Тёмный

Relacje formalne i nieformalne w szkole i klasie - narzędzia i metody pracy 

Nowa Era
Подписаться 44 тыс.
Просмотров 44 тыс.
50% 1

Webinarium poprowadzą:
dr Magdalena Śniegulska
Doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii. Pracuje w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego oraz na Uniwersytecie SWPS w Katedrze Psychologii Klinicznej i Zdrowia. Prowadzi zajęcia warsztatowe, seminaryjne i wykłady z zakresu psychologii rozwoju, psychologicznych podstaw edukacji, wspierania rozwoju, umiejętności rodzicielskich. Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej. Członek-założyciel Stowarzyszenia Wspólne Podwórko. Autorka tekstów popularyzujących wiedzę psychologiczną z obszaru wychowania dzieci i problemów rozwojowych. Prowadzi terapię indywidualną i grupy terapeutyczne dla dzieci i młodzieży w podejściu poznawczo-behawioralnym.
Magdalena Jurewicz
Socjolożka, trenerka, pracująca z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami. Pracuje w Szkole Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie koordynuje projekt „Myśląca klasa”, dotyczący innowacyjnej metody prowadzenia lekcji. Ponadto odpowiada za współpracę ze szkołami i proces doskonalenia nauczycieli. Wykładowczyni - współprowadzi przedmioty wychowawcze oraz psychologiczne, a także prowadzi kursy doszkalające dla nauczycieli „100 pomysłów na relacje z uczniami”. Rozwija swoją wiedzę i umiejętności współpracując z międzynarodowymi ośrodkami kształcenia nauczycieli m.in. z Teachers College Columbia University w Nowym Jorku czy Relay College.
Program spotkania:
1. Samotność w czasie pandemii - czego potrzeba uczniom podczas pandemii; czy istnieje motywacja do uczenia wynikająca z poczucia przynależności; co sprawia, że czujemy się mniej samotni podczas nauki i pracy w domu.
2. Organizacja pracy szkoły przy nauczaniu online - zasady pracy online, techniczna organizacja, rytuały szkolne, jakie narzędzia dla kogo i do jakich zadań.
3. Monitorowanie uczenia się uczniów - nauczyciele podkreślają coraz wyraźniej swoje obawy związane z tym, czy uczniowie uczą się online tyle samo co w klasach, lecz nie wiedzą, co tak naprawdę potrafią. Proponujemy wspólne przyjrzenie się sposobom monitorowania uczenia się, które są dostępne online, ustalenie, jak zorganizować aktywne uczestnictwo w lekcjach, w trakcie których uczniowie przyswoją sobie wiedzę.
4. Oficjalne i nieoficjalne relacje w klasie - praca grupowa, ćwiczenia integracyjne, lekcje i spotkania pozaformalne; dlaczego warto inwestować we wspólnotę.

Опубликовано:

 

18 янв 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
Obejrzyj, a nigdy nie przestaniesz czytać książek
10:57
Zamień rację na relację - współpraca z rodzicami
55:36