Тёмный
No video :(

S/PDIF, AES/EBU, TOSLINK, USB Audio, JITTER és a reflexió. A digitális hang, és ami mögötte van... 

RetroTech Hungary
Подписаться 15 тыс.
Просмотров 14 тыс.
50% 1

Ebben az epizódban megnézzük, hogy milyen digitális interfészekkel találkozhatunk a HIFI eszközeinken, azok hogyan működnek és beszélünk a digitális hangátvitel retteget mumusáról a Jitter-ről is. A nyolcvanas évek eleje óta, amikor is megjelentek az első CD lejátszók, megnőtt az igény arra, hogy ezekből az eszközökből úgy vigyük át a hanginformációt az erősítőkbe vagy más digitális eszközökbe, hogy ameddig az csak lehetséges, a digitális jel az digitális maradjon az átvitel során és csak a legutolsó lépésként és akkor, amikor az igazán szükséges, legyen az analóg jellé visszaalakítva. Ehhez természetesen ki kellett találni egy teljesen szabványos csatolófelületet, amelyet az összes eszköz használni tud, és a rajta áthaladó adatokat az összes kompatibilis HIFI komponens egységesen értelmezni képes, gyártótól függetlenül. Ez az interfész lett az úgynevezet SPDIF, vagy Sony/Philips Digital Interface. Tehát ebben a videóban többek között ennek a csatolófelületnek a történetéről lesz szó és mindarról ami mögötte van.
A főcím zenéjét szerezte: Patrick Patrikios. Az eredeti dal címe: Know Myself
Zene: Slynk & Mr Stabalina - The Jam
Ha tetszett ez a videó akkor lájkoljátok a videó alatt.
VWESTLIFE videója a kísérletéről, ami mutatja az S/PDIF "golyóállóságát":
• What does a crappy dig...
A Hangzásvilág magazin cikke a reflexióról:
hangzasvilag.hu...
Steve Nugent cikke a reflexióról:
positive-feedb...
Audio Science Review blogbejegyzése a reflexióról:
www.audioscien...
Audio Science Review RU-vid videója a Jitterről:
• Understanding Jitter i...
Egy jól összeszedett írás (angolul) az S/PDIF interfészről:
www.epanorama....
Egy nagyon részletes, a témához kapcsolódó cikk a LOGOUT.HU-n:
logout.hu/cikk...
A csatorna hosszabb távú fentarthatósága érdekében támogathattok a Patreon-on is. Sajnos sok időbe telik az érdekes eszközök felkutatása, na és nem kevés pénzbe azok megszerzése. Ha szeretnétek továbbra is az én káromon tanulni, akkor havi egy cappuchino áráért már nagyon sokat segíthettek nekem a kutatásban. A támogatók természetesen előbb jutnak majd hozzá ezekhez a videókhoz is. Előre is köszönöm az eddigi visszajelzéseteiket, ígérem továbbra is igyekszem megfogadni a tanácsaitokat, mert ezeket a videókat nem magamnak készítem, hanem nektek.
Rendszeres támogatás (Patreon):
/ retrotechhungary
Eseti támogatás (PayPal):
paypal.me/Retr...
Discord:
/ discord
Bővebb info, beszélgetés a www.avx.hu/forum oldalán.
avx.hu/forum/
Facebook oldal:
/ retrotechhungary

Опубликовано:

 

19 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 50   
@miklepeti
@miklepeti 3 года назад
Már vártam ezt az epizódot! Köszönöm! Szuper volt, mint mindíg! 🙏 👌🏿
@csszabi8779
@csszabi8779 3 года назад
Ismét gy igényes videó, köszönjük.
@tonyo0526
@tonyo0526 3 года назад
Nagyon örülök, hogy Gedeon által "találtam rád", remélem lesznek nem csak HiFi-s cuccok is, simán lehetnél a magyar 8-bit guy :D Csak így tovább, kiváló kontent, kiváló minőség!
@RTH
@RTH 3 года назад
Köszi. Igyekszem! :)
@csabamolnar866
@csabamolnar866 3 года назад
Nagyon jó anyag, ami két dologból is látható: egyik a 99-0 like-dislike arány (akkor, amikor ezt írom), illetve az, hogy annak ellenére végighallgattam, hogy ismertem a témát és hogy már aludnom kellett volna (a feleségem szerint), mert annyira jó volt, hogy nem voltam hajlandó befejezni/elnapolni a megtekintést, amíg nem értem a végére.
@RTH
@RTH 3 года назад
Mivel van olyan ember, aki meg adasbakerules elott dislike-olja a videokat, tehat kvazi a cime alapjan, ezert ezen en is legalabb ennyire csodalkozom 😃
@zsolthorvath9576
@zsolthorvath9576 3 года назад
VÉGRE VALAKI ÉRTHETŐEN ELMAGYATÁZTA A TÉMÁT!!! ÖRÖK HÁLA!
@scriming
@scriming 29 дней назад
magyatázta!
@keresztnevemvezeteknevem5395
@keresztnevemvezeteknevem5395 3 года назад
Köszi szépen! Nagyon informatív videó lett ez is. Felmerült egy kérdésem is. Illetve kettő. PC-ről hallgatok zenét és szeretem kicsit buherálni a beállításokat. Azt vettem észre, hogy egyrészt ha a hanghoz kapcsolódó processzeknek, programoknak, drivereknek egy csak erre dedikált CPU magon magas prioritást adok (real time) a többi proginak meg a lehető legalacsonyabbat, illetve a driver beállításaiba belenyúlok (buffer size max, safe mode off) az valóban jelent valami előnyt a hangban. Szerinted ez reális, vagy csak egy sztenderd hifi-placebó-mágiát csináltam, amikor szerintem egy nyugodtabb, kicsit definiáltabb hangképet hallok? Illetve szerinted, ha valós a hatás, az a jitter valamiféle csökkenéséhez kapcsolható, vagy inkább a latency csökkentésének tudható be? Köszi a válaszod, ha időt szánsz rá!
@RTH
@RTH 3 года назад
Szerintem is-is. Elképzelhető, hogy egy céleszközzel (streamer) jobb eredmény lehet elérni, hiszen csak egy feladatra kell koncentrálnia, ráadásul a Linux sokkal stabilabb és kompaktabb rendszer ilyen szempontból. Nézd meg azt a videómat, amelyben Raspberry PI-ból építek streamert. Szerintem az egy igazán olcsó megoldás és ahhoz képest meg igen jó erdeményeket lehet vele elérni. Ráadásul a használatával nem kell mennie a számítógépednek, vagy közel lennie annak a hifi rackedhez. A távirányítás lehetőségéről nem is beszélve. Alapvetően viszont ennek csak nüansznyi jelentősége van, ugyanis az aszimmetrikus USB DAC-ok pufferelnek a DAC oldalon és abból a pufferből játszák le a biteket, tehát nem feltétel az, hogy a számítógép megfelelő ütemezéssel adja át a biteket a DAC-nak, csak az, hogy bithelyesen. A bithelyesség pedig az USB esetén nem olyan nagy probléma általában, szóval a kérdés inkább az, hogy a a DAC a számítógép felől érkező zajjal hogyan tud elbánni. Ez a mai modern DAC-ok többségénél ugyancsak megoldott probléma, hiszen ezeket a DAC-okat úgy építik meg, hogy figyelembe veszik ezt a jelenséget. Összességében azt mondanám, hogy tökmindegy, ha kellően jó minőségű DAC-od van, akkor ezzel nem lesz gond. A placebóról annyit, hogy ez egy hatalmas probléma. Megfelelő vakteszt és hangerőegyeztetés nélkül (A/B/X) szinte kivétel nélkül azt fogod jobbnak hallani, ami hangosabb, ami drágább, vagy amiről már a teszt elején az a prekoncepciód alakul ki, hogy "az biztos jobb". Sokan sajnos bagatelizálják ezt a jelenséget és azt mondják, hogy hát pedig neki milyen fasza a hallása. Elárulok egy sokkoló titkot. Nem a füleddel hallasz, hanem az agyaddal, az agyad meg meglehetősen megbízhatatlan. Erre épül a pszichoakusztika nevű tudományág, amiből pl. az olyan cégek mint a Bose nagyon jól megélnek. Az átlag emberi agy kb. 5 másodpercig képes "veszteségmentesen" tárolni egy hangmintát, tehát nagy esély van rá, hogy mire átkábelezel és meghallgatod a másik verzióját a tesztalanyodnak, az agyad már nem úgy emlékszik az előző mintára, mint ahogyan azt ténylegesen hallottad. Ha nagyon sokat gyakorolsz, akkor lehet, hogy ezt az 5 másodpercet ki tudod tolni mondjuk kb. 8-10-re... Egy hangfal, egy DAC, egy erősítő átkábelezésére ez akkor is szűkösen elég. Szóval még egyszer... Két dolgot összehasonlítani, úgy hogy minél több objektivitás legyen benne és minél kevesebb szubjektivitás, csak vakteszten lehetséges. Senkinek sincs aranyfüle, és még az is megvezethető, aki amúgy megfelelő tapasztalattal rendelkezik ahhoz, hogy tudja mire kell fülelni.
@keresztnevemvezeteknevem5395
@keresztnevemvezeteknevem5395 3 года назад
@@RTH Köszönöm a részletes válaszodat. Egy streamer valószínűleg tényleg előre lépés lesz a zajos számítógép helyett. :)
@attilagere6186
@attilagere6186 3 года назад
A lánc olyan erős amilyen a leggyengébb láncszeme. Általában leggyengébb az amivel az elektromos jelet akusztikai jellé (hang) alakítja, vagyis a hangfalrendszer, annak az erősítővel együttműködési hajlandósága és legalább annyira a tér akusztikai tulajdonságai ahová kisugározza a hangot.
@gaborpetroci
@gaborpetroci 3 года назад
11:27 Doggystyle! Ez nekem is mevan sokat hallgattam! Dr Dre fénykorából!
@RTH
@RTH 3 года назад
Na es a Snoop fenykorabol is :)
@ZsoltMatrai
@ZsoltMatrai Год назад
Megint tanultam valamit.
@SigismundArt
@SigismundArt 3 года назад
Remélem jól értelmeztem, nem kell hogy jó minőségű legyen az USB kábel és hagyjuk a Dac-ra a zaj szűrését ? Ezt sajnos cáfolnom kell egy maga kábel is eltudja végezni a szűrést és ,valamint nagyon fontos komponens a forrás és a Dac között! Nagyon nagyon sokat számít! Nem kell méregdrágát venni !
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Nem jól értelmezted amit mondtam. Pont arról beszéltem, hogy jó minőségű, a specifikációknak megfelelő digitális kábeleket kell venni. De azt továbbra is állítom, hogy a rossz mérnöki döntéseket egy DAC-nál, nem a kábelekkel kellene megpróbálni kompenzálni. Amelyik DAC-nak erre szüksége van, az egy rossz termék…
@papaiacciattila4394
@papaiacciattila4394 Год назад
Szia. Eddig 6€-ós 2m-es sztereó RCA kábelt használtam, streamer és erősítő között...😂 Es most rendeltem Viablue nf-s1 50cm 160€-ós sztereó kábelt, szerinted várható némi javulás hangilag és színpad képileg...? Köszönöm előre is a válaszod!😅
@laszloszondi9997
@laszloszondi9997 3 года назад
Ez a videó is kurva jó lett! Francba, már évek óta motoszkál a fejemben, hogy kéne egy S/PDIF-et fogadó erőlködő, meg egy S/PDIF-et kiadó ASUS alaplap. Mert már tele van a tököm a háttérzajjal, meg a beépített analóg hangkártyák által "felvarázsolt", - valójában meg jól elcseszett - hangminőséggel. Arról nem beszélve, hogy analógnál még a kábel is érzékeny az öngerjesztésre, még a digitálisnak az tökre mindegy, csak érjenek célba a morse jelek xD. (0-1-0-0-1-0-1-1)
@robertmolnar9637
@robertmolnar9637 3 года назад
Hali!Sajna azt csak hiszed,hogy mindegy a morzejelnek a kábel.Az illesztés talán csak studiocuccnál korrekt aes-ebu.Amúgy analógnál is jobb a szimmetrikus.
@laszloszondi9997
@laszloszondi9997 3 года назад
@@robertmolnar9637 Hát úgy értem, hogy digitálisnál vagy megérkezik a jel, vagy nem. Ha megérkezik, akkor jól forrasztottam össze az NDK szobai rádióantenna vezetékéből készült USB kábelt. (Kellett egy kábel, és csak azt találtam itthon. xD Ráforrasztottam a fejeket, és MŰKÖDIK. :o Máris megspóroltam egy utat a MediaMarkt-ba.)
@robertmolnar9637
@robertmolnar9637 3 года назад
@@laszloszondi9997 ja hát megy,de tuti nem korrekt.Én is csináltam usb kábelt dachoz. Hangja jobb a gyárinál,de tárolóra kötve hdd tesztelő progival kiderült hogy csomót ismétel,újraküldi az adatokat,műszakilag nem korrekt.hangra mégis jobbnak találom a korrekt gyárinál.semmi nem olyan egyszerű mint aminek látszik.....☺
@peter19970911
@peter19970911 Год назад
Szia! Véletlenül bukkantam a videódra. Egy olyan probléma megoldását keresem hogy van egy laptopom amin nincs optikai hang kimenet,az előző laptopomon volt mini-toslink így azzal használtam a hangfalrendszert (Logitech Z906),jelenleg sima jack-jack csatlakozással van használva,de sajnos erősen érezhető a gyengébb hangminőség a korábbi TosLink-es csatlakozáshoz képest. Lenne kérdésem hogy megoldható hogy a hangfalrendszer digitális jelet kapjon a laptopból? Néztem külső hangkártyákat,de nem tudom egyáltalán azt az eredményt kapnám-e amit várok,azaz hogy USB-re csatlakoztatott külső hangkártya képes megfelelően eljuttatni a hangfalrendszerhez a jelet? A Z906 DTS,Dolby Digital dekóderes és gyakran nézek is olyan filmet ami digitális kódolású. Iletve SPDIF-en keresztül is működne a hangfalak dekódere? Ha igen,tudsz ajánlani márkát ami nem százezres tétel? Nem vagyok semennyire sem a téma szakértője. Eddig csak bedugtam 1 kábelt és kész,működött,most viszont nem szeretnék potyára kidobni pénzt.
@RTH
@RTH Год назад
Hello. Én ezt ajánlom. Azt nem tudom, hogy az 5.1-es hang is átmegy-e rajta (elméletileg igen), de nekem bevált. Ez DAC is, tehát analóg jack kimenete van, ami mini-Toslink is egyben. Van EU raktáron is belőle: hifimediy.com/product/sabre-dac-uae23/
@peter19970911
@peter19970911 Год назад
@@RTH Köszi! Kipróbálom. :)
@orni747
@orni747 3 года назад
Szia Térj jk arra is ha tudsz, hogy a CD - MD optikai (üvegszálas) vonalkimenetét milyen módon lehet analóg erősítőhöz illeszteni, természetesen ha lehet ilyet bizonyos átalakítóval..stb, illetve hogy van-e egyáltalán valami értelme. Köszönöm.
@laszloszondi9997
@laszloszondi9997 3 года назад
"...illetve hogy van-e egyáltalán valami értelme." Persze, hogy van értelme átalakítót venni! Mert különben a büdös életbe nem fogod tudni összekötni a digitális kimenetes lejátszódat az analóg bemenetes erősítővel. :D Ha sikerülne is összeforrasztani valami kábelt ez ügyben (RCA), és valahogy levinni a kódolást 11 kHz-es szabványra, akkor is csak egy gyilkos sípolást hallanál a hangfalakból, semmi egyebet. :) (De hát a CD szabvány meg ugye 44,1 kHz-en okádja ki a digitális morse-t, tehát abból meg már semmit nem hallanál, mert csak 20 kHz-ig hallasz.)
@atiradeon4671
@atiradeon4671 3 года назад
Simán megoldhatod csak egy adapter(converter) kell hozzá. Optical vagy digital audio to rca keress rá és rengeteg holmit találsz. Már jó 30éve gyártanak ilyeneket. Régen én is használtam, mert teljesen random volt néha némi alapbúgás a rendszerben de azóta vettem optikai bemenetes holmit.
@miklepeti
@miklepeti 3 года назад
Szia! MADI, Dante, AES-EBU, és ADAT Lightpipe prokololokról várható videó? Köszönöm! :)
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Ebben a videóban eléggé kivesézem az alapokat, aki nagyon szeretne utána tud nézni a részleteknek akár a Wikipédián is. Szóval nem szeretnék túlságosan szakmai sem lenni, ráadásul nincs ADAT Lightpipe kompatibilis eszközöm, úgyhogy demonstrálni se tudnék...
@miklepeti
@miklepeti 3 года назад
@@RTH Köszönöm! Természetesen én már otánaolvastam mindegyiknek mélyebben, de a Te videóidat jobban szeretem hallgatni! Gratulálok még1x! :)
@stuffofmusic
@stuffofmusic 3 года назад
Szia, kicsit offtopic, de CD lejátszó vásárlás előtt állok, és szeretném kérni a véleményed. Két Denont néztem ki magamnak ami jó árban van nekem: egy régebbi 1995-ös DCD-715 és egy újabb 2010 körüli DCD-510AE. Szerinted melyik lenne a jobb választás?
@RTH
@RTH 3 года назад
Én az újabbra mennék rá, mert kevesebbet kapott. Mivel a régiben is már egy oversampling DAC volt, ezért hangminőségben nem hiszem, hogy nagy különbség van a kettő között, ráadásul a 510-esben kevesebb idejük volt fáradni az alkatrészeknek, szóval én azt választanám. Nyilván a korrekt tanács érdekében meg kellene hallgatni mind a kettőt...
@stuffofmusic
@stuffofmusic 3 года назад
@@RTH Köszönöm, én is inkább az újabb felé húztam, de most már el is döntöttem, hogy az lesz. :D
@gyorgybalazs9730
@gyorgybalazs9730 3 года назад
Elnézést,ha marhaságot írok,de én azt szeretném megkérdezni,h lesz-e passzív hangváltó építés. Beírom a Jutyubéba,h hangváltó építés,valahogy nekem magyar nyelvű találat nincs. Rengeteg teszt,átalakítás,de magyar nyelven építés egy sem. Ahogyan nézegettem ezeket a " csináld magad " hangváltókat sok minden nem kell hozzá(van aki egy egyszerű plexi darabra,van aki fa lapra,van aki forrasztható próba panelre építi). Lehetne egyszer egy 100 Wattos,4 vagy 8 Ohm-os,3 utas hangváltó építős videót,amiben mindent részletesen elmutogatsz,elmagyarázol,h mit miért úgy kell ahogyan,és ha nem úgy csináljuk,akkor mik lehetnek a következményei? Pl: Ez a videó nagyon tetszik " Making The Crossovers For My Speakers PLUS Sound Test " Előre is köszönöm az infót!
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. A hangváltó-építés egy külön szakma és annyira komplex dolog, hogy én meg sem próbálnám inkább ezt a témát feldolgozni. Hangváltót nem csak az adott hangszórókhoz kell méretezni, hanem a hangdoboz és a hangszórók alkotta rendszerhez. Ez elképesztően bonyolult dolog és anélkül szerintem kivitelezhetetlen, hogy a doboz és a hangszórók akusztikai tulajdonságait megfelelő módon mérnénk és elemeznénk. Az ehhez szükséges műszerparkkal általában csak a hangfalgyártók rendelkeznek, és ezek nélkül meg csak találgatni lehet. Ha valaki el akar ezzel kezdeni komolyan foglalkozni, akkor minimum szüksége lesz egy ilyen berendezésre és itt jópár ezer dollárról beszélünk: www.klippel.de/products/rd-system/modules/nfs-near-field-scanner.html Szóval a probléma komplexitása miatt, és mert semmivel sem tudnám bizonyítani az álláspontomat, inkább én nem mennék bele ebbe a problémakörbe. Azzal kapcsolatban viszont vannak jó tapasztalataim, hogy ha bizonyos alkatrészeket kicserélünk (elsősorban kondenzátorokat) a gyári hangváltókban, ugyanolyan értékű, de jobb minőségű alkatrészekre, az okozhat hallható javulást. Én személy szerint ennél messzebb már nem merészkednék...
@gyorgybalazs9730
@gyorgybalazs9730 3 года назад
@@RTH Helló! Igencsak meglepő számomra a válasz.Kicsit úgy érzem magam,mint Neo a Mátrix első részében,mi a valóság,és mi nem az?! Azt nem tudom felfogni,h a Jutyubés videókban hogyan állhattak neki hangváltó építésnek sima mezei multiméterrel,bármelyik barkácsboltban beszerezhető forrasztó pákákkal,hogyan tudtak kézzel,vagy akkus fúróval úgy tekercselni,h jó is legyen,mindenféle több ezer dolláros műszerek nélkül. Ha megnézek egy RFT,Videoton,vagy Orion hangváltót,talán a legbonyolultabb dolog benne a tekercselés,és ezek mind 30 évnél öregebb technikák... Ráadásul abban a tudatban éltem,h a hangszórókhoz kell igazítani a dobozok méretét,és kialakítását.Hány literesnek kell lennie a doboznak,ki kell-e tömni,illetve nyitott,vagy zárt legyen a doboz. A gyári hangváltókon meg vannak adva,h hány Ohmos,max hány Wattos,és hány utas rendszerhez/hangszórókhoz vannak legyártva,és ezzel az ennyi,kész.Megveszi az ember,és a régi helyére beteszi,vagy az épített dobozába teszi be,és csókolom. Nem látok más lehetőséget,ha tudok szerezni valahonnan egy darab "békebeli" hangváltót,azt felboncolom,és lemásolom új anyagokból.Engem az érdekel/izgat az egészben,h saját kezűleg meg tudom-e úgy építeni azt a kb.100W,8 Ohm,3 utast ,mint a videókban láttam. Köszönöm a választ!
@RTH
@RTH 3 года назад
Nézd azt nem állítom, hogy nem lehet otthon barkácsolni. Sőt, ha tudod a hangszórók paramétereit, akkor ki is tudod számolni az ideális keresztváltási frekvenciákat és meg tudod építeni a hangváltót. Csakhogy ez addig lesz igaz, amíg a dobozba nem helyezed azokat a hangszórókat. A doboznak van saját rezonanciája, kiemelhet vagy éppen elnyomhat bizonyos frekvenciákat és a hangváltó (és hangdoboz) tervezésénél erre is figyelemmel kell lenni, ehhez meg mérni és mérni és mérni kell, az egész hangfalat, mint rendszert, mindenestül. Enélkül is lehet elérni jó eredményeket, mert hát vak tyúk is talál szeget és emellett is találni olyan gyári hangfalakat, amelyek botrányosak, mert a gyártók nem teszik bele az energiát, pénzt, legyen inkább olcsó, majd a márkanevet megveszik. Szóval ez egy összetett probléma, de aki azt állítja, hogy képes egy multiméterrel (jó) hangfalat építeni, az butaságokat beszél.
@zsoltfule1547
@zsoltfule1547 3 года назад
Üdv! Miért van az ,hogy xlr-en halkabban szól a zene kb -3db -lel mint rca-n ? Az xlr kábel ár 30 000 ft - rca 18000ft./Gratulálok a munkádhoz ,mindig várom a következőt...
@RTH
@RTH 3 года назад
Hello. Nem derül ki a kérdésedből, hogy digitális vagy analóg kábelről beszélsz, de gyanítom, hogy az analógról... Ez kevésbé a kábel hibája, mint inkább az okozza, hogy a gyártók elég lazán implementálják a szabványoknat. Pl. egy CD lejátszónak 0dBFS-nél (azaz a maximális digitális jelszint esetén) az analóg kimenetén egy 2V-os jelnek kellene megjelennie (ezt az ugynevezett REDBOOK CD szabvány rögzíti is), de pl. a Cambridge Audio CD lejátszóm, 2,5V-ot ad ki az analóg RCA kimenetén ilyenkor, tehát hangosabban szól, mint a Topping D50s DAC-om, ami ugyanilyen digitális jel esetén csak 1,8V-ot ad ki az analóg RCA kimenetén. Elméletileg az XLR kapásból dupla feszültséget jelent (tehát 4V maximálisan), de ha megfelelően illesztve van és az eszközökbe szabványosan vannak ezek implementálva, akkor hangerőben nem szabadna, hogy különbség legyen. Én inkább arra gyanakszom, hogy a forráseszközöd XLR kimeneten nem adja le a maximális 4V-ot ezért hallkabb. Ez nem a csatlakozás, vagy a kábel hibája, hanem a tróger mérnököké. Mindemellett az XLR kábelnek a földhurok és a RF és EM zajok ellenei, a konstrukciójából fakadó előnye miatt, ha lenne rá lehetőségem inkább azt használnám az RCA helyett. Még esetleg egy olyan probléma is lehet, hogy valamelyik eszköz nem valódi szimetrikus ki- vagy bemenettel rendelkezik. Szoktak ezzel is trükközni a gyártók, mert az XLR eladja a terméket, aztán a user meg vakargathatja a fejét, ha az eszköz belül még sem valódi szimetrikus áramkörökkel rendelkezik.
@zsoltfule1547
@zsoltfule1547 3 года назад
@@RTH Köszönöm a választ - a készülék EMOTIVA ERC-4 CD - XSP-1 előerősítő !
@robertmolnar9637
@robertmolnar9637 3 года назад
@@RTH ez így van.pl usb emu hangkártya is.
@akoskostyan3275
@akoskostyan3275 3 года назад
Analóg felhasználásnál az XLR mic level és balanced (3 vezeték, de mono, mert a jel két vezetéket használ, az egyik a másik inverze). RCA line level és unbalanced (egy vezeték és az árnyékolás). XLR általában mikrofonhoz vagy DI boxhoz kell, és utána van egy (mikrofon)előerősítő. A DI box egy hangszer (pld. gitár) high impedance instrument level jelét alakítja át low impedance mic levelre és balanced-re, ez halkulással jár. dt7v1i9vyp3mf.cloudfront.net/styles/news_large/s3/imagelibrary/D/DI_Boxes_03a-GBsat0ZCTXdsLChGtMmaXZV.vKWufj4V.jpg
@jointatti
@jointatti 3 года назад
Hali! Szoba akusztikaban mennyire vagy otthon? Van egy eleg szar nappalim,ahol a Hifi van.A nappalibol folytatodik a konyha,es nincs ajto,csak 2m koruli nyilas,amivel szembe van a bal oldali hangfal.Ezt szeretnem lezarni es,csak egy ajot tenni.Milyen anyagot javasolnal?Amugy,szar gipszkarton minden😐...Anglia nem szamithat senki jobbra😐
@RTH
@RTH 3 года назад
Sajnos semennyire. Az egy kulon szakma, amire vannak szakemberek megfelelo muszerekkel.
@pakozdiattila
@pakozdiattila 3 года назад
Szoba akusztikák saját magad is egyszerű megoldással nagyrészt kezelni tudod. Az első tippem az a Rockwool Frontrock S táblák ajánlása... de ha gondolod keress meg e-mailben.
@csszabi8779
@csszabi8779 3 года назад
Egy bizonyos szint fölött szerintem ez a legnagyobb probléma. Hiába veszel drágább cuccot, ha rossz a szoba akusztikája. RU-vid-on megnézel néhány igényes láncot, látni fogod a megoldást. Alapvetően a nagy, sík felületeket kell "megtörni", a sarkokat "lezárni" (basszus csapda). Vastag szőnyeg a padlóra, vastag függönyök az ablakra, könyvespolcos szekrény, akusztikai panelek a nagy méretű falak "kezeléséhez", szobanövények (főleg fikusz és pálmafélék) a hangfalak közelébe, nagy kanapé stb. A lényeg, hogy "megtörd" a hangot. Akusztikai paneleket se mindegy hova teszed. Azt hiszem youtube-on láttam egy videót, ahol egy tükör segítségével keresték meg az ideális helyét a panelnak. A hallgatási pontból ahol a tükörben a hangfalat látod, oda kell a panelt feltenni. Az én szobámnak is rossz az akusztikája. Már lényegesen jobb mint 5 éve volt, de még nagyon messze van a tökéletestől.
@jointatti
@jointatti 3 года назад
@@noli1410 Koszi a valaszt,de azt hiszem a szonyeget kiihagyom,az a 80-as evekre emlekeztet nagymama paraszthazaba.
@jointatti
@jointatti 3 года назад
@@csszabi8779 Koszonom a valaszt ez hasznos,de jelenleg az a legnagyobb problemam,hogy a bal oldali hangfallal szembeni nyilast mivel zarjam le.Fa,MDF,gipszkarton es kozetgyapot?
Далее
Five power supplies for the WiiM Pro+
16:21
Просмотров 53 тыс.
Pontosság   A mérés mindenekelőtt 01
59:12
Просмотров 51 тыс.
PiDAL: the Raspberry Pi as a TIDAL CONNECT streamer
16:50
TMP Ant Tube Amp & DAC Review  #tmpaudio (w/Eng_Sub)
22:56