Michael Schumacher megszerzi 5. világbajnoki címét - 2002 Francia nagydíj futam-összefoglaló

RSTV
Подписаться 18 тыс.
Просмотров 24 тыс.
50% 1

Michael Schumacher elképesztő ütemben kezdte meg a 2002-es Forma 1-es szezont.Már 6 futammal a szezon vége előtt a Francia nagydíjon az 5. világbajnoki győzelmét ünnepelhette a Ferrari szineiben.
A futam elején Montoyaval kellett megkűzdenie az első helyért. Később Schumachernek még egy boxutcaáthajtásos büntetést is le kellett dolgoznia, ám hiába Raikkönen vezetése, 5 körrel a futam vége előtt fordult a kocka. Raikkönen végül nem ünnepelhette első futamgyőzelmét, helyette Schumacherék ünnepelték az 5. világbajnoki címét a dobogó legmagasabb fokán.