Тёмный

Реальний досвід, що полегшить життя батькам. Біолог та консультант зі сну | ПОДКАСТ 

Олександр Коляда
Подписаться 29 тыс.
Просмотров 22 тыс.
50% 1

Більше подібного контенту в моєму Instagram - / alexander_koliada
Ніка Бєльська - nika.bielsk...
В цьому подкасті разом з Нікою Бєльською - генетиком, консультантом зі сну та співавторкою книги «Коли я нарешті висплюся» поговоримо про сон, та все, що з ним повʼязано.
00:00 - Тізер
00:55 - Хто така Ніка Бєльська та чому її варто послухати?
03:05 - Якою мамою себе описує Ніка?
04:47 - За яких умов має спати дитина та як правильно її вкладати?
10:38 - Чи може дитина спати при світлі?
13:10 - Все про "білий шум" під час сну
17:14 - Навіщо сон потрібен з точки зору еволюції?
20:36 - Як правильно вкладати спати дитину?
25:43 - Найкраща стратегія вкладання дитини
31:24 - Чому не рекомендується вкривати немовлят ковдрами?
33:10 - Як зробити так, щоб діти не кричали в транспорті?
37:13 - До якого часу можна спати з дитиною?
41:55 - Ще одна стратегія вкладання дитини
43:24 - Все про денний сон
45:24 - Чи можна дітям включати мультики?
50:20 - Що робити, щоб дитина не кричала в публічних місцях?
54:16 - Чим батькам може бути корисний консультант зі сну?
58:29 - Закінчення
#сон #генетик #діти

Наука

Опубликовано:

 

14 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 143   
@user-hz8db7rz5e
@user-hz8db7rz5e 5 месяцев назад
Коли я була вагітна, то вивчала всі аспекти ретельно і нотувала. Перечитала купу акаунтів, експертів, постів, книжок, переслухала десятки вебінарів та подкастів на теми природнього материнства, сну, регресів, стрибків росту, прикорму, режиму і т.д. А потім народилась дитина і теорія так і залишилась лише теорією😂 і перші місяці я пнулась зі шкіри, шоб цієї теорії дотримуватись, злилась на себе, що у мене не виходить і злилась на дитину, що вона інша) тож «дуже люблю» експертів, які кажуть, що має бути тільки так і ніяк інакше. Так що, мами, майте знання, але орієнтуйтесь тільки на себе і свою дитину, бо це відео може увігнати вас в депресію, якщо у вас все інакше😄
@SolomiyaVatamanyuk
@SolomiyaVatamanyuk 5 месяцев назад
💯 а я дуже люблю коли бездітні повчають про дітей...
@user-hz8db7rz5e
@user-hz8db7rz5e 5 месяцев назад
@@SolomiyaVatamanyuk 😝😝😝
@user-wr2tt8eo4d
@user-wr2tt8eo4d 5 месяцев назад
100%. Особливо коли чоловік наслухається експертів, і каже клали дитину і виходь на плач не реагуй. Мою психіку тепер не виправиш, до цих пір себе картаю за цей плач, бо ще й нічого не вийшло з того. Лише нерви. Пофіг на всі поради, є ти, дитина, і ваші відчуття.
@user-pf4ll5tn3z
@user-pf4ll5tn3z 5 месяцев назад
В мене та сама історія 😂 купа книг, експертів , відео і тд! Але з появою дитини налагоджуєш свій процес, у кожного він індивідуальний! А всі рекомендації звісно цікаві, але за час війни іноді неможливо залишити дитину одну, бо вибачте треба брати аспект в якій ситуації живе країна!
@user-hz8db7rz5e
@user-hz8db7rz5e 5 месяцев назад
@@user-wr2tt8eo4d амінь🫂
@user-nn4ek5ez9y
@user-nn4ek5ez9y 5 месяцев назад
Нажаль, тема сну у немовлят залишилась нерозкритою, на мою думку, якраз таки через недостаток у інтерв'юера власного досвіду або достатньої підготовки до цієї теми. Натомість залишилось відчуття, ніби мене, як молоду маму, знову за щось шемлять і вказують на те, що я щось роблю не так. У мене був досвід довгого перельоту з немовлям. Я забавляла свою дитину кожну хвилину, щоб задовільнити всі її потреби та не заважати іншим пасажирам. Та хіба комусь є діло до моїх старань? Люди запам'ятають тільки те, як дитина плакала. Так, нажаль, діти плачуть, а собаки гавкають. А це тільки «у нас» прийнято в публічному просторі порівнювати дітей з собаками, чи в Європі та Америці теж? Правда в тому, що сім'ї, з появою дітей одразу стають соціально та побутово ізольованими. Більшість вулиць, магазинів, кав'ярень та закладів і тд не підходять для візочків. Немає де змінювати памперси чи купити корисну їжу для немовлят, а ще ж є осудження до грудного годування у публічних місцях. Соціальна ізоляція відбувається через відсутність достатньої чесної, правдивої комунікації про те, що це насправді означає бути батьками. Публічно освітлюється тільки те, як чудово бути батьками, і не прийнято говорити і показувати всю ту відповідальність і біль, яка приходить разом з батьківством. Дуже сильно не вистачає контенту, який би міг якраз допомогти людям зрозуміти, які зміни відбуваються з появою дитини. Популярно говорити про після родову депресію, але на цьому вся інформація завершується. А про тривожні думки, про власну смерть, смерть дитини чи партера інформації немає (у матері та батька). Так само як і про виробітку кортизолу у матерів, коли плаче їх дитина і як це впливає на поведінку матері, про те, як в перші місяці тобі чується плач власної дитини, навіть якщо її немає поряд. Про такі речі дуже важко знайти інформацію, і це просто неймовірний стрес, тому що ти просто не почуваєшся тим, хто ти був, і хоч тривожні думки стали не такими страшними, вони все одно залишаються в материнській голові. Бути батьками, це перехід у нову реальність, але цю тему просто обезцінюють за миленькими відро та рожевими шкарпетками. Я була б дуже вдячна, якщо ви могли б зняти відео про реалії батьківства з наукової точки зору. Це було б дуже корисно для суспільства.
@tetianaivanovainsight8300
@tetianaivanovainsight8300 13 дней назад
Про грудне вигодовування у публічних місцях є багато обговорень. Я годую дитину, коли вважаю за потрібне. Сьогодні були в Епіцентрі, там є кімната для матері і дитини, так само Дрім Тауні, Блокбастері і, можливо, в інших торгових центрах. Годую на вулиці, коли тепло, обираючи зручні, не дуже людні місця. Позавчора годувала в кафе, відвернувшись від вулиці та загородившись одягом від кількох відвідувачів
@tetrod123
@tetrod123 5 месяцев назад
Слухати себе та дитину - саме головне, для кожної мами. Всі інші поради - "дякую, за поради" але робити, як комфортно!
@elizabethsemenova4053
@elizabethsemenova4053 5 месяцев назад
Я одразу привчала дитину спати в окремому ліжку, разом спати було мені дуже важко, я не можу спати в одній позі більше 5 хвилин. Всі обирають той шлях який їм легше, легше не вставати щоб годувати, то всі будуть виправдовувати що це є природнє материнство, а все інше фігня. Ми з чоловіком привчали сина самостійному засинанню з дуже класним дитячим сомнологом. Було не просто, але вже 10 місяців мій син спав всю ніч без пробуджень. Зараз йому 3,7 історія не змінилася, він досі спить окремо, тепер вже в окремій кімнаті. З близькістю в нас все чудово, як у мене з сином, так і у чоловіка, син неймовірно активний і розвинений, хоч ми ніколи спеціально з ним не займалися. Зараз я розумію, що 90% нашого кайфу від бітьківства сформувало самостійне засинання та режим, якого дотримуємся майже завжди. Всі ці поради дієві, і вони не взяти з неба, вони не проти дитини, а як раз за неї, але то не проста праця, і не можна сьогодні навчати сну, а завтра ні, це систематична праця всієї сім’ї це вже стиль життя на якийсь час, і це неабияка витримка, поки не почне працювати. Але результат неймовірний! Та я розумію, люди будуть придумувати які завгодно аргументи проти то, що в них не виходить чи не вийшло декілька раз, плюс ми всі хочемо швидких результатів, якщо їх немає- значить це поганий метод. А нічне ГВ до 3 років та сумісний сон з дітьми до 5 то набагато простіше і результат одразу. А те що дітям взагалі краще не спати в батьківському ліжку з 2х років з морально-етичних і психологічних причин, батькам пофіг, головне, що сплять.
@lanadefilippis9084
@lanadefilippis9084 5 месяцев назад
Фантастичні поради - погодуйте сидячи та кладіть в ліжко 😂😂 Моя дитина на засинання може 40-60 хвилин їсти…. Я навіть коли перекладаю свого сина на одному ліжку, він прокидається…. Спільний сон - це моє спасіння, чую кожен рух малого…. Не уявляю то стрибання - взяти з ліжечка, погодувати, покласти і так 3-4 рази, то і спати ніколи….
@alinaalya-7730
@alinaalya-7730 5 месяцев назад
Скоріш за все, у вашому випадку, треба почати з молока.
@irenasmila
@irenasmila 5 месяцев назад
Жінка яка має дитину дуже чутлива. Не з усім сказаним у відео погоджуюсь😅
@nasticfuntastic
@nasticfuntastic 5 месяцев назад
Ця порада хіба для дітей на суміші: один раз залив в дитину і вона спить цілу ніч.
@olesyapalianytsia
@olesyapalianytsia 5 месяцев назад
⁠@@nasticfuntasticта ні) я годувала грудьми до року, і кожні дві години вставала до дитини, і клала назад в ліжечко. Мене дуже лякала думка спати з дитиною до 3-5 років, ( моя знайома спить з дитиною 5 р) тому я вибрала відмучити до року, і далі мати спокій. Тому погоджуюсь з експертом. Все можна організувати при бажанні)
@nasticfuntastic
@nasticfuntastic 5 месяцев назад
@@olesyapalianytsia звісно, можна організувати, коли тільки одна дитина, і протягом дня більше немає справ, як приходити до тями після безсонної ночі
@fish6713
@fish6713 5 месяцев назад
12 разів і більше прокидалась моя дитина за ніч перші три місяці життя. Ніхто мені не докаже що я мала цю дитину перекласти в ліжко і годувати 12 разів за ніч сидячі. Я розумію що це може бути правильно, але це життя.
@user-yu5yx5xi1g
@user-yu5yx5xi1g 5 месяцев назад
А як педіатр коментував такі часті прокидання, якщо не секрет? І скільки тижнів народилася дитина
@olgashafran3092
@olgashafran3092 5 месяцев назад
​@@user-yu5yx5xi1gа як ви прокоментуєте що перші місяці життя дитина може втратити вагу якщо буде спати безпробудно окремо? А також як бути з розривами чи розрізами і швами? Може 12 разів за ніч стоячи годувати? Щоб не розбалувати дитину спільним сном. І рекомендація з пустунчиками це просто треш. Дайте в літаку пустунчик, а після перельоту у відпустці мучайтесь з прикладанням і лактостазами.
@peachgr9979
@peachgr9979 5 месяцев назад
Обіймаю вас, в мене така ж ситуація. Нічого з прочитаних книг не допомагало. Я живу в США, там рекомендували тільки дати виплакатися. Тож дитина спала зі мною, шоб не зʼїхати з глузду. Сумно, що пані Ніка називає таких змучених мам, які перечитали декілька книг і статей, спробували багато чого, і так мали почуття провини, безвідповідальними. Ми не такі
@oksanayermolenko5061
@oksanayermolenko5061 5 месяцев назад
Не додивидась до кінця, така "правильна" мова що аж дратує, погляд з під лоба, похмурість. Не мати і тато, а людина, яка..., опікун.... Таке враження що наукову статтю читає, з життям не повязану.
@vikianisimova7129
@vikianisimova7129 5 месяцев назад
Гостя як робот 🤖. Я б від такої бігла. Про теорію привʼязаності ні одної згадки, а це стосується теми напряму! Спати разом - це природно. Ліжко кінг сайз👍це треба напитися, чи ще щось, що б чутливість до своєї дитини відключилась. PS я мама.
@user-yu5yx5xi1g
@user-yu5yx5xi1g 5 месяцев назад
Автор теорії привʼязаності до речі підтримує викрадання дітей в Росію. Так, матеріал для роздумів. Робити правильно не означає бути безкмоціалнальним🤗 Але якщо ви настільки сильну маєте депривацію, що дитина в небезпеці, то це зазвичай час просити про допомогу у оточуючих. Сподіваюсь, у вас є підтримка інших членів родини чи друзів чи нянь
@juliapdh
@juliapdh 5 месяцев назад
Ну от до чого теорія привʼязаності до сну🤦‍♀️Привʼязаність будується якісно проведеним часом, відгуком на потреби малюка і запевнення комфорту. Спати і лиш годувати груддю ніякої привʼязаності Не побудує. Говоріть прямо - це мій комфорт, і такий підхід має місце бути🤷🏼‍♀️ але не треба приплітати якісь теорії,якщо ви не розумієте про що мова
@Voloshka_911
@Voloshka_911 4 месяца назад
@@user-yu5yx5xi1g Автор теорії прив'язаності - британець Джон Боулбі, помер у 1990 році.
@user-mu4tx8ck8l
@user-mu4tx8ck8l 5 месяцев назад
В умовах війни, здоровий сон-це розкіш,як для дорослих так і для діток.До повномасштабної війни,як так сон не цінувала,а тепер розумію його значення для організму людини,а тим більше маленької людини
@olgashafran3092
@olgashafran3092 5 месяцев назад
Господи. З тими кордонами вже перебор. Сидячи годувати... і кинути гв в 1місяць, бо задовбешся. Нереально навіть дослухати ці порушення кордонів 🫠
@yatskha_ziubenko
@yatskha_ziubenko 5 месяцев назад
Згодна.
@yuliiakutia4414
@yuliiakutia4414 5 месяцев назад
Так і є)
@etoya1037
@etoya1037 5 месяцев назад
100%! На стільці сидіти кожні 2 години по 20 хвилин ото виспишся 😂😂
@nastiashmastia4959
@nastiashmastia4959 5 месяцев назад
Щиро вдячна за інклюзивну лексику. Це дуже підтримує людей з нестандартним досвідом. Власне відео яке можна і чоловіку слухати, а не одні «мамочки».
@koliada_bio
@koliada_bio 5 месяцев назад
дякую вам
@Xffvhhnnj
@Xffvhhnnj 5 месяцев назад
Як мама трьох дітей і успішного трьохкратного грудного вигодовування стверджую, що спільний сон з дитиною в перші місяці це абсолютно необхідна природна потреба. Коли грудне вигодовування тільки встановлюється, дитина може щогодини просити їсти і навіть, якщо ви чесно покладете її в окреме ліжечко з вечора, до ранку вона буде однозначно спати з вами🤭 В нас ліжечко стояло поруч з нашим і один бортик був відкритий. Тому, коли дитина прокидалась вночі вже 3-4 рази, я перекладала її після годування назад. Так поступово всі мої діти звикали спати в ліжечку і ніякого спільного сну після року не було. За виключенням хіба, коли хвора і потребує більшої уваги
@userianka
@userianka 5 месяцев назад
Це ваш досвід, а не аксіома😊 Я мама двох дітей і успішного гв з обома так само можу стверджувати, що мої діти спали міцніше в окремих ліжечках (в моїй спальні, але не приставних), ніж при спільному сні зі мною. Тому нехай кожна сімʼя сама вирішує, як конкретно їм зручніше і комфортніше. Бо все дуже індивідуально
@Xffvhhnnj
@Xffvhhnnj 5 месяцев назад
@@userianka значить ви дуже міцна мама, котра здатна по 10 разів на ніч бігати до ліжечка і назад вночі, особливо в перші декілька місяців. Серед моїх рідних та знайомих таких, на жаль, не знайшлося. А ще в інтернеті дуже багато відео, коли і мама, і тато по черзі ходять до ліжечка цілу ніч, бо так правильно. А на ранок просто ненавидять ту дитину🤪
@truebanderitagirl
@truebanderitagirl 5 месяцев назад
Я думаю що немає правильно не правильно. Все залежить від того як вам і вашій дитині підходить і не інакше
@viktoria.velykodna
@viktoria.velykodna 5 месяцев назад
Намагалася все зробити "правильно": годувати дитину грудьми і перекладати в ліжко. А потім одного разу ледь не впустила сина на підлогу, бо просто майже заснула під час годування. Відтоді поклала до себе і спимо разом. Були проблеми з тим, що звик спати з грудьми. Але то все можна вирішити тоді, коли ресурсу внутрішнього більше, ніж в перші місяці після пологів.
@mar-qe9zj
@mar-qe9zj 4 месяца назад
В мене теж так було тому спала дитина біля мене.
@marynelson4278
@marynelson4278 4 месяца назад
Я спала з донькою разом й годувала грудьми. Лише один раз я заснула так міцно, що не прокидалась усю ніч. Коли я відкрила очі, я так нажахалася, що приспала дитину, але мене бог зберіг й виявилося, що вона теж спала усю ніч. Жах, що я могла вбити дитину, переслідував мене довго.
@user-hw3vj8db5g
@user-hw3vj8db5g 4 месяца назад
Спасибі за випуск! Цікаво! Для мене важливо спати, дуже важливо. І я хотіла, що б дитина теж любила спати) 😊 Вважаю, що дитині нема чого робити у ліжку з дорослими. Це і про комфорт ваш і вашої дитини. Не уявляю, як дитина, в якої до прикладу температура підвищена, може спати між двома дорослими, це ж звариться можна. Безсонних ночей, як таких у нас не було. От прям таких, коли всю ніч не спиш, чи 2 годинки за всю ніч. Кілька разів, коли дитина хворіла, то приходилоь прокидатися і ходити до дитини частіше, але це не про те, щоб забрати дитину у своє ліжко і т.д. Донька одразу спала в своєму ліжечку у нашій кімнаті. У 1.6 дитина переїхала у свою кімнату. Проблем з цим не було. Не скажу, що повністю дотримуємось вечірніх ритуалів, але стараємось. Ввечері менше світла, покупатись, почистити зубки, намазюкатись кремом, почитати книгу і спатки. Бувають вечори, коли я втомлена, тоді кладу дитину спати, цьомаю і кажу, що я дуже хочу у своє ліжко, сьогодні не читатиму, а завтра почитаю багато. Стараюся говорити з дитиною, пояснювати, домовлятися. Дратує, коли говорять "о, вам добре, що дитина не спить у вашому з чоловіком ліжку, разом з вами" Ніби у нас це так само собою виникло, а в них такого чуда не сталося і тепер, то їхній хрест до років 12, поки дитя саме не перебереться спати на диван) Інколи, коментую якісь пости про дітей і виховання чи щось в тому роді і часто такий їдкий коментар у відповідь " а у вас діти є?", мол я не розумію про що говорю, а хочу роздавати поради. Важливо, що у нашій сім'ї нема такого, що чоловік спить, бо йому зранку на роботу, чи він втомлений життям і тому має спати, а я маю вставати до дитини. Ні. Все порівну, то не моя дитина, а наша. Для чоловіка не було проблемою встати до дитини вночі, погодувати, перевдягнути, не було проблемою з перших тижнів життя дитини залишитися з нею самому і подбати про неї. Це теж часто розцініють, що мені повезло раз в мене такий уважний чоловік і батько нашої дитини. То не везіння, то про розподіл обов'язків. Знаю приклади, коли жінка недопускає, недовіряє дитя чоловіку, бо він дуже невміло поводиться, бо він все не так зробить, а я зроблю краще, тоді чоловік звик, що ваша дитина це зона відповідальності дружини і йому ок, з часом дружині це стає не ок, бо в неї вже одне око посмикується й починається "ти не допомагаєш, ти не включаєшся і т.д." Спочатку відгородила чоловіка від памперсів, а потім вже не ясно як його притягти)))
@nataliiadubovaya6887
@nataliiadubovaya6887 4 месяца назад
Дуже дивна позиція, схоже на робота. Прислухайтесь до серця, свого, багато любові не буває, особливо с точки зору спить окремо- і годуйте сидячі) мабуть випуск для жінок- у яких нема ще дітей…
@natashabarski6270
@natashabarski6270 5 месяцев назад
Дякую за цікаву інформацію. Я мама трьох дорослих дітей, прослухала від початку до кінця з великим задоволенням, бо тепер маючи досвід мені цікаво зрозуміти, чому відбувалися певні процеси. Люблю слухати професіоналів.
@indinata22
@indinata22 5 месяцев назад
Дякую за такий цікавий контент! Дуже люблю ваш подкаст, завжди цікаво )
@user-pi5fk1ys4p
@user-pi5fk1ys4p 5 месяцев назад
Щодо спільного спання до підліткового віку - більшої нісенітниці не чула )
@user-np8cz2ow3q
@user-np8cz2ow3q 5 месяцев назад
Гв до 2,10, спали разом до 5 років, потім сам перейшов . Йому це вже не потрібно, він сам відчуває потреби. Вважаю це вклад в спокій дитини. Зараз в 7 - самостійний, концентрований, внутрішньо мотивований . Всьому свій час. Мама -1 кокон дитини до 6 років, з якого він уходить до свого другого кокону-батька. Мами-відчувайте сердцем і душою свою дитину, любов, доброта і спокій. Спостерігайте потреби яки буде дитина сама показувати зростаючи-це закладено природою.
@TanyaShevchuk
@TanyaShevchuk 5 месяцев назад
Чудовий випуск! Ніка як завжди надає зрозумілі, обгрунтовані та різноманітні поради. Дуже важливо, що наголошується важливість розуміння саме своєї дитини/родини/ситуації
@tetianaivanovainsight8300
@tetianaivanovainsight8300 13 дней назад
Я також вважала, що не буду спати разом із дитиною. Але народила під час блекауту і коли приїхали з пологового додому, не було світла, гарячої води і опалення. Грудень 2022, дуже холодно в квартирі, тільки пробувала відкласти дитину в окреме ліжко, як у дитини починалася гикавка. Поруч зі мною було тепло. Годувати сидячи я не могла, бо після пологів 6 тижнів мені не можна було сидіти. Спати з дитиною виявилося зручно, я годую крізь сон і майже відразу почала добре висипатися. От тільки як відселити тепер півторарічну дитину в окреме ліжко - мабуть, буде не просто
@an_gk
@an_gk 5 месяцев назад
Хороша, зрозуміла мова та подача інформації. Щиро дякую.❤
@user-vl4gi1mk3v
@user-vl4gi1mk3v 5 месяцев назад
Дуже сподобалась гість, дуже розумна і цікава жінка, хотілось би побачити з нею випуск про сон дорослих!
@Rosenheim...
@Rosenheim... 5 месяцев назад
Дякую, дуже цікавий випуск 😊
@maestra.inessa
@maestra.inessa 5 месяцев назад
Ще не маю дитину, але розумію, що перед цим дійсно потрібно готуватись. Першопочатково привести своє життя в порядок 🫣
@BudbSpok
@BudbSpok 5 месяцев назад
Намір хороший, змінюйте, потім ще раз зміниться) А як що серйозно, із власного досвіду не тягніть, чим пізніше народжуєте тим складніше
@nataliianatka7231
@nataliianatka7231 5 месяцев назад
Не можливо бути 100% готовим до народження дитини, бо теорія і раціональність зазвичай дуже відрізняються… а ще кожна наступна дитина інша від попередньої, тому до кожної потрібен свій підхід ( це я вам як мама з 20річним стажем і з досвідом 3х дітей кажу).
@user-eg8my7ki5p
@user-eg8my7ki5p 5 месяцев назад
Дуже вам дякую! Для мене, як для дорослої багато цікавої інформації, а для людей в яких є діти, це має бути база! І дуже дивно, коли найпростіші правила дорослі не знають по відношенню до дітей.
@tetianaivanovainsight8300
@tetianaivanovainsight8300 12 дней назад
Розповсюджена думка, що всі діти жаворонки, мабуть, найчастіше так і буває. В нашій сім'ї ця закономірність порушується тричі. У мене з народження раніше 12 ночі рідко починається нічний сон. Вранці, коли треба було в дитячий садочок, мати на руках несла мене вмиватися, бо інакше примусити встати було майже не реально. Батькам не дуже подобався мій розпорядок, бо у сестри було все більш стандартно, вона лягала і вставала рано. О 22-ій годині батько зазвичай вимикав світло, і у більш свідомому віці я ще кілька годин лежала, думала про різні речі, складала плани і вірші. Чоловік так само з народження лягав спати на ніч пізно, це його батькам не подобалося, бо вони звикли лягати рано. Сюрпрайз: наша дитина також лягає спати пізно. Якщо вкласти на нічний сон, наприклад, о 22-ій, то поспить кілька годин і буде гуляти 5-ої ранку. Консенсус у нас о 12-ій, нас влаштовує, хоча родичі весь час кажуть, що це не нормально
@catherinelively
@catherinelively 5 месяцев назад
Дуже погоджусь про довгі декретні відпустки! Дуже видно, коли старші діти такі капризні і від менших діток все забирають, і не вміють ділитися іграшками в дитячих кімнатах в закладах.
@tetiana51
@tetiana51 5 месяцев назад
Дуже різало слух "людина, яка виношувала", "людина, яка годує". Там недалеко до фрази "менструююча особа"
@etoya1037
@etoya1037 5 месяцев назад
«Опікун» це топчик
@nastiashmastia4959
@nastiashmastia4959 5 месяцев назад
А я вдячна пані Ніці за інклюзивну лексику. А ріже мені слух коли експерти приходять і кажуть оте «мамочки», бо ну на секундочку основним опікуном може бути і тато, а мати дитину можна не народжуючи її. Ну бо про який рівний розподіл обов’язків може йти мова коли з кожної праски ми чуємо лише про жінок. Виховання дітей може бути на дуже різних людях.
@tetiana51
@tetiana51 5 месяцев назад
Так, займатися дитиною має не тільки мати це факт. Але не за рахунок обезособлення жінок ідіотизмом штибу особа, що годує чи ідіотизм, особа, що менструює
@olesyapalianytsia
@olesyapalianytsia 5 месяцев назад
Максимально корисне і цінне відео! Дякую за випуск. Дуже подобається те як Ви, Олександр, ставите питання, дууже повно, детально, так шо не знаєш шо ше запитати) подобається як налаштовуєтесь на одну хвилю з гостем, не перебиваєте і дуже підготовлено звучать питання. Загалом хочеться сказати - погоджуюсь з кожним словом. Мені вдалось зробити все, що рекомендує експерт зі сну, дитина не просить телефон, спить окремо. Тому при бажанні все можливо. Емоційний інтелект дуже важливий. Ще раз дякую ♥️ Ще прохання🙏 хотілось би побачити відео з психотерапевтом про емоційний інтелект дітей! ❤
@peachgr9979
@peachgr9979 5 месяцев назад
Яке в Вас гарне біле пальто, дуже Вам личить😉
@margieb5063
@margieb5063 5 месяцев назад
По-перше дякую за цікаву розмову та інформацію. Я живу в Європі - мой собака з іспанського притулку не гавкає, а дитина на плаче 😅 Я думаю, що європейці більш релаксують і це передається дитині. На неї не кричать, її завжди допомагають, якщо вона впала всі посміхаються. Щодо засинання- після 15 години( приблизно та залежить від ритму дитини) не давати солодкого! Цукор дуже стимулює та сприяє на сон та засипання.
@tenderness1993
@tenderness1993 5 месяцев назад
Дуже цікаво! Дякую за класний подкаст
@irad4426
@irad4426 5 месяцев назад
Боже яка вона молодець щойно у мене як у мами перевернувся мій світогляд дякую вам буду дозувати всі гаджети для всіх
@svetlanasushko1
@svetlanasushko1 5 месяцев назад
Дякую ❤
@tetianaGu
@tetianaGu 5 месяцев назад
Неймовірно цікавий контент. Незважаючи на відсутність дітей, було дуже цікаво ознайомитись і отримати купу реально корисної іноформації. Дякую Олександру та Ніка!😊
@user-fm4eu2km6m
@user-fm4eu2km6m 5 месяцев назад
Откуда вы знаете, что она полезная, если нет детей?
@mar-qe9zj
@mar-qe9zj 4 месяца назад
Ой...ці всі штуки працюють не зі всіма дітьми. В мене двоє дітей і вони різні. Одного треба гладити, торкатись, щоб заснів, а інший ліг доторкнувся до подушки і спить. Один може спати при світлі іншого найменша лампочка роздратовує так, що до 2 ночі буде крутитись. Один хоче наїстись перед сном, а інший їсть о 20 найпізніше і все він вже нічого до рота не візьме.
@Xffvhhnnj
@Xffvhhnnj 5 месяцев назад
Найголовніше, що важливо знати молодим мамам. Дитина буде спокійна і здорова при спокійній та здоровій мамі!!!! Тому майбутні мамусі, підготуйтесь до народження дитини, перечитайте та перегляньте відповідну інформацію про перші місяці/роки життя малюка і впевнено йдіть в материнство. Тривожна мама - це найгірше, що може чекати дитинку у світі
@Sabina-kr7iv
@Sabina-kr7iv 4 месяца назад
Дякую за цікавий випуск!❤ але дуже ріже вухо вживання терміну «вірогідність», коли мається на увазі «імовірність»🥲 це різні поняття
@userianka
@userianka 5 месяцев назад
А мені випуск сподобався! Може не з усім погоджуюсь, але це швидше в субʼєктивних питаннях. Я б радила усім батькам, в яких малесенькі діти майже не сплять і їхня нервова система цього не стягує, звертатись за допомогою спеціалістів! Життя нашої сімʼї поділилось на «до і після», коли ми нарешті дійшли до сомнолога. І не слухайте настанов людей, які уявлення не мають, що таке справжні проблеми зі сном дітей. Фрази про усі діти погано сплять і всяке таке повна дурня. Це означає, що люди уявлення не мають про проблеми зі сном дітей і не уявляють, що це таке. Повірте, їм і у страшних снах таке приснитись не могло. Нашому малому вже 5 років, але мене досі в холодний піт кидає від спогадів про нелюдські крики дитини, яка не може заснути, бо перевтомлена і невиспана. Співчуваю всім батькам, які мали через таке пройти і радію, що професія сомнолога стає популярнішою
@IaroslavaStelmashenkos
@IaroslavaStelmashenkos 5 месяцев назад
Дякую!❤
@viktoria2942
@viktoria2942 5 месяцев назад
А ще є повітряні тривоги... Коли ви з дитиною спите в одній кімнаті можна швидше зібратись і побігти в укриття.
@Olga-xx2ny
@Olga-xx2ny 5 месяцев назад
Так, або коли балістика хоча б бути поруч якщо не встигли сховатися
@HannaMaksymova
@HannaMaksymova 5 месяцев назад
Дякую за якісний український контент
@vladahrubiian
@vladahrubiian 5 месяцев назад
Шкода, що випуск більше про сон дітей, а на дорослих. Гадаю, цю тему потрібно продовжити щодо покращення сну при теперішньому воєнному стані
@user-nb5lq1dc6x
@user-nb5lq1dc6x 5 месяцев назад
Дякую за чудовий випуск❤️ На жаль, у мене були несприятливі умови в дитинстві для хорошого сну( І це однозначно вплинуло на мою теперішню нервову систему..
@ht9763
@ht9763 5 месяцев назад
Дякую за чудову лекцію, дуже цікаво. Була в Лондоні на лекції одного професора, і він радив не використовувати білий шум. Наша донечка плакала часто, і ми пробували білий шум на початку , нам не підійшло. Висновок такий, що все індивідуально.
@Zoryabalko
@Zoryabalko 5 месяцев назад
ідеальна теорія без життя. ось такі емоції. цікаво чи гостя сама притримується на 100%, те що говорить. про те що варто запросити друзів, коли в дитини регрес сну - просто посмішило)) відірвана від реальності. це все відомо і так і теорії, але батьки, які в реальності відрізняються від теорії. цікаві поради для сімей, які в Україні , а не в каліфорнії, і летять шахеди і ракети - хай сплять окремо з народження в кімнаті. просто "чудо", а не гість
@TanyaShevchuk
@TanyaShevchuk 5 месяцев назад
А що саме вас насмішило в тому, що можна попросити допомоги у друзів? У мене, наприклад, майже в усіх друзів діти народились набагато раніше ніж у мене, тому коли я стала мамою мої друзі мені часто допомагали (як в перші дні, щоб мені банально було спокійніше, так і в подальшому, якщо мені була потрібна допомога. Це нормальні відносини між близькими друзями)
@user-pu6bq3ky1n
@user-pu6bq3ky1n 5 месяцев назад
Дуже цікаве спостереження про собак які не лають та дітей які не кричать, в Європі. Щодо собак, дізналась, що є заспокійливі для собак і наприклад в Англії часто дають перед виходом в велике місто. Щодо дітей ще не розібралась, однак, на 100% можу сказати що тут (в Англії) я за тривалий час (більше року) жодного разу не чула як батьки кричать на дітей, і це мене вразило. Звісно не кажучи вже про фізичну силу, хамство, образи. Дійсно, це повага, спочатку до дитини а потім дитини до батьків та оточуючих.
@user-he6fk4es1o
@user-he6fk4es1o 5 месяцев назад
Дякую за випуск!Цікаво почути про сон дорослих!
@naukpopil
@naukpopil 5 месяцев назад
Ніка -
@juliashuvkashvili
@juliashuvkashvili 5 месяцев назад
Все дуже логічно і практично. Особливо для сімей, які цінують комфорт і збереження стосунків не тільки з дітьми, а й між батьками. Не всі розуміють, що надмірне зближення з дитиною (спати до школи разом) шкодить не тільки мамі і татові, а й дитині.
@tanyaperun5937
@tanyaperun5937 4 месяца назад
Мені здається для квартири де 17 градусів три шари таких забагато. І флісовий, і вовняний і котоновий. Фліс і вовна дуже теплі
@alibellka
@alibellka 4 месяца назад
А зі сном проблеми 😥 як почалася війна ми звісно його клади із нами. І вже сам не хоче засинати, верещить. Доводиться перекладати кожної ночі як засне.
@mar-qe9zj
@mar-qe9zj 4 месяца назад
Зробіть відео про сон для дорослих!
@nataliadanyliuk
@nataliadanyliuk 5 месяцев назад
А якщо якість сну дорослого від білого шуму погіршується, як же тоді його вмикати дитині, коли та спить до року в одній кімнаті з батьками?
@user-yu5yx5xi1g
@user-yu5yx5xi1g 5 месяцев назад
Не вмикати, або беруші, якщо є ще хтось із дорослих, хто почує дитину ☺️
@tetyanapeleshenko5428
@tetyanapeleshenko5428 5 месяцев назад
У мене все навпаки, спимо з дитиною з першого дня, годую її вночі, майже не просинаючись, вона присмокчеться і спить далі 😅 оце вже три роки виповнилось, майже одлучила вже від циці і думаю виселяти у власне ліжечко. Режим нічного сну 8 годин як у нас із чоловіком, решту добирає вдень. Моя теорія , що раз ми тварини, то це норм спати всім в одному гніздечку 😋 і це такий кайф ❤ але це індивідуально, комусь ок, комусь ні. І це нормально
@yatskha_ziubenko
@yatskha_ziubenko 5 месяцев назад
В мене так само було 😊😊😊, я не могла покласти кудись спати, відчувала, що це неправильно. Це неможливо було))), а потім він сам захотів спати в своїй кімнаті. Тож це ок
@tetyanapeleshenko5428
@tetyanapeleshenko5428 5 месяцев назад
@@yatskha_ziubenko так само ❤ мені навіть страшно уявити, що можна лишити дитину саму в темній кімнаті, закрити двері і піти... це як фільм-жахів якийсь, для мене особисто 😲
@yuliiakutia4414
@yuliiakutia4414 5 месяцев назад
Так, згодна а з кожним коментарем, навіть мій чоловік так відчуває, що кайфово і більш безпечно спати з маленькою дитиною разом. Звісно коли було 1,5 роки вже окремо вкладали, але досі приходить до нас під ранок і нам ок з цим, бо це не назавжди і ми раді його бачити.
@SolomiyaVatamanyuk
@SolomiyaVatamanyuk 5 месяцев назад
Брєд. Брєд. Брєд. Займайтесь дорослими, не пхайтесь до дітей. У мене троє, і ці настанови і поради не працюють ні разу.
@arieslady1625
@arieslady1625 5 месяцев назад
"в вагітній людині цій..." 😮😮 експертно дуже😂
@TanyaShevchuk
@TanyaShevchuk 5 месяцев назад
Ви може здивуєтесь, але на дворі майже 2024 рік і далеко не кожна вагітна людина ідентифікує себе саме жінкою.
@Olga-xx2ny
@Olga-xx2ny 5 месяцев назад
Шкода, що не говорили про сон під час війни - як лишити дитину окремо коли щоночі літають шахеди чи ракети?
@olgashafran3092
@olgashafran3092 5 месяцев назад
Я подумала що у вимушеній еміграції чи впо буває просто фізично чи фінансово неможливо досягнути тих усіх окремих кімнат. + стрес. Кароче, якась теорія у вакуумі відірвана від реальності
@kingofgods88
@kingofgods88 5 месяцев назад
Співрозмовниця просто дратує. Назвалась генетиком і понеслось "має аналізувати, має контролювати". Я розумію, що в нас з генетикою все погано, але навіщо робити з цього контент.😮‍💨
@almasalsa6
@almasalsa6 5 месяцев назад
Ми живемо в Іспанії, тут купа собак і велика частина гавкають, особливо маленькі. Наші собаки одні з найтихіших в нашому місці. Так само є і агресивні, то я б не робила таких узагальнень. Але згодна, коли з собакою можна майже усюди, то багато з них нормально соціалізуються і не реагують на зовнішні стимули, але такі далеко не всі
@tetiana51
@tetiana51 5 месяцев назад
Не знаю як щодо собак, але щодо дітей погоджуюсь із запитанням автора, теж помічала цю тенденцію
@alibellka
@alibellka 4 месяца назад
Я завжди купляю місце у 17 рядку ( просто подобається 🙈). З малим літаємо в 8 місяців і кожного разу все ок. Прошу попити води і потім він заграє до сусідів якщо вони йому дуже посміхаються 😄 автобуси він також любить
@marisha658
@marisha658 5 месяцев назад
Самий не прикладний матеріал для мене на цьому каналі. До слова, я доросла людина і свідомо обирала батьківство, і з цього витікає що коли я навіть сплю з дитиною в 1му ліжку, то враховую фактор наявності дитини.
@Luna-jj2oo
@Luna-jj2oo 5 месяцев назад
все в цьому відео загальне, те, що підійде більшості. проте, зрозуміло, є вийнятки
@yuliiakutia4414
@yuliiakutia4414 5 месяцев назад
Я відчуваю так само, більше здається що спати окремо це вийняток 😁, бо так можливо є люди що можуть дитину задавити але у більшості людей інстинкти по іншому працюють.
@Xffvhhnnj
@Xffvhhnnj 5 месяцев назад
Я працювала нянею в американській сімʼї і була в шоці від рекомендацій їх педіатра 4-х місячній дитині. Одна з них, не бажано гуляти на вулиці взимку (при плюсовій температурі!!!!)
@user-wu6dh1qn5n
@user-wu6dh1qn5n 5 месяцев назад
Олександре, - вже не вперше пишу - занадто тихо....
@annapukhliak5296
@annapukhliak5296 5 месяцев назад
Це все теорія, особливо з дитячим сном…
@user-se6te9qw7o
@user-se6te9qw7o 5 месяцев назад
Ну шо там, ви колядуєте сьогодні?)
@lesiamos
@lesiamos 5 месяцев назад
Божечкі,як нудно. Нічого нового. Невже я вже все знаю всього то з двома дітьми? Дуже зверхня неприємна експертка.
@oksanarybalka7324
@oksanarybalka7324 5 месяцев назад
Ахінея! Пані Ніка певно мала зв своєю дитиною ШВ…Серед моїх знайомих, які годували дітей грудьми, тільки ті мами, які на нічний сон дитину брали в своє ліжко, могли висипатися! І я в тому числі! Пані експертка - не дуже експертка. Щоб картина була більш ясною для глядачів, потрібно було б запросити до розмови консультанта з ГВ. Бо більшість порад вимагає дискусії.
@user-yu5yx5xi1g
@user-yu5yx5xi1g 5 месяцев назад
19 місяців ГВ без суміші, раз уж переходите на особистості✌🏼 я проходила курс гв теж 😌
@juliapdh
@juliapdh 5 месяцев назад
Зато ви дуже експертка🤣🤣Це досліди науковців в США. Треба багато витримки і часу щоб зрозуміти режим дитини і підлаштуватися під нього. Але є ще комфорт батьків, якщо ви вибрали комфорт свій, то не треба сидіти і поливати брудом людину,котра говорить наукові факти🤦‍♀️🤦‍♀️
@natabel7165
@natabel7165 5 месяцев назад
Я використовувала поради експертки інтуїтивно ще 6 років тому і приборкала паталогічного несплюху😊. Для мене це було важливо, оскільки сусідка колись задушила груддю дитину при спільному сні і це була моя фобія. Дуже трагічна історія. Це дійсно важко в перші місяці на ГВ вставати кожну годину і по 1,5 год сидячи годувати, це потребує сильної волі. Але як результат в 2 місяці ми вже спали з 2ма прокиданнями в окремих ліжках. Були регреси і коліки і зуби, але ми з чоловіком дотримувались всіх правил і все минало за тиждень. До слова, ГВ було до 20 місяців.
@truebanderitagirl
@truebanderitagirl 5 месяцев назад
Моя подруга спала з обома дітьми і нікого не придушила. Як можна спати намертво коли біля тебе хтось ще є?!
@catherinelively
@catherinelively 5 месяцев назад
Що казати, коли в Україні майданчики пусті взимку, з дітьми гуляють 1-3 мами і все. Решта дітей певно вдома мультики дивляться.
@AlexandraBovenko
@AlexandraBovenko 5 месяцев назад
В Польщі взагалі жодної дитини взимку не бачу на прогулянках
@elizabethsemenova4053
@elizabethsemenova4053 5 месяцев назад
В Європі дітей вкладають спати в середньому о 8
@catherinelively
@catherinelively 5 месяцев назад
я кажу саме про ранкові або обідні прогулянки@@elizabethsemenova4053
@user-cl9ek1ss9r
@user-cl9ek1ss9r 5 месяцев назад
Не змогла додивитись до кінця. Дуже зверхня і нудна експертка. Нажаль( Тема актуальна для багатьох.
@eminbe338x
@eminbe338x 5 месяцев назад
Bilgilendirme çok güzel efendim RU-vid kanalımdan herkese selamlar
@097929
@097929 5 месяцев назад
Вы случаем не обрезаете ответы в видео? Многие темы не раскрыты. Например на вопрос почему у нас дети орут, а в европе нет, автор ответила, что боится за своего ребенка на площадке 😅 также и в остальных вопросах. Честно говоря интервью вышло аля Комаровский 2.0 но и еще с добавлением личного удачного опыта, который вызывает раздражение (что Комаровский как раз не делает) Кстати я не считаю что орущие дети это прям плохо, по моему наоборот, дети дают волю своим эмоциям. Возможно как раз проблема у детей в Европе, из-за раннего позода в сад, где большинство их желаний игнорируются и дети просто молчат. По опыту своего ребенка знаю как ему было тяжело в садике, но он мне мог это сказать, остальные же дети молчат ибо еще не научились говорить в возрасте когда их отдали в садик 😢
@etoya1037
@etoya1037 5 месяцев назад
Особисто я не могла виспатись годуючи 3 рази за ніч дитину сидячи на стільці 20 хвилин спавши в проміжках по 2-3 години. Це просто треш !!!! А взагалі «консультант по сну» це як консультант по диханню повітрям 😂
@user-ps5fu7lj4t
@user-ps5fu7lj4t 5 месяцев назад
Не цікаво
Далее
Все про ХЛІБ на заквасці
23:49
Просмотров 17 тыс.
сюрприз
1:00
Просмотров 1,3 млн
Неразрушаемый смартфон
1:00
Просмотров 392 тыс.
AI от Apple - ОБЪЯСНЯЕМ
24:19
Просмотров 98 тыс.
don't throw your faulty fan
0:24
Просмотров 2,5 млн