Тёмный
No video :(

Limita funkce - Bonusový příklad - lim sin(x)/x 

Daniel Mužátko
Подписаться 199
Просмотров 920
50% 1

V tomto bonusovém videu si ukážeme, jak dokázat, že limita sin(x)/x, když x se blíží nule, je rovno jedné. Použijeme na to Větu o sevření neboli Sendvičový teorém.
Pokud máte nějaké zajímavé dotazy či příklady (ideálně o limitách funkce, ale klidně i jiné), se kterými si nevíte rady, dejte mi vědět v komentářích nebo osobní zprávou, rád o nich natočím video.

Опубликовано:

 

21 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 5   
@filipjarolimek6212
@filipjarolimek6212 8 месяцев назад
Nejlepší kurz. Díky a pokračuj v tvorbě😄
@luciagondova4205
@luciagondova4205 9 месяцев назад
tak toto bolo paradne vysvetlene, hladala som nejaké dobre vysvetlenie a teda lepsie som nemohla najsr, diki 😁💪🏻 určite davam odber, vyzera,ze davas vyborne videa 😊😊
@Daniel_Muzatko
@Daniel_Muzatko 2 месяца назад
Moc děkuju :)
@bezcisla
@bezcisla 4 месяца назад
Snažím se jak to jen jde, ale u tohoto důkazu mám 3 nejasnosti. 1) V bodě, kdy se dostávám do stavu, že jsem si tedy určil sinus, cosinus a tangens x z toho šíleného obrázku, tak do té doby mi to bylo jasné (mimochodem - jen tak mezi námi jsem to pochopil daleko lépe, než ze script naší profesorky na výšce, ikdyž ona používá stejné pojmenovávání a stejný obrázek, ovšem z jejího výkladu jsem začal dokonce pochybovat, jestli něco v matematice umím -.- Takže minimálně dávám zpětný feedback, že to vysvětlujete lépe, než profesoři na vysoké). Nicméně potom nedokážu pobrat, že celou dobu se tu bavíme u limit o funkcích (a funkce je tedy vždy nějaký předpis) a najednou místo funkce používám obsahy trojúhelníků. Cožpak obsah trojúhelniku je předpis funkce? 2) Při tom zjišťování obsahu kruhové výseče, tak proč ta trojčlenka začíná jako 2 pí? (chápu, že v kružnici je pí 180° a tím pádem 2 pí je 360, ale .... jakou to má souvislost v trojčlence s obsahem? 3) Brutálně jsem se ztratil v těch úpravách, když jsem došel ke stejnému závěru, že sinx * cosx < x < sinx / cosx Potom jsem ty úpravy přestal úplně chápat. Každou z těch 3 částí si upravuji podle sebe nezávisle na druhých? To si tam ale pak můžu udělat takové úpravy, že mi může přece vyjít cokoliv? Hlavně jsem z toho zmatený v tom smyslu, že jsem ještě nikdy neupravoval (ani takto nepracoval) v dvojité nerovnosti. Když už jsem měl nerovnici v tomto tvaru (na 3 části), tak jsem končil výpočet a už jsem jen znázornil intervaly a z nich došel k nějakému závěru. To se dá takto i s tou dvojitou nerovnicí ještě i nějak manipulovat? PS: Co ty derivace? Kromě pana Valáška jsem pochopil limity až tady a najednou konec. Není chuť, čas, finance? 3 roky uplynuly a pokračování by se hodilo :)
@Daniel_Muzatko
@Daniel_Muzatko 2 месяца назад
Moc díky za pozitivní feedback, konečně jsem se dostal k natáření o derivacích, tak na to mrknětě :) Obsah trojuhelniku lze chapat jako funkci: pro každý trojúhelník tato funkce udává konkrétní hodnotu. 2pi je uhel pro cely kruh, výseč s uhlem 2pi je celý kruh. Tyhle dvojité nerovnice jsou opravdu trochu složitější. Při každé úpravě je nutné se přesvědčit, že obě nerovnosti stále platí. Občas je vysvětlení v tomto videu ne tak docela detailní. Ale chyby v něm snad nejsou :)
Далее
Praha vs. Paříž - kdo se chová k turistům hůř?
9:51
Solving sin(x)^sin(x)=2
10:46
Просмотров 402 тыс.
Researchers thought this was a bug (Borwein integrals)
17:26
MOC VĚDOMÍ * Neville Goddard * Audiokniha
2:38:44
Просмотров 12 тыс.
How did the Enigma Machine work?
19:26
Просмотров 9 млн