Тёмный

Nurkuj bezpieczniej [#3] Zalodzenie automatu oddechowego 

Podwodni Przyjaciele
Подписаться 276
Просмотров 314
50% 1

Опубликовано:

 

18 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 4   
@maksymilianogromski89
@maksymilianogromski89 14 дней назад
Warto dodac, ze zalodzenie czesciej zdarza sie na poczatku nurkowania kiedy cisnienie w bulti jest wieksze. Z czasem nurkowania gradient cisnien butla - 1 st. AO sie zmniejsza wiec zmniejsza sie rowniez prawdopodobienstwo zalodzenia.
@podwodniprzyjaciele
@podwodniprzyjaciele 14 дней назад
Cześć, słuszna uwaga! To zjawisko wynika oczywiście z tego że przy większym spadku ciśnienia proporcjonalnie większe są spadki temperatury w I st. AO.
@maksymilianogromski89
@maksymilianogromski89 13 дней назад
@@podwodniprzyjaciele Zaciekawiony poszperalem troche w sieci i w jednym z numerow Czasopisma Polskiego Towarzystwa Medycyny i Techniki Hiperbarycznej znalazlem informacje, ze przy temperaturze wody 4.5 stopnia (czyli dosc bliskiej do wystepujacej pod termoklina polskich jezior) i cisnieniu w butli 207 barow, temperatura powietrza za 1 stopniem redukcji wynosila -23.3 st. C., a przy temp. wody 0 stopni to juz -28. Calkiem sporo wiec dugi, DIRowski, 2-metrowy waz do 2 stopnia AO wskazany tez do nurkowan rekreacyjnych :)
@podwodniprzyjaciele
@podwodniprzyjaciele 12 дней назад
Fajnie że poszperałeś i wyciągnąłeś takie dane. Warto tutaj dopisać że ten spadek temperatury wiąże się z efektem Joule-Thompsona i zależny jest od rodzaju gazu. Tutaj jest to fajnie wyjaśnione wraz z wykresami izoterm z których można odczytać np. dla powietrza, tlenu czy nitroksu do jakiej wartości spada temperatura: www.nurkomania.pl/nurkowanie_fizyka_efekt_Joule%27a-Thomsona.htm Są też takie gazy techniczne w których temperatura rośnie :) np. trimix 12/40 Niemniej w nurkowaniu rekreacyjnym w którym oddychamy powietrzem lub nitroksem temperatura spada i to bardzo.
Далее
Instruktor radzi [#8] Jak wybrać automat oddechowy
12:37
Najdziwniejsze obiekty w kosmosie - POP Science #83
1:57:46
How would you react?!😳
00:44
Просмотров 5 млн
1.2 PURE TECH, SEKCJA SILNIKA, ANALIZA USZKODZEŃ
21:15
Znalazłem wadę fabryczną projektorów EPSON !
31:32
Messaging, czyli po co nam komunikacja asynchroniczna?
2:12:40
How would you react?!😳
00:44
Просмотров 5 млн