Тёмный
No video :(

Wilgoć pod chudziakiem - pytania z Facebook 

Inblock iniekcja ciśnieniowa
Подписаться 1,1 тыс.
Просмотров 3,2 тыс.
50% 1

Pytanie:
Przejmować się wilgocią pod chudziakam? Wokół domu woda, bo nie było odprowadzenia z rynien."
To zdjęcie pochodzi z posta z Facebook z grupy "Budujemy dom, wymiana doświadczeń".
Odpowiadam na to pytanie w sposób daleko bardziej dokładny, niż zdecydowana większość komentarzy.
Kurs wideo :Wilgotny tynk i ściany fundamentowe"
Zachęcam też do samodzielnej analizy swoich budynków, a nawet przed ich zakupem.
nagrałem kurs wideo w którym omawiam którędy woda wlewa się do budynku i jak temu zaradzić.
możliwe, że ten kurs pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo pieniedzy, czasu i nerwów podczas procesu kupowania domu lub zgłaszania reklamacji deweloperowi:
inblock.com.pl...
Notatka do tego filmu:
Widzimy chudziak
Sposób fundamentowania - na ławach i ścianach gdyż są już ściany a nadal widać chudziak.
Gdyby była to płyta fundamentowa i jednocześnie widoczne ściany, to nie widać by już było chudziaka, bo byłby pod płyta.
A więc ławy i ściany.
Jeśli widać, że chudziak ma pęknięcie i z niego wyłazi woda, to znaczy że woda napiera na spód chudego betonu.
A to z kolei oznacza, że woda na zewnątrz jest wyżej niż poziom chudziaka, bo napieranie oznacza de facto dążenie to wyrównania poziomu wody w gruncie na zewnątrz i wewnątrz.
Im więcej wody będzie na zewnątrz z tych rynien przvścianach budynku, tym więcej się wleje pod budynek i na tego nieszczelnego chudziaka.
Przy ścianach grunt bywa często wymieniony na piasek, więc nawet jeśli wszędzie wokół jest glina, to przy samych ścianach jest piach w który woda szybko wsiąka i przelewa się do gruntu pod budynkiem.
Mechanizm ten omówiłem w osobnym filmie.
Co więcej, chudziak jest wylewany na gruncie pomiędzy istniejące ściany. Woda napierająca od spodu na to nieszczelne dno budynku będzie mogła wlewać się na powierzchnie chudziaka poprzez:
- Widoczne pęknięcia
- Styku chudziaka i ścian zewnętrzych i wewnętrznych
- Wszelkie styki w betonowaniu tego chudziaka również widoczne na zdjęciu.
- Pod progiem okiennym
- Pod progiem drzwiowym
- Przez przejścia rur od spodu budynku (kanalizacja, woda, inne media)
Tynki
Przeważnie na tym etapie robi się tynki. Jeszcze przed wylaniem posadzki. A więc tynk będzie sięgał chudziaka i stojącej na nim wody. No i mur ceglany tez będzie miał kontakt z tą wilgocią stojąca na chudziaku. A więc wilgoć ta będzie zasilała i tynk i mur i w procesie podciągania kapilarnego będzie wychodziła w górę.
Jak to zatrzymać?
Koniecznie wykonać ciężką izolacje przeciwwodną powłokowa z materiału 2k na powierzchni chudziaka z wywinieciem na ściany. Z faseta na styku ścian i chudziaka.
To nie może być folia ani papa, bo ta woda będzie przenikała na chudziaka i pływała sobie pod ta folią do ścian.
Trzeba tez zrobić izolacje pionową na wszystkich ścianach zewnętrzych od ławy do 50 cm ponad grunt.
Bez izolacji woda będzie na tym chudziaku czyli będzie tuż pod posadzką już w domu.
Więcej jak to zrobić w kursie wideo o wilgotnych ścianach i tynkach w domach - kurs właśnie na takie sytuacje.
Przydatne linki
inblock.com.pl
inblock.com.pl...
inblock.com.pl...

Опубликовано:

 

25 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 46   
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 3 месяца назад
I dlatego dopilnowałem, żeby zasyp wokół budynku był z gliniastego gruntu rodzimego. Piasek mam tylko bezpośrednio pod chudziakuem.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
Wiemy na pewno, że beton jest porowaty i może przepuszczać przez swoją strukturę wodę. Tylko W zależności od klasy betonu, zastosowanych dodatków i grubości uznaje się, źe po spełnieniu określonych parametrów jest szczelny. A grunt, o którym Pan mówi szczelny na pewno nie jest. Więc to tylko kwestia czasu i klasy obciążenia wodą tych fundamentów.
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 3 месяца назад
​@@Inblock_izolacje Mam jeszcze wyniesienie chudziaka kilkadziesiąt centymetrów powyżej poziomu terenu, odprowadzenie wody deszczowej do zbiornika, osobną opaskę drenażową wokół domu z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego i jeszcze sześć sączków przechodzących co kilkanaście metrów przez działkę, także z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego. No i jeszcze te wszystkie izolacje poziome i pionowe.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@ukaszbanasiak4787 pięknie. Tego wcześniej Pan nie napisał. Doskonale. To jest tak, że im więcej systemów zabezpieczeń tym lepiej. Nawet jeśli jeden padnie, reszta nadal tam będzie. Proszę zauważyć że ja mogę odpowiedzieć tylko na treść danego komentarza i niczego więcej się nie domyślę. Kiedy szukam rozwiązania dla klienta, to na podstawie twardych danych np projektu czy zdjęć oraz informacji uzyskanych podczas rozmowy. Dlatego wiele niestandardowych rozwiązań pojawia się podczas moich konsultacji kiedy klient zbudował lub kupił “już tak przekombinowany projekt” że nie wiadomo z której strony się do niego zabrać. Ale sam grunt uznawany za mniej przepuszczalny nie jest rozwiązaniem.
@ukaszbanasiak4787
@ukaszbanasiak4787 3 месяца назад
​@@Inblock_izolacje Na spokojnie. Oglądam Pana film dalej i słusznie Pan mówi o tynku. Dlatego warto mieć izolację poziomą, najlepiej drugą, jakieś 20 cm powyżej chudziaka i pilnować tynkarzy, żeby nie schodzili poniżej tej izolacji. Kiedyś to był standard, że na ścianie fundamentowej była izolacja, potem podmurówka, kolejna izolacja, i dopiero właściwy mur.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 3 месяца назад
Jestem przed wylaniem chudziaka do starego budynku. Odkopane pod podlogowke 30cm w dol, raczej mocno zszedłem poniżej izolacji poziomej, finalnie podłoga pewnie musi być równo z nią lub wyżej, trzeba odizolować jakos tego chudziaka od gruntu? Niby budynek nie mial problemu z wodami gruntowymi i nigdy nie pojawiała sie wilgoć, ale no było usypane wyżej.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
Zamiast lać zwykłego chudziaka proszę wylać ok 20-25 cm płytę betonu C25 z dodatkiem W8. A dodatkowo tę płytę proszę uszczelnić względem wszystkich ścian. My ostatnio tak robiliśmy używając blachy Pentaflex wklejonej w ściany a to co wystaje zabetonowane w nowej płycie. Proszę zwrócić uwagę na na tym co zwykle nazywamy chudziakiem (fatalnie niska klasa betonu i mała grubość) nie ma możliwości położenia izolacji powierzchniowej podposadzkowej. Nie ma bo chudziak jest nie wystarczającym podłożem. Dodatkowo już po wylaniu i związaniu proszę zrobić fasetę i wykonać izolację powierzchniową tej nowej płyty z wywinięciem po fasecie na ścianę. Istniejąca izolacja powinna wypaść gdzieś w grubości tej nowej płyty. A jeśli będzie wyżej to potrzebna nowa izolacja pozioma niżej. Omawiałem to w obu moich kursach wideo. W tym o aplikacji kremu są pokazane zdjęcia i dokładniejsze omówienie z tego co tu napisałem.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 3 месяца назад
@@Inblock_izolacje jeżeli wyleje 20-25 cm warstwe C25, to strace mozliwosc wykonania izolacji cieplnej podlogowki. W tym momencie zabraknie mi sufitu, nawet przy 10cm styropianie to zejde poniżej 230cm. Czyli już nisko. Wedlug tego co mierzyłem od sufitu do izolacji poziomej ścian jest 240cm. Ciezki temat ogolnie... chyba nie do przejscia 🤷
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@maciejb.1025ja rozumiem walkę o każdy cm wysokości. Ale to wszystko będzie na nic jeśli ściany przy posadzce zaczną wyglądać na mokre. Konsultowałem takie tematy. Obniżenie posadzki. A potem wilgotne ściany. Zapraszam na konsultacje online. Potrzebne zdjęcia z obiektu i rysunki - nawet jeśli tylko odręczne. Na pewno potrzebny przekrój. Jeśli ma nie być izolacji od spodu - szczelnego dna, to cała reszta nie ma sensu. Naprawdę.
@maciejb.1025
@maciejb.1025 3 месяца назад
Dobra, bos mnie Pan nastraszyl tak ze nie spie po nocach. Kilka informacji: - budynek ma przeszlo 100 lat, jest z cegly, na zaprawie wapienno piaskowej, miejscami fundament to sterta kamieni luzno osadzonych... Odziwo nie rozlazi sie , nie osiada nie peka... nie wiem jak to zrobili. Budynek jest wbity w niedużą skarpe, tzn jego front od strony ulicy ma fundament ledwo wystajacy ponad poziom gruntu, a tyl budynku ma fundament na wysokosci 65cm od gruntu. Grunt z przodu budynku, na zewnatrz bede nieco usuwał, bo wydaje sie ze mozna. Z reszta i tak byl zle nasypany bo powyzej izolacji... Budynek mial kilka piwnic na glebokosc okolo 180cm, byly wilgotne ale nadal nie wybijala woda, teraz sa zasypane w wiekszosci. Odkopuje teraz warstwe gruntu z wnetrza, tak okolo 25cm, i planujemy z instalatorem podlogowke. Okazalo sie jednak ze chudziak ma byc pod izolacja pozioma... Do izolacji poziomej od sufitu jest 250-240cm. Istnieje jakis mniej inwazyjny sposob odizolowania plyty podbetonu abym nie mial 180cm do sufitu? W gore nie uciekne, musze to badziewie zmodernizowac do konca roku, wylewanie 25cm betonu, nastepnie 20cm styropianu i jastrychu nie wchodzi w gre, musi byc jakis sposob...
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@maciejb.1025 nawet ten zgrubny opis jest dość długi a jednocześnie nie wyjaśnia wszystkiego. W życiu nie podszedłbym do takiego remontu (chociaż raczej rewitalizacji obiektu) bez projektu. Jest tu za dużo aspektów i szczegółów oraz wzajemnie przenikających się instalacji i elementów aby w kilku komentarzach na YT ustalić rozwiązanie. Nawet zwykle zapraszam na jedne konsultacje online i wiele spraw jestem w stanie podpowiedzieć po analizie zdjęć czy projektu. Ale tu? Tu potrzeba dużej pracy koncepcyjnej na wielu frontach aby całość spiąć “do kupy”.
@sebod100
@sebod100 3 месяца назад
Witam, a czy hydroizolacja na chudziaku wykonana matami hydroizolacyjnymi(takie jak się stosuje w łazienkach) jest dobrym pomysłem ? Mata podwinięta pod i sklejona z izolacją poziomą ścian zapewni ciągłość izolacji. Chyba jest to trwalsze rozwiązanie w stosunku do mas płynnych.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
Poproszę o przesłanie karty technicznej takiego produktu na mój adres e-mail. Tylko produkt przystosowany do jakiegoś rozwiązania może być z pełną odpowiedzialnością tak właśnie stosowany. Ja rozumiem różnego rodzaju adaptacje, ale bez treści karty nic nie odpowiem. Zwracam tylko uwagę na 1 ważny aspekt. Taka mata instalowana pod prysznicem jest zalewaną wodą od jej strony zewnętrznej. A aplikowana na betonie podkładowym miałaby za zadanie nie wpuścić wody spod tego chudziaka a więc mówimy tu o negatywnym ciśnieniu. Już sama ta 1 różnica możne być przyczynkiem do odrzucenia takiego rozwiązania. Bez KT więcej nic nie napiszę.
@sebod100
@sebod100 3 месяца назад
@@Inblock_izolacjewysłałem specyfikacje na maila. Jeżeli poprawnie odczytuje dane, to maty polietylenowe chronią przed wodą o negatywnym ciśnieniu. Zastanawiam się czy właściwość maty jaką jest paroszczelności jest w przypadku izolacji chudziaka wskazana. Przykładowo, woda podchodzi od dołu pod izolacje, jest w 100% blokowana i pozostaje tylko ujście ścianami bocznymi. Pytanie czy woda nie będzie stać pod izolacją w miejscach oddalonych od ścian bocznych ?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@sebod100jest jeszcze szalenie ważna i pomijana często kwestia jakości betonu chudego betonu. Beton musi być nośnym podłożem dla aplikacji różnych rodzajów izolacji. Bez tego nawet najlepszy produkt „da ciała” ale to przez nienośne podłoże. Taki zwykły prawie beton używany na chudziaka to za mało. Potrzebna jest płyta c25 i mocniejsza i grubość około 20’cm.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@sebod100ok. Przejrzę jutro te kartę i odpisze co w niej widzę.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 3 месяца назад
@@sebod100 Na maila wysłał mi Pan link do aukcji na ebay, a nie kartę techniczną. Ponadto sprzedawcą jest kontrahent z Niemiec, a produkt opisany w języku niemieckim. Nie ma tam karty technicznej, są tylko wycinki (jakaś tabelka), ale też dane wyrwane z kontekstu i po niemiecku. W życiu nie podjąłbym decyzji o zakupie, nie mając pełnej wiedzy o produkcie. Odnośnie tamtej maty z ebay, jako że nie mam karty, nie odpowiem absolutnie na 100%, ale wg mnie to nie produkt do izolowania chudziaka i to z wszystkich tych powodów, które podnosiłem kilka dni wcześniej. Maty uszczelniające jakie znalazłem, przykładowy link poniżej, są produktami do uszczelniania od strony naporu wody. A więc dokładnie tak jak pisałem już kilka dni temu. Zastanawia mnie, po co tak strasznie kombinować i wymyślać rozwiania, skoro są dostępne rozwiązania. Wystarczy zrobić to co jest do zrobienia. Jedni nie robią nic, Inni wymyślają niestworzone technologie, a okazuje się że zarówno brak działań, jak i działania nieprawidłowe, mają ten sam efekt. Brak szczelnej izolacji. Podaję link do produktu, który znalazłem. W żaden sposób go nie polecam, nie mam nic wspólnego z firmą, która sprzedaje, ani z producentem. Wrzucam ten link, bo jest w nim karta techniczna maty. I jest tam mowa o izolacji od strony naporu wody, np prysznica. www.puruspolska.pl/143,mata-uszczelniajaca-mu.html
@tomcioAaa
@tomcioAaa 6 месяцев назад
Jak najlepiej według Pana zabezpieczyć taras/ płaski dach przed wodą ?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
Dziękuję za wiadomość. Nie zajmuję się tarasami, więc moja opinia w tym temacie nie będzie jakoś przesadnie ekspercka. Mogę powiedzieć, że zaraz po odebraniu mieszkania od dewelopera (nie pozwoliłem mu układać płytek) przerobiłem izolacje ze szlamu mineralnego na materiał polimerowo-bitumiczny. Jeśli to remont a nie nowy taras, to zerwałbym wszystko, wykonał nową warstwę spadkową, fasety na ścianę z wklejeniem odpowiednich taśm i następnie wykonał tę izolacje z wywinieciem po facecie na ściany Ok 40’cm ponad poziom tarasu. A to oznacza również konieczność usunięcia części elewacji.
@tomcioAaa
@tomcioAaa 6 месяцев назад
@@Inblock_izolacje Dziekuje za odpowiedź. Zauważyłem że nie poruszał pan takich tematów na swoich filmach, jednak bardzo spodobało mi się pana podejście i wiedza na temat hydroizolacji więc byłem ciekaw Pana zdania. 🙂. Chodzi tu o nowy budynek. Zauważyłem że większość osób robi to papa lub membrana epdm lub pcv. Rozumiem ,że Pana zdaniem jednak masa będzie lepsza?
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
@@tomcioAaa odpowiem dlaczego myślę to co myślę. I z tego mam nadzieje wyniknie kontekst mam nadzieję będący odpowiedzią co jest / może być lepsze. Tylko przesiądę się do komputera -> większa klawiatura. 😊
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
@@tomcioAaa Izolacja powinna być szczelna. I jest tak szczelna, jak szczelność jej najsłabszego ogniwa. To wiedzą wszyscy. Jak to uzyskać? Mieć jak najmniej połączeń jej elementów. Wszelkie materiały z rolki mają połączenia, które muszą być szczelne, aby całość była szczelna. Trudno to osiągnąć. Materiały powłokowe z wiadra, 2K, nakładane w 2 warstwach są w tym najlepsze, bo każda warstwa poprawia tę poprzednią. Ale na tym nie koniec - materiały te WKLEJAJĄ się w podłoże betonu, bloczka, wylewki itp. A to oznacza, że nic pod taką izolacje nie podpłynie, nawet jak w jakimś miejscu byłaby „dziurka”. Przyklejony do podłoża materiał ciężkiej izolacji przeciwwodnej powłokowej nie pozwoli wodzie migrować pod swoją powierzchnią (pomiędzy izolacją, a tym podłożem jak w przypadku papy czy folii). Membran EPDM czy innych nie znam, jednak, jeśli te materiały „tylko leżą” na podłożu, to ich wszelka nieszczelność - choćby tylko jedna, sprawić może, że woda z czasem się pod nie wleje. Uszczelniamy dość dużo przejść podziemnych - np. pod torami kolejowymi. Tam powłoki te są układane jako opatulenie betonowych tuneli. Cieknie… I co? Uszczelniamy później np. przecieki przez dylatacje w tych tunelach, ale już nie sklejamy tej membrany. Izolację w technologii iniekcji ciśnieniowej żywicą na bazie akrylu firmy Adcos robimy w betonie tunelu. Mój (i tylko mój wniosek) jest taki, że jak woda wleje się już pod tę membranę, to rozpływa się pod nią po całej konstrukcji takiego tunelu i wlewa do wnętrza tunelu każdą szczeliną w betonie, który w zasadzie szczelny być nie musiał. Bo była membrana. Moja Konkluzja: Używać takich materiałów, które wybaczają błędy wykonawcze. Bo łatwiej jest wybrać taki lub inny materiał, niż najlepszych wykonawców świata. Budowa to nie zautomatyzowana taśma produkcyjna - tu są możliwe błędy. A jeśli coś zależy od kondycji wykonania (błędy ludzkie itp.) to może być różnie. A koszty naprawy są zawsze większe niż pierwotnego wykonawstwa, bo dochodzą inne koszty… Pisałem o tym trochę w tym artykule: inblock.com.pl/papa-jako-izolacja-garazy-lub-fundamentow-nie-dziala/ Ah, i na koniec, pomimo tego ze nie nadaję na co dzień o tarasach, zapraszam do subskrypcji, pewnie niedługo uda mi się zaprosić jakiegoś speca w tych tematach do rozmowy. Mateusz Furs.
@tomcioAaa
@tomcioAaa 6 месяцев назад
@@Inblock_izolacje Bardzo dziękuję za tak obszerne wyjaśnienie. Jedyne co mnie martwi w tych masach to ich właściwie nie do końca znana odporność na UV. Bo nie zauważyłem, żeby któryś producent deklarował konkretnie taka odporność lub określał konkretnie ile czasu wytrzyma. Kanał oczywiście subskrybuje i czekam na kolejne materiały Pozdrawiam.
@marcin84m2
@marcin84m2 6 месяцев назад
Witam, czy masa KMB jest odpowiednia do izolacji przeciwwilgociowej chudziaka? Pozdrawiam
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
Dziękuję za wiadomość. Odpowiedź brzmi nie. I to z 2’powodów. Po 1 nie materiały bitumiczne w zdecydowanej przewadze nie działają na negatywne parcie wody a izolacja chudziaka to właśnie to. Po 2 nie aplikuje się materiałów bitumicznych od środka budynku. I znowu - możliwe że są jakieś wyjątki i trzeba zapoznać się z karta techniczną produktu. Ale co do zasadny: nie i nie.
@marcin84m2
@marcin84m2 6 месяцев назад
@@Inblock_izolacje To jakby pan to wykonał, zaznaczam że chudziak jest nad poziomem rodzimego gruntu. Pozdrawiam
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
Odpowiedź na to pytanie (i wiele innych) zawarłem w kursie wideo o wilgotnych ścianach i tynkach w budynkach posadowionych na ławach fundamentowych. Omawiam drogi wnikania wody i wilgoci, a także wersje poziomu chudziaka względem terenu. Podaje materiały naprawcze, które wykorzystujemy w Inblock. Link do kursu: inblock.com.pl/courses/wilgotny-tynk-i-sciany-fundamentowe/
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
@@marcin84m2 odpisałem podając link do mojego kursu ponieważ to naprawdę najlepsza możliwa odpowiedź. Jest mnóstwo aspektów na które trzeba zwrócić uwagę. Nie jestem w stanke tego ot tak napisać. Każdy kto mówi „zrób se to” nie wyczerpuje tematu. A po wylaniu posadzek kiedy nie ma już bezpośredniego dostępu do chudziaka pojawia się żal. Żal że tego lub tamtego się nie zrobiło. A już się łatwo i tanio nie da… Tylko to mam na myśli czyli najwyższe dobro osoby której polecam jakieś rozwiązanie.
@fabiankonarski3415
@fabiankonarski3415 6 месяцев назад
@@marcin84m2 Szlam, a na niego folia.
@tcpipdotcom
@tcpipdotcom 6 месяцев назад
Witam, dzięki za materiał. Mam jednak dwa pytanka: 1. Czy poziom chudziaka względem poziomu gruntu jest czynnikiem, który drastycznie wpływa na możliwość wystąpienia takich sytuacji? No bo na logikę im wyżej poziom zero budynku, tym oddalamy się od poziomu wód. Oczywiście najlepiej dbać o tą wilgoć przed dostaniem się do ścian, ale czy jest się o co bić w kontekście podnoszenia poziomu zero? 2. Czym tak w skrócie charakteryzuje się izolacja ciężka? Czym różni się od lekkiej? Dzięki!
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
Dziękuję za wiadomość, Odpowiem w osobnych komentarzach, bo się nie wyrabiam dziś na zakrętach… 😊 Zgodnie z tym co opowiedziałem w filmie im niżej tym możliwy wyższy słup wody napierający od spodu na chudziaka i ogólnie budynek. Więc, jeśli chudziak i posadzka będzie ponad gruntem, to woda nie będzie wlewać się na jego powierzchnię. Ale proces podciągania kapilarnego nadal będzie działał zarówno w gruncie - tym zasypanym wymienionym piaseczku oraz w fundamentach. Jeśli fundamenty z bloczka nie będą dostatecznie zaizolowane, to ta woda z rynien nadal będzie napierała i wnikała w bloczki. Kiedy te niższe bloczki dostaną wilgoć, to ona w procesie podciągania wejdzie wyżej. Nawet ponad poziom terenu. Wilgoć już na wysokości pomieszczeń mieszkalnych zechce wydostać się - odparować. Proces odparowania zajdzie poprzez tynk w salonie czy kuchni z powodzeniem niszcząc tynk i powłokę malarską. Im więcej wody niżej w gruncie, tym szybciej ten proces będzie działać. Do tego dochodzi ciśnienie parowania odrywającą farby od tynku (farby zamknięte na paro przepuszczalność) oraz proces krystalizacji rozpuszczonych i transportowanych soli. Jeśli potrzebne są konsultacje w tym temacie, serdecznie zapraszam: inblock.com.pl/produkt/konsultacje-online-30-min/
@marcin84m2
@marcin84m2 6 месяцев назад
​@@Inblock_izolacje W pewnej książce przeczytałem że glina potrafi kapilarnie podciągać wodę na wysokość 20 metrów.
@PawePopowicz
@PawePopowicz 6 месяцев назад
Ciszej monolog.
@Inblock_izolacje
@Inblock_izolacje 6 месяцев назад
Dziękuję za tę wiadomość. Nie specjalnie wiem jak się ustosunkować, może poza drobną sugestią, żeby spróbował Pan przyciszyć na odtwarzaczu. Mam jednocześnie gorącą nadzieję, że to co mówię okazało się pomocne.
Далее
skibidi toilet multiverse 041
06:01
Просмотров 5 млн
Wpływ gruntu gliniastego na zalewanie domów
10:37
Просмотров 56 тыс.
خونه بیست متری من درآلمان
20:18
To czym zasypać wykop fundamentu? Glina czy piasek?
10:21
Wylewki przed tynkami. Czy to błąd ? - remont4you
8:46