Тёмный

„Odbetonowanie” miasta i jego znaczenie w adaptacji do zmian klimatu 

Ministerstwo Klimatu i Środowiska
Подписаться 6 тыс.
Просмотров 24
50% 1

Na szkoleniu pn. „Odbetonowanie” miasta i jego znaczenie w adaptacji do zmian klimatu” omówiono problemy związane z występowaniem w miastach rozległych powierzchni uszczelnionych, utrudniających retencję powierzchniową wody oraz przyczyniających się do pogłębiania się efektu „wyspy ciepła”. Przedstawiono przykłady działań w przestrzeniach publicznych oraz półpublicznych i prywatnych. Wskazano także źródła finansowania tych działań.
Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu pn. „Wzmocnienie koordynacji polityki adaptacji do zmian klimatu między władzami lokalnymi, regionalnymi i krajowymi”. Projekt ten był realizowany dla Ministerstwa Klimatu i Środowiska, od listopada 2022 r. do czerwca 2024 r., przez PwC w partnerstwie z Instytutem Rozwoju Miast i Regionów, na zlecenie Dyrekcji Generalnej ds. Wspierania Reform Strukturalnych Komisji Europejskiej.
Celem projektu było wypracowanie rekomendacji dotyczących nowej krajowej strategii adaptacji do zmian klimatu, a także wsparcie podmiotów zaangażowanych w realizację działań adaptacyjnych. Wśród rekomendacji wypracowanych dla polityki adaptacji do zmian klimatu w Polsce wskazano konieczność prowadzenia nie tylko działań edukacyjnych i informacyjnych wśród społeczeństwa, ale także podnoszenia kompetencji i wiedzy osób, które tę politykę powinny prowadzić - niezależnie czy jest to adaptacja realizowana na poziomie lokalnym, regionalnym, czy z poziomu centralnego. Szkolenie było odpowiedzią na potrzebę zwiększenia wiedzy zarówno na temat skutków zmian klimatu, jak i działań, które należy podejmować w celu przystosowania się do ich występowania.

Опубликовано:

 

21 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии    
Далее