Тёмный

Zkroťte silné včelstvo! Jednoduchý oddělek pro začátečníky i zkušené včelaře 

Včelař Obecný
Подписаться 3,6 тыс.
Просмотров 24 тыс.
50% 1

Navštivte můj e-shop: www.vcelarobec...
Odkaz na krmítko pro oddělky: www.vcelarobec...
Vítáme vás u mého nového videa, které se zaměřuje na jednoduchý, ale účinný postup vytváření nového včelího oddělku za použití matečníků. Včelařství je fascinující a dynamické řemeslo, které vyžaduje pozornost, péči a neustálou adaptaci. Jedním z klíčů k úspěchu v této oblasti je schopnost správně reagovat na potřeby včelstva v průběhu sezóny a efektivně využívat přirozené procesy včelí komunity.
V tomto videu vám představím postup, který mi osvědčil jako skvělý způsob, jak využít sílu silného včelstva k vytvoření nového oddělku. Jedná se o jednoduchý a rychlý proces, který může být dokončen během několika málo minut a přináší vynikající výsledky. Tato metoda je ideální nejen pro zvětšení počtu včelstev, ale také jako účinné protirojové opatření.
Včelaření je nejen o sběru medu, ale také o péči o včelí komunitu a podporu jejího zdraví a prosperitu. Budování nových oddělků je jedním z klíčových prvků tohoto procesu, a právě to vám chci v tomto videu přiblížit. Nezáleží na tom, jestli jste začátečníkem nebo zkušeným včelařem, tento postup vám může pomoci posílit vaše včelstvo a zajistit jeho dlouhodobou stabilitu.
Připojte se ke mně a podívejte se, jak jednoduché může být vytvoření nového včelího oddělku. Buďte součástí této fascinující včelařské cesty a naučte se nové dovednosti a techniky, které vám pomohou dosáhnout úspěchu ve vašem včelařském podnikání. Doufám, že vám toto video poskytne užitečné informace a inspiraci pro vaše vlastní včelařské projekty.
Jestliže chcete cokoliv probrat přímo se mnou, tak mi můžete napsat na: vcelar.obecny@email.cz

Опубликовано:

 

2 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 24   
@rmansilhab5150
@rmansilhab5150 5 месяцев назад
Moc užitečné video, letos bych chtěl udělat svůj první oddělek. Tak se mi tohle video hodilo. Jo a taky už vím jak používat to zakrmovací víčko. Děkuji Roman. 7:07
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Joo, díky za komentář 😀
@jitkad7472
@jitkad7472 5 месяцев назад
A co voda? Oddělek přišel o létavky. Já dávám za přepážku ještě souš s vodou.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Do začátku tam mají sladinu a následně už se přizpůsobí. Oddelek většinou už třetí den léta. Ale určitě to není nic proti ničemu, jim tam trochu striknout.
@martingerych2143
@martingerych2143 5 месяцев назад
Dobry den, kdyz udelate oddelek s matecniky, nenarazi vcelky v puvodnim ule dalsi? Omezite u nich rojovou naladu? Neni lepsi udelat oddelek se starou matkou a nechat matecnik vylihnout v puvodnim vcelstvu? Dekuji.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
V tuto dobu se stará matka znovu rozjede a bude fungovat dal. Problém, že neměla kam klást jsem odstranil přidáním mezisten a zvětšil prostor přidáním medniku, což rojovku většinou uklidní. Koukal jsem do původního úlu po čtyřech dnech po zásahu a už tam byla zase čerstvá vajíčka. Tak že to zabralo. Ale je to hodně o plemeni vcelstva. Některé nenasadi rojovy matecnik ani kdyby jsem se na hlavu stavěl a druhým stačí, aby byly v sezóně čtyři chladné dny a včelky lenošily a už jdou na strom.
@szolarfarmmeheszet8675
@szolarfarmmeheszet8675 5 месяцев назад
👌👍👋👋👋
@augustinondrejkovic847
@augustinondrejkovic847 5 месяцев назад
Zvyčajne včely narazia nové materské bunky. Vylamovanie matečníkov spravidla nepomôže. Iste, je ideálne spraviť oddelok so starou matkou. Problémom je, že ak máte v úli veľké množstvo včiel, je malá šanca, že starú matku nájdete. Ak nie je označená, šanca je mizivá.
@martingerych2143
@martingerych2143 5 месяцев назад
@@augustinondrejkovic847 díky, já to mám takto v plánu. Naštěstí matky značím... 🙂
@petrhaslbach8519
@petrhaslbach8519 5 месяцев назад
Zdravím, já ještě přidávám souš naplněnou vodou. Ať se daří 🤗
@jindrichpokora2727
@jindrichpokora2727 5 месяцев назад
Dobrý den, já dávám ještě zateplovací přepážku. I kdyby mělo být teplo, a ono zrovna není. Krmení oddělku OK, do podzimu z toho bude pěkné včelstvo. A vhodný by byl i pokap šťavelkou.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Jojo, ale do uzavřeného plodu dělat pokap nemá moc cenu.
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 месяца назад
Měl jsem silná včelstva, ale matečníky měly naražené na divočině v podmetu. Tak jsem je opatrně vyřízl a párátkem připíchl na rámek s plodem. A také se to povedlo. Když jsem začínal, dělal jsem oddělky pouze z rámků s matečníky. Dnes je dělám i z otevřeného plodu. Pokud je ho v úle dost, nemusím hlídat matku. Pokud nechám otevřený plod v původním včelstvu i v oddělku, včely si vychovají novou matku sami.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 2 месяца назад
Ano je to tak, výhoda matecniku je ta, že ušetříte vám i včelkám cca deset dní, což je u oddelku docela dost. Osobně si myslím, že matecnik, který je vyzivovan a osetrovan ve velkém vcelstvu, bude o hodně lepší, než když dva rámky včel horko těžko vyplodi svou matičku.
@vladimirhricak565
@vladimirhricak565 2 месяца назад
@@vcelarobecny S tím souhlasím. A je to téměř jistota úspěchu. Když jsem dělal oddělky z otevřeného plodu, povedlo se pět ze sedmi. Jeden z nepovedených jsem zachránil tím, že jsem mu dodatečně připíchl vyřízlý matečník z divočiny. Ale co naděláte, když včely rozeberete a vidíte že mají nabito a vy nemáte čas do nich jít o týden později? Já většinou nedělám oddělky kvůli akutní potřebě, ale jako protirojové opatření.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 2 месяца назад
@vladimirhricak565 v tom případě Vám doporučím rozchovat takovýto oddelek do jednoho celého nastavku a na podzim spojit s kmenovým vcelstvem a z jara se nebudete stačit divit, kolik medu donesou. A ještě vám jako bonus vystaví spoustu rámků.
@yttomask
@yttomask 5 месяцев назад
Dobry den, na jaky pastve se vam takhle dostaly do rojovky? Co vam kvete / kvetlo v doletu?
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Provádím jarní podnecovani a týden kvetly třešně a v den provádění oddelku se rozjizdely jabloně. Odhadem na této snůšce vcelstva donesla cca 15kg. To podnecovani dělá fakt hodně, můžete se kouknout na další má videa na toto téma, tam je hezky vidět, jak to vcelstvu svědčí.
@claymanno1
@claymanno1 5 месяцев назад
Dobrý den, kdy se obecně dává chovné dno a kdy vysoké? Nedávají se oddělky na léto na chovné/nízké dno? díky
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Dobrý den, z mých zkušeností je to úplně jedno. Podle mě je pouze důležité, aby šlo otevřít česno takto jednostranně a založit ho od jedné hrany nastavku. Jediné co je třeba trochu ohlídat, tak je aby pak oddelek nestavel do podmetu. Jestli je to pro nás pak překážkou. Možná pro toho, kdo si hraje na utepleni, tak je oddelek v trochu lepším komfortu, ale nikdy jsem nepozoroval žádný markantní rozdíl. Snad jenom ten, že když jsem ho dal na nízké, tak jsem si pridelal práci na podzim, když jsem jej zase překládal na normální dno. Pro toho kdo prodává oddelky na pár rámcich, je nízké dno úspora na materiálu. Protože je to vlastně pouze deska na kterou natlučete že tří stran lajsky.
@claymanno1
@claymanno1 5 месяцев назад
@@vcelarobecny slyšel jsem, že nízké dno tolik neláká na loupení (nebo ho lépe ohlídají?), což ovšem v tomto čase nehrozí. :) děkuji!
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Ještě se mi nestalo, že by se mi takto rozjela loupež, ale je pravda, že dokud nejsou alespoň na polovině nastavku, tak létají pořád malou špehyrkou a o očku nemůže být ani řeči. Ja děkuji za shlédnutí a komentář.
@jozefs3269
@jozefs3269 5 месяцев назад
Teraz spravený odložené do konca leta ešte aj medu prinesie 😅. Veď ma takmer mesiac náskok.
@vcelarobecny
@vcelarobecny 5 месяцев назад
Jo, říká se to, máte pravdu. Úplně mi bude stačit, když se pořádně rozjedou a sami zásobí na zimu. Medný poplatek za pronájem úlu jim budu účtovat až příští sezónu 😄😄😄
Далее
Proti rojení
29:17
Просмотров 116 тыс.
Vidlákovy včelařské chyby (zkušenosti)
16:21
Просмотров 35 тыс.
Deset zásad včelaření podle Milana 18.4.2023
32:08
Tvorba oddělku
10:54
Просмотров 129 тыс.
Zpracování vosku- tavení plástů 18.10.2020
32:00
Просмотров 106 тыс.
163. Kedy nasadzovať medníky - príprava
13:52
Просмотров 27 тыс.