Тёмный

Odrušujeme spínaný zdroj - není to jen o filtraci 

Drirr90
Подписаться 7 тыс.
Просмотров 6 тыс.
50% 1

Ve videu se podíváme jak odrušit měnič TPS54334. A nebude to až tak přímočaré jak se zdá :) jen kondenzátor a tlumivka k úspěchu nestačí.
Dokumentace:
www.ti.com/too...

Опубликовано:

 

28 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 18   
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 8 месяцев назад
Ďakujem za toto video, myslím že som pod minulým videom aj písal, že sa problematike spínanaých zdrojov veľmi nerozumiem ale aj tak ma to baví pozerať a tvoj výklad problematiky sa aj mne, ako laikovi v tomto obore, zrozumiteľný.
@tajtrlik1111
@tajtrlik1111 8 месяцев назад
Na konci poslednej vety som urobil chybu, má tam byť "zdá zrozumiteľný".
@Chipsosaurus
@Chipsosaurus 8 месяцев назад
Hezky vysvetleno, dekuju. Na video o kompenzacich bych se podival taky rad, hlavne co se tyka faze navrhu/simulace, ale i doladovani v realite :D.
@EvilElmooo
@EvilElmooo 8 месяцев назад
Pěkný video. Video na kompenzaci spínaných zdrojů by bylo užitečný. Já už pár těch zdrojů dělal ale kompenzaci jsem vždy řešil jen tak od oka, maximálně pak ještě trochu doladil. Jinak ale žádná sláva.
@teslakovalaborator
@teslakovalaborator 8 месяцев назад
Souhlas, taky bych uvítal video s problematikou regulačních smyček u regulátorů, zatím mám s tím stejné zkušenosti, kde s tím taky laboruju od oka. I ty odezvy na jednotkový skok by mohly být zajímavé.
@jankromka9584
@jankromka9584 7 месяцев назад
Pekné a zaujmavé video. S rozkmitaním som sa už tiež stretol. Ďakujem.👍
@hzjdavids1290
@hzjdavids1290 8 месяцев назад
Díky za video . Hezky a názorně vysvětleno.
@radoslavmichalkopera
@radoslavmichalkopera 8 месяцев назад
Paráda. Nič podobné o odrušovaní spínaných zdrojov som nevidel. Takže kontrola spínaného zdroja osciloskopom je temer nutná. Vždy som si myslel, že stačí za spínaný zdroj zaradiť nejaký 78xx a je po probléme. HM, takže zem je tiež dôležitá. Ďakujem.
@the8bitpc_805
@the8bitpc_805 8 месяцев назад
Velmi užitečné, oceňuji! Sestavení a "správné vyladění" DC měničů je poměrně složité téma, dost lidí to podceňuje, spoléhá více méně na doporučená schémata v dokumentacích. Samotné návrhy PCB jsou někdy žalostné a dost často vypadají jako tato destička od Texasu, což je tedy spíše k pláči. Pro analogové obvody, kde je potřeba ten šum snížit na velmi malou úroveň, bych takovou desku k vývoji nikdy nepoužil. Buď tedy velmi kvalitní lineární LDO a nebo perfektně vyladění DC měnič.
@SmolikDaniel
@SmolikDaniel 8 месяцев назад
Díky skvělé jako vždy.
@gregory0x
@gregory0x 2 месяца назад
Mno, zdroj se pochopitelne rozkmital, protoze ten doplneny LC filtr je uvnitr smycky toho zdroje. Kdyz se podivate na layout te desky, zjistite, ze zpetna vazba se bere az z J2 (viz cesta ve spodni vrstve po pravem okraji desky). Menic se tedy snazi regulovat plant model dvojiteho LC obvodu (4. stupen), na coz pochopitelne regulator neni pripraven. Pokud chcete filtrovat vystup spinaku, je mnohem snazsi to udelat az za tim spinakem, ne v nem. Pokud nechci kompenzovat ubytky v tom filtru, nema takto zapojena zpetna vazba vybec smysl. BTW: Video opomelo zkouknout, zda-li ty spinaci jehlicky (tedy to, proc jsme celou tu desku rezali) zmizely. Uprimne si myslim, ze nezmizely, ze tam velmi pravdepodobne vubec nejsou (ta zemni plocha zespodu desky ma indukcnost a odpor prakticky zanedbatelny (z pohledu toho spinaku). Jehlicky tam nejspis byly vlivem zemni smycky mezi osciloskopem a zdrojem/zatezi mimo tu desku. Na takovehle mereni byste musel mit diferencialni sondu.
@drirr9093
@drirr9093 2 месяца назад
Vím, že je LC fitr ve smyčce zdroje, máte 2 možnosti, buďto zpětnou vazbu vytáhnout před filtrem nebo za filtrem. Každé má své pro a proti. Záleží čeho chcete dosáhnout. Spínací špičky byly pryč, pokud jsem tuto část měření do videa nevložil, tak se omlouvám.
@PavolFilek
@PavolFilek 8 месяцев назад
Ale takto sa to predsa nemera, na to su spec. pristroje, a EVAL board nemali nikdy dobry design. Viac o tom prof. Sam Ben Yakov alebo prof. Biricha
@jackgrey3340
@jackgrey3340 8 месяцев назад
Díky za poučné video. Dokumentaci k lab. zdroji jsem vám poslal mailem.
@drirr9093
@drirr9093 8 месяцев назад
Děkuji moc!
@matusc
@matusc 8 месяцев назад
Super video, dakujem. Prekvapilo ma rozkmitanie na vystupe. Rad si pozriem aj video o komenzacii.
8 месяцев назад
Perfektní video. Právě potřebuji řešit čínský zdroj 60V/10A od kolegy, který ruší rádio.A zaměřím se na toto z videa. Kolega měl na vstupu zapojeý EMI filtr, na výstupu měl taky něco (nebyl jsem u toho). Zdroj je s plechovým a uzeměným krytem. Dotaz k videu: ty původní keramiky tam mohly klidně zůstat s tím, že by se nové přidaly na ty nové a bližší pozice...? Také by mě zajímala ta kompenzace. Spousta obvodů tuhle kompenzaci nemá. Jak funguje a co způsobuje/řeší.
@vencav8655
@vencav8655 8 месяцев назад
Některé obvody mají kompenzaci interní, takže jí není možné upravit, ale zase to ušetří pár součástek a místo na DPS.
Далее
Tvrdý start a jak jej řešit
10:39
Просмотров 32 тыс.
Měření fázového posunu u prodlužováku + FAIL
9:49