Тёмный

Műfű telepítés - műfű lerakás: Hogyan kell a műfüvet telepíteni, növényekkel teli kertben? 

ANRO Épületdíszítés Kft.
Подписаться 9 тыс.
Просмотров 66 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

27 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 42   
@black4083
@black4083 3 года назад
koszonom a videot! nagy segitseg latni a folyamatokat
@tomastom250
@tomastom250 3 года назад
Nagyon jó lett a videó. Akik megtehetik mindenképp élő füvet telepítsenek!! Sajnos nálunk az elhelyezkedés miatt szinte lehetetlen füvesíteni és a felfutó gazon kívül semmi nem él meg az erősen agyagos sittes föld miatt. A föld csere megoldás lenne de a beruházás a mai áron több milliós tétel lenne ehhez képest egy műfű telepítés töredéke. Imádom a természetes dolgokat de van hogy kompromisszumot kötsz..
@fustoltsonka
@fustoltsonka 3 года назад
Engem ez elszomorít. Szerintem ennek olyan helyen van létjogosultsága, ahol a valódi fű telepítése valamiért nem lehetséges. Pl. egy erkélyen. De a szabad ég alatt, kertben? Akkor jöhetnek a műbokrok, műfák műrigóval, eresz alá mű-fecskefészek, stb. Műanyag világ.
3 года назад
Nálunk pl. a vakond volt ez az ok.
@fustoltsonka
@fustoltsonka 3 года назад
@ Köszi! Remélem akkor ez megoldotta. Peace! ;)
@10000pandora
@10000pandora Месяц назад
Nálunk élő fű van.Állandó probléma a gazosodás,az állandó megfelelő tápanyag,öntözés ,és még így is kiég sokszor.Ezért gazos,a szine se a legjobb. Azért néztem meg ezt a videót mert nálunk biztos hogy műfű lesz.Tetszett a videó.Egy kérdés csak.Hogy lehetne megoldani hogy az illesztések ne látszanak ?Mert szebb lenne ha hosszanti irányban nem látszana 15 méteres illesztés.
@anrodiszlec
@anrodiszlec Месяц назад
Amennyiben megtörténik az illesztés az illesztőszalag segítségével az illesztéseket érdemes lombseprűvel vagy gereblyével "összefésülni". Sajnos az illesztés nem fog teljes mértékben eltűnni viszont ezzel a módszerrel el lehet érni, hogy kevésbé látszódjanak a toldások.
@zsoltnagy4845
@zsoltnagy4845 3 года назад
Mindenféle rosszindulat nélkül: ennek az egész projektnek a legnagyobb hibája a szegélyek mellőzése. Nem kellett volna "faltól-falig" műfüvezni. A lámpák kivételével a növényeket el kellett volna határolni és kialakítani egy zárt területet a műfűnek. (minden egyéb más helyre mulcs, kavics, termőföld, stb). Így szépen ki lehetett volna alakítani egy síkot, persze nem homokkal. A talaj most így fokozatosan egyenletlenné válik majd és pár év múlva lehet felszedni az egészet a gödrök, huplik miatt
3 года назад
A növények elhatárolása nem nagyon megy lévén a talaj miatt szinte mindennek fent van a gyökere. Ha a gyökérzetet nem akarjuk bántani, akkor maradt volna egy 50 m2 felület, ami kicsi. Saját tapasztalatból mondom: ha kavicsot teszel takarásnak, akkor a saját magad ellensége vagy. Amúgy a szegélykő hogyan akadályozná meg a terület elegyenetlenedését? Úttesten értem a szegélykő áldásos hatását, de kíváncsi vagyok a te álláspontodra is, lévén itt semmilyen komoly terhelés nem éri a feüleletet.
@zsoltnagy4845
@zsoltnagy4845 3 года назад
@ Igen, nyilván a növények gyökérzete meghatározó ha meg akarjuk őket óvni, tartani.Az a tapasztalatom, hogy a bokrok, kisebb fás szárú növények mellett 60-70 cm-t elhagyva már le lehet tenni a szegélyt. A kavics mellett nem véletlen említettem egyéb lehetőséget (mulcs, termőföld), helyzet, ízlés és a környezet függvénye, hogy mit használunk. A szegélyek egyrészt segítenek kialakítani a köztük lévő sík felületet. Másrészt ha már a szegélykő fele (~10cm) a talajszint alatt van, megakadályozza a műfű alapját képző töltőanyag erodálást. Persze, a területen belül még alakulhatnak ki egyenetlenségek, de éppen ezért nem jó a homok, az nem tud összetömörödni. Ezért ideális a dolomit (murva), ami a videóban látható homok és az említett CKT beton között pont az optimális megoldás véleményem szerint. Van egy harmadik szempont is ami a szegélyezést illeti: lezárja, védi a műfű szélét. PL: háziállatok nehezebben férnek hozzá, kisebb az esélye hogy bármi beleakadt, felhajtja. Ráadásul még esztétikusabb is... az én szememnek :)
@2onthespot900
@2onthespot900 Год назад
Igazad van. Sztem sem esztétikus körbe vágni egy egy növényt a műfűvel. Oda bármilyen kis kavicsos vagy egyéb betöltés sokkal esztétikusabb. Kellenek a szegélyek! Most akarok műfüvet, jól rávilágítottál egy alapvető dologra! Ezúton köszönöm! A műfüvet keretbe kell mindig tenni, kaviccsal, mulccsal szegélyezni, növények alá nem bemenni!
@zsoltnagy4845
@zsoltnagy4845 Год назад
@@2onthespot900 Arról nem is beszélve, hogy a műfüvet valahogy majd karban kell tartani. Ezt viszont csak géppel érdemes. De ha nincs szegélyezve és rendesen lerögzítve (szélein ragasztva!) a műfű, a gép is fel fogja tépni. Illetve egy pro tipp a szegélyezéshez ami nekem is csak utólag jutott eszembe: a szegélyköveket úgy kell letenni, hogy a műfűvel ellentétes oldalán is legyen még ~30cm hely, hogy a karbantartó gép a műfű széléhez is hozzáférjen.
@sandormiklos5752
@sandormiklos5752 7 месяцев назад
Nagyon tetszik a videó. Köszönöm
@tiborbatta9514
@tiborbatta9514 3 года назад
Gondoltatok e arra mennyi mikroműanyag fog a környezetbe jutni, ahogyan kopik a felület, és szépen lassan összetöri az időjárás, elviszi a szél? Majd amikor lecseréled meglepődnék ha ezt bárki is újrahasznosítaná. Iszonyatosan környezetkárosító.
@ferencszolnoki7084
@ferencszolnoki7084 3 года назад
Kicsit elgondolkoztam azon amit írtál, márcsak azért is , mert most tervezem a műfű lerakását, de arra következtetésre jutottam, hogy a gyomirtózás sem sokkal jobb évtizedeken keresztül, pázsithoz a műtrágya sem környezetbarát. A benzines fűnyíró ... stb. Nos még mindig humánusabb megoldás a műfű, mint a glialka
@tiborbatta9514
@tiborbatta9514 3 года назад
@@ferencszolnoki7084 Kedves Ferenc, a saját kertünkben hagyományos gyepet ültettünk/vetettünk. Mielőtt a gyepet elvetettük a kert színültig volt gazzal, annak ellenére, hogy kézzzel folyamatosan kihúzogattuk (gyomírtót semmi esetre sem akartunk használni) 3 éve vetettük a gyepet, amióta összefüggő takartót képez a talajon a gaz eltünt. Némi lóhere és elvétve egy-egy pitypang megjelent, de ezeket az elektromos fűnyíró jól kezeli. Szóval a gyephez nem kell glialka, az hogy megjelenik benne néhány más növény nem zavar minket, a környezettudatosság érdekében "elnézzük a természetnek", hogy néhány pitypangot is telepít a gyepünkbe. Mint ahogyan a vakondnak is elnézzük azt a néhány túrást, hiszen ő is itt lakik és a természet része. Végülis azért van kertünk és azért megyünk ki a kertbe, hogy a természetben legyünk - pihenjünk. Benzines fűnyírót nem használunk, bár az ebből eredő kipufogógáz elenyésző (összevetve mondjuk egy műfűből fakadó mikroműanyag szennyezéssel), a hangereje miatt, úgy döntöttünk nem bűntetjük a szomszédainkat ezzel. Egy akumlátoros fűnyíró ugyan azt a vezeték nélküli komfortot adja, és nem drágább mint egy benzines. Gyeptrágyaként azt tervezzük, szitált - saját készítésű- komposztot használunk, vagy ennek a vízben kiáztatott levét, (amint lesz elegendő mennyiség, és ami egyébként a lenyírott fűből is készül) egyelőre a magaságyás mindent felemésztett. Összességében véve, a leg humánusabb megoldás az igazi gyep. Amíg nem romlik el annyira az éghajlat a környzetszennyezés miatt, hogy már nem tudjuk locsolni... ui: ha esetleg mégis felülkerekedne a gaz a gyep felett, vagy már több a pitypang mint a gyep, berotáljuk és újra ültetjük, mindenféle hulladék és környezetkárosítás nélkül.
@Akos843
@Akos843 Год назад
@@ferencszolnoki7084 Ez nagyon rossz felfogás szerintem és ráadásul téves is. Elszomorító egyébként látni, hogy valaki kertbe (ráadásul milyen szép kis kert lehetne) műfüvet rak..Még megértem hogy valaki a lakótelepi teraszra műfüvet rak, mert nincs lehetősége még közösségi kertbe se kijutnia, az már egyéni meglátás de szerintem még nem is néz ki jól.
@krisztianka
@krisztianka 3 месяца назад
@@ferencszolnoki7084 Nagyon rossz következtetésre jutottál. Kb, annyira megalapozott, mint Hofi érvelése a bor mellett " inkább az orrom legyen borvirágos, mint a fogam vízköves". De te ezt komolyan gondoltad, ami elszomorító. Glialka, műtrágya, benzines fűnyíró (mindegyik elhagyható a természetes gyep esetében) áll szemben egy műanyag, veszélyes hulladékkal, ami kinyírja a talajéletet, melegíti a mikroklímát és a mikroműanyagokon és a hulladék kezelésén keresztüll brutális plusz terhet ró a bolygónkra? Ez még viccnek is rossz. Gondolj az általad telepített mikroműanyagokra, ha neked vagy a gyermekednek légúti tünetei lesznek...
@ferencszolnoki7084
@ferencszolnoki7084 3 года назад
Műfű lerakását eddig nem mertem, házilag bevállalni, ez a kisfilm felbátorított. Nem szerettem volna pluszba fizetni a "műfűtelepítő" brigádnak. Köszönet a szépen felépített, érthető videóért!
@laszlomolnar824
@laszlomolnar824 3 года назад
Nekem a kerti tó jobban tettszett. Igaz biztos, hogy nagyobb odafigyelést karbantartást igényelt.
3 года назад
Nekem is jobban tetszett a kerti tó. 3 évig küzdöttünk vele, de sajnos fel kellett adnunk. Egyszerűen túl sok munkát igényelt, amit az egyébként is kevés szabadidőből kellett áldozni. A végén már egyáltalán nem jelentett kikapcsolódást, csak kötelességet. Abból meg van épp elég :)
@miklosnagy5167
@miklosnagy5167 Год назад
Üdvözlöm! Mi is szeretnénk műfűvet telepíteni, és lenne néhány kérdésem Önhöz. 1.A videóban szereplő műfűnek mi a neve, és hány mm vastag? 2. Sok internetes videóban szerepel, hogy az esőzés miatt a vízelvezetésről gondoskodni kell. - Van, aki azt tanácsolja, hogy megfelelő lejtést biztosítsunk, és alakítsunk ki vízelvezetést. - Van aki azt tanácsolja, hogy megfelelő rétegrend szükséges a műfű alá. Itt arra gondolok, hogy különböző átmérőjü, és vastagságű rétegrendet ajánlanak murvából. Ami nem kevés plussz költséget jelent. Igaz én nem vagyok szakember, de szerintem a vízelvezetés nem butaság. Kérdésem az lenne, ezt Ön, hogy oldotta meg, vagy ha nem kérem írja már le mi erről a véleménye, és Ön ezt, hogy csinálná? Ön milyen rétegrendet, és hány cm.-t javasolna vízelvezetés szempontjából? 3. A műfű puha-e, nem kell-e valamilyen puha réteget alá tenni? Ezt azért kérdezem, mert kis gyermekek játszanának rajta. A műfű puhaságát mi befolyásolja? A műfű vastagsága, vagy az alatta található talaj fajtája, rétegvastagsága? 4. Hány cm.-er vastagságban rakott le homokot? A homok vastagsága Ön szerint befolyásolja-e, befolyásolhatja-e a vízelvezetést, és a talaj (műfű) puhaságát? A videó szerintem nagyon jól sikerült, és gratulálok hozzá. Válaszát előre is köszönöm. Üdvözlettel: Miklós
@anrodiszlec
@anrodiszlec Год назад
Kedves Miklós! Köszönjük elismerő gondolatait, bízunk benne a videóból sikerül ismerkedni a műfűvel. A Nortene Evolution 3 cm-es műfüve került leterítésre (www.anrodiszlec.hu/product_info.php/products_id/19605). Kellemes a megjelenése, jó rajta járkálni, kevés gondozással is folyamatosan zöld, pázsit-szerű dekorációs burkolat. Bármilyen rétegrend, vagy bármilyen vastagságú homokréteg kerül alatta kialakításra, a végeredmény hasonló keménységű lesz, mint a talajba telepített gyep esetében. Élő gyep esetében a pázsit dússága adja a puhaságot. A műfűnél ezt a szálmagasság befolyásolja. A vízelvezetésről gondoskodni kell, de ha a meglévő kertrészben egy nagy esőzés során korábban nem volt gond a víz elszivárgásával, akkor a műfű leterítésével sem volt ez megváltozni. A videóban lévő kertben ~1 éve van lerakva a műfű, eddig bevált :)
@norbertkoppandi5319
@norbertkoppandi5319 2 года назад
Szép munka! Mi most csináljuk, 4-5 cm homokkal. Miért lett megszüntetve a kerti tó? :(
@mz_eagle6
@mz_eagle6 3 года назад
És hová kakil a kiskutya? A sziklakertbe? :)
3 года назад
Már többször megbeszéltem vele, hogy hová kell(ene). De magasról tesz rá :))) Innen sem nehezebb összeszedni mint a kavicsból :)
7 месяцев назад
@14:52 Meg tudnátok mondani, hogy ez milyen fa?
@anrodiszlec
@anrodiszlec 7 месяцев назад
Császárfa
@gaborpatonai121
@gaborpatonai121 3 года назад
Robotfűnyíró helyett itt kintre is robotporszívó kell :D
3 года назад
Na, ez egy nagyon jó ötlet. Ki fogom próbálni, mondjuk lehet a porzsák kicsi lesz. Köszi!
@mnrqt
@mnrqt 3 года назад
Összegben mekkora beruházás volt ez a kert?
3 года назад
A 200 m2 műfű olyan 1.3 mFt, a teljes kertről nem nyilatkoznék, az már az építkezés végén volt, olyankor már nem számolja a pénzt az ember, csak csendben sírdogál :) De ha a fűhöz még egy nagyságrendet hozzáteszünk, akkor mai áron nem járunk messze a valóságtól. kb 800 m2 a kert, van benne 2 méter szintkülönbség, egy csomó támfal, hátul meg 4 méteres kerítés, szóval a nagy része ennek kőművesmunka.
@vargamate2370
@vargamate2370 2 года назад
Én a tavat meg hagytam volna az szép volt
@szabolcsnyilas4035
@szabolcsnyilas4035 Год назад
Na és mivan a vakondhálóval, az nem kell?
@anrodiszlec
@anrodiszlec Год назад
Az utólagos telepítés miatt nem volt lehetőség megfelelő mélységben telepíteni a vakondhálót, ezért itt nem használtuk.
@fadri84
@fadri84 2 года назад
A kerti tó betemetése jó nagy baki a jövő vízhiányaira tekintettel...
@Akos843
@Akos843 Год назад
Meg a műfű is...
3 года назад
Ha már igy feltúrom a kertet, akkor inkább rakok le vakondhálót 15cm mélyre és füvesitem újra az egészet.
3 года назад
És mit csinálsz a meglévő növényekkel, fákkal?
@MrEmigres
@MrEmigres 3 года назад
Szép szép, nem vitás. Számomra nem releváns. Mégiscsak műanyag. Egy élő környezetbe odatenni. Hmmmm. Természetellenes. Nincs meg az évszakok váltakozásával sem a szépsége. Mindig rikít. Itt még a fűnyírás sem egy nagy feladat lett volna. A vetett fű max egy hónap alatt kint van.
3 года назад
Sajnos a vakond esélyt sem ad, hogy kinőjön a fű. Egyébiránt az egyszerű fűnyírással kapcsolatban: 59 tereptárgy (bokor, fa lámpa) van, amit körbe kellene nyírni, nem számolva a négyzetméterenkénti 1-2 vakondtúrást.
@krisztianka
@krisztianka 3 месяца назад
A vakond valamit jelez. Túl sok számára a táplálék a talajban, valami gond van a kerttel. Ezt most sikerült elfedni, mint az egyszeri kőműves a hiányos falat a vakolattal. Grat...
Далее
КОГДА К БАТЕ ПРИШЕЛ ДРУГ😂#shorts
00:59
Prémium Pázsit profi telepítése teraszokra
4:16
Просмотров 41 тыс.
Műfű lerakás
8:48
Просмотров 11 тыс.
How to install artificial grass?
3:34
Просмотров 1,2 млн
Gyepszőnyegezés egyszerűen
10:16
Просмотров 17 тыс.
Rezsimentes élet Spanyolországban | kert TV
16:14
Просмотров 176 тыс.