Тёмный
No video :(

Przejście rury w chudziaku, woda, Radon☢️ 

Inblock iniekcja ciśnieniowa
Подписаться 1,1 тыс.
Просмотров 2,5 тыс.
50% 1

Pytanie:
Wilgotny piasek wokół odpływu, czy powinno to mnie martwić?
To zdjęcie pochodzi z posta z Facebook z grupy "Budujemy dom, wymiana doświadczeń".
Odpowiadam na to pytanie w sposób daleko bardziej dokładny, niż zdecydowana większość komentarzy.
Informacje o szkodliwości Radonu podaję za:
www.gov.pl/web...
Kurs wideo :Wilgotny tynk i ściany fundamentowe"
Zachęcam też do samodzielnej analizy swoich budynków, a nawet przed ich zakupem.
nagrałem kurs wideo w którym omawiam którędy woda wlewa się do budynku i jak temu zaradzić.
możliwe, że ten kurs pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniedzy, czasu i nerwów podczas procesu kupowania domu lub zgłaszania reklamacji deweloperowi:
🎥🏫
inblock.com.pl...
Notatka do tego filmu:
Widzimy chudziak
Sposób fundamentowania - na ławach i ścianach gdyż są już ściany a nadal widać chudziak.
Gdyby była to płyta fundamentowa i jednocześnie widoczne ściany, to nie widać by już było chudziaka, bo byłby pod płyta.
A więc ławy i ściany.
Jak to zatrzymać?
Koniecznie wykonać ciężką izolacje przeciwwodną powłokowa z materiału 2k na powierzchni chudziaka z wywinieciem na ściany. Z faseta na styku ścian i chudziaka.
To nie może być folia ani papa, bo ta woda będzie przenikała na chudziaka i pływała sobie pod ta folią do ścian.
Trzeba tez zrobić izolacje pionową na wszystkich ścianach zewnętrzych od ławy do 50 cm ponad grunt.
Bez izolacji woda będzie na tym chudziaku czyli będzie tuż pod posadzką już w domu.
Więcej jak to zrobić w kursie wideo o wilgotnych ścianach i tynkach w domach - kurs właśnie na takie sytuacje.
🎥🏫
inblock.com.pl...
Przydatne linki
inblock.com.pl
inblock.com.pl...
inblock.com.pl...

Опубликовано:

 

25 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 18   
@marcin84m2
@marcin84m2 5 месяцев назад
Przecież dom ma wentylację, jeżeli wentylacja działa poprawnie to z tym redonem to jest zwykłe bicie piany, ale to jest tylko moje zdanie... Pozdrawiam P.S. To co pan poleci do uszczelnienia chudziaka z rurą kanalizacyjną?. Pozdrawiam
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 5 месяцев назад
Decyzję jak Pan czy ktokolwiek inny zareaguje w tym temacie zostawiam odbiorcom filmu i użytkownikom tych obiektów. Swoją rolę widzę jako osoby wynajdującej możliwe dużo aspektów do podejmowania dobrze poinformowanych decyzji. Jeśli ta kwestia nie jest dla Pana ważna, najzwyczajniej w świecie pomija ją Pan w swoim procesie decyzyjnym. Co polecam? Bardzo lubię tego Remmersa bo skleja się świetnie z tworzywem sztucznym rur. Służy też do izolacji całego chudziaka i ścian. Tak wiec w zasadzie kupując 1 produkt można wykonać całość izolacji z tymi detalami włącznie.
@marcin84m2
@marcin84m2 5 месяцев назад
@@Inblock_izolacje moja decyzja jest taka aby budynek zabezpieczyć porządnie przed wpływem wilgoci z gruntu, jeżeli zrobię to należycie to takie aspekty jak radon itp. są pomijalne a z mojego nie wielkiego doświadczenia mogę też polecić Atlas woder Duo, też pięknie czepia się rur kanalizacyjnych, nawet jak porządnie wetrze się go w papę to też nie puści wody, sprawdzone doświadczalnie... Pozdrawiam
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 5 месяцев назад
@@marcin84m2 powiem inaczej. Jeśli zrobione to zostanie należycie, ani woda ani radon się nie przedostanie. 2w1.
@rezystor1990
@rezystor1990 Месяц назад
@@Inblock_izolacje Skoro tak boisz się Radonu to co powiesz na coraz powszechniejsze wymienniki gruntowe do wentylacji mechanicznej? Czytałem kiedyś publikację że z tym Radonem to nie jest tak tragicznie bo jego stężenie które mogło by zagrażać zdrowiu występuje w bardzo małej ilości miejsc a do tego trzeba by było mieszkać w piwnicy ze słabą wentylacją żeby to stężenie mogło zaistnieć.
@Wojtasyoutube
@Wojtasyoutube 5 месяцев назад
Witam Serdecznie, czyli rekomenduje Pan zastosowanie materiałów hydroizolacyjnych, bitumicznych typu KMB, mat KSK w pomieszczeniach dopuszczonych na stały kontakt z ludzmi ? To napewno jest zgodne z przepisami ? Firmy jak Remers, Sopro itd. raczej chyba wypowiadają się ws. szczelności na radon , jednak od zewnętrznej strony przegrody... pisemnie nikt nie chce dopuścić materiału bitumicznego w pomieszczeniach....
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 5 месяцев назад
Dziękuję za wiadomość. Otóż żaden z produktów, których karty w tych kilku słowach omówiłem, nie jest typową masą KMB. Oba produkty należą do wyższej klasy materiałów izolacyjnych możliwych do aplikowania zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz (FPD). W obu kartach technicznych jest to bardzo mocno podkreślone. Fragment jednej z kart: "Właściwości: KÖSTER NB 4000 jest szybkowiążącą, modyfikowaną polimerami powłoką hydroizolacyjną (FPD), na bazie mineralnej, przeznaczoną do wykonywania zewnętrznych i wewnętrznych hydroizolacji obiektów budowlanych." W filmie zwracam uwagę na zagrożenie ze strony Radonu, pokazuję wraz z linkiem w opisie filmu na stronach Sanitarno-Epidemiologicznych miejsce, gdzie każdy może sobie samodzielnie doczytać o Radonie, a także otwartym tekstem z podaniem nazw handlowych wskazałem że chemia budowlana jest przygotowana na to rozpoznane zagrożenie. Dobór materiału izolacyjnego ze względu na jego miejsce aplikacji jest ważny i bardzo się cieszę, że zwraca Pan uwagę na fakt, że KMB nie powinno być stosowane od wewnątrz. Zgadzam się z tym w pełni. I dlatego właśnie moje przykłady to nie masy KMB. Innym materiałem, który nadaje się do aplikacji od wewnątrz jest szlam mineralny, jednak w jego przypadku, z kolei dość trudno jeśli chodzi o uszczelnienie przejścia rury. Materiał mineralny nie skleja się z tworzyłem sztucznym, a więc do uszczelnienia i tak potrzeba by czegoś dodatkowego. Miłej soboty. Pozdrawiam.
@Wojtasyoutube
@Wojtasyoutube 5 месяцев назад
@@Inblock_izolacje pytałem ponieważ głównie producenci KMB trąbią o szczelności przed radonem i chciałem to doprecyzować. Teraz wiem że chodzi tylko i wyłącznie o tzw. marketingowo hybrydowe hydroizolacje cementowo-polimerowe. Dziękuję za wyjaśnienie. Ciekawe i rzeczowe filmy !!! Pozdrawiam :-)
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 5 месяцев назад
@@Wojtasyoutube moje prywatne podejrzenie jest takie ze masy KMB są już na swojej ostatniej prostej życia produktu. I izolacja anty Radon dość szczęśliwie ale i sztucznie życie tych produktów przedłużyła.
@efektmurowany
@efektmurowany 5 месяцев назад
@@Inblock_izolacjebudowlanka jeszcze nie uśmierciła „dysperbit na ławy i ściany, a na chudziaka 2xfolia budowlana”, a Pan prognozuje zmierzch kmb? Optymista z Pana😊 no chyba, że mówimy o profesjonalnym budownictwie technicznym 😅
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 5 месяцев назад
@@efektmurowany bardzo mi się ten komentarz podoba:)
@PawelKruszewski
@PawelKruszewski 2 месяца назад
Jak takie omawiane przejście rury uszczelnić? Przecież nie zapaćkamy tak wielkiej dziury tymi mazidłami. Najpierw zalać to betonem?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
Wypełnienie przestrzeni pomiędzy tym "prawie betonem chudziaka", a rurą, a następnie tylko powierzchniowe przesmarowanie wszystkiego też nie zadziała. W zasadzie trzeba zacząć od tego, że już sam chudziak to pomyłka. Powszechnie projektowana pomyłka. Proszę sobie wyobrazic, że ten chudziak nie jest nośnym podłożem pod żadną izolację powierzchnia - czyli tzw izolację pod posadzkową. Przejścia rur w Inblock uszczelniamy wypełniając przestrzeń otworu w ścianie / stropie / konstrukcji, a rurą żywicą w technologii iniekcji ciśnieniowej ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-WnHNtO-NKVI.htmlsi=qX8Ya5z6lbrVhNt9 Im jej więcej, tym większą powierzchnię sklejenia osiągamy. i tym szczelniejsze takie przejście jest. Tu mamy chudziaka, który nie jest nośny, więc w zasadzie COKOLWIEK zrobimy, nie będzie dobrze. Ale jeśli już przyjąć, że ten beton to jest co najmniej C25 i ma co najmniej 15 cm, to ja zdecydowanie oczyściłbym tę przestrzeń, odtłuścił ją i wypełnił na prawie całej wysokości / grubości betonu masą typu SikaSwell. To produkt wyciskany z tubki, a więc łatwy w aplikacji. Dodatkowo świetnie skleja się z betonem i tworzywami sztucznymi.Ttrzeba tylko zostawić ze 2-3 cm niewypełnione od górnej powierzchni tego chudziaka i zamknąć to z fasetą zaprawą cementową typu KÖSTER Sperrmortel WU, aby SikaSwell (lub coś w tym stylu) nie wypchnęło takiego korka. To materiał pęczniejący w kontakcie z wilgocią. Im niżej materiał z tubki zostanie zaaplikowany, tym bardziej od strony naporu wody będzie działał i tym będzie lepiej.
@PawelKruszewski
@PawelKruszewski 2 месяца назад
@@Inblock_izolacje Bardzo dziękuję za odpowiedź, ale zejdźmy na ziemię :). Mam piach, na nim chudziak 10 cm C12 i przepusty kanalizacyjne jak na załączonym w materiale obrazku - co teraz? Nie ma ratunku, nie ma opcji na poprawną hydroizolację? W projekcie gotowym znanego biura na A jest izolacja w postaci podwójnej folii 0,3 mm :) - zapytam przebiegle - to nie wystarczy? :)
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 2 месяца назад
@@PawelKruszewski w moim rozumieniu istoty rzeczy w tym projekcie nie ma izolacji wcale. folia to nie izolacja. więc cóż? trzeba szyć z tego co się ma. zrobiłbym mimo wszystko to co napisałem. z tym materiałem co napisałem, bo jest "niespecjalistyczny: i da się go kupić w marketach. Ale izolację pod posadzkową i fasety przy ścianach KONIECZNIE. opowiadam o tym w kursie wideo o wilgotnych tynkach i ścianach. poważnie.
@rezystor1990
@rezystor1990 Месяц назад
@@Inblock_izolacje Folia jest izolacją problem z nią jest taki że trudno zachować jej szczelność podczas prac bo łatwo ją uszkodzić, tyle że tak naprawdę każdą izolację można uszkodzić... Jeżeli chudziak jest względnie dobry nie ma problemu aby zastosować mebrany Katja Sprint i inne składowe tego systemu. Nawet gdyby ten chudziak był zaprojektowany z betonu konstrukcyjnego to i tak to nic nie da. Zawsze powstaną różnice osiadań pomiędzy chudziakiem a budynkiem więc stosowanie mas nie ma sensu bo się rozszczelnienią na styku ściana - chudziak żadna faseta nie pomoże. Ja bym powiedział że 99,5% domów ma nieszczelną lub całkowicie spapraną izolację poziomą chudziaka a jakoś problemów nie mają wszyscy... Wilgoci należy się bać w momencie gdy projekt i warunki wodnogruntowe są niekorzystne. Projekty domków typowych zawsze mają chudziak wyniesiony te 30cm ponad teren a gruntem zasypowym jest piasek ( grunt który nie podciąga kapilarnie wilgoci) i stąd mało kto ma problemy.
@alchemik2010
@alchemik2010 Месяц назад
@@Inblock_izolacje Nie wiem czy sobie zdajesz sprawę, że właśnie po to poziom zero jest wyniesiony ponad grunt. Nawet w poniemieckich domach gdzie zdarza się że poziom zero jest poniżej gruntu nie ma fontanny wód gruntowych.
Далее
Wpływ gruntu gliniastego na zalewanie domów
10:37
Просмотров 56 тыс.
Kanalizacja zrobiona - Gotowi do zalania!
25:14
Просмотров 32 тыс.
Izolacja pozioma "chudziaka" SOPRO DSF 523 - remont4you
14:09
Jak zrobić kanalizację od a do z # 19
28:33
Просмотров 76 тыс.
Mike Holmes on Radon
8:56
Просмотров 555 тыс.