Тёмный

Napięcie w niepodłączonym przewodzie instalacji elektrycznej 

Rafał Jackiewicz
Подписаться 12 тыс.
Просмотров 9 тыс.
50% 1

Część druga: • Żarówka LED świeci po ...
Schemat: www.elektroda.pl/rtvforum/vie...
Wątek: www.elektroda.pl/rtvforum/top...
Metrahit 29S
METRAHIT OUTDOOR

Наука

Опубликовано:

 

6 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 11   
@irkuss80
@irkuss80 Год назад
Niestety miałem przyjemność zapłacić za to zjawisko. Jakiś czas temu zamontowałem oświetlenie do metalowej wiaty odległej ok. 15m. Obudowa lampy led metalowa. Zacisk uziemienia lampy połączony z przewodem PE, natomiast lampa przymocowana wkrętami do metalowej konstrukcji. Po pewnym czasie zaczęły przychodzić rachunki na ok 500zł mimo fotowoltaiki. Sporo czasu zeszło zanim przez przypadek pewnego dość wilgotnego wieczoru nie dotknołem jednocześnie samochodu i wiaty. Tak było tam napięcie. Okazało się że ów przewód PE właśnie nie był podłączony w rozdzielni. Po podłączeniu napięcie znikło i rachunki spadły. Ale 1500zł w plecy.
@RafałJackiewiczPro
@RafałJackiewiczPro Год назад
Jeden z najbardziej zaskakujących wpisów. Po pierwsze, dziękuję za informacje i poświęcony czas. Muszę to ułożyć sobie w głowie, wiec napiszę na kilka dni. Bardzo zaskakujące i frapujące. Pozdrawiam :-)
@maciej1387
@maciej1387 Год назад
Po części jestem w stanie to sobie wytłumaczyć. Jedynie kwota za duża jak na kilkanaście m kabla...
@martenlee1935
@martenlee1935 Год назад
@@RafałJackiewiczPro Mnie też to 500zł rachunku zainteresowało na tyle, że zacząłem się głowić na tym, bo jak to jest, że po podłączeniu PE rachunki spadły. No bo sobie myślę, ok wyindukowało się duże napięcie no to prąd z większą łatwością przebijał gdzieś do ziemi, ale przecież, do PE też ucieka, a jednak nie ma już wysokich rachunków. Także niby to napięcie co się indukuje robi układ który bardziej ssie prąd niż, natomiast wyzerowanie tego do PE nie dopuszcza do powstania tego obciążenia, bo ono jakby nie jest wstanie się zbudować się tym napięciem? Jak to rozumieć?
@jarosawmalinowski8130
@jarosawmalinowski8130 Год назад
Niepodłączony przewód nie mógł spowodować wzrostu rachunków, a już na pewno nie o 500zł. Pojemność 15m przewodu to za mało żeby spowodować porażenie, prąd powinien być poniżej progu wyczuwalności. W przypadku sprawnej lampy, przeznaczonej do pracy na zewnątrz wilgoć nie powinna dostawać się tam gdzie jest napięcie. Nadal masz jakąś poważną awarię w instalacji jak nie dwie, ale po prostu skutki tego problemu (chwilowo) nie są widoczne.
@AdamMaszynotwor
@AdamMaszynotwor Год назад
O dzięki :) ostatnio szukałem takiego napięcia widłowego w celu sprawdzenia funkcji LoZ w multimetrze i nie wiedziałem jak je wywołać( to znaczy spodziewałem się że w ten sposób ale nie myślałem że wystarczy 10 m kabla)
@RafałJackiewiczPro
@RafałJackiewiczPro Год назад
Jak zwykle serdecznie pozdrawiam Szanownego Kolegę! :-)
@maciej1387
@maciej1387 Год назад
Prądy błądzące i pojemności linii zasilania to powinien być znany temat. Między nami innymi z tego powodu podczas prac na liniach w pobliżu których może znajdować się działająca linia zasilania, uziemia się przewody mimo odłączenia ich od zasilania
@aktik6000
@aktik6000 Год назад
Zgadza się, natomiast uziemianie ma również uratować od porażenia osoby dokonujące prac w przypadku niezamierzonego podania napięcia.
@maciej1387
@maciej1387 Год назад
@@aktik6000 oczywiście.
@RafałJackiewiczPro
@RafałJackiewiczPro Год назад
Dziękuję za merytoryczny komentarz, Pozdrawiam!
Далее
ПОМОГЛА НАЗЫВАЕТСЯ😂
00:20
Просмотров 2,5 млн
"Niebezpieczne są wolty czy ampery?"
16:16
Просмотров 230 тыс.
Rodzaje systemów uziemienia
8:26
Просмотров 324 тыс.
Parallel or serial electrical connection?
5:17
Просмотров 363 тыс.
How to connect a candlestick switch - option 2
7:18
Просмотров 159 тыс.
Po co jest bolec w gniazdku?
9:01
Просмотров 9 тыс.
iPhone socket cleaning #Fixit
0:30
Просмотров 18 млн
КАКОЙ SAMSUNG КУПИТЬ В 2024 ГОДУ
14:59