Тёмный

Tesla erre is képes: ingyen energia és az örökmozgó a Terminátornak is tetszene. Jó sok Tesla legyen 

Ordasi Gábor
Подписаться 36 тыс.
Просмотров 89 тыс.
50% 1

Nagyon leleményes "ketyerét" hoztak létre, ami érdekes megoldással elhiteti az örökmozgó és ezzel az könnyen hozzáférhető ingyen energia létezését.
Leplezzük le.
Tesla és Gauss mint mértékegység a mágneses térerősség erősségét írja le.
Műszerek otthonra:
FNIRSI-1014D Oscilloscope 100MHz
www.banggood.com/custlink/3mG...
FNIRSI 138Pro Oscilloscope, ez egy picit többet tud mint a videóban a panel szkóp. olcsó:
www.banggood.com/custlink/mm3...
Jelgenerátor, egészen jó
FY3224S (FY3200S-24M) 24MHz
www.banggood.com/custlink/KG3...
24MHz-es 8 csatornás logikai analizátor
www.aliexpress.com/item/10050...
2db 18650-es cellával 12Voltos tápegység (5V/9V/12V Type-C 15W 3A 18650 )
www.banggood.com/custlink/KGD...
Töltőállomás:
Kupon: BGBFAUTO6
www.banggood.com/custlink/vv3...
Multimédia:
Kupon: BG15322b
www.banggood.com/custlink/3GD...
Gázolaj - fűtés:
Kupon: BGBD090B
www.banggood.com/custlink/3vK...
ordasigabor.webnode.hu/youtub...

Опубликовано:

 

23 фев 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 125   
@Balga555
@Balga555 Год назад
Egy újabb remek videó! Köszönöm Gábor.🙏
@rezvez6378
@rezvez6378 Год назад
Láttam már ezt az "örökmozgót". Azt hittem a sínek vannak feszültség alatt és a golyó zárja az áramkört.
@retrobudapest
@retrobudapest Год назад
És akik hisznek ebben még ezek után is évekig építgetik és várják hogy működjön.
@tolzsfogas2295
@tolzsfogas2295 Год назад
Köszi a videót!
@csabadrzakanyi7327
@csabadrzakanyi7327 Год назад
Köszönjük!
@andrewforcesmith8527
@andrewforcesmith8527 Год назад
Gábor ez ismét egy remek videó! Gratulálok és kitartást kívánok a további videókhoz!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
kösz.... okozott némi fejtörést a megvalósítás....
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 Год назад
Kitűnő video, szakszerű magyarázattal ! Kíváncsiság képpen megmértem a hangszóró mágnesezőt, ott 3100 Joule energiával 2,6 Tesla mágneses tér érhető el, kb 50 milisecig. Ott háromszor is meg kell nézni nem felejtek e valami egyéb mágnesezhető anyagot a közelben, mert valóban "puskagolyó" ! A mérést egy Bell 5080 as Teslamérővel mértem (peakhold és oszcilloszkóp kimenet.) További sok sikert és jó egészséget kívánok !
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Szia, nem is gondoltam, hogy van hangszóró mágnesező. Lehet, hogy azzal egyszerűbb lett volna mindez..... kösz!
@mariusbogdan9036
@mariusbogdan9036 Год назад
@@ordasigabor Van, csak sokkal költségesebb, mint a Tiéd ! Rengeteg 500 Voltos kondi (kettő sorban, hogy 1000 voltra lehessen tölteni ), és brutál tirisztor modul 450 A folyamatos és 8000 A csúcsárammal. no meg egy lágyindítású töltő, egy állítható feszültségkomparátor ( hogy meddig tölsűk a kondikat, A Kondik is nagyáramúak Valószínűleg minimum környékén kellett volna járatni, mert hát 3100 Joule egy ekkora golyónak sok. Ha kiszámolod, 1 MW felett van az impulzusteljesítmény. De hát a hangszóróknak ez kell..
@1954charlie
@1954charlie Год назад
Most lattam eloszor az On videojat ,az elsot. Imadom az okos ,inteligens ,tanult embereket .S ez meg mind semmi ,ahogyan magyaraz ! Idos venember lettem s mindig szerettem a dolgok moge nezni ,ha lehetett .Azaz mi hogyan mukodik. Tisztelem Ont ,ne hagyja soha abba ,nagyon felkeszult es nagyon erthetoen magyaraz.Koszonom szivembol!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
ugy vagyok vele, h később már úgy sem tudnám kipróválni a dolgokat. Jó egészséget kívánok!
@zoltanbarna1970
@zoltanbarna1970 Год назад
Kedves Gábor! Szeretnék veled egy megoldandó problémáról beszélni. Méhész vagyok és a telepeken nincsen áram. Nem is akarok nagy beruházást eszközölni ,de valahogy meg kell oldanom, hogy a méhek itatója fűthető legyen. Esetleg lenne e időd arra, hogy erről beszéljünk? Ha tudnál benne segíteni, nagyon megköszönném.
@kft.e-tech3576
@kft.e-tech3576 Год назад
​@@zoltanbarna1970 Kedves Gábor! Ön kérdezett a szigetüzemű napelemek FB csoportban is?
@zoltanbarna1970
@zoltanbarna1970 Год назад
@@kft.e-tech3576 , nem hiszem. Én most hoztam még szóba ezt. Ha tud segíteni, jó lenne telefonon vagy audió hívással átbeszélni a dolgot.
@kft.e-tech3576
@kft.e-tech3576 Год назад
@@zoltanbarna1970 és ​ @Ordasi Gábor Rendben, ha Gábornak nem jut erre ideje, akkor szívesen. Gábor?
@laszlofarkas9170
@laszlofarkas9170 6 месяцев назад
Szenzációs a pólód is!
@tamas8264
@tamas8264 Год назад
Ott a kisértet a ganéná ! Paranormál activitys fogó :)
@EcoPityu
@EcoPityu Год назад
Szia Gábor! De jó, hogy megépítetted ezt a golyóvisszalövő pályát, már én is majdnem megtettem! Egy ügyes esztergályos, egy tekercs a fa tölcsérbe, sárgaréz cső, benne vezeték és a talpazatból indítható! (Persze nem plexi, én fatalpút láttam!) Nagy örvendés volt számomra, hogy kimozdultál a pincéből, és egy kis reklám erejéig új helyszínen forgattál! A mikrofonod minősége is megszűnt "sokol rádiósnak" lenni! A frizura szándékos? :) Úgyhogy köszönjük a videót, nem értem, miért nem nézik! (talán az indexkép)
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Hideg van a pincében, munkahelyemen sokkal kellemesebb :)
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
Üdv.Tisztelt Gábor! Nem semmi időt szánsz rá a kísérleteidre! Grat! ,mire ezt a kísérleti összeállítást elkészítetted,nem kevés idő kellett hozzá... Lehet hogy most hülyeséget írok,de én egyszerűbben úgy oldottam volna meg hogy átmágnesezett vasgolyót használtam volna és az íves golyópályán megkerestem volna a megfelelő szinkron pontot az időzítéshez egy red relének és azzal vezéreltem volna egy erősáramú relét ami kapcsolta volna rá a kondi-pakk áramát a tekercsre. Bocsika hogy bele vau vau,de lehet hogy Te már tudod is a választ rá hogy miért is nem lehetett volna ezt megoldani. 😉😊 Köszönet a kitartó és értékes munkásságodért! Mára már nagyon kevesen maradtak akik ennyire segítőkészek és ingyen adják az őszinteséget és tudásukat! Maradok Tisztelettel,a mágus!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Azért nem olyan sok idő. Ez amit láttál két este alatt megvolt (2x4 óra). Mondjuk az sem kevés, cserébe ami nem látszik az szó szerint barkácsolás és nem néz ki patent módon. A mágneses golyó dolog azért nem jó, mert nem lehet garantálni, hogy az észak-déli pólus miként halad a pályán. Az inkább működne, hogy áramot kell átvezetni a golyón a pálya két megvezetője segítségével, mert akkor a golyó körül mágneses tér alakul ki, így ismert lesz a mágneses tér iránya. Kösz, hogy írtál.
@LuighiOne
@LuighiOne Год назад
A kellően fejlett technika megkülömböztethetetlen a mágiától! Nem mostanában találkoztam ezzel a gondolattal, de szerintem pont ideillik! Számomra nem derült ki mi időzíti az elektromágnes bekapcsolását! Mi a trigger? u.i. Olvasva a hozzászólásokat, erről később lesz videjó! Várom! ;-)
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
okay
@industrialmathematicssolut8674
Kedves Gábor! Nagyon tetszett a videó. Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy még energia disszipáció (súrlódás, stb.) hiányában sem juthatna vissza a golyó a kiindulási magasságra. A kb. 5:10-nél bemutatott elméleti érvelés úgy tekinti, mintha a golyó egy tömegpont lenne. Ha a golyót ehelyett merev testként kezeljük és figyelembe vesszük, hogy gördül, akkor egyből világos, hogy a kezdeti helyzeti energia egy része lesz csak mozgási energia a lejtő alján, a másik fele viszont a golyó forgási energiája lesz 0.5*theta*omega^2. Így a visszatérő golyó csak olyan magasságba juthatnak, amelynek megfelelő helyzeti energia a golyó forgási energiájával kevesebb.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Ez így van, ahogy írtad. Nehéz pontosan kiszámolni, mert már a surlódás is egy nagy kérdés. Valószínűleg a golyó fordulatszám-idő görbéjének kiszámításába az egyetemre járók többsége fel sem tudná rajzolni, nem hogy kiszámítani ;)
@industrialmathematicssolut8674
​@@ordasigabor Az az érzésem, hogy sajnos nem csak összességében az egyetemistákra, hanem a matek alapszakos hallgatókra is igaz, hogy a többségüknek meggyűlne a baja a fordulatszám-idő függvényt megadó differenciálegyenlet felírásával. Tökéletes tapadást feltételezve a fordulatszám-hely függvényre viszont egy egyszerű algebrai egyenletet kapunk. Erről eszembe jutott, hogy meg lehetne nézni, hogy a leguruló golyó sugarától hogyan függ a leggyorsabb leereszkedést lehetővé tevő lejtő alakja, ahol célállomás horizontális távolsága előre adott (r-->0 esetben visszakapjuk a brachisztokron görbét).
@attilaszabo7932
@attilaszabo7932 Год назад
Könnyen bevehető trükk, az embere hajlamos lelkesedni. A felfedésed segít ebben a MI által vezérelt világban majd kritikusan gondolkodni, mert az átverések száma csak szaporodni fog,
@hussainadil6617
@hussainadil6617 Год назад
Hallo Gabor! Nagyon jo a video! De megemlitenem hogy a keszulek nem MRI berendezes! Az egy CT berendezes! Ezt ugy mondom mint "nyugalmazott" Siemens MRI engineer. Udvozlettel: Janos N.o.-bol
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Szia, köszönöm! A lényeg az lenne, hogy az MRI hoz létre hasonlóan erős mágneses teret. Érzésre nagyon jó hűtés kell egy ilyen orvosi berendezésnek.
@hussainadil6617
@hussainadil6617 Год назад
@@ordasigabor Jó a megérzésed: a hűtés az egyik legkritikusabb tényező. Az 1.5T, 3T (sőt 7 Tesla) mágneseket csak szupravezető huzalokkal folyékony hélium (közel a -273C-hoz) tartályba merítve lehet kivitelezni. Na ebbe „lóg” bele az un. Cold-head (egy öklömnyi vörös réz anyagú, jól bordázott fej) amiben nagy nyomású (kb.24 bar) hélium gáz hirtelen tágulással olyan hideg lesz, hogy a tartályban levő hélium-pára visszacsöpög a bordázatról. Ezekben (az egyébként vékony, de kb. 10Km hosszú) huzalokban kb. 500A kering a két végén szintén szupravezetővel RÖVIDRE ZÁRVA! Ezért nem lehet egy MRI berendezést csak úgy „kikapcsolni”. Elnézést, egy kicsit off-line voltam, meg túl hosszúra is sikerült, de a nosztalgia tört ki belőlem, mivel már 7 éve nyugdíjban vagyok. Üdv: János N.o.-ból. 😀
@janoswerner2800
@janoswerner2800 Год назад
De Jo hogy valaki szan ere idot hogy igazolja hamisagukat....
@szebasztianilcsik1054
@szebasztianilcsik1054 Год назад
Az a szomorú, hogy ennek az elméletét már az álltalános iskolában is tanítják, mégis van aki elhiszi, hogy működik.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
a suliba fizikailag ki kellene próbálni ezeket.... meg úgy mindent. Papíron nőnek fel sokan....
@szebasztianilcsik1054
@szebasztianilcsik1054 Год назад
@@ordasigabor szerintem aki megérti az elméletet, annak ezt pl. ki se kellene próbálni. Csak manapság sokan elfordulnak a tudománytól.
@gaborkollar4612
@gaborkollar4612 Год назад
Örökmozgó nincs, mert egyszer elkopik és megáll! 🙂
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Nem minden kopik.... bármelyik atomot megvizsgálja azt tapasztajuk, hogy az elektron "nem fárad el és nem kopik". Ezzel együtt valóban nincs örögmozgó, mert amit a nagy bumm megteremtett, azt majd a nagy reccs helyreteszi.
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
@@ordasigabor 😉😊❤
@krisztianborbely6743
@krisztianborbely6743 Год назад
​@@ordasigaborÚgy tudom a nagy reccs már nem menő teória, mivel az Univerzum gyorsulva tágul. El is nevezték sötét energiának.
@ludovitsimonic3590
@ludovitsimonic3590 Год назад
Köszönöm. Ďakujem, vedel som že to nemôže fungovať. Ale nevedel som, kde je švindel.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
small trick is inside, coil is behinde the desk
@lkedvenc6898
@lkedvenc6898 10 месяцев назад
Jó, hogy van valaki, aki ennyi időt és munkát fektet bele az oktatásba. Gratulálok. Annyi kérdésem lenne, hogy mi a trigger?
@ordasigabor
@ordasigabor 10 месяцев назад
a trigger elég trükkös, erről lesz nemsokára videós tartalom.... sokáig töröltem rajta, hogy láthatatlan legyen
@peltarlendori7027
@peltarlendori7027 Год назад
👍Szellemjárós trükkökhöz megvan az alap...Na meg már majdnem Gauss puska
@zoltansinka7521
@zoltansinka7521 Год назад
Tök káosz
@ianosescuion9218
@ianosescuion9218 Год назад
Kijózanító videó a szenzáció kereskedők leleplezésére. A mai világ szenzáció keltésre épül míg a tudatlanság a legnagyobb fogyasztó. Pont a hasznos energia veszteség az ami nem engedi az örökmozgó megvalósítását ha nincs külső beavatkozás a rendszerbe.
@engelhardseifert439
@engelhardseifert439 Год назад
Az olyan videókat be is tiltanám ha én lennék a Yt
@azeneszarnyan5830
@azeneszarnyan5830 Год назад
Jó a film és kösz! 9.30 De az a jelenet amit említesz nem MRI készülék. Hanem egy részecskegyorsító a film béli katonai központban "A gépek lázadása" filmben 1.23.00-nál
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Ügyes.... mások CT-nek ismerték fel ;)
@azeneszarnyan5830
@azeneszarnyan5830 Год назад
@@ordasigabor Kedves Gábor! Az meglehet, de ... Először is, a filmben is elhangzik, hogy ez egy részecskegyorsító. Másodszor pedig, ha valaki, valaha hallott már a CERN-ről (a legelső részecskegyorsítóról, az tudja, hogy ez nem egy orvosi vizsgálóeszköz nagyságú kütyü. Csak a kör alakú alagút hossza 27 km.
@laszlokolarics871
@laszlokolarics871 Год назад
Egyszer a leleplezés helyett, meg kéne próbálni építeni egyet! :)
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Kérlek legyél az első :) Utánad csinálom ;)
@jozsefszegi8274
@jozsefszegi8274 11 месяцев назад
Üdv Gábor. hogyan vezérlődik az elektromágnes? Honnan tudja hogy a golyó a közelben van, és aktiválódnia kell?
@ordasigabor
@ordasigabor 11 месяцев назад
erről is lesz később videós tartalom. A pálya egy pontját egy érzékelő figyeli....
@v1l1k3
@v1l1k3 Год назад
Szervusz! A vezérlés hogyan volt megoldva? Mi érzékelte a golyó helyzetét?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
szia, erről később lesz videó, mert legalább annyira érdekel mint a golyó gyorsító rész ;)
@mikloslorincz5184
@mikloslorincz5184 Год назад
Nna... hát én is éppen ezt akartam kérdezni! (de azért várom a potméteres képmozgásra is a válaszod)
@belamiezaszar5878
@belamiezaszar5878 Год назад
Nagyon érdekes volt, de az Arduino hogyan érzékelte a golyó helyzetét?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
arról majd később lesz infó, az is nagyon érdekes ;)
@csabadrzakanyi7327
@csabadrzakanyi7327 Год назад
Köszönjük a videót! Lehet, hogy nem figyeltem jól de nekem nem világos, hogy mi kapcsolja be az elektromágnest, azaz mi érzékeli a golyó helyzetét.?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
rèszletes videós tartalom lesz errôl késôbb... te hogy oldottad volna meg?
@RSzGabor
@RSzGabor Год назад
@@ordasigabor bocsanat, hogy belekotyogok... Szerintem vagy optikai vagy valami elmozdulas erzekelo (akar korabbi videodban bemutatott lezeres stb..) erzekeli az adott ponton athaladast. Ez a kamera latoszogen kivul van elhelyezve...
@molnarakos1968
@molnarakos1968 Год назад
@@ordasigabor Én is ezt szerettem volna kérdezni. De nagyon várom a következö Részletes videot! 🙏
@ZoltanMRVarga
@ZoltanMRVarga 9 месяцев назад
Üdv! Tud valaki olyan jogszabályról hogy ha valaki otthon előállít elektromos áramot 1 kw fölött bármilyen módon /pl. "ingyen energia generátor", agregátor...stb/ (kivéve napelem és szélgenerátor) akkor 2-8 évig terjedő börtön büntetést kap? Egy youtubos hozzászólásban olvastam valahol de nem találom. Hol lehet utána olvasni ennek a jogszabálynak? köszi.
@ordasigabor
@ordasigabor 9 месяцев назад
Nem hiszem, hogy van ilyen.... Megkereshetsz jogászt, vagy első körben olvasd el ezt: 2007. évi LXXXVI. Törvény
@tibornyul262
@tibornyul262 Год назад
Szia! A MOSFET-eket a drivereken keresztül az Arduino vezérli, de az Arduino honnan tudja, hogy hol tart a golyó, hogy kapcsolja a Feteket ? Mi érzékeli a golyó pozícióját ? köszi.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
felokosítottam az arduino-t, később lesz erről is videós tartalom, h miként lehet a golyót és egyebeket "távérzékelni". Spoilert mellőzném...
@belakovacs7775
@belakovacs7775 Год назад
@@ordasigabor Értem, köszönöm. Várom azt a részt is.
@istvanszekely4842
@istvanszekely4842 Год назад
Kedves Gábor! Nagyon érdekesnek találom videóidat és nem bántam meg, hogy feliratkoztam. Egy középiskolás elképzelésem, teóriám igazolásához, cáfolásához kérném a segítségedet. Röviden a sebesség változásából adódó tömegváltozás kérdéséről lenne szó. Létezik? Előtudjuk állítani itt a Földön? Esetleg mágneses terekkel képesek lehetünk megváltoztatni egy objektum tömegét?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Kedves István Ezt nézd meg: studio.ru-vid.comwWWUAz9z6X0/edit Itt az alfa részecske rövid ideig él, kis tömege van, de olyan gyorsan megy ahol a relativitás elmélet már masszívan működik. Szerintem ez a helyzet az általad írt tömeg - sebesség dologgal. Hétköznapi tárgyakkal nem lehet észlelni a tömegváltozást. De részecskékkel igen ha kellően gyorsan megy. Házilag pl. a költségek miatt sem kivitelezhető.
@istvanszekely4842
@istvanszekely4842 Год назад
@@ordasigabor Nem feltétlenül házilag gondoltam. A videó pedig a tömegváltozásról nem szól. Elképzelésem szerint tudnánk egy olyan áramkört készíteni, melyben az elektronokat külső, mágneses terekkel, változó irányba terelgetve +sebességgel ruházzuk fel a kör egyik oldalán. Ezen oldalon a + sebesség +tömeget is eredményezne a másik oldal gerjesztés nélküli tömegéhez képest.
@richardtakacs282
@richardtakacs282 Год назад
Ezt csinaljak a casinok is a rulett asztalnal
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
😉😊
@matyaskovacs8421
@matyaskovacs8421 Год назад
Miért nem müködik?mert nincs mágnes,magneses mezö😉nagyon jó videó bemutatása
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
A fizika ilyen, ezért nem működik preparálás nélkül.
@MrHenry1492
@MrHenry1492 Год назад
Ennek van egy másik trükkje is, itt is az a cél, hogy az acélgolyó gravitációs sebességét megnöveljék. De ez a Tesla elv sokkal rejtélyesebb, jobban tetszik, észrevételen szemlélőjének. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-zZBm2GWseeA.html
@turpiurfi
@turpiurfi 3 месяца назад
Kedves Gábor, hogyan oldod meg a távérzékelést?
@ordasigabor
@ordasigabor 3 месяца назад
lézeres szenzorokkal, de kezdetben kamerát és képfeldolgozást használtam
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 Год назад
Először azt kérdeztem volna, hogy miért nem tetted az érzékelőt feljebb, hogy előbb kapcsoljon a másik tekercshez, de bár nem tértél ki rá, gondolom valami hall érzékelő kapcsol, és az onnantól látja. Mondjuk mikor először láttam, és hallottam, én arra gondoltam, hogy ráversz az asztalra, biztos fellöki az alja, mint egy hintát. Na de kell ehhez arduino? Ha jól gondolom egy monostabil multivibrátor ki tudná sütni, és megszakítani.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
érzékelő kezelés, időtítés miatt jó ha van proci is a buliban... nem lehet korábban gyorsítani, mert elfogy a tekercsből a kraft mire oda ér a golyó ahol hatásos a gyorsítás
@gyulamolnar8971
@gyulamolnar8971 Год назад
@@ordasigabor A mikrós tekercsre gondoltam, mert arra mondtad, hogy késik, és amiatt kellett volna ahhoz előbb bekapcsolni, hogy ne késsen.
@pirosszirom8998
@pirosszirom8998 Год назад
@@gyulamolnar8971 Lehet, hogyha lassabban épül fel a tekercsben a mágnesesség, akkor lassabban is levegősödik le, azaz omlik össze, ami megint csak időzítési problémát okozna. ?
@utasmasodik7726
@utasmasodik7726 Год назад
szagatottat hugyoztam miattad megint :D xDH AHAH HXD
@Bodo_Richard
@Bodo_Richard Год назад
Nem tudom elfogadni (a valós veszteség, súrlódás ellenere sem), hogy a lejtő alján kisebb az energiaja mint fent ! Ha egy autó meredek lejtőn gurul, mert fent nem húzták be a kéziféket, akkor lent bedönti egy ház oldalát, rommá. Fent még csak a drótkerítés átszakításához elég az energiája.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
ilyen a fizika.... a helyzeti energia pedig relatív.... fontos a referencia pont
@pirosszirom8998
@pirosszirom8998 Год назад
A lejtő alján kisebb lesz az energiája, mint amennyi energia a feljuttatásához kellett, vagyis ahhoz kevés a mozgási energiája, hogy újra feljusson a kiindulási pontjához.
@szunabass
@szunabass Год назад
Huhhh..... bölcsebb maradtál volna ha csöndben maradsz... sry
@V_Atti
@V_Atti Год назад
A helyzeti (~magassági) energia alakul át mozgási energiává. Útközben a veszteség oka a légellenállás, a gördülési ellenállás (~gyűri a gumit), a belső súrlódások az autón belül (pl. csapágyak), sőt még a menetzaj is.
@krisztiankeresztes574
@krisztiankeresztes574 Год назад
Ezek után van még kedve valakinek rulettezni? :D :D Én ezt tudom kb 15 éve :D
@ngle
@ngle Год назад
Végre egy értelmes hozzászólás : D
@janina-is-ember2763
@janina-is-ember2763 Год назад
Ezt értem! Viszont a föld nevű bolygót vagy objektumot mi tartsa mozgásban?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
lassul az is....
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
@@ordasigabor 😊❤
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
A Teremtő akarata! ,ha az egyszer megszűnik akkor nekünk x@rral meszeltek...😉☝
@V_Atti
@V_Atti Год назад
Ez olyan ókori (pl. arisztotelészi) gondolkodás, hogy a mozgáshoz erő kell, ez nyilván a hétköznapi tapasztalatból ered. Legkésőbb Newton óta biztosan tudjuk, hogy a mozgáshoz nem kell semmi, a mozgás megváltoztatásához (pl. lassításhoz, kanyarodáshoz) kell erő. Ha nincs ilyen plusz erő, akkor bármi egyenletes sebességgel, egyenes vonalban mozog magától.
@tunderkertekkiralynoje6965
@tunderkertekkiralynoje6965 Год назад
@@V_Atti ,tudom ajánlani neked a Karvák Ferenc nevű ismerősömet,azzal jól eltudnál beszélgetni az ilyen témákról...☝👍✌
@lackoficko2242
@lackoficko2242 Год назад
Keshe faundatione Space technology Knowledge seekers workshop Plasma.Enjoy and be well...Soul..
@balazskocsis253
@balazskocsis253 Год назад
Szia. Semmit nem von le a munkád értékéből de a képen amin az MRIről beszélsz az egy CT nem MRI.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Igen ezt más is írta. Képek tekintetében olyan adatbázist használok, ami ingyenes és MRI-ről nem volt kép.... a CT meg hasonló, csak rövidebb.... Kösz!
@balazskocsis253
@balazskocsis253 Год назад
@@ordasigabor Ha már ezt a CT-t sikerült bevágnod csak érdekesség képpen egy igen ritka példánya azoknak. A hagyományos CT-el ellentétben itt nem az ágy mozgott a ct gantrybe hanem pont fordítva az ágy volt fix és a gantry mozgott felvétel közben. Sliding gantry-nek hívják. Sugárterápiában használták, az páciens ágy közös volt a lineáris gyorsító ágyával. Magyarországon is volt üzemben egy ilyen, de néhány éve nyugdíjjazták.
@MrPetari
@MrPetari Год назад
Tisztelt Gabor. Erdekes video, ami nyilvan sok gyengebb fizikai ismerettel rendelkezonek hasznos ismereteket nyujt. Sajna, van par problemam: mit keres Tesla ebben az egeszben ? A cim alapjan azt lehetne gondolni hogy Tesla is egy volt a sok csalo kozott ... Azert ez nagyon nem szep dolog. Igen, tudom hogy Teslara rafogtak rengeteg baromsagot - itt is van boven belole. De mivel is foglalkozott o ? Semmi perpetum mobile dologgal. Terminalni kellene ezt a sok szenzacio hajhasz cimet. Terminatornak biztos kellene egy perpetum - akkor megszabadulna a nehez aksiktol :-) Vagy mini atomreaktor volt benne ? Vagy amikor kezdett kifogyni visszament az idobe - amikor tele volt meg az akkuja 🙂 Hol lehet kapni idogepet a legjobb aron ?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Iskolában azt tanították, h Teslában mérik a mágneses térerősséget. És ez erről szól, h mire képes a térerő. A mértékegységet Tesláról, illetve nem SI alapján Gauss-ban is mérik. Szóval iskolai alap témáról van szó....
@MrPetari
@MrPetari Год назад
@@ordasigabor Az iskolaban azt is tanitottak hogy(an) kell beszelni. Senki nem ugy mondja hogy valakit 'megrazott a Tesla' , hanem 'megrazott az aram', esetleg villanyaram. Ahogy nem azt mondjuk hogy a 'gravitacios Newton' hanem a 'gravitacios ero' - vagyis a fizikai jelenseg nevet mondjuk, nem pedig a mertekegyseg nevet . Ebben az esetben meg - nem mondok semmi ujat es nagyon okosat a helyes szo az 'elektromagneses vonzoero' . De a mai klikk vadasz vilagban kit erdekel a helyes beszed, a logikus mondatok ...
@MrHenry1492
@MrHenry1492 Год назад
.......és mire képes 4 Tesla. Ez egy kimustrált MRI , azért demónak jó. Úgy tudom, ezeket leállítani sem lehet, azért kell nagyon vigyázni, hogy fém ne kerüljön a közelébe. Valami speciális folyadék van benne, aminek feltöltése nagyon drága. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-6BBx8BwLhqg.html
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Biztos van benne pár érdekes és nagyon drága alkatrész...
@user-mm2ji2tj4i
@user-mm2ji2tj4i Год назад
Azért ez sem örökmozgó. Valahányszor bekapcsol az áramkör, annyiszor egy nagyon nagyon picit csökken a töltések száma a kondenzátorból. Ha ezt a nagyon pici számot tudjuk, és tudjuk a kondenzátorban lévő töltések számát, akkor ki tudjuk számolni mennyi idő múlva csökken annyira, amikor már nem lesz elég potenciál ahhoz hogy elegendő magasságig lőjje a golyót. Ez lehet akár 1 millió év is, de akkor sem lenne örökmozgó csak abban az értelemben, hogy nem lesz ember aki ezt megfigyelje.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
nem nézted végig a tartalmat... ez leleplezős videó, így hitetik el, h van.....
@______2747
@______2747 Год назад
Nekem csak az nem világos, hogy hol éri meg az ekkora befektetés az átverős videók készítőinek. Vagy ezek a videók nem is a civileknek szólnak, hanem a hozzáértők előtt bizonyítják a készítő szakmai kompetenciáját?!?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
ezek a hiszékeny embereknek szólnak, ráasásul nagyon is jövedelmező az ilyen örökmozgó kamu videó hiszen ott megy a reklám ha megnézed
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 Год назад
Szia Gàbor, köszi a videot,talàltam megint egy videot nem tudom eldönteni hogy valos e vagy sem.Mi a véleményed? ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-eTlA8Ee6b0Q.html
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Ez a linkelt videó olyan, hogy magam sem értem, hogy mit próbáltak bemutatni.... szerintem a szerző sem.
@ptersch4795
@ptersch4795 Год назад
Mivel Gábor nem akart elmélyülni a kérdésben, utólagos engedélyeddel megpróbálnám én elmondani, hogy szerintem a "Neef-féle kalapács" /Wagner is lehetne, de ez máshová vinne/ reed-patronnal és állandómágneses járulékos befolyásolással való frekvenciamoduláció és önindukciós feszültségváltozás demonstrálására akart egy kis videót készíteni. - Sz.tem inkább marad Gábornál! ;-)
@attilamartonfi5905
@attilamartonfi5905 Год назад
@@ordasigabor Az aksi töltödik miközben a ledégö ég ,mintha egy ingyenenergia forrás lenne ,a mért adatok alapján,persze ha nem valami kamu ez is.
@rudolfkiss9469
@rudolfkiss9469 Год назад
Tisztelem a munkadat, de ezzel meg nem cafoltard meg,hogy nincsen orokmozgo. Sot, Tesla munkáját sem rm dontotte romba ez.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Tesla itt a mértékegység, mágneses tér, szóval nem értem.... a trükk leleplezése a tartalom
@krisztianborbely6743
@krisztianborbely6743 Год назад
Ilyen elven nem működhet örökmozgó, hacsak nem egy lineáris mágnesmotort építenek a lejtőbe, de a tudomány jelenlegi állása szerint nem létezik ilyen mágnesmotor.
@Dani-007.
@Dani-007. Год назад
Ez az egész egy csalás... El ne hídjétek
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Sokat számít ha végignézi valaki :)
@Dani-007.
@Dani-007. Год назад
Szerintem nem kéne hitelesék a népet ezzel a sok kamu, hülyességel aki jobban benne van a fizikában az tudja hogy örök mozgó nem nagyon létezik főleg nem olyan ami áramot termelne xd
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Hol láttál itt örökmozgót? Ha van időd nézd végig, ez arról szól, hogy hol van a trükk. Olyan mint amikor kíváncsi vagy egy kártya trükkre. Ez is erről szól, aki megnézi látja mi működtetni.
@gergely808
@gergely808 Год назад
paranormal elektrotechnility :)
Далее
OVOZ
01:00
Просмотров 280 тыс.
MAGNETRON - Teardown + How It Works - Dangerous!
14:07
Просмотров 891 тыс.
Kínai gyár bemutató! Telefon készítés
19:38
Просмотров 94 тыс.
LED mint energiaforrás. Hogy működik a LED?
34:42
Просмотров 74 тыс.
OVOZ
01:00
Просмотров 280 тыс.