Тёмный

Neimanoma -- tai ne faktas, tai tik nuomone: Andrius Tapinas at TEDxISM 

TEDx Talks
Подписаться 41 млн
Просмотров 67 тыс.
50% 1

About the speaker:
Andrius Tapinas -- vienas tų žmonių, kurių vienu sakiniu neapibūdinsi net ir norėdamas. Pagal išsilavinimą -- ekonomistas. Pagal profesiją -- žurnalistas ir laidų vedėjas (visi žinom „Pinigų kartą"). Dargi -- rašytojas, vertėjas, pokerio žaidėjas. Ko gero, nedaug kas žino, kad tai jis išvertė taip skaitomą „Žiedų valdovą". O visai neseniai ir pats knygą parašė -- pirmąją Lietuvoje steampunk`o žanro. Pats Andrius save apibūdina kaip „pats sau kelionių agentūra" (labai mėgsta keliauti, o minėtų įstaigų paslaugomis nesinaudoja), „knygų rijiką" (dar stebina?) ir „geimerį" (tiesa, ne tik Xbox, o stalo ir vaidmenų žaidimų). Ir tai dar ne viskas. Įdomu, kaip tiek suspėti? Mums irgi.
Title in English:
Impossible Is Not a Fact, It Is Only The Opinion
Original title:
Iseiti is uzdaro rato. Neimanoma -- tai ne faktas, tai tik nuomone: Andrius Tapinas at TEDxISM
In the spirit of ideas worth spreading, TEDx is a program of local, self-organized events that bring people together to share a TED-like experience. At a TEDx event, TEDTalks video and live speakers combine to spark deep discussion and connection in a small group. These local, self-organized events are branded TEDx, where x = independently organized TED event. The TED Conference provides general guidance for the TEDx program, but individual TEDx events are self-organized.* (*Subject to certain rules and regulations)

Опубликовано:

 

10 ноя 2013

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 26   
@emilijarepsyte9987
@emilijarepsyte9987 10 лет назад
Labai idomi interpretacija! Paaiskina kad pinigai neateis jei sedesi savo komforto zonoje ir pastoviai save teisinsi bei rasi priezasti nejudeti pirmyn, klysti ir pasimokyti is klaidu! Svarbiausia kai zmogus sako dalykus is savo patirties ir neneigia klydes.! Super!
@agnemikelionyte4870
@agnemikelionyte4870 10 лет назад
Įkvepiantis pranešimas. Pagarba žmogui šviečiančiam jaunimą, manau tokios temos turėtų būt įtrauktos į mokymo programas. Kas eina į tokius pranešimus, jau žengia iš savo komforto zonos, o kaip tie kurie mano kad jiems pakanka tik paskaitų?
@aurimasu1412
@aurimasu1412 7 лет назад
Super!
@LiveDoG
@LiveDoG 3 года назад
Motivacine kalba, skystoka biski :)
@dariusdamalakas5422
@dariusdamalakas5422 10 лет назад
Šiaip kažkiek pats prieštarauja sau, kažkaip neišgrynina pagrindinės minties, koks skirtumas tarp to, kad tau sako, kad tau nepavyks, ir tu nedarai to, ir tarp to, kad tau sako, kad nepavyks, tu vis tiek darai, ir tau vis tiek nepavyksta (kaip buvo su restoranu). O aš dar pridėčiau savo mėgstamą apie neįmanomą - The difficult we do at once. The impossible takes a bit longer.
@manvydaskugis2818
@manvydaskugis2818 10 лет назад
O kas su restoranu? Gi pavyko. Klausimas tik kuriam laikui - bet jis neesminis. Man asmeniškai pagrindinė mintis buvo apie tai, kad jei kuo dažniau darysi kažką naujo, tuo dažniau ir išmoksi/pasieksi kažką naujo. Logiška. Nesvarbu, ar nušvilpimų, ar aplodismentų fone tai vyks - be daug darbo ir atsidėjimo/aistros to kažko nepasieksi. O jei dar ir tikėsi, kad pavyks, tai ir daugiau galimybių pasiekti tam pastebėsi. Analogiškai - jei užduosi sau tokius klausimus "kaip dabar galiu susimauti" ar "kaip tai nepavyks", na, tai greičiausiai ir atsakymus išsiaiškinsi. "Paskelbęs temą, kontroliuoji rezultatą", ar gi ne taip, Dariau? Žinutė Andriaus kalboje, bent jau man, aiški: naujas temas savo gyvenime geriausia skelbti pačiam (nes protingi žmonės vis tiek ras priežasčių kaip kažkas gali nepavykti), ir kuo drąsesnes.
@TodasTube
@TodasTube 10 лет назад
Manvydas Kūgis Jeigu taip ziuresime "Gi pavyko" tai paprasciau butu buve nusipirkt cebureku, stala, pora kedziu, pasidaryti uzrasa ant tv dezes kartono "restoranas"- irgi butu "pavyke". Sutinku su Andriaus izvalga, kad 7 kartus pamatuoti siais laikais yra per ilgai, bet bent 2-3 reikia. Priesingu atveju puse (geriausiu atveju) to jaunimo tevu pinigeliu bus ismesta i bala.
@manvydaskugis2818
@manvydaskugis2818 10 лет назад
TodasTube Aišku būtų pavykę. "Ekskliuzyviniai čeburekai", ir juokinga, ir reikalinga. (: Mano mieste vienas su audi "bulka" pradėjo čeburekus/kebabus į namus vežioti. Ir ką? Iš pradžių vieną mašiną kartą užmačiau, o dabar tik zuja, nuolatos. Matei Palangos "Čeburekų Pardavėjus"? Jiems net ir tv dėžės kartono nereikėjo, visi juos žinojo, net ir policija. Vėliau ir trumpametražį apie savo nuotykius sukūrė. Už Atlanto kažkaip viskas paprasčiau su tais verslais vyksta, ne vien dėl ekonominių priežasčių, beje. Labai svarbus žmonių mentalitetas. Startup'ų dvasia ten visai kita. Tokie vieni vyrukai savo kumpio versliuką sėkmingai užsuko vien tik tam, kad įrodytų, jog gali. Po to tą pelningą verslą pardavė kitiems, ir knygą apie tai parašė. Ar galima tą patį padaryti Lietuvoje? Tą galima padaryti ir Zimbabvėje. Tiesiog reikia imti, ir daryti. Sutinku, kad gerai "atmatuoti" reikia, ypač kuriant verslą, apie kurį nelabai ką ir išmanai - dėl laiko, pinigų, fizinių ir protinių išteklių. Ir visgi aš mieliau būčiau Andriaus vietoje, glaistydamas bankroto "skyles" ir neatmatuotas (bet daug ko mane išmokiusias!) atkarpas, negu viską pamatavęs, viską žinantis, bet tik tiek ir turintis - idėjas ir priežastis, kodėl jos neįgyvendinamos. „Nesėkmė - tai galimybė pradėti iš naujo, bet protingiau.“, sakė Henris Fordas. Dar jis sakė, kad "Manantis, jog kažką gali padaryti, ir manantis, kad nieko negali padaryti, abiem atvejais yra teisus."
@PovilasPanavas
@PovilasPanavas 10 лет назад
Man atrodo, kad esmė ta, kad, jei tau patinka, tai ne taip ir svarbu, ar tau pavyko. Pabaigė su mintimis, kad, kuo daugiau darai to, kas tikėtina, kad nepavyks, tuo didesnė tikimybė, kad pagaliau tau pavyks. Tai čia ir skirtumo neturi būti, svarbu, kad patiko pats procesas.
@user-yc2vf2ee1l
@user-yc2vf2ee1l 8 лет назад
الشعب الارتري كل له مصلحة فى إنهاء الدكتاتورية ولذا يجب أن سويا لإتمام هذه الغاية
@BusterrLTU
@BusterrLTU 10 лет назад
Įdomi interpretacija (y)
@Holms
@Holms 10 лет назад
"Imanoma" - irgi tik nuomone.
@victorshaulis7331
@victorshaulis7331 7 лет назад
bet didzioji dalis zmoniu turi gyventi tuose ratuose, pati didzioji dalis tokiu ir yra
@k.squared
@k.squared 7 лет назад
Ir dar dėl pavadinimo. Toks teiginys angliškai vadinams "deepity" (Deneto pasiūlytas terminas). Viena vertus tai atrodo kaip triviali tiesa, kita vertus, tai netiesa. Jeigu būtų tiesa, būtų gilu ir prasminga, tačiau taip nėra. Kodėl? - aišku, kad "neįmanoma" - tai ne faktas, o nuomonė, kaip ir praktiškai bet koks kitas galimai subjektyvus epitetas: įmanoma, gražu, negražu, aukštas, žemas, skanu, neskanu, greitai, lėtai ir t.t. - aišku, jog tai dažnai bus tiesiog elementari netiesa. "Judėti didesniu už šviesos greičiu yra neįmanoma". "Neįmanoma, jog Žemės planeta rytoj nustos suktis apie savo ašį". "Rytoj pradėjus pardavinėti savo rankų darbo raktų pakabukus uždirbti milijoną eurų iki kovo pirmosios neįmanoma". Na, gal paskutinis dalykas ir įmanomas teoriškai, bet tikimybė maža. Esmė, kokie argumentai patiekiami kartu. "Neįmanoma, kad rytoj bus minus dešimt, nes šiandien pliusas" arba "nes užvakar per žinias prognozavo minus tris" yra nuomonė. Bet "neįmanoma, kad rytoj bus minus dešimt, nes " yra visai kito lygio teiginys. Jis gali būti sugeneruotas kompiuterio be žmogaus įsikišimo. Ar kompiuterio skaičiavimų rezultatai irgi yra nuomonė? Baaaikit, nemanau. Kita vertus, nereikia painioti sąvokos "įmanoma" su "aš tai galiu". Gali būti objektyvios priežastys, kodėl tai, kas kažkam kažkada buvo ar bus įmanoma, tau yra neįmanoma. Pavyzdžiui, tu turi labai pavojingą genetinę širdies ydą, ir boksuotis negali. Yra ir atsitiktinių faktorių vaidmuo. Pavyzdžiui, galima drąsiai sakyti, jog Lietuvos piliečiui tapti naujos Microsoft lygio kompanijos įkūrėju aštuntajame dešimtmetyje buvo neįmanoma, nors matome, jog Geitsas tai padarė vadinasi, tai teoriškai įmanoma. Tačiau Geitso šeima gyveno greta universiteto, kuris turėjo vieną iš keleto programuojamų kompiuterių JAV. Geitsui paauglystėje leisdavo juo programuoti, nes tiesiog niekas to nemokėjo. Taip jis įgavo pranašumą, kurio neturėjo praktiškai niekas iš jo bendraamžių. Būtų Geitsas gimęs kitoje valstijoje, vargu bau ar jis būtų tapęs vienu geriausių savo kartos programuotojų. Greičiausiai ne. Ką jau kalbėti apie Lieutvos TSRS gyventojus, kurie tiesiog neturėjo tokio kompiuterio ir negalėjo sukurti programų, kurias pasiūlė Geitsas ir co. Paprastai, kuo daugiau žmogus turi žinių ir patirties kažkokioje srityje, tuo mažiau jis linkęs painioti šias sąvokas. Ir atvirkščiai.
@Netryon
@Netryon 2 года назад
Kai keli World Of Warcraft Druid padeda Efflorescence būtent taip ir atrodo
@Domantass
@Domantass 10 лет назад
(Y)
@mindaugaszu
@mindaugaszu 8 лет назад
nieko nera blogiau uz savimi pasitikinti kvaili
@victorshaulis7331
@victorshaulis7331 7 лет назад
pasitikejimas gal ir perteklinis, bet ne kvailys, o tikrai ipatingais talentais apdovanotas zmogus, Zavi asmenybe
@karolic112
@karolic112 6 лет назад
avims visur gražiau negu namie
Далее
The power of a hug | Jurgita Jurkute | TEDxVilnius
17:31