Тёмный

Porotherm Dryfix - Starcie tradycji z nowoczesnością 

wienerberger Polska
Подписаться 1,3 тыс.
Просмотров 129 тыс.
50% 1

Budowa własnego domu to jedna z najważniejszych decyzji w naszym życiu. Jaką metodę stawiania ścian wybrać: tradycyjną czy nowoczesną? Film prezentuje realne porównanie szybkości murowania na tradycyjną zaprawę z systemem Dryfix, w formie pojedynku 2 ekip murarskich przy użyciu pustaków ceramicznych Porotherm firmy Wienerberger.
Więcej informacji znajdziesz w poniższych linkach:
Pustaki Porotherm - www.wienerberg...
System Porotherm Dryfix - www.wienerberg...
Budujesz w systemie Porotherm Dryfix? Zamów profesjonalne i darmowe szkolenie na twojej budowie - www.pierwszawa...
Budujesz? Dołącz do budującej społeczności na www.budogram.pl

Опубликовано:

 

8 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 42   
@piotrgajda8170
@piotrgajda8170 4 года назад
mam 7 lat budynek użyteczności publicznej na systemie dryfix na klej w piance bez jednej ryski na ścianie tylko trzeba umieć zrobić robotę porządnie i dokładnie a nie jak w większości (przyjdzie następny to wyrówna i poprawi) nigdzie nie wieje z żadnej puszki i wszystko jet ok a jak ktoś nie wierzy wytrzymałości kleju w piance to niech porobi trochę doświadczeń z pianką i klejem z worka przekonaj się sam co jest mocniejsze
@mawa9434
@mawa9434 6 лет назад
Witam Od kilku lat stosuje tylko produkty firmy Wienerberger na kleju. Mam do was pytanie bo zaprawa cementowa wapienia to tylko około 7% ściany ale wszelkie pęknięcia i ruchy budynku itp będą na fugach a co jest z waszymi klejami albo dryfix? Czy z powodu braku tych 7% fugi pęknięci itp. będą na pustakach widocznie?
@slawex17
@slawex17 8 лет назад
Ciekaw jestem jak wyglada z ekonomicznoscią, rozumiem ze powyższa metoda jest droższa od tradycyjnej? Oszczędza się czas ale nie pieniądze?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 7 лет назад
Cena szlifowanych pustaków Porotherm Dyfix co prawda jest wyższa niż tradycyjnych pustaków Porotherm P+W (do użycia z tradycyjną zaprawą) ale należy pamiętać o kilku sprawach: - nie potrzebujemy tradycyjnej zaprawy, której dodatkowy koszt (zależnie od wielkości domu) to kilka tysięcy złotych. Tutaj zachęcamy do skorzystania z naszego poglądowego kalkulatora na stronie www.budujnasucho.pl - zaprawa Dryfix potrzebna do wymurowania ścian jest dostarczana bezpłatnie do zamówionych pustaków - murowanie jest dużo szybsze więc i koszty robocizny będą niższe - możemy murować w temperaturze do -5° C a pełną wytrzymałość ściany uzyskują po 48 godzinach co przyśpiesza prace budowlane i wydłuża sezon budowlany Dlatego też w finalny koszt jest niewiele wyższy od tradycyjnej metody.
@jaroslawpater8491
@jaroslawpater8491 7 лет назад
slawex17 - jesli budujesz samodzielnie to zazwyczaj poświęconego czasu nie uwzględniasz. Jest jakoby za darmo. Natomiast , jeśli zlecasz budowe profesjonalnej ekipie to budowa systemem DRYFIX jest finalnie dla Ciebie tańsza. Koszt (czas pracy) ekipy jest niższy niż wyższa cena materiału. Sprawdziliśmy to www.DomyDlaLudzi.pl. Polecamy Porotherm Dryfix
@arkadiuszk.3898
@arkadiuszk.3898 7 лет назад
Wienerberger Polska/ Najwieksza zaleta pianki jest budowanie scian bez spoin cementowych, ktore tworza mostki termiczne! Cala reszta jak: czas, koszt to sprawy malo znaczace!
@_Rozgniatacz_mend
@_Rozgniatacz_mend 3 года назад
jeśli dla ciebie czas to nie pieniądze, to lepiej nie interesuj się budowlanką. Lepiej spędzaj wolny czas pod budką z piwem.
@andrzejwlazinski2219
@andrzejwlazinski2219 9 месяцев назад
Oszczedzasz połowe czasu robocizny ...
@tomkop4212
@tomkop4212 7 лет назад
A co jeśli ściana minimalnie podczas murowania odchodzi od pionu? W jaki sposób to skontrować?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 7 лет назад
Pustaki Porotherm Dryfix szlifowane są z dokładnością 0.3 mm. Sprawia to, że przy prawidłowym wykonaniu pierwszej warstwy nie ma potrzeby korekty przy wznoszeniu przegrody. Zgodnie z normą murową dopuszczalna odchyłka od pionu na jednej kondygnacji wynosi +/- 2 cm. Biorąc pod uwagę wagę prawidłowego wykonania pierwszej warstwy firma Wienerberger wprowadziła możliwość bezpłatnego szkolenia na budowie dla firm, które nie wykonywały wcześniej ścian w systemie Porotherm Dryfix. W porozumieniu z wykonawcą zgłoszenia może dokonać inwestor na poświęconej do tego celu stronie internetowej www.pierwszawarstwa.pl Lub zapraszamy do skorzystania z usług firm przeszkolonych przez ekspertów firmy Wienerberger. Lista firm znajduje się pod tym adresem: wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/certyfikowani-wykonawcy-dryfix
@tomkop4212
@tomkop4212 7 лет назад
2 cm na jednej kondygnacji to bardzo dużo, to co najmniej 3-4 cm tynku w najgrubszym miejscu. Mimo wszystko liczenie na to że dolna warstwa jest idealna a poziomice również mają tolerancję to jednak dobrze by było podać sposób na wyrównanie, korektę ściany, która ucieka.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 7 лет назад
Przy dobrze przygotowanej pierwszej warstwie taki problem nie wystąpi. Dlatego też jak pisaliśmy powyżej oferujemy z naszej strony pełne wsparcie (zarówno naszych serwisantów jak i certyfikowanych ekip) w jej przygotowaniu. Ale jeżeli pojawi się jakiś problem wtedy prosimy o kontakt z naszym lokalnym doradcą technicznym. Każda sprawa jest indywidualna więc koledzy pojawią się na budowie i doradzą co w tym konkretnym wypadku można zrobić. Listę naszych doradców można znaleźć pod tym adresem: wienerberger.pl/kontakt-materialy-do-pobrania/nasi-przedstawiciele
@arkadiuszk.3898
@arkadiuszk.3898 7 лет назад
Tom Kop/ Jak ci scisna ucieka od pionu, odstaw pianke i kolejna warstwe wyrownaj na tradycyjnej zaprawie. Tak trudno sie domyslec i ulatwic sobie zycie?
@_Rozgniatacz_mend
@_Rozgniatacz_mend 3 года назад
@@tomkop4212 czego ty człowieku nie rozumiesz? Masz potrzebę korekty powiedzmy na piątej warstwie. Jaki problem widzisz na skorygowaniu kolejnej warstwy na grubszej, tradycyjnej zaprawie? Pytanie na poziomie czteroletniego dziecka.
@scorpion1982a
@scorpion1982a 6 лет назад
9,5 h przy takiej ścianie ?, to chyba jeszcze panowie spali i odwiedzili SPA !. Widać że typowo wszystko pod reklamę. Kurda bez kitu ale nieźle się guzdrają ci murarze od zaprawy tradycyjnej. No cóż czego nie robi się dla reklamy.
@CynicznyNonkonformista
@CynicznyNonkonformista 5 лет назад
No ale co w związku z tym czy budowali to 9,5 czy 5h? Zabawa z zaprawą niby jest szybsza i wygodniejsza?
@chriskrl2681
@chriskrl2681 3 года назад
Zobaczymy zw kilka lat ile wytrzyma ta pianka co szybko go na krutko
@DeX_86
@DeX_86 Год назад
A kto nam się ujawnił? Pan maruda Janusz, niszczyciel dobrej zabawy, pogromca uśmiechów dzieci. A co ci się dzieje z pianką przy oknach? Odparowuje? Zmienia swoje właściwości? Ty z tych co jak wchodziły pianki to łapali się za głowy i mówili: "Panie teraz to wymyślają. Kiedyś montowało się na sznur i kit i było dobrze" nie? A jak walili piankę to się dziwili że im wycieka spod ram bo się rozpręża. Od zewnątrz i tak dasz styropian a od środka tynk, chyba że w twoich rodzinnych stronach do stawiania domów dalej miesza się glinę że słomą? Pianka jest tylko do uszczelnienia bo w zasadzie mur trzyma się od własnym ciężarem, ciężarem stropu i dachu. Choćbyś się zesr*ał to takiego nieprzyklejonego pustaka ze ściany nie wybijesz.
@GiegX
@GiegX 2 года назад
Ja mam tylko pytanie o utlenianie się pianki, do tego procesu dochodzi zawsze, już w ciagu kilku lat jak jest tutaj?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 2 года назад
Utlenianie następuję poprzez nasłonecznianie i promienie słoneczne, natomiast zaprawa Dryfix jest zamknięta w ścianie i tym samym chroniona przed tym procesem. Dlatego też utlenianie nie występuje w tym przypadku.
@lukaczmarek
@lukaczmarek 3 года назад
Zapomnieliście tylko dodać że szlifowane pustaki są 30% droższe od tradycyjnych
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
Tak, pustaki Dryfix są droższe od tradycyjnej wersji. W ich cenę wliczona jest zaprawa Dryfix a w wypadku pustaków tradycyjnych trzeba dodatkowo doliczyć jej koszt. Oprócz tego technologia Dryfix ma dodatkowe zalety związane z szybkością murowania które też przekładają się na ogólny koszt budowy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj: www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec/porotherm-dryfix-rewolucja-w-murowaniu.html
@GiegX
@GiegX 2 года назад
Oczywiście że musi być, ale co dziś mamy droższe robocizne czy materiał? :)
@TheZafek
@TheZafek Год назад
Jak masz ekipe to co Ci zależy ile czasu murują 2 dni wiecej?
@NedeR_World
@NedeR_World Год назад
Co to za przyrzady stosowane przez ekipe Dryfix ?
@robski5913
@robski5913 3 года назад
Skąd pewność że ma ona wytrzymałość 100 lat ?
@GiegX
@GiegX 2 года назад
A co się stanie po 100 latach? :DDD Może dom się rozleci?
@DeX_86
@DeX_86 Год назад
A skąd pewność że butelka pet rozkłada się 500 lat a szkło ponad 4000? Co może się stać z tą pianką? Przy remontach domów ze starych framug wyciągałem gazety z lat 80-90. Rozumiesz? Gazety. Papier, któremu nic nie było. Można było poczytać co się na świecie działo. Mówimy tu o pomieszczeniach o dużej wilgotności (kuchnia, łazienka). Pomyśl jeszcze o jednym. Wykańczasz po budowie czymś mur? Nie wiem, może od zewnątrz jakoś styropian? Tynk w środku? Tak tylko pytam...
@SzadiB
@SzadiB 3 года назад
Szanowni Państwo, A co się stanie jak ekipa będzie pracowała bez zwilżenia szlifowanej powierzchni...?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 3 года назад
@ShadowBB Zaprawa Dryfix może wiązać bez zwilżenia powierzchni pustaków. Taka zasada obowiązuje w temperaturach ujemnych, kiedy pustaków nie wolno zwilżać lecz tylko odkurzyć ich powierzchnie suchym pędzlem lub szczotką. Proces wiązania zaprawy wówczas nieco się wydłuża, lecz zaprawa wiąże prawidłowo.
@bluesoldier5567
@bluesoldier5567 Год назад
👍
@pm-ku6ok
@pm-ku6ok 5 лет назад
murowanie na cienkie spoinyi szybciej i lżej
@ukaszj6330
@ukaszj6330 4 года назад
porotherm dryfix wedlug mnie jest w stu procentach gorszy od metody na zaprawe tradycyjna, moze i szybciej wymuruje murarz ta metoda, ale budynek napewno nie bedzie tak mocny,stabilny i dlugo wieczny jak na zaprawe cementowo wapienna.
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 4 года назад
System Porotherm Dryfix posiada Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej. Taki dokument otrzymują jedynie przebadane i pewne rozwiązania. Uzyskanie tego dokumentu było zatem poprzedzone kompletem badań termicznych, akustycznych, ogniowych jak i również wspomnianych badań mechanicznych murów (wytrzymałość na ściskanie, ścinanie oraz zginanie). Jednostka badawcza po wykonaniu wszystkich testów uznała Porotherm Dryfix jako rozwiązanie trwałe, które zapewnia bezpieczeństwo budynków. Ponadto zauważyć należy, że Porotherm Dryfix jest z powodzenie stosowany w Polsce już od 10 lat a w Europie ma jeszcze dłuższą historię. Więc z pewnością należy ją uznać za pewne i bezpieczne rozwiązanie.
@RaXiR100
@RaXiR100 3 года назад
@@WienerbergerPolska ALE ON ROBI DLUGO I KIEDYS TO SIE BUDOWALO NIE TO CO TERAZ, JAK TAK MOZNA SZYBCIEJ I SIE NIE OJEBAC NA BUDOWIE
@heniuszczesliwy9711
@heniuszczesliwy9711 3 года назад
@@WienerbergerPolska Więc jak długo jest ten produkt dostępny w Europie ? Np. w Niemczech ? Czy Niemcy nie odchodzą od tej metody budowlanej na rzecz tradycyjnej jak to bywało z betonową kostką brukową ?!
@krzysiekxxx2894
@krzysiekxxx2894 4 года назад
Witam jak długo ten system jest dostępny na rynku?
@WienerbergerPolska
@WienerbergerPolska 4 года назад
System Porotherm Dryfix na polskim rynku obecny jest od 2010 roku. Więcej informacji na jego temat można znaleźć pod tym linkiem www.wienerberger.pl/produkty/pustaki-ceramiczne-i-akcesoria-porotherm/warto-wiedziec/porotherm-dryfix-rewolucja-w-murowaniu.html
@heniuszczesliwy9711
@heniuszczesliwy9711 3 года назад
To może tak " złączcie " na klej 10 pustaków i postawcie tych ludzi na jednej warstwie tych pustaków, a nie jak pokazujecie na 4 " złączonych " pustakach !!! P. S. Jak długo postoi dom " budowany nowocześnie " ? Bo budowane tradycyjnie stoją od dobrych 50 lat, a czasem od średniowiecza !
@heniuszczesliwy9711
@heniuszczesliwy9711 Год назад
@@jw3454 Nie zrozumiałeś. 10 warstw to i STAR - a utrzyma. A mi chodziło o to aby tą metodą, którą pokazują utrzymali 10 pustaków w szeregu. Ale to powinieneś wyczytać z mojego komentarza, nomen omen sprzed 12 miesięcy ! ;)
@adriel2009
@adriel2009 2 года назад
Kilka faktów 1. Wychodzi dużo drożej, 2. Ekipy nie chcą z tego robić 3. Nic nie podrownasz jak ci ściana będzie uciekać. 4. Pionowe ciągi kominowe bo nie masz zamkniętej warstwy 5. Wytrzymałość mniejsza niż na zaprawę
@grzegorzmotyka124
@grzegorzmotyka124 Год назад
1. Koszt murów jest relatywnie najmniejszy jeśli chodzi o całość inwestycji. 2. Ponieważ nie potrafią. 3. Patrz 2 4. Trzeba zamknąć ścianę nie warstwe. Patrz 2 5.Wytrzymałość na co?
Далее
Ceramika? Gazobeton? Co lepsze? Moje zdanie.
6:56
Просмотров 68 тыс.
Jak budować z Porotherm Dryfix?
5:53
Просмотров 79 тыс.
ПРИКОЛЫ НАД БРАТОМ #shorts
00:23
Просмотров 3,4 млн
MUROWANIE W TECHNOLOGII POLIURETANOWEJ - krok po kroku
4:22
Murowanie na kleju "Porotherm Profi" www.opoka.pro
2:42
Why Has Your Wall Cracked? and What Can You Do?
11:53
Просмотров 888 тыс.
adhesive foam or mortar
14:38
Просмотров 14 тыс.