Тёмный

Zagrożenie osuwiskowe 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Подписаться 6 тыс.
Просмотров 9
50% 1

Na webinarze pn.: „Zagrożenia osuwiskowe” przedstawiono problem zagrożenia osuwiskowego z punktu widzenia środowiskowego, gospodarczego i społecznego. Zwrócono uwagę również na problem uaktywniania się osuwisk w związku ze zmianami klimatu. W trakcie prezentacji wyjaśniono szczegółowo proces tworzenia się osuwisk, omówiono czynniki uaktywniające osuwanie, w tym czynniki klimatyczne oraz wskazano na konieczność właściwego gospodarowania na terenach osuwiskowych.
Webinar został zorganizowany w ramach projektu pn. „Wzmocnienie koordynacji polityki adaptacji do zmian klimatu między władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi”. Projekt ten był realizowany dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska, od listopada 2022 r. do czerwca 2024 r., przez PwC w partnerstwie z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów, na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Wspierania Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej.
Celem projektu było wypracowanie rekomendacji dotyczących nowej krajowej strategii adaptacji do zmian klimatu, a także wsparcie podmiotów zaangażowanych w realizację działań adaptacyjnych. Wśród rekomendacji wypracowanych dla polityki adaptacji do zmian klimatu w Polsce wskazano konieczność prowadzenia nie tylko działań edukacyjnych i informacyjnych wśród społeczeństwa, ale także podnoszenia kompetencji i wiedzy osób, które tę politykę powinny prowadzić - niezależnie czy jest to adaptacja realizowana na poziomie lokalnym, regionalnym, czy z poziomu centralnego. Szkolenie było odpowiedzią na potrzebę zwiększenia wiedzy zarówno na temat skutków zmian klimatu, jak i działań, które należy podejmować w celu przystosowania się do ich występowania.

Опубликовано:

 

21 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее
Niebezpieczne osuwiska
44:58
Просмотров 233
Wielka zmiana #2 | Symulacje klimatyczne
19:25
Просмотров 24 тыс.
Jak kupować na firmę? Koszty firmowe
53:40
Просмотров 31 тыс.