Тёмный

W mózgu psa: Psi lęk - ludzki problem. Część 3 

Подписаться
Просмотров 1,1 тыс.
% 97

Twój pies boryka się z problemem lęku lub/i zachowań agresywnych? Chcesz pomóc psu i przy okazji innym opiekunom?
ZAPISZ SIĘ NA DARMOWĄ MINIKONSULTACJĘ ➡ piesdobry.com/zapisy
Dlaczego warto?
⭐ Uzyskasz poradę, która pomoże Ci w pracy z psem już teraz!
⭐ Będziesz mieć wpływ na treść kursu!
⭐ Uzyskasz dużą zniżkę na gotowy kurs, kiedy tylko zostanie opublikowany!
----------------------------------------
POSTAW MI WIRTUALNĄ KAWĘ (i przyśpiesz kupno przyzwoitego mikrofonu, żebym przestała brzmieć jakby mnie ktoś do studni wrzucił) ➡ buycoffee.to/piesdobry
----------------------------------------
W dzisiejszym odcinku porozmawiamy o badaniach, dzięki którym wiemy jak bardzo nasze, ludzkie emocje wpływają na zachowanie psa.
Link do artykułu w Scientific American ➡ www.scientificamerican.com/blog/dog-spies/dogs-look-to-people-to-figure-out-how-to-respond-to-the-crazy-green-monster/
00:00 Wprowadzenie
00:40 Skąd pies wie kiedy jesteśmy smutni?
03:38 Social referencing - odniesienia społeczne
04:55 Eksperyment
06:18 Pierwsze pytanie badawcze
10:44 Drugie pytanie badawcze
22:01 Trzecie pytanie badawcze
23:10 Niespodzianka!
Zajęcia ze mną na żywo i online: www.piesdobry.com/zapisy
Instagram: pies_dobry
Jestem Aleksandra Chrapkowska z PiesDobry - trenerka psów, behawiorystka i absolutny nerd. Pomagam opiekunom w ogarnięciu psich problemów zwłaszcza w przypadkach nadmiernej reaktywności i agresji.
#agresywnypies #reaktywnypies #behawiorysta

Хобби

Опубликовано:

 

10 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 16   
@piesdobry
@piesdobry 27 дней назад
A co Wy chcielibyście, żeby znalazło się w moim kursie?
@zbigwmig
@zbigwmig 20 дней назад
Bardzo merytoryczne , ciekawe spostrzeżenia . Mam nadzieję że wykorzystam w życiu codziennym.
@magorzatajakosz6005
@magorzatajakosz6005 26 дней назад
Dziękuję za wszystkie odcinki o lękliwych psiakach 😍 Zgłosiłam się na mini konsultacje.:) Moja roczna sunia nie lubi wychodzić na spacery, boi się wiatru, przerażają ją drzewa, krzewy targane powiewem. Dodatkowo dzieci, hulajnogi, motory. Wiele już wypracowałyśmy, jednak spacery wciąż wiążą sie dla nas ze stresem....będę bardzo wdzięczna za pomoc. Serdecznie pozdrawiam Panią i oglądających kanał!
@piesdobry
@piesdobry 26 дней назад
Bardzo się cieszę, że robicie postępy :). Z pewnością będę mogła coś doradzić. Do zobaczenia :)
@niewyraj
@niewyraj 22 дня назад
Zapisani na mini konsultację, cierpliwie czekamy na kurs💜 Chętnie dowiedziałabym się nieco więcej o psich lękach zakodowanych "we krwi" - przekazanych przez matkę, oraz o tych, które są następstwami kastracji (szczególnie wczesnej, przed ukończeniem roku) - mało jest rzetelnych informacji na ten temat i mało kto, w ogóle je rozwija. Analizy wielkomiejskich lęków również nigdy za wiele, tak samo jak lęku przed obcymi ludźmi czy pracy nad lękiem u nadreaktywnego psa (choć bez tendencji do prezentowania zachowań agresywnych) W jednym z wcześniejszych filmów poruszyła Pani kwestię psów, u których gwałtowne podbieganie ma podłoże lękowe - o takich rzeczach również niewiele się mówi, a zdecydowanie powinno mówić się więcej. Bardzo dziękuję za filmy, które Pani udostępnia. Czuję, że wreszcie trafiłam w odpowiednie miejsce i na właściwego człowieka. Pozdrawiam🖖
@magdabak5797
@magdabak5797 19 дней назад
Zgadzam się całkowicie. Kiedy mieszkaliśmy w HR trzy razy zaatakowały nas psy sąsiadów. Cała 3 (ja i 2 psy) chodziliśmy potem na spacery jak klebki nerwów. Bałam się powrotu do PL, chociaż wiedziałam, że w mojej okolicy większość ludzi ma psy bardzo dobrze prowadzone, a te których nie jestem pewna zazwyczaj są wyprowadzane o stałych godzinach, wiec łatwo kontrolować potencjalne spotkania. Jak tylko moje psy wróciły do pl to stary od razu poczuł się bezpiecznie (bo zna park i cześć psów), a młody na początku nieufnie ale szybko zrozumiał, że tu psy są inne i nie ma powodu prewen yjnie skakać do gardeł. Teraz już wszyscy jesteśmy wyluzowani i spacery to znowu przyjemność.
@katarzynapacyk7866
@katarzynapacyk7866 27 дней назад
Na kursie chciałabym zobaczyć rady, jak opiekun myoze pomóc psu w budowaniu pewności siebie i samodzielności. I drugi temat - jakie niedobory mogą prowadzić do zachowań lękowych/agresywnych (u nas okazalo się, że uzupełnienie kwasu foliowego i B12 prawie "naprawiło" mi psa - niestety dopiero po wielu miesiącach poszukiwań i konsultacji dostalam taką radę).
@glitzydistractions
@glitzydistractions 27 дней назад
Ja bym chciała dużo, dużo teorii, ale to chyba bardziej na podcast by się nadawało - wszystko co Pani wie o psach :) Mamy 3 letniego owczarka niemieckiego, boi się wszystkiego i reaguje agresywnie na inne psy, odległości z jakimi się mierzymy to okolo 100 metrow, czasem więcej
@beatabedek942
@beatabedek942 27 дней назад
Moja Szila jest sunią w typie owczarka belgijskiego malinois, zabraną interwencyjnie w wieku 2 lat. Była trzymana na łańcuchu. Biorąc ją ze schroniska wiedzialam, że jest psem łagodnym. W domu po paru dniach poczuła się jak u siebie no i zaczęła bronic swojego stada i terenu.Jest u nas 2 lata. Na pewno jest lepiej z jej zachowaniem, ale dalej reaguje agresją na ludzi, psy, nie mówiąc o kotach. Bylam u pożal się Boże trenera. Na początku byla niespojna i faktycznie gdy ją miałam na smyczy rzucała się na niego. Potem się uspokoiła, to ją drażnił gałęzią. Oczywiście znowu zaczęła się rzucać to kazał mi ją podduszać stalową, zaciskową obrożą. Wyszłam z Szilą z tej lekcji z jeszcze większą traumą. Trafiłam na Twoj kanał Olu i czuję, ze zrobimy znaczne postępy.
@magdabak5797
@magdabak5797 19 дней назад
U mnie podobnie. Mam jednego starego psa z interwencji (już od dawna przepracował is my szereg jego lęków i traum) oraz młodego, problemowego psa (odebrane go od matki w 1 miesiąc życia). Młody jest z Chorwacji i tam też chciałam zacząć szkolenia. Poszliśmy do psiego przedszkola (z polecenia), a tam szwadron trenerów pijących teorię dominacji i robiących wykłady o tym, dlaczego psa należy tłuc. Wyszłam trzaskając drzwiami. Młodego wyprowadziliśmy na własną rękę. Teraz zaczynamy pracę z poczatkujacą trenerką już w pl), która zrobiła cuda ze swoim straumatyzowanym adopciakiem (wzięty 3 lata temu), ale młody już i tak zrobił ogromne postępy. Dacie radę!
@Jolanta3818
@Jolanta3818 27 дней назад
Poza tym moja dziewczyna jest psem lękowym i bardzo rozszczekanym. Na każdym spacerze trenujemy ale nie zawsze jest posłuszna.
@aleksandrawieczorek1024
@aleksandrawieczorek1024 26 дней назад
Niestety z tymi reakcjami innych ciężko sobie poradzić, znam mojego psa na tyle że wiem że jest bezpieczny zarówno dla małych psów jak i ludzi (no co najwyżej może coś ukraść 😂 tutaj panikuje bo mi wstyd za niego) ale jest juz duzy - ponad 30kg i jeszcze trochę glupi bo 8msc. Mamy doswiadczenia spokojnej, w zasadzie wzorcowej zabawy z 1,5kg szczeniakami poza tym maltanczyk jest w stanie to ustawic i sprowadzić do parteru. Więc zagrożenie żadne. Ale nadal jak sie zblizamy spokojnym stępem to zdarza się że psy laduja na rękach albo ludzie uciekają 🙈 a jak młody miał fazę na szczekanie na psy i nad tym pracowaliśmy to parę razy ludzie uciekli z psami z parku
@piesdobry
@piesdobry 25 дней назад
Na szczęście, z reakcjami innych ludzi nie musimy robić nic :). Odpowiadamy tylko za nasze własne zachowanie i naszego psa.
@Jolanta3818
@Jolanta3818 27 дней назад
Moja sunia 3,5 roku kocha łapać freesby w locie ale nie ma w tym umiaru tak samo jest z patykiem. Czy zaniechać takich zabaw?
@piesdobry
@piesdobry 27 дней назад
Tak. Idealnie byłoby dojść do sytuacji kiedy możemy wykorzystać jeden, dwa rzuty jako super nagrodę, ale jeżeli będzie zbyt trudno, to znacznie zdrowiej zrezygnować całkowicie i skupić się na innych zabawach.
Далее