Тёмный

Kuře v máslové omáčce - Butter chicken - Roman Paulus - Kulinářská Akademie Lidlu 

Kuchyně Lidlu
Подписаться 123 тыс.
Просмотров 51 тыс.
50% 1

Butter chicken (máslové kuře) patří mezi jedny z nejoblíbenějších pochoutek indické kuchyně, kterou si s chutí dopřávají i obyvatelé Srí Lanky. 🇱🇰 Šéfkuchař Roman Paulus se podíval, jak ho místní připravují, a v rámci asijského speciálu natočil video, abyste si autentický recept mohli uvařit i vy doma. 🐔 Budete potřebovat samozřejmě kuře a máslo, ale kromě toho i jogurt na marinádu a také spoustu orientálního koření. Nakonec si pochutnáte s jasmínovou rýží nebo indickým chlebem naan. 🍚 Už jste někdy tento exotický recept na butter chicken vyzkoušeli? A jak se vám povedl?
Suroviny:
Kuře s marinádou:
· 400 g kuřecí prsa
· sůl
· 2 lžíce plnotučný jogurt
· 1 lžička mletá kurkuma
· 1 lžička mleté chilli
· 1 lžíce strouhaný česnek
· 1 lžíce strouhaný zázvor
· 2 lžíce máslo
· 0.5 × limetka (šťáva)
Omáčka:
· 1 lžíce kokosový olej
· 2 lžíce nakrájená šalotka
· 1 lžíce strouhaný zázvor
· 1 lžíce strouhaný česnek
· 10 × kešu
· 1 lžička mleté chilli
· 1 lžička masala či kari koření
· 400 g rajčata
· sůl
· pepř
Na restování masa:
· 2 lžíce máslo
· 2 × bobkový list
· 2 × svitek skořice
· 2 tobolky kardamom
· 1 lžíce rajčatový protlak
· 1 lžička cukr
A nezapomeňte se přihlásit k odběru našeho RU-vid kanálu pod videem!
Celý recept najdete na webu Kuchyně Lidlu:
kuchynelidlu.cz/recept/kure-v...
Sledujte naši nabídku na lidl.cz
Přidejte si nás na Facebooku - / lidlcesko
Sledujte nás na Instagramu - / lidlcz
Navštivte Kuchyni Lidlu na kuchynelidlu.cz/
Přihlaste se k odběru newsletteru na kuchynelidlu.cz/Home/Subscribe
Timecodes
0:00 Úvod
0:10 Marinování kuřete
0:51 Základ na omáčku
1:45 Příprava kuřete na pánvi
2:25 Rozmixování omáčky
2:43 Dodělání kuřete
3:12 Smíchání omáčky s kuřetem
3:26 Servírování

Опубликовано:

 

2 июл 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 34   
@zdeneikcz
@zdeneikcz Год назад
Toto je prostě skvělé! Snad nebude Srí Lanka poslední země, ze které budete točit místní recepty mimo ČR :)
@luckyfoxlf
@luckyfoxlf 7 месяцев назад
luxus, varim podobne a jeste do toho pridavam nasekany koriandr
@marcusaurelius1511
@marcusaurelius1511 Год назад
Ta porce je akorát pro mě. Jinak vynikající.
@hlobatom
@hlobatom Год назад
to je paráda když má člověk čerstvé ingredience. to se to pak vaří 🙂
@velkykacko5487
@velkykacko5487 Год назад
Romane,Vy jste opravdu nejlepsi!!!!!! Krasne vsechno vysvetlite,nic nehanite,na nic si nehrajete.....opravdu super!!!! Vase langose jsou opravdu nejlepsi z nejlepsich!!!!! Velke podekovani!!!!
@janaxy9792
@janaxy9792 Год назад
Zítra jdu dělat, snad se podaří 😊 mimochodem, miluju jak si tohleto vaření užíváte, a jak jste vysmátej. Děkuji vám!!
@TheKakarinka
@TheKakarinka Год назад
Tak tohle je moje nejoblíbenější jídlo 😍 určitě to zkusíme uvařit
@Martymix321
@Martymix321 Год назад
Ať se to má nebo nemá tak a tak vařit, tak za mě pane Paulus jedině 👌👌👌 Opravdu exotické, orientální, chuťově bych řekl, velmi "vychucené" a tudíž za mě STYLOVKA 🤤 Tento recept rozhodně stojí za vyzkoušení 👍👍👍
@rickyrick01810
@rickyrick01810 11 месяцев назад
Skvělý recept! i naan, moc pěkná videa!
@sophieknobloch2806
@sophieknobloch2806 Год назад
Chef is traveling again! Awesome.
@lubomirvlcek5922
@lubomirvlcek5922 Год назад
Máslové kuře je super.
@fretka007
@fretka007 Год назад
Výborný recept, díky! Prý jedno z nejlepších "kari", co jsme kdy doma měli.:)
@karljohnson2756
@karljohnson2756 Год назад
luxus video
@helena9665
@helena9665 Год назад
Uzasny! Urcite zkusim.
@psYchedwOw
@psYchedwOw Год назад
zajímavé, můj Indický kolega v práci to vaří dost odlišně, ale Butter chicken je jak u nás bramboračka každej má ten svůj recept :D
@krutapravda
@krutapravda Год назад
no mňa to nejako nepresvedčilo, už len začiatok videa "cesta do ázie s Romanem Paulusem" 😂
@davidjunek8317
@davidjunek8317 Год назад
Hodně záleži v jaké jste části.. 🙂
@rxa72
@rxa72 Год назад
@@krutapravda Souhlasím, kontext a spěch mne spíše ruší, hudba též. Uvolněná atmosféra ze studia je pryč. Toto jde směrem vystupování Gordona Ramseyho a tento nesnáším. Bylo by škoda, kdyby se pan Paulus tímto směrem vydal...
@CZkuchynelidlu
@CZkuchynelidlu Год назад
Dobrý den, @psYchedwOw, to je dost dobře možné. Pravdu máte i v tom, že každý vaří "to svoje butter chicken" trochu jinak, asi jako náš bramborový salát. Důležité je také vzít v potaz odkud recept pochází. Pokud je váš kolega z Indie (oblast si ani netroufáme hádat), recept je jistě bude lišit od srílanského způsobu, který Roman Paulus předvádí 😉.
@CZkuchynelidlu
@CZkuchynelidlu Год назад
Dobrý den, Andreji, no vidíte. A my slepě věřili, že když do té Asie zajedeme a natočíme i místní prostředí, plantáže, tržnice i pláž, že vás přesvědčíme, že jsou recepty skutečně místní. No očividně některé lidi nepřesvědčíme nijak, co naplat 🤷‍♂️. Budeme věřit, že recepty a naučná videa přecejen někomu udělají radost.☺️
@ZbynekPav
@ZbynekPav Год назад
Díky moc, prodávají se všechny uvedené suroviny i v Lidlu? Třeba kardamon? Ať se vám daří.
@CZkuchynelidlu
@CZkuchynelidlu Год назад
Dobrý den, Zbyňku, naprosto upřímně řekneme, že nekoupíte. Nebo aspoň ne každý den (v akčních týdnech se objevují a obměňují nové zajímavé produkty). Však Kulinářská akademie Lidlu má právě méně známé produkty, recepty a postupy ukazovat a kulinářsky vzdělávat. I proto jsme vás vzali na cestu do Asie, abychom ukázali zase něco nového, zajímavého a neobvyklého. Z běžných surovin můžete uvařit třeba náš skvělý český kotlíkový guláš. Koukněte na videu recept zde, třeba se Vám více zalíbí ;-) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-k4yeNH8AEWQ.html
@mariejelinkova8263
@mariejelinkova8263 Год назад
Tobolky kardamomu má například Sonnentor
@ZbynekPav
@ZbynekPav Год назад
@@CZkuchynelidlu Díky moc za odpověď. Tak nějak jsem tušil, jak bude vypadat. S Kuchyní Lidlu jsem už ale uvařil mnoho výborných jídel a vděčím vám za zpestření rodinného jídelníčku. Kardamon a ostatní speciality si koupím přes internet, celé to ale uvařím podle Romana Pauluse. Díky moc za vaši službu, ať se vám daří.
@lukaskmonicek2582
@lukaskmonicek2582 Год назад
Proč píšete 400 g masa,když pak na pánev dá tak 100 gramů
@user-is8mj9vw1h
@user-is8mj9vw1h 8 месяцев назад
Dodržela jsem množství i postup a přijde mi kyselé a ne sladké a vláčné jako ho znám z indických restaurací. Čím to může být?
@CZkuchynelidlu
@CZkuchynelidlu 7 месяцев назад
Dobrý den, v první řadě je třeba si uvědomit, že Indie je veliká a variací na Butter chicken je opravdu mnoho. Tedy i každá indická restaurace může pod stejným názvem podávat poměrně odlišný pokrm. Tento recept je variací srílanské kuchyně, která obecně není tak jemná, jako většina českých indických restaurací. Pokud vám omáčka přijde moc kyselá, nabízí se ubrat limetkové šťávy.
@RatafakRatafak
@RatafakRatafak Год назад
Nespravite aj video o ryziach, ktora sa na co pouziva?
@CZkuchynelidlu
@CZkuchynelidlu Год назад
Dobrý den, nějaké takové? 😉 kuchynelidlu.cz/recept/druhy-ryze
@jurajrekem2786
@jurajrekem2786 Год назад
Zaujimavý receptík ... Vyrazím odtiaľ chilli a zázvor a možno to budem môcť zjesť .... Namiesto chilli sladka paprika a miesto zázvoru ešte viac cesnaku 🤷‍♂️
@rickyrick01810
@rickyrick01810 11 месяцев назад
a jak vyřešíte kardamon?
@jurajrekem2786
@jurajrekem2786 11 месяцев назад
@@rickyrick01810 nijak ... Kardamon nie je štiplavý ... Ale vôbec ho nepotrebujem ... Môžeme ho vyhúliť
Далее
ИСЧЕЗНОВЕНИЕ МОНЕТЫ (секрет)
00:46
Butter Chicken Recipe | Jamie & Maunika
5:09
Просмотров 4,4 млн
How To Make The Creamiest Butter Chicken
7:46
Просмотров 3,2 млн
The 2 Dollar Curry (Butter Chicken) | But Cheaper
6:37
ИСЧЕЗНОВЕНИЕ МОНЕТЫ (секрет)
00:46