma çünkı
@akikoyamamoto4404
@akikoyamamoto4404 2 года назад
abicigim sen hamzaya bakma ,.japonyanin asil saygili davranisi yeter ,.her miletin olumlu olumsuz yonleri vardir turklerde cok ufurbaz ve hemen kavgaci misal oz elestiri yaparsak ,.ben sizlere basarilar kalbimdesiniz
@yasinsucu0519
@yasinsucu0519 2 года назад
Bunlar olağan sayılabilecek şeyler. Çok takılmamak lazım.
@YoshiEnomoto
🙄
@cagdasaydinci086
@cagdasaydinci086 2 года назад
"Ödü (Öd organı) patlamak" yada "korkudan ödü patlamak" : Çok korkmak
@Tekno-Manyak
@Tekno-Manyak Год назад
Bizim sınıftaki kızlar da birbirine çığlık atarak 30 dakika boyunca sarılırdı. Bu arada daha dün okuldayık zaten. 😂 Yani ülkemizde de böyle şeyler var. Bu arada Japon kadınları çok güzel.
@Keyaru_ayniben
@Keyaru_ayniben 11 месяцев назад
Abaza
@Justformagic
@Justformagic 9 месяцев назад
Japonya da çok mobbing varmış çalışma ortamında
@leventc.2493
@leventc.2493 2 года назад
O yuzden nasıl türkçe çıkıyor 😂😂
@Efekadir1
@Efekadir1 2 года назад
1:35 linç yemezsin... Silivri
@garoutop1
@garoutop1 10 месяцев назад
niye dön diyelim yoshi bizde gitmek istiyoruz zaten bu lanet similasyondan istediğin kadar küfret
@phantomex2063
@phantomex2063 2 года назад
hey birisi bu japona japonyayı öğretsin :DDD
@YoshiEnomoto
🤨
@phantomex2063
@phantomex2063 2 года назад
@@YoshiEnomoto yoshi bey neden başka bir ülke değilde türkiye ?
@joyboy2811
@joyboy2811 2 года назад
abi japonca öğretiyor musunuz
@fuadhaciev5431
@fuadhaciev5431 2 года назад
Senin ulkeyi severim
@TheMrpersonanongrata
@TheMrpersonanongrata Год назад
Kadının söyledikleri iyi ve güzel şeyler neden rahatsız olmuş anlamadım ,gel avrupa'da yaşa kabaligin krallığında
Далее
#kikakim
00:31
Просмотров 11 млн
Штаны легионера
00:44
Просмотров 151 тыс.
Türk Dünyasından Farklı Kültürler.
46:14
Просмотров 57 тыс.
JAPONLAR BUNU İZLEMESİN (TEPKİ) - Sadece ENES
11:05