50% 1

PML 3.kolo
Napokon smo nakon nekoliko posnih gostovanja večeras slavili u Maglaju.
Možemo reći potpuno zasluženo.
Utakmica počinje sa naša dva vođstva i brzim anuliranjima istih od strane domaćih igrača.
Na isteku 5` dvostruki strijelac Maglaja, Hasić zbog prekršaja nad Musićem dobija 1.isključenje. Brojčanu prednost brzo realiziramo i sa dva vezana gola vodimo 2:4.
Nakon sjajnog solo prodora na vremenu 6`47`` Boris Bosić zabija za 3:4, ali u doskoku povrjeđuje koljeno i u velikim bolovima napušta igru.
Poznajući karakter i borbenost Borisa Bosića vjerovatno se radilo o težoj povredi, pa ovom prilikom želimo Bosketu što brži oporavak i povratak na teren.
Bio je ovo veliki hendikep za domaći sastav.
Nakon isključenja Huskića u 12` prvi puta imamo priliku da odemo na +3, ali Kadrić ne realizira penal, pa ostaje rezultat 4:6. Što nismo uspjeli tada jesmo u 15` kada vodimo 5:8.
U prvih 15 minuta Maglaj je očekivano igrao svoju duboku odbranu 4:2 ili 3:3 skoro do pola igrališta, ali su naši momci svaki puta pronalazili racionalna rješenja u svakoj situaciji.
Nakon toga slijedi period grube i bespoštedne igre sa puno isključenja i tehničkih grešaka sa obije strane.
Sa naše strane bivaju isključeni Trkulja i Jeremić, a u sastavu Maglaja na hlađenje su išli Huskić, Alić i Karabegović.
U takvoj atmoferi, nošeni gromoglasnom podrškom sa tribina Maglaj se bolje snalazi i pravi preokret, te serijom 4:0 ostvaruje prednost 9:8 u 20`, nakon čega trener domaćih poziva prvi time-out u prilici kada su domaći mogli i do +2.
Međutim sa dva gola vraćamo prednost na naš konto, nakon čega se igra gol za gol da bi mini serijama od po 2:0 i 0:2 naša ekipa ipak otišla na odmor sa minimalnom prednošću.
Prije posljednjeg napada naše ekipe trener Doborac iskoristio je prvi time-out.
U prvom dijelu vodila se rovovska borba, gdje smo nakon 15 minuta olako prosuli teško stečenu prednost od 3 gola razlike.
Drugo poluvrijeme počinjemo golom, dobrom odbranom i nerealizovanim napadom za +3.
U 36` novo isključenje za Huskića, pa u 37` imamo prednost 16:19.
Održavamo prednost od +3 sve do rezultata 18:21, a domaćini bespoštednom i dosta oštrom igrom čine sve da uhvate priključak.
Trener domaćih poziva drugi time-out i daje upute svojim igračima koji polako padaju u igri.
Minut kasnije dobija i žuti karton, ali ovaj puta izaziva željeni efekat i diže svoju ekipu, ali i publiku.
Iako u periodu koji slijedi imamo brojčanu prednost zahvaljujući isključenjima Alića i Mujkanovića, ne uspijevamo riješiti utakmicu nego naprotiv našim greškama vratiti protivnika u igru.
Promašaj Musića iz čiste situacije kada je sve odlično odradio, zatim promašaj Mehmedovića sa izvanredno odigranog cepelina, te prestup Grahovca uz groznu odbranu rezultirali su poravnanjem rezultata 21:21 u 45`.
Uz to smo ostali i bez isključenog Trkulje. Za samo par minuta situacija se dramatično promijenila.
Nakon rezultata 22:22, sa dva vezana gola imamo prednost 22:24.
Na vremenu 53`22`` kod rezultata 24:25 trener Doborac poziva i drugi time-out.
Iz akcije koja slijedi Hasić dobija novo isključenje na 2`, a Dželilović priliku sa penaltika.
Njegov udarac golman domaćih brani, ali odbijanac ponovo dolazi u ruke Dželilovića koji je ovaj puta neumoljiv. Nakon dobre odbrane, večeras odlični Pandžić podiže našu prednost na 24:27, a igrao se 57` i već tada je bilo jasno da Maglaj teško može do novog poravnanja.
Golovima Mujkanovića i Pandžića, prednost ostaje ista, a trener Bajrić na 57`56`` poziva posljednji time-out.
U posljednje dvije minute svjedočili smo bespotrebnoj drami koju smo sami kreirali. Prvo smo nakon što smo dobrom odbranom potrošili dosta vremena igračima Maglaja dozvolili šut i pogodak Mujkanovića, a onda Musić gubi loptu u napadu, ali se iskupljuje jer se sjajno postavio Mujkanoviću te je sviran faul u napadu. Međutim, neshvaljivim nesporazumom u igri gdje je naš golman izašao iz igre kako bi u polju 7 igrača stvorilo višak i eventualno ovjerilo pobjedu, dodajemo loptu u ruke domaćem igraču Huskiću koji pogađa na prazan gol za 27:28.
Do kraja susreta ostalo je još 30``.
Nakon što su izveli loptu naši igrači u momentu kada je vidio da akcija ne ide u pravom smjeru, trener Doborac koristi i svoj 3. time-out na vremenu 59`43``.
Nakon primljenih savjete, naši igrači znalački 2-3 puta ulaze u faul i vrijeme na semaforu ističe.
Na kraju teška i zaslužena pobjeda protiv neugodnog i borbenog Maglaja.
Čestitka našim momcima, uz informaciju da je večeras na klupi naše ekipe bio i sjajni Adi Džinović koji se polako oporavlja od povrede i koji će ubrzo u punom kapacitetu biti na raspolaganju treneru Doborcu.