Тёмный

Zimborás Zoltán: Kvantumszámítógépek - elméletben és gyakorlatban (Atomcsill, 2018.04.26.) 

ELTE Atomcsill
Подписаться 29 тыс.
Просмотров 11 тыс.
50% 1

Előadó: Zimborás Zoltán (MTA Wigner Fizikai Kutatóközpont)
Cím: Kvantumszámítógépek - elméletben és gyakorlatban
Időpont: 2018. április 26.
Az utóbbi években szinte naponta találkozunk olyan hírekkel, hogy a hamarosan megépítendő kvantumszámítógépek új korszakot nyitnak, alapjaiban forgatják fel a informatikát, és mindent megváltoztatnak. Az előadás során ezen állításoknak járunk utána. Először bemutatom azon alapvető kvantumfizikai elveket, melyek elvezettek a kvantumszámítógép ötletéig. Ezután áttekintjük, hogy egy esetlegesen működő kvantumszámítógép milyen feladatokban és mennyire múlná felül a klasszikus számítógépeket. Végül az előadás második felében térek rá arra, hogy mit tudhatunk a különböző egyetemek, kutatóintézetek és multinacionális cégek kvantumszámítógép-fejlesztéseiről.
További infó: atomcsill.elte.hu/program/kivo...

Опубликовано:

 

2 май 2018

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 18   
@milanmaksims7018
@milanmaksims7018 4 года назад
A legérthetőbb és legjobban összeszedett előadás a témában!
@zoltanjosvai7008
@zoltanjosvai7008 6 лет назад
köszönm a hasznos, érdekes előadást. Ha valaki ebben a témában jobban elő tud adni, miért nem tette azt meg? Bírálni könnyű, teljesíteni nehéz.
@lajossinka2110
@lajossinka2110 2 дня назад
Honnan tudjuk hogy melyik eredmény a “jó eredmény”, a sok eredmény közül!? Hadamár legyen veletek!
@lajossinka2110
@lajossinka2110 2 дня назад
“A matematika, elsősorban pedig a számelmélet területén prímszámnak, törzsszámnak vagy röviden prímnek nevezzük azokat a természetes számokat, amelyeknek pontosan két osztójuk van a természetes számok között (az 1 és önmaguk).” A számok egy részének, több osztója van, amelyeket törzstényezőre bontással határozunk meg. Azon számok, amelyeknek, az “1”, és önmaga az osztója, azok a prímszámok.
@ki-van-ott3958
@ki-van-ott3958 5 лет назад
A kételkedőknek, lekicsinyinylőknek: valósítsátok meg! Így már csak van honnan elindulni, lehet mire építkezni!
@szutyee1
@szutyee1 5 лет назад
Az előadás maga (a tematikája; az, ahogy életszerüségből adódóan kapunk átgondolási időt; a matematika és fizika keverése egy érthető módozattá; stb) kifejezetten kiemelkedő azzal, hogy a laikusnak érdekessé teszi ezt a speciális informatikatudományt (mármint a nyitottabbak számára). Ellenpéldának hoznám azt, mikor egy fantáziadús csillagászati témát kötöznek le a száraz, nyers, íztelen matematikának, vagy fizikának láncaival. - Persze az Atomcsill a leggyakrabban azért király.- Felkeltette az érdeklődésemet, ráadásul az "előadói ügyetlenség" csak még közelebbi, emberibb hangulatát hozza, így a figyelem is értelmesebb, koncentráltabb volt részemről, felismerve ezáltal a háttérben húzódó valódi hozzáértést, illetve megértve az előtérbe helyezett konkrét mondandót. Nade, emellett még eszembe is juttatott egy párhuzamot a felvázolt problémakörrel kapcsolatban, tehát fantáziát rendeltem a - laikusabban még igencsak száraznak hitt kvantuminformatikához. Mégpedig, hogy az időjárásrendszerének már évtizedek óta zajló adatgyűjtésében felhalmozott, kronológiailag pontosított, globális adathalmazát, akár használhatná e kvantum altudomány úgy, hogy pár évtizedes időjárási adatok helyére behelyettesíthetnének bizonyos Hadamard-kapukkal speciális algoritmusokat, majd a globális felmelegedés irányába mutató időjárási vektorokat használhatnák amolyan "rossz irányú állapotba mutatókként", a globális felmelegedésre reagált természetes termodinamikai "válasz-vektorokat" pedig amolyan "jó irányú állapotba mutatókként", adva ezzel egy többszegmensű, ám csak két irányba mutató, egymásra épülő, idő- és termodinamikai vonatkozású, igen bonyolult algoritmusrendszert, ráadásul elkészítve egy ilyemsi adat-rendszert, nyerhetnénk egy borszatóan komplex fizikai-matematikai szimbólumrendszert is, tehát egy nagyon speciális virtuál-memóriarendszert. Azaz, valami olyasmire gondolok, hogy a kvantummechanikát ötvözhetnénk a globális rendszerek működésével.
@ferenckarvak
@ferenckarvak 6 лет назад
ez nem középiskolásoknak való módja a téma megközelitésének
@_zzs_1791
@_zzs_1791 5 лет назад
és hogy mi ebből a tanulság..? az, hogy "értelmes ember" nem zár macskát dobozba.. ; ) és hogy miért nem..? mert 0 és 1 között pont annyi értéket lehet felvenni, mint 1 és végtelen között.. vagy mert egy "standard atom" és annak izotópjai között is pont akkora a különbség, mint a jelenlegi standard modell "elemszáma" és a bármilyen módon felfedezhető elemi részecsketípusok száma között... mert az univerzum (azaz maga a végtelen) működése nem mennyiségalapú..! különben nem lennének prímszámok és a pí is véges lenne stb.. a "természet" nem kvantumos, csak annak szülöttei... 1ébként erre és akkor a "mindenre" rájöhetnénk, ha nem a részecskék "statikus" energiaállapotaival foglalkoznánk, hanem az energiaállapotok közötti változásokkal... viszont, ha ezzel foglalkoznának a "tudósaink", nem lenne értelme a munkájuknak.. ; ) és hogy ne ismételjem magam, ezért kopizom.. : ) " egy kis általános internetes böngészéssel is több és maradandóbb információhoz juthatunk.. nem személyeskedésként, de ez nem csak beszédtechnikai probléma.. tipikus kocka.. valószínűleg nagyon jól tud magolni és intelligenciájának köszönhetően összefüggéseket is képes találni önálló tevékenységei során, de nem úgy tűnik, hogy átfogóan érti (főleg, nem érzi) is azt, amiről beszél.. ezért a kvatum-összefonódásról szinte semmit nem tudhatunk meg tőle sem.. pedig ha valahol nagy szükség van az analógiás gondolkodásra és képzelőerőre, az pont ez a terület... és sajnos pont ezen a területen nincsenek (világviszonylatban sem) "lángoló elmék" és talán pont ezért halad ilyen nyögvenyelősen ennek "fejlődése"... a "gyakorlati hasznáról" nem is szólva.. "az ördög a részletekben lakozik".. de a fosbúk mindenek felett... ; ) " a "tudomány" legnagyobb problémája, hogy a bizonyítási kényszer nagyságrendekkel erősebb, mint a mondanivaló.. ; )) jólét...!
@dap1023
@dap1023 5 лет назад
ebből annyit tudtam meg, hogy sose leszek kvantumprogramozó :)
@tamaskovacs7951
@tamaskovacs7951 5 лет назад
Hol vagy E. Filemon, úgy hiányzol!
@elteatomcsill8013
@elteatomcsill8013 5 лет назад
Filemon zavaros áltudományos agymenéseit töröltem, és ha megint ír, továbbra is törölni fogom. Ajánlom helyettük az Atomcsill immár 190-nél több előadásának megtekintését. dgy
@elteatomcsill8013
@elteatomcsill8013 5 лет назад
Értelmetlen és habókos ömlengésekkel nem lehet, nem érdemes, és nem is kell vitatkozni. Főleg egy tudományos ismeretterjesztő fórumon. Ugyanis a szövegben nincsenek értelmes, tudományosan megfontolható fogalmak és kijelentések. Az illető térjen vissza a hozzá hasonlóak akolmelegébe, az Ufomagazinba és rokon lapokba, ott bizonyára örömmel fogadják írásait. Tán még áthúzott betűkkel is leközlik. Nem mintha ott bárki értene belőle egy szót is, de tölteléknek elmegy a többi közé. Ez itt az értelmes tudományos ismeretterjesztés, valamint a vele kapcsolatos értelmes kérdések és válaszok fóruma. dgy
@elteatomcsill8013
@elteatomcsill8013 5 лет назад
A történelemtudomány elérendő eredményei iránt benyújtott előzetes politikai jellegű megrendelések valamint a magyarság eredetével kapcsolatos lila gőzös elképzelések épp úgy nem tartoznak ennek a csatornának a profiljába, mint Filemon téridőről és gravitációról előadott agymenései. Ezért az ilyen jellegű hozzászólásokat is törölni fogom. Mint ahogy László Meghatározhatatlan mostani szövegével is tettem. dgy
@karvakferenc
@karvakferenc 5 лет назад
Szerintem, a kisbabát nem a gólya hozza. Na most ezt valaki bizonyitsa be tételesen kvantumechanikailag.
@elteatomcsill8013
@elteatomcsill8013 5 лет назад
Javaslom a kísérleti bizonyítást. Tételesen. De nem velünk. dgy
@RR88882
@RR88882 6 лет назад
az előadónak vissza kellene hallgatnia ezt az előadást,hogy ő is tanuljon belöle......mert az ö...ö...ö...-zés nagyon sok volt.....nagyon rossz hallgatni.....nagyon irritáló....A következő előadása reméljük hogy élvezhetőbb lesz.
@avalionminecraft4570
@avalionminecraft4570 6 лет назад
Öööö -öööö. Ált. isk. első osztály: ne Őzzz fiam. Elhiszem, hogy érti amit magyaráz, de érteni, és értetni az nagyon más dolog.
Далее
Kvantumszámítógépek - mítosz és valóság
1:03:38
Whyyy? 😭 #shorts by Leisi_family
00:15
Просмотров 3 млн
Legendary KNOCKOUT
00:44
Просмотров 2,3 млн
Mi a helyzet Schrödinger macskájával?
17:24
Просмотров 6 тыс.
Itt az első "házi" kvantumszámítógép
6:30
Просмотров 2,8 тыс.
Dávid Gyula: Fény a kanyarban (Atomcsill, 2017.09.14.)
1:43:10