Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 29
3 года назад
Aktualnie jestem na turnieju do 3 sierpnia. Jak wrócę to nagram wszystkie "smakowite partie" z Pucharu Świata.
@szczampodwiatr 3 года назад
Duda teraz bedzie gral z Magnusem (polfinal) i nawet jak przegra to bedzie mecz o 3 miejsce i jesli JKD wygra bedzie w kandydatach :D
@krzysztofpakua834
@krzysztofpakua834 3 года назад
Ładnie gra Janek, ciekawe jak mu z Magnusem pójdzie, Magnus tez jakby ludzka twarz w tym turnieju pokazywał (tutaj brawa dla Radka Wojtaszka za doprowadzenie do dogrywki).
@wertold4622
@wertold4622 3 года назад
Ja też widziałem ruch b3, a do Arcymistrza mi daleko. Zamysł taki, że po pierwsze ustawiamy pionki na białych polach żeby dać trochę swobody własnemu gońcowi (zauważmy, że na f4 jednak byłby figurą niebronioną, gdyby skoczek się przemanewrował zgodnie z tym co pokazałeś byłby to atak z tempem) i nie pozwolić na atak przeciwnemu gońcowi. Dodatkowo właśnie przygotowanie posunięcia c4.
@kudlaty6872
@kudlaty6872 3 года назад
Mała pomyłka nie tylko pierwsze miejsce awansuje do turnieju kandydatów tylko dwójka finalistów ma taki zaszczyt. W przypadku gdy obecny Mistrz awansuje do finału to 3 zawodnik dostaje awans.
@przegrywidiotazjeb8149
@przegrywidiotazjeb8149 3 года назад
Czyli ma 2 mecze i jesli wygra chociaz 1 wygra to sie kwalifikuje yikes
Tak jak wczoraj, poproszę (pewnie nie tylko ja) o analizę wczorajszej partii z Viditem. Kandydat na partię roku? Z uwzględnieniem czasu - partia klasyczna, a grali jak w blitza pierwsze ponad 20 ruchów!
@trc449
@trc449 3 года назад
Czemu kandydat na partie roku? Otwarcie to była teoria, jedyny taki naprawdę genialny ruch to Kh1, ale i tak jest o wiele więcej lepszych partii
@@trc449 obserwując na żywo dwie relacje z komentarzami arcymistrzów, to nie wyglądało to na odklepywanie.. ważny też jest kontekst rangi i etapu turnieju. "Łatwiej" zagrać cos unikatowego w turnieju internetowym, itp.
@matix6094
@matix6094 3 года назад
Ej mam pytanie szachua . Czy przeanalizujesz partie vidita z jankiem na odwrot znaczy sie bo Janek gral bialymi a Vidit czarnymi .
@Danielo7241
@Danielo7241 3 года назад
O co chodzi w tych zasadach, że dwa remisy premiują jednego gracza jako zwycięzcę rundy?
@michaswierczek1346
@michaswierczek1346 3 года назад
Dwa remisy przecież nikogo nie promują. Na Pucharze FIDE grają na początku dwie partie klasyczne. Oboje grają białymi i czarnymi. Czas to 1:30, po 40 ruchu doliczany jest dodatkowy czas 30 minut plus przez całą partie doliczane jest 30s na każdy ruch. Za remis jest 1/2 punkta dla obu zawodników a zwycięstwo jest nagradzane jednym punktem. Jeżeli padną remisy w obu partiach jest dogrywka. Na końcu drugiej partii klasycznej, przy dwóch remisach, zawodnicy zanim odejdą od stołu losują czym zaczynają w dogrywce. W dogrywce na początek, tak jak w klasycznych, grają dwie partie 25 minutowe plus 10 sekund na ruch bez kontroli czasu. Jeżeli znowu padną dwa remisy grają kolejna dogrywke 10 minut partia plus 10 sekund na ruch. Znowu, jeżeli padną dwa remisy grają kolejne dwie partie tym razem 5 minutowe + 3sekundy na ruch. Jeżeli znowu nie można wyłonić zwycięzcy grają Armagedon. Zawodnik grający białymi ma 5 minut a czarnymi 4. Od 61 ruchu dolicza im się 2 sekundy na ruch. Białe mają zadanie wygrać. Jeżeli padnie remis lub przegrana białego dalej przechodzą czarne. Więc reasumując, nie ma żadnego premiowania kogokolwiek - każdy ma równe szanse :)
@PapugaFireshow
@PapugaFireshow 3 года назад
Juz wiadomo, że dobre 😀
@tramal4408
@tramal4408 3 года назад
wydaje mi sie ze b3 zostalo zagrane zeby po zagraniu skoczkiem na b4 i obowiazkowym odejsciu hetmana nie grozily widelki na c2 po skoczku na d4 ale to moja szybka analiza okiem
@koneser.patologii
@koneser.patologii 3 года назад
Don Kasjo Król
@joszimojoszimo5693
@joszimojoszimo5693 3 года назад
Janek jest w formie . Magnus będzie miał ciężko bo mu ten przeciwnik nie leży w dodatku
@aleksandermularski1192
@aleksandermularski1192 3 года назад
JKD zdarzało się już parę razy grać rosyjską z sukcesem przeciwko silnym przeciwnikom. Widać kolejny sukces w tym debiucie. Z Carlsenem chyba będzie trzeba jednak zagrać coś zdecydowanie bardziej ofensywnego, gdyż on lubi takie remisowe pozycje.