Тёмный
Олександр Коляда
Олександр Коляда
Олександр Коляда
Подписаться
🔬 наука в пошуках способу сповільнення старіння

Я - к.б.н., біолог та дослідник старіння. Тут я ділюся знаннями та останніми дослідженнями про науковий підхід до здоров'я, і що стоїть за процесами старіння.

🔬 Що ви знайдете на моєму каналі?

Пояснення складних біологічних процесів у доступній формі.
Огляди останніх наукових досліджень у галузі біології старіння.
Поради щодо здорового способу життя та профілактики старіння.
Інтерв'ю з провідними експертами в галузі біології та старіння.

Все це - частина моїх спроб знайти засоби проти старіння та для довгого та здорового життя.


Комментарии
@tetianaivanovainsight8300
@tetianaivanovainsight8300 5 дней назад
Розповсюджена думка, що всі діти жаворонки, мабуть, найчастіше так і буває. В нашій сім'ї ця закономірність порушується тричі. У мене з народження раніше 12 ночі рідко починається нічний сон. Вранці, коли треба було в дитячий садочок, мати на руках несла мене вмиватися, бо інакше примусити встати було майже не реально. Батькам не дуже подобався мій розпорядок, бо у сестри було все більш стандартно, вона лягала і вставала рано. О 22-ій годині батько зазвичай вимикав світло, і у більш свідомому віці я ще кілька годин лежала, думала про різні речі, складала плани і вірші. Чоловік так само з народження лягав спати на ніч пізно, це його батькам не подобалося, бо вони звикли лягати рано. Сюрпрайз: наша дитина також лягає спати пізно. Якщо вкласти на нічний сон, наприклад, о 22-ій, то поспить кілька годин і буде гуляти 5-ої ранку. Консенсус у нас о 12-ій, нас влаштовує, хоча родичі весь час кажуть, що це не нормально
@tetianaivanovainsight8300
@tetianaivanovainsight8300 5 дней назад
Я також вважала, що не буду спати разом із дитиною. Але народила під час блекауту і коли приїхали з пологового додому, не було світла, гарячої води і опалення. Грудень 2022, дуже холодно в квартирі, тільки пробувала відкласти дитину в окреме ліжко, як у дитини починалася гикавка. Поруч зі мною було тепло. Годувати сидячи я не могла, бо після пологів 6 тижнів мені не можна було сидіти. Спати з дитиною виявилося зручно, я годую крізь сон і майже відразу почала добре висипатися. От тільки як відселити тепер півторарічну дитину в окреме ліжко - мабуть, буде не просто
@user-kc7fo8er5m
@user-kc7fo8er5m 6 дней назад
Дякую за таке цікаве і корисне відео!!!!
@ValeriiSynenko
@ValeriiSynenko 7 дней назад
Відмовився від кави. Десь через 30-35 днів, помітив в собі зміни: 1. Зникла тривожність. 2. Речі які раніше викликали в мене ледь не нервовий зрив, стали не такі вже і важливі щоб за них перейматися. 3. Якщо раніше щоб заснути, я витрачав по 2-3 години, то зараз я засинаю за +-5 хвилин. 5. Прокидатися стало не так важко як раніше. 6. Зʼявився апетит. 7. (Нажаль) Зʼявилася лінь. В порівнянні з минулим, я став помітно лінивішим.
@fatcuterat
@fatcuterat 9 дней назад
Яркий неприємний чоловік 😵‍💫
@maria_myhaliuk
@maria_myhaliuk 11 дней назад
2 дитина це теж стрес, бо діти часто народжуються різними, геть різними.
@user-vt7yy9fm2e
@user-vt7yy9fm2e 13 дней назад
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦❤❤❤❤
@liudmylasolinchak494
@liudmylasolinchak494 18 дней назад
дуже корисно, дякую 😊
@user-bg8uv4ik3c
@user-bg8uv4ik3c 28 дней назад
Супер)
@user-dm9cj3zh6u
@user-dm9cj3zh6u 29 дней назад
Дякую!
@alinachernobay9551
@alinachernobay9551 Месяц назад
Бачила інформацію,що до кави не треба додавати молоко
@user-su8jd7zp2b
@user-su8jd7zp2b Месяц назад
Стосовно щитовидки: Україна посідає верхні щаблі у рейтингах захворюваності щитовидки не стільки внаслідок дефіциту йоду, а внаслідок довготривалої дії малих доз радіації (зокрема Cs 137), масові викиди якого сталися під час аварії на ЧАЕС. Чесно кажучи, я здивована, що експерт навіть не згадала про це. Можливо, люди вже забули про цю аварію, але це не означає, що впливу вже нема, враховуючи період напіврозпаду цезію . Я у 1999 році захистила дисертацію , написану на базі нашого науково-дослідного інституту медичних проблем радіології Академії Наук України. Ми саме досліджували вплив радіації на гіпоталамо-гіпофізарно-тиреоїдну систему. І я можу стверджувати, що наслідки Чорнобильської аварії - це далеко не в останню чергу , підвищення рівня захворюваності щитовидної залози. І цей вплив ми і наші діти будемо зазнавати ще довго. В наших експериментах, покращення показників роботи щитовидки було досягнуто при вживанні антиоксидантів .
@user-il8ld8me4s
@user-il8ld8me4s Месяц назад
Не поняла, зачем пригласили гостью!,?. Ведущий прекрасно сам задаёт вопросы и сам на них отвечает!, так много воды , а я плавать не умею!,
@user-wl3jh6qt2x
@user-wl3jh6qt2x Месяц назад
Дякую! Але дуже багато зайвих балачок інтерв'юєра.
@xKaerx
@xKaerx Месяц назад
А скільки можна їх використовувати місяць чи більше?
@user-ni4js6go7k
@user-ni4js6go7k Месяц назад
Класний контент! Дякую 🫡
@aloe_vera8052
@aloe_vera8052 Месяц назад
Дякую за прекрасний контент українською! Дуже радію, що все більше цікавого можна побачити українською мовою! Світлана і Олександр - ви чудові!
@user-fk1ik5df8e
@user-fk1ik5df8e Месяц назад
В захист кето: вона працює. Причому можу це стверджувати, бо 2 роки була на кето , позбулась не тільки надлишкового жиру, а і купи болячок. Потім війна - знову вуглеводи і відчуття болота. Зараз знову на кето, на омад. На омад я вже 5 років ( їм 1 раз в день) найпростіше, що було завдяки кето: вага : з 74 впала до 56. Цукор з 6,5-6,8 - впав на 5-5,2. Кисти в грудях , було 6 в обох найбільші 2/2.5 см.- залишилась 1 - 0,5 см. Фіброми - було 5 найбільша 4,5/5 см, пропонували операцію - зникли всі. На кето прийшла в 52 роки. Шкодую про одне- пізно дізналась і почала використовувати кето:)))
@bodya_malkina
@bodya_malkina Месяц назад
А як люди антибіотиками закидуються, коли треба й не треба, то ок. А як курятина фабрична, то ні, не можна😂
@non_binary_deus
@non_binary_deus Месяц назад
А ця розмова мене більше розчарувала. Жінка 180 см жінка 150 см будуть мати дуже різну талію. А ще має роль тілобудова. І тут я згадав свою однокласницю, яка пішла повністю в батька і вона хоч і не висока, але сама по собі дуже міцна, широка. Звісно ж її талія більша. Взагалі оці всі параметри стандартизовані по якомусь середньому показнику - це погано. Всі люди різні, у них різна генетика, тілобудова, розвиток з дитинства. Розмова з пані дієтологинею, забув ім'я, буда значно краще. Бо там постійно наголошувалося на індивідуальності, балансі і різноманітності. А оце вже і є справжня здоровим підходом.
@non_binary_deus
@non_binary_deus Месяц назад
Дякую вам за ваші відео. Вийшла дуже цікава і корисна розмова. Єдине чого мені не вистачило, це питання про хронічний залізодефіцит і як харчуватися якщо ти дуже бідний і в депресії, а тому не можеш думати)
@eatenbymonsters_ua
@eatenbymonsters_ua Месяц назад
А ще класно, що тестуючи шось на людях ДОБРОВІЛЬНО відпадає необхідність тестувати це на тваринах ( там добровільності нема вцілому)
@feoktant
@feoktant Месяц назад
38:45 чому саме тваринні жири на кето? Зазвичай на ній більше риби ніж м'яса. Звідки така інформація?
@user-pv7rd5yt6b
@user-pv7rd5yt6b 2 дня назад
А риба це не тваринний жир?
@feoktant
@feoktant День назад
@@user-pv7rd5yt6b технічно, риба теж тварина
@user-gl4eb6yj2d
@user-gl4eb6yj2d Месяц назад
Діагнозу нема, а волосся випадає
@docmegadoc880
@docmegadoc880 Месяц назад
Людське тіло - це енергосистема, яка перебуває під постійним впливом енергій планети Земля і Космосу, у яких основний принцип - бути в балансі (гармонії) в частотах між собою. В організмі людини всіма процесами життєдіяльності керує головний мозок (ЦНС), який також підтримує баланс між симпатичною і парасимпатичною нервовою системами задля забезпечення виживання організму людини. Ми звикли до задоволення потреб Тіла і саме воно збиває нас з толку, реагуючи на наші емоції й деструктивні думки. Людина відчуває себе здоровою саме перебуваючи в гармонійному стані, коли в організмі збережений гомеостаз, водно-сольовий, кислотно-лужний, гормональний, психо-емоційний баланс.
@user-xj9nj9hh9y
@user-xj9nj9hh9y Месяц назад
Треба їсти щоби жити а не жити щоби їсти
@user-dt3fn9ih9g
@user-dt3fn9ih9g Месяц назад
Много та дурного. Тупа як валянок. Начиталася всякої херні, але 000 практики в цьому питанні.
@anastasi3579
@anastasi3579 2 месяца назад
Ведущий!!! Он тааааак долго задает вопрос! Ну бля
@katerunamatsiupa77
@katerunamatsiupa77 2 месяца назад
Усім привіт! Ділюсь списком творів Фридерика Шопена. Це мій субʼєктивний топ-улюбленого. Послідовність не відображає мою більшу чи меншу прихильність до цих творів, люблю усіх їх, по-різному) 1. Chopin - Nocturne in E Flat Major (Op. 9 No. 2) 2. Chopin - Waltz in C Sharp Minor (Op. 64 No. 2) 3. Chopin- Polonaise in B Flat Major 4. Chopin - Grand Polonaise Brillante in E-Flat Major, (Op.22) 5. Chopin - Fantaisie-Impromptu (Op. 66) 6. Chopin - Ballade No. 1 in G Minor (Op 23) 7. Chopin - Scherzo No. 2 8. Chopin - Piano Concerto No. 1 In E Minor, Op. 11 (I Allegro Maestoso), (III Rondo (Vivace))
@user-vz3fu8re8h
@user-vz3fu8re8h 2 месяца назад
Все вірно. Треба своє харчування контролювати, щоб потім на жаліти
@joinUAPR
@joinUAPR 2 месяца назад
Пан Коляда говорить про розвінчання міфів про зарчування, а сам, схоже, вірить в міф, що за кордоном лікарі кращі, ніж в нас, що але це категорично не так, а скоріше повністю навпаки!
@Marina87Danilko
@Marina87Danilko 2 месяца назад
Довгожитель це 120-150 років. Довгожителі дуже багато рухаються!
@Marina87Danilko
@Marina87Danilko 2 месяца назад
Слухайте уважно. Всі люди різні. І кожен підбирає найкраще для себе. Все по відчуттях. Мудроїдіння😊
@annianni196
@annianni196 2 месяца назад
Раптово натрапила на ваш канал. Прошу, підкажіть, у мене по ТАБП діагностували папілярний рак, вузол невеликий, тірадс 4 і 5 по двом УЗІ. Це на Рейтирській. Але я б хотіла переконатись, що це рак. Де я могла б перевірити дійсність результатів на рак? Це Київ
@user-lq4ye4jr6i
@user-lq4ye4jr6i 2 месяца назад
В Киеве есть Институт Онкологии, обратитесь туда
@katerinussi
@katerinussi 2 месяца назад
Основа довголіття- психічне здоров'я)))
@igah3042
@igah3042 2 месяца назад
Ну не погоджуюсь з тим, що компаніі ризикують тим, що хтось може довести, що вони випускають шкідливу продукцію. Дуже важко боротись без глобальноі підтримки, особливо там, де процвітає корупція. Ось в США в певний період історіі дуже багато людей постраждало від радію. В історію вони ввійшли як «Радієві дівчата» Компанія займалася добуванням та переробкою радію для подальшого виготовлення радіолюмінесцентної фарби, що наносилася на стрілки і циферблати годинників.
@user-fc7bz1mi2s
@user-fc7bz1mi2s 2 месяца назад
лактозу
@user-yg1gc7cy5f
@user-yg1gc7cy5f 2 месяца назад
Светлана или невежественная в смысле диетологии и нутрицилогии или проплаченная.
@marin7387
@marin7387 2 месяца назад
Короче: 1.в усьому повинна бути міра 2.враховувати свої особливості здоров'я і схильності до хвороб,або їх наявність при підборі продуктів харчування. 3.витримування технологій приготування як на мене,це все 4.відносно інтервального, не згодна з спеціалістом (випробувано на собі) І таки так,якщо підходити індивідуально,то це суперскладно..
@user-lq7lm8vp6f
@user-lq7lm8vp6f 2 месяца назад
доктор приємна ведучий дратує
@tinamaddox9906
@tinamaddox9906 2 месяца назад
Індокрінологи бʼють на сполох, виросли проблеми з щіточкою, але ви їжте що хочете 😂😂😂 як можна залишатися таким динозавром
@user-er4bh5fu8k
@user-er4bh5fu8k 2 месяца назад
Перекладіть мені будьласка на англійську мову слово «дієтологиня» і дієтолог??? Чи то тільки в нас в Україні цими «фінмінітивами» мізки парять??
@user-lx6ig8sl4y
@user-lx6ig8sl4y 2 месяца назад
Дуже цікавий та корисний випуск. Вдячна за вашу просвітницьку діяльність!
@Laizo4ka
@Laizo4ka 2 месяца назад
Дуже дякую за цю інформацію. Було корисно.
@user-yn5jt6ln9u
@user-yn5jt6ln9u 2 месяца назад
Дивилась минулу зустріч і просто дивувалась. На скільки близькі мені ВСІ теми, які ьут обговорювали. Велика подяка! Дуже багато чого для себе запам'ятала ❤ чекаю наступне відео👍🥰
@user-oi4bc6jh5w
@user-oi4bc6jh5w 2 месяца назад
В мене свекровь....все життя лягає спати дуже пізно,може лягти в 5ранку,а в 7вже встала...для неї 2-3години сну то норм,більше 5годин не може спати взагалі...вона боїться спати.каже сон то маленька смерть,а життя таке цікаве,можно щось класичне пропустити...так живе вже майже 70років,худенька,бо наймовірно лінива на готову їжі...ість тільки коли хтось з близьких приготує,накриє і покличе!не покличуть то і не поїсть...вистачить кружки солодющого чаю.
@user-wh5hd8dd6b
@user-wh5hd8dd6b 2 месяца назад
Молоко це єдиний продукт який дозволить організму жити і працювати довгий час без води і іншої їжі . Всі прекрасно розуміють коли потрібно робити бізнес на продажу води після вівсу,мигдалю і інших горіхів тоді купляються дослідження,статті,лікарі які озвучують протипоказання для всіх людей,як це було з маслом,з цукром і скоро буде з мʼясом Обирати і думати про своє харчування і здоров’я вам
@irinad5130
@irinad5130 2 месяца назад
Молочні продукти провокують ріст інсуліну. Я довго цього незнала, хоча дуже люьлю молоко
@igorb5774
@igorb5774 2 месяца назад
30:27 я якраз та сова (пишу вам цей коментар о 02:13), яка любить лягати спати в 2-3 ночі і прокидатись в 10, бо раніше мені непотрібно)) До речі цього року, вирішив записатись в басейн на 8 ранку і пробував переналаштуватись, щоб завжди лягати раніше і вставати о 7:30. Після пів року страждань, зрозумів, шо це не моє і краще я буду спати до 10 і плавати вечером 😂
@divadodola835
@divadodola835 2 месяца назад
Мені гормони щитовидної залози зруйнували сім років життя. Той, хто цього не пережив, говоритиме, як ви, що все валять на гормони, замість жерти припинити. Я не знаю, з чим це пов'язано, але в моєму оточені у всіх дорослих є гормональні відхилення. Проблема не тільки в волоссі і зайвій вазі, а розвалюється вся система, ланка за ланкою. Перепади настрою такі, що за день суїцидальні думки приходять кілька разів і сенсу життя не бачиш. Аутоімунні захворювання знищують також і когнітивні здібності. Не варто рубати з плеча і звинувачувати людей в надуманих фантазіях, ви, як лікар мали б знати про етикет, бо наступні сміятимуться хірурги з ампутацій пацієнтів?!
@kyivkyiv6314
@kyivkyiv6314 2 месяца назад
0:31 Чорнобиль