Тёмный
HWSW
HWSW
HWSW
Подписаться
A HWSW 2000 óta szolgálja a hazai IT közösséget. A HWSW eseményeinek részét képezik az online képzések, konferenciák és meetupok, amely rendezvények előadásait ezen a RU-vid csatornánkon nézhetsz vissza.

Iratkozz fel a csatornánkra, hogy ne maradj le az új videókról!

Nézd meg az aktuális rendezvényeinket és regisztrálj: rendezveny.hwsw.hu/?ref=HWSWYT

---

HWSW Online Informatikai Hírmagazin
hwsw.hu

Kiadó:
HW SW Számítástechnikai Szolgáltató és Kereskedelmi Bt.
Elérhetőségek:
1052 Budapest, Régiposta utca 5.
Telefon: +36 1 266 2766
Állampolgárságod: digitális (weekly)
46:49
28 дней назад
Magam ura leszek (kraftie #38)
1:15:00
Месяц назад
Így múlik el a Google dicsősége (weekly)
57:05
3 месяца назад
Mindent vivő munkahelyek (kraftie #35)
37:50
3 месяца назад
Tobzódunk a felújított mobilokban (weekly)
48:09
4 месяца назад
Promptolsz-e már, padawan? (kraftie #33)
1:03:12
4 месяца назад
Mit adott nekünk a GSM? (weekly)
1:06:53
4 месяца назад
Jöhet a malware-cunami az iPhone-okra? (weekly)
1:01:20
2 месяца назад
Комментарии
@Gabezzzz
@Gabezzzz День назад
20+ év tapasztalattal mondom, nem az a lényeg, hogy remote vagy sem, hanem a hozzáállás, ahogy Zéró is említette, aki akar, az az irodában is tud lógni és fog is. Multiknál dolgoztam, rengeteg ingyenélő volt az irodában, a munkáltató nem tett semmit ellenük, pedig megvolt az úgynevezett kontroll. A remote-ban dolgozó lelkiismeretes seniorok, akiknek alacsony a price point-ja (omg), és akiket nem a cég kultúra, hanem az eredményesség érdekel, a jelenlegi legjobb vételek a piacon.
@gaborbenko4561
@gaborbenko4561 3 дня назад
Legtöbb esetben arrogáns hozzáálásnak látom, ha egy cég a Google, Amazon, azaz FANG techóriás vállalatokra hivatkozik. Felmerül a kérdés, hogy amikor a bértárgyalás esetén nem tervezik utánozni őket ? Ezeknél a cégeknél megvan évek óta egy biztosított kompromisszum. Gondolok itt arra, hogy ingyen reggeli, ebéd, vacsora. Szóval bevásárolnod főznöd nem kell. Fizetnek kondibérletet. Van egy motiváló irodai környezet, ahova szeretsz bejárni, nem is biztos, hogy probléma volt a bejárás. Lézetik olyan cég aki fizeti albérletetet, segít a relokációban. Biztosít céges autót, bizonyos összegkereten belül tankolást is. Használhatod az autót napi ingázásra, kirándulás, vásárlás célra is (ez. pl az SAP). Azért ezen cégek mögött van egy bizonyos kompenzáció, ami nem feltétlen a magasabb fizetést jelenti. A gond az, aki nem veszi figyelembe, arrogánsan lép fel a munkavállalókkal szemben, felrúgja az egyezséget egyoldalúlag, fenyegetőzik. Az ilyen cégeknél nem feltétlen HO okozza a munkaidő levágását, hanem az ottani kultúrából fakadó kialakult következmények, mint a demotiváltság, bizalmatlanság, meg nem becsülés, be nem tartott ígéretek, kiégések ... stb.
@sandorbuda5909
@sandorbuda5909 3 дня назад
Az nagyon tetszett ,hogy kiemeltétek a céges kultúra nem egyenlő az inoffice céggel. Jár a pont ;-)
@sandorbuda5909
@sandorbuda5909 3 дня назад
"Fellazult munkaidő" . Ti keveritek a HO-t a kötetlen munkaidővel
@sandorbuda5909
@sandorbuda5909 3 дня назад
A vezetők többsége extrovertált ( bármennyire is állítja az ellenkezőjét). És remoteban nincs "közönség" ;-)
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 3 дня назад
ez egy egeszen uj apektus, erre nem is gondoltunk :)
@sandorbuda5909
@sandorbuda5909 3 дня назад
Amelyik vezető arra hivatkozik ,hogy "más is ezt csinálja" az nem is vezető ;-)
3 дня назад
Köszi az adást! Jól össze volt foglalva mindkét oldal érvei, előnyei hátrányai. Olvastam a többi hozzászólást is, így azokat már nem fogom megismételni amit más leírt. Szerintem a HO-t valahol úgy kéne kezelni mint opció, ami bizonyos helyzetekben, projektekben működő dolog, míg máskor nem. Sőt akár mint jutalom is lehetne vagy az is már. Sajnos eléggé idilli világkép lenne, ha csak a kölcsönös tisztelet és bizalom alapján működhetne (Tisztelet a kivételnek, mert pl az én esetembe is így működik), mert ahogy mondtátok a munkavállaló úgy érzi elvesznek tőle valamit, ami igenis nagy plusz volt eddig mint egyébb juttattás, ha megszűnik. A munkáltató pedig éppen a visszaéléseket látja sajnos, ahelyett hogy mindenki betartáná a játékszabályokat. Az én esetemben Supportosként full HO-ba vagyok jelenleg és a kölcsönös bizalom és tisztelet mentén működik már Covid óta így. Elintézni valóm van, szólok a fönökömnek, ha épp lenne munka és tényleg sűrgős halaszthatatlan amit intézni kell, nem gond. Viszont előre megegyeztünk abban is, hogy a lényeg: el legyen végezve a munka, az ügyfelek elégedettek legyenek. Innentől ha nincs meló, simán intézhetem amit akarok gép és telefonközelbe legyek, sőt mivel a Balatonhoz szintén leköltöztünk, a főnököm maga példálozott azzal, hogy nyugodtan mehetek tőle a partra is, HA onnan tudok dolgozni (Térerő meg Net legyen 😁😅) vagy időközönként rálesni a mailekre, telóra. Persze részemről is meg van az, hogy amikor hajtás van, akkor nem húzom magam ki a meló alól, nem találok ki ürügyeket, hogy munkaidőbe ne a munkával foglalkozzak, mert "sűrgős elintézni valóm" lenne megint, meg felveszem 1 perccel a munkaidő lejárta előtt is a telefont. De ez így lesz WIN-WIN helyzet mindenkinek. Szóval én valahol a kölcsönösség elvét és a jó kommunikációt látom megoldásként HO területén a felek között. Persze egy megalomániás vezetőnél buktad, mert látni akarja ahogy uralkodik rajtad...bár kérdés meddig maradsz egy ilyen helyen, meg ez már egy másik kérdés végülis...
@davidvass1310
@davidvass1310 5 дней назад
Én sok estben nem tudom elképzelni, hogy a bejárás hatékonyabb a HO-nál. Még is az irodában egy csomó plusz mellékes dolog van ami zavarhat, otthon a legtöbb esetben optimálisabban be tudják osztani az időt, kevesebb bejárás, plusz energia stb. Egy codernek biztos hogy nem nő a produktivitása, a vezetők biztosan jobban járnak a plusz kontroll miatt, céges kultúra stb. Talán a kommunikációt segíti, ha egy légtérbe vannak fejlesztők, de ahol meg túl aktívan kell kommunikálni ott valószínűleg szervezési problémák vannak. Szerintem üzleti szinten vezetői agymenés, hogy legyen full office, amikor nem tudnak mibe kapaszkodni. Vagy pl olyan helyeken értem ahol valamilyen biztonsági szempontból vagy olyan eszközökhöz fejlesztenek amit nem éppen tudnak hazavinni. Tényleg indokoltnak kell lenni ha egy cég, 5 napos office-t akar egy héten, vagy olyan fizu kompenzációval kell menniük. Én a legtöbb esetben úgy látom, hogy az ilyen cégeknél sok a vezetői kapkodás, ami miatt őket ignorálom, ha pályázni kell hozzájuk.
@Stacktracee
@Stacktracee 6 дней назад
Akik nem akarnak visszatérni az irodába, az azok miatt vannak akik vissza akarnak...
@gergolencses2088
@gergolencses2088 6 дней назад
a homeoffice a kiváltságosok problémája.... ezek a kiváltságosok picsognának a leghangosabban, ha a gyerekei tanárai, vagy a futárok, akik a rendeléseiket hozzák viszik is ugyanannyit lennénkek homeofficeban, mint ők. Ezért ennyire hangos, amikor egy kiváltságos csoportnak bármilyen dolgát elveszed, az iszonyat nagy zajjal jár. "A szatyorban kellett élni" mondást jószívűen elitistának minősíteném., mint pl "egyenek akkor kalácsot". Kevésbé jöhiszeműen inkább hagyjuk...
@Stacktracee
@Stacktracee 6 дней назад
Ennyire retardált lenni... Ne már :-) Használd az agyad.
6 дней назад
Az IT-sok többsége valószínűleg hozzám hasonlóan szeret logikusan gondolkodni. Ha egy adott munkát el tud az ember végezni 100%-os minőségben, távolról, akkor miután ő maga is látta, hogy ez lehetséges (Covid idején), akkor nehéz logikus magyarázatot adni arra, hogy miért kell visszatérni az irodába. Nálam és sok más IT-snál is az irodába bemenetel nem azt jelenti, hogy ott nagy bandázás meg 200%-os minőségi munka megy, hanem hogy onnan meetingelek az indiai és amerikai kollégákkal, mert nincs is helyben közvetlen kolléga. Semmi értelme nincs a napi 2-2,5 óra utazásnak ilyen esetben.
@blackluckhu
@blackluckhu 7 дней назад
Home office nem csak IT-t erinti, csak ott nagy aranyban van erre lehetoseg, illetve IT-ban viszonylag gyakran elofordult mar irodai munka eseten is, hogy volt aki meg este vagy hetvegen is dolgozott akar otthonrol. Az hogy Covid kikenyszeritette munkaltatokbol a home officet, nem jelenti hogy elotte nem is lett volna igeny ra, mivel akkor is sokan azt lattak, hogy ugyanazt a munkat otthonrol is tudna vegezni, cserebe nem tolt akar napi tobb orat is felesleges utazassal, nem lenne az hogy open office-ban nem tud koncentralni masok beszelgetese miatt, odamennek hozza minden aprosaggal megszakitva meg kizokkentve a gondolataibol. Egyebkent pedig ember fuggo hogy valaki mennyire dolgozik, illetve hatekony. Irodaban is sokan el tudjak tolteni az idot kavezas, cigi szunet, hosszabb ebedszunet, jajj ki kell ugrani bankba, postara, okmanyirodaba, nekiall mellette levovel beszelgetni vagy csak szamitogepen megy a passziansz, facebook stb. Persze home office-ban is meglehetnek ilyenek meg tobb is hogy napkozben mast csinal, de ugyanakkor arra sokkal nagyobb aranyban (irodai munkahoz kepest) van pelda, hogy azt bepotolja este vagy hetvegen. Home Office igen tobb szabadsagot ad a munkavallalonak, nem kell felesleges idot toltenie a bejarassal, vallalhat jobban fizeto munkat annelkul hogy helyi draga lakhatasi arakat kellene megfizetnie, de akar olyannal is ha neki most par ora teendoje lenne otthon vagy csak jo ido van es par orara kihasznalna majd kesobb bepotolja a munkat, felteve hogy az ido alatt nem varnak ra masok (szuk hataridos feladat, hibaelharitas vagy akar egyeztetett meetingek stb.) Nyilvan vannak olyanok is akik munkavallalokent nem szeretik a home officet, mert jobban igenylik a szemelyes kontektust vagy otthoni korulmenyek kozt nem tudna ugy dolgozni, netan konnyebben tud segitseget kerni hogy oda setall a masikhoz stb. De nem kellene kieroltetni egyiket se ha nem valoban indokolt (Covid nyilvan ilyen volt, mert boltba se lehetett csak ugy szabadon jarni, de az nem az, hogy a masik ceg is ezt csinalja hogy vissza kell menni) Reszemrol konkluzio az lenne, hogy vezetoknek kellene fejlodni jobban felmerjek a feladatokat, a munkavallalok kepessegeit, nyomon kovessek hogy haladnak a teendokkel, mert nem az szamit hogy ki mennyit ul a monitor elott, hanem a feladat el van-e vegezve. Es egyebkent hogy tartsak a kapcsolatot munkvallaloval, attol hogy home office-ban vagy hibrid van (akar csak a csapat egy resze is). Ellenben aki abbol iteli meg hogy valaki mennyire produktiv, hogy hany orat latja a gep elott ulni azt irodaban ulve is kihasznalhatja a dolgozo. Na meg aki nem szeret bejarni azt nem fogja visszatartani munkahelyvaltastol hogy rakenyszeritik. Egyebkent azt jo lenne tisztazni mit tekintetek cegkulturanak.
@OwerWild
@OwerWild 7 дней назад
Lenne egy érdekes megoldás: OKé, a munkáltatók hívják vissza az irodába az embereket. De az utazás számítson bele a munkaidőbe! Kicsit más lenne a leányzó fekvése, ha nem a munkavállaló szabadidejéből menne el a történet. (amúgy nekem a hibrid jött be a legjobban, mégse voltunk idegenek a munkatársaimmal, de nem ment el heti 10 óra feleslegesen utazásra)
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 7 дней назад
errol az reklam jut eszembe, mikor a ficko beallit a vezetoseghez azzal, h megvaltoztatna a pilsner receptjet. :) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-QKfmdsJu0pM.html
@pepecsek
@pepecsek 3 дня назад
Ez egy valódi ok amiért sokan nem akarnak visszamenni. Ahogy látom ezt gyorsan vissza is pattintják a cégek a melósokra. Nekem az is megfelene ha kifizetnék ezt az időt.
@hwsw
@hwsw 3 дня назад
munkavallalokent nyilvan :)
@ernestkiss
@ernestkiss 8 дней назад
Egy több százezres IT consulting cégnél (pár száz fős BP-i headcount) dolgozom már több mint 6 éve. Itt COVID előtt is volt lehetőség akár 100% HO-ra és ez az adott projekt managgere határozta igazából meg. Nálunk sosem volt értelme igazán az irodai munkának, hisz a legtöbb esetben még csak kollégáink sincsenek a projekteken BP-ről. A COVID amit elhozott az az volt, hogy elkezdtek az egész ország területéről felvenni embereket, akiknél tudták hogy esély sincs, hogy valaha behívják őket. Erre felbuzdulva pl. én is elköltöztem 250km-re az irodától vidékre, ahol egy BP-i panel áráért tudtam venni 4 szoba + nappalis felújított családi házat. (Inkább erre vettem fel 15 év hitelt és használtam fel a 10 évig gyűjtögetett önerőt) Szerencsére nálunk nem is kezdték el visszavezetni az irodai munkát, sőt inkább iroda méretet csökkentenek jövőre, cserébe viszont azóta megcsappantak a fizetés emelési százalékok, hivatkozva arra, hogy legalább a HO megmaradt. Több olyan kolléga is volt, akiről tudok hogy ezért elmentek interjúzni máshova és mivel csak 20-30%-al többet tudtak kialkudni viszont 2-3 napot be kellett volna járni, inkább nem váltottak, mert az a pénzbeli különbség nem kompenzálja a bejárás nyűgjét. Én igazából nem is tudom mit csinálnék ha valamiért mégis behívnának, mert a lányom pl. már itt kezdte az iskolát, fiam ide született, szóval én rá lennék kényszerülve valami külföldi munkára, mert az itthon működő cégek ahogy elnéztem már nem igen ajánlanak teljes HO lehetőséget.. Amúgy én mindig szerettem bejárni, heti 3-4 napot akkor is bejártam, amikor a legtöbben nem, de a vidéki, családi élet miatt már valószínűleg erről lemondhatok örökre, de ha valaki ajánlana 100%-al nagyobb fizetést, akkor sem költöznék vissza abba a túlzsúfolt városba. Egyedül még jó volt, családdal már nagyon kellemetlen hely azok után, hogy megtapasztaltam a vidéki nyugodtságot..
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 7 дней назад
ez az élethelyzet meg is jelent műsorban.
@ernestkiss
@ernestkiss 7 дней назад
@@bolegyorgy7319 arra reflektálva írtam én is le a saját történetem
@hwsw
@hwsw 8 дней назад
Az említett linkek, pl product remote index, a leírásban vannak.
@szmeby
@szmeby 13 дней назад
Ha már ghost job: A kedvencem, amikor a brit recruiter elkéri többek között a telszámom, majd másnap már érkeznek is a scam smsek az eltévedt dpd futártól egy brit számról, és az interjú egy random videocseten zajlik amúgy is. Vagy az indiai recruiter, aki szintén cv-t (tele személyes adattal) vagy telefont kér, és pár napra rá már hívogat is az etióp meg az algír herceg... biztosan a vagyonának keres utódot, de én fel nem veszem, az biztos. Bizonyára mind pusztán véletlen egybeesés. A magam részéről eljutottam oda, hogy a kis középső ujjam fogják megkapni a recruiterek telefonszám helyett. Ha nem tudja megoldani a kapcsolattartást máshogyan a 21. században, akkor keressen magának egy árufeltöltő munkát. Elnézést az árufeltöltőktől, biztosra veszem, hogy jobban értenek a modern kommunikációhoz, mint a fent említett magukat recruiternek nevezett bűnözők.
@kiwijoco
@kiwijoco 15 дней назад
Veterán fejlesztő vagyok (~20 év fejlesztői lét 3 földrész 4 országában kis céges környezettől multikig), aki tudatosan elkerülte a "karriert", mert szerintem az nem karrier, hogy 15%-kal több pénzért a felfelé nyaláson és lefelé taposáson kívül rengeteg egyéb olyan feladatot is el kell végezni, amelyektől okádnék. (Egyébként több olyan cimborám/ex-kollégám van, aki belekóstolt, és a fentiek miatt vissza is pattant a kis/középvezetői pozíciókból.) A műsor minden témája valamilyen megközelítésből rávilágít a fő kérdésre: érdemes -e az IT-t, mint szakmát/életutat választani? A mostani recesszió itt Kelet-Európában még csak nem is húsba vágó, ugyanis ide migrálnak rengeteg olyan IT-s állást, amit nyugatról el-outsource-olnak (de szép szó...). Ez a tendencia már eleve erősen megkérdőjelezi, hogy a jövőben lesz -e létjogosultsága a BSC, illetve MSC papíroknak, ha a globalizmus miatt a kereset-különbség nem fogja indokolni a nyugati munkavállalást. Ahogy én látom, anyagi szempontból éppen most billent át a mérleg; aki eddig nem élt idegenben, annak értelmetlen még ezt az extra megpróbáltatást is a vállára vennie azért, hogy egy teljesen döglött piacon találja magát, ahol már eleve nem prémium pénzekért hirdetik az állásokat a keleti IT-s piachoz képest. A bootcampekre azon kívül nem is vesztegetnék szót, hogy a kiélezett munkavállalói versenyben az ilyen papírok (és tudás) labdába sem rúgnak. A hazai bootcamp iskolák rövid időn belül le fogják húzni a rolót, ha nem képesek profilt váltani. Ez a modell csak abban a durva konjunktúrában működött, ami 2-3 évvel ezelőttig tartott. (Munkáltatói oldalról természetesen zéró a hajlandóság arra, hogy a jelenlegi dolgozói állományba invesztáljanak, mert a gig-economy elharapózásával inkább a piacon fognak friss embert friss tudással keresni - tehát a munkáltatók sem fogják eltartani a bootcamp-cégeket). A ghost jobok már eddig is jelentős idejét-energiáját emésztették fel a még egyébként amúgy kompetens IT-s munkakeresőknek is; nekem is azonnal öklendezhetnékem van, ha az állás-keresés folyamatára gondolok. Versenyezni pedig tényleg sok olyan jelölttel kell, akik az introvertáltságtól az aspergeres személyiségjegyekig mindent felvonultatnak, és ez is nyomja lefelé az IT-s fizetéseket, hiszen jellemzően az ilyen kollegák nem igazán felkészültek arra, hogy a saját érdekeiket érvényesítsék. A pwc (és más cégek) munkavállalók utáni kémkedése nem újkeletű, de nem hiszem, hogy a kiszivárgó memo különösebben befolyásolná a pozíciójukat: minimális önbecsüléssel rendelkező szakember szerintem eleve nem a pwc-nél dolgozik, ami tulajdonképpen iskolapéldája a semmirekellő, lufi, corporate tanácsadóknak... (A Goldmann Sachs is hülyére veszi a saját klienseit, és mégsem csorbult a híneve... :) Mindent mérlegre téve a kérdést ("Érdemes -e az IT-t, mint szakmát/életutat választani?") én magamnak már megválaszoltam (NEM), de mindenkinek önállóan kell ezt a kérdést eldöntenie. Ez a szakma nagyon nehéz; rengeteg munkába, könnybe és verejtékbe kerül profin elsajátítani (és FENNTARTANI) - ahhoz, hogy aztán olyan emberek döntsenek a személyes sorsodról, akik egyébként szakmailag (és általában emberileg sem) a kisujjad egyetlen percével sem érnek fel. Az egyre gyorsuló, és egyre volatilisebbé váló gazdasági környezet egyszerűen tönkretette a szakma jövedelmezőségét, és állás-biztonságát; a corporate módszertani- és technológiai-trendek pedig a szépségét. Én tehát végleg szögre akasztom a keyboardot (minden gőg nélkül tisztában vagyok vele, hogy senki nem fog utánam egy csepp könnyet sem ejteni; egyszerűen boldog vagyok, hogy nem vagyok kiszolgáltatva a munkaerő-piaci helyzetnek...), és úgy érzem, hogy mások szemszögéből nézve is rohamosan kopik az informatika, mint hivatás vonzereje. Az introvertált (nagyon elhivatott) kollegákon kívül én őszintén óva intenék mindenkit az IT-tól.
@hwsw
@hwsw 15 дней назад
sokban egyetértünk, de nem vagy te nagyon kiégve?
@kiwijoco
@kiwijoco 15 дней назад
@@hwsw Miből gondolod? :DDD A viccet félretéve: a hasonló korú volt kollegáim között (akikkel még tartom a kapcsolatot) nem tudnék olyat mondani, aki ne lenne kiégve. Pedig közöttük nem kevés "kocka" van. Az egyikük, akivel pár hete beszéltem, a hobbijáról mesélt: mikrohullámos távirányítású autókkal játszogat. Most éppen egy olyan hobbi-projektet dédelget, amivel valami Raspberry Pi-s vezérlőegységet henkelne a modell autóra, és azért szívja a fogát, mert a megoldás kb. 70% szoftvert igényelne, és a hideg rázza a gondolattól, hogy otthon még leüljön programozni. Szerintem ez nagyon szomorú (bár én akkor, és ott pont röhögtem rajta... :D ) Bennem egyébként kb. 10 éve fogant meg a gondolat, hogy vajon mikor lesz végleg vége a "jó világnak"? Mikor éri el a globalizáció azt a pontot, hogy a fejlesztői fizetések kiegyenlítődnek annyira, hogy értelmetlenné teszik az elvándorlást? Hát már majdnem elérte. (Közben egyébként volt, hogy egy munkáltatóm azért küldött ki Indiába, hogy betanítsam azokat, akik át fogják venni a support munkát, amit akkor a mi londoni IT-osztályunk végzett...)
@ZsoltHUN85
@ZsoltHUN85 3 дня назад
miből fogsz élni ezután? Őszintén kérdezem!
@kiwijoco
@kiwijoco 3 дня назад
@@ZsoltHUN85 Még nem tudom. Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy volt néhány jó évem, amikor elég komoly pénzeket kerestem, ÉS nem költöttem el kurvákra/feleségre/gyerekekre, piára/cigire/kokainra, új béemvére/bálnamercire, vagy medencés, agglomeráció-beli kertes házra - illetve ezek hitel-törlesztőjére. Egy kvázi agglegény azért nagyon kevés pénzből el tud karistolni. (OK; van néhány drága hobbim, de ezek költsége eltörpül amellett a pénz mellett, amit a fentiek bármelyike hosszú távon felemészt. A világ legdrágább létformája szerintem a konzumer-idiotizmus...). Ergo mostantól évekig stressz-mentesen, SZABADON kereshetem azt a munkát, amiben majd jól érzem magamat. Egyébként majdnem egy éve vagyok állás nélkül - ennyi idő kellett ahhoz, hogy megtisztuljon a pszichém attól a sok mosléktól, amit a corporate-IT világában felszívott. (Kihevertem a kiégést?) Lassan érzem már, hogy visszatért az életkedvem, de érdekes módon nem érzek ingerenciát arra, hogy szoftvert fejlesszek... :) Éppen végzek egy villanyszerelői felnőtt-képzést (mondjuk az építőipartól egyes barátaim óva intenek... :D), mert szerintem az elég közeli jövőben durván fel fog értékelődni az igényesen elvégzett szakmunka (és nem csak Magyarországon). Szerencsére ezekhez csak szorgalmasnak kell lenni, meg érdeklődőnek - és nem kell hozzá BSc/MSc, meg 10 év munka-tapasztalat... Pont most néztem ezt a videót; melegen ajánlom minden IT-snak, mert nagyjából egyezik az én véleményemmel: ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-I_Bb2EdX2_0.html De más ötleteim is vannak. Amiben szintén egyre biztosabb vagyok, az az, hogy nem akarok többé alkalmazott sem lenni. Majd a következő néhány év kiadja...
@hwsw
@hwsw 17 дней назад
18 ora, dupla fizu, instant win facebook.com/story.php?story_fbid=887215530114469&id=100064780893808
@vavhab
@vavhab 18 дней назад
Ghose jobok kozul kihagytatok a leggyakoribbat. Cegek, foleg reccesszio kozeli gazdasagi helyzetben is szeretnek fenntartani azt a latszatot, hogy jol megy a szeker es tovabbra is hiringelnek. USA-ban elegge elharapozott ez a trend, egyes elemzok mar 30%-ra teszik a ghost jobok aranyat. Eleg sok felmeres/elemzes van ebben a temaban ha valakit erdekel. (Nem redditroo kell kommenteket olvasni e)
@hwsw
@hwsw 17 дней назад
esku ugy emlekszem, ezt is mondtuk. aztan lehet h csak adas elott dumaltunk rola, es kimaradt
@ghgf23hh3
@ghgf23hh3 20 дней назад
Az agilitást és a Scrumot teljesen szétverték ezek a agile coachok/scrum masterek, akik tanítanak. Konkrétan az egyik a Telexnek adott interjút, hogy mennyire leszarja a környezetét és csak saját maga érdekli a gödi akkugyár témában. Az én szememben nettó csaló az összes ilyen, és borzasztó kártékonynak tartom, hogy bárkit is coacholnak
@anoftc
@anoftc 21 день назад
1) a heti 3 nap "return to office" még abszolút nem vészes (nálunk heti 2 nap +3 HO, ez persze van akinek sok, van akinek kevés-nekem jó lenne a több HO, de van olyan is,aki lassabb,ha sokat van otthon) 2) a munkáltatónak had legyen már meg a joga, hogy kövesse, hogy a nem HO napon valóban benn vagy e a cégnél... Aztán persze itt is a részletekben van a lényeg: ha már a wc-t is mérik, az túlzó. Ha viszont csak annyi, hogy a belépőkártya csipog e benn a cégnél aznap valamikor, vagy a cégen belülről van e a notebook a hálózaton, az sztem belefér
@hatezbaszaras
@hatezbaszaras 21 день назад
34:15 Csak félre beszél, disztópukisnak gondolja ő is nem utópisztikusnak ne bántsátok :D
@hwsw
@hwsw 21 день назад
nem sikerult dekotolni mire gondolsz. :)
@hatezbaszaras
@hatezbaszaras 20 дней назад
Bocsi nem lett rendesen leírva: "de az hogy téged elkezdenek monitorozni location datával az elég utópisztikus.. tehát ez nagy fura" mondja Zero a timestampnél. Nyilván eltévesztette és inkább disztópukisra gondolt mint eszményi jövőképnek ezt.
@zoltanherwerth1112
@zoltanherwerth1112 21 день назад
Az állásgarancia semmi mást jelent, mint a nyelv szépségének megjelenítése, azaz játék a szavakkal és annak kihasználása, hogy soha, senki nem fogja mondatról mondatra, szóról szóra átolvasni, értelmezni és (uram bocsá’) át-, illetve tovább gondolni a szerződést, amit aláírt. Amikor egy bootcamp azzal hirdeti magát, hogy „állásgaranciával”, az semmi más, mint mézesmadzag a leendő tanulók előtt. A fogkrém is úgy van reklámozva, hogy „fogkő ellen”, de ez nem azt jelenti, hogy nem lesz fogköved, csak ez a típusú ez ellen is van, de a hatását senki nem tudja. Ez reklámszöveg, semmi más. A szúnyogirtás sem azt jelenti, hogy nem lesz szúnyog a művelet után, mert ügyesen ezt is már inkább szúnyog gyérítésnek nevezik és akkor már senki nem tud kukacoskodni. Ennek analógiájára a bootcampek állásgaranciája úgy működik, hogy meghirdetik az adott tanfolyamot, majd vállalják, hogy a záróvizsga után hat hónapon belül neked állásod lesz. Ez így leírva mind nagyon szép és jó, csak van pár érdekes csavar a történetben. Azt tudni kell, hogy egy-egy bootcampnek vannak szerződése partner cégei, ahova téged be tud ajánlani, illetve neked vállalod kell, hogy ott leszel 12 hónapig, ha oda kiajánl téged és felvesznek. Ez azért éri meg nekik, mert utánad akkor kap jutalékot, ezért is olcsóbb az állásgaranciával elvégezni egy bootcampet, mint nélküle. A buktató a történetben ott van, hogy szerződésben általában az is áll, hogy az első három hónapban csak ő ajánlhat, utána pedig te is kereshetsz önállóan munkát. Ám az is ki van kötve, hogy fél év múlva csak akkor jár vissza a tanfolyam bizonyos százaléka, ha neked megvan és ők ezt igazoltan vissza tudják keresni, hogy te voltál n+1 interjún, és azokon eljutottál egy bizonyos szintig, de mégse tied lett az állás. Ha te ezt nem teljesítetted, akkor nincs pénzvisszafizetés. Mivel a lőtéri kutyának sem kell manapság nullkilométeres fejlesztő, ezért nagyon kevés interjúra mész el, így gyakorlatilag lehetetlen megugrani ezt a szintet.
@hwsw
@hwsw 21 день назад
na igen, de ez azert nem mindig volt igy. ezek az allasgaranciak par eve meg mukodtek. meg a pandemia eveben is oke volt a helyzet az ivsz auditja szerint: "Összességében 2020-ban a hallgatók 88,7%-a tudott elhelyezkedni IT munkakörben a képzők által garantált, maximum 6 hónapos elhelyezési időn belül" ugyanakkor tegyuk hozza, ez szam 3-4 meghatarozo szereplo adataira epult, es az o adataik nyilvan felfele torzitanak, hiszen a kicsik be sem vallaltak az autitot - valoszinuleg nem veletlenul.
@AdamFiregate
@AdamFiregate 20 дней назад
Az egyik magyar bootcamp oldalán olvastam ezt: "Ha a képzés alatt és a záróvizsgán is jól teljesítesz, állásgaranciát szerezhetsz." Tehát csak szerezHET, de nem biztos, hogy szerez.
@zoltanherwerth1112
@zoltanherwerth1112 20 дней назад
@@hwsw Én csak azt tudom, hogy az egyik magyar bootcampen, ahol frontendeseket képeztek ki, senki, még egyszer senki sem tudott elhelyezkedni junior pozícióban az állásgarancia ellenére sem. És ez a bootcamp állítólag a legjobb, rendszeresen megjelennek a hirdetései, sőt most is indul ilyen jellegű képzése.
@aronveres201
@aronveres201 21 день назад
A 22. perc után elhangzó dolog a plusz önkéntes felelősségvállalásról nagyon pozitív volt! Mikrokontextustól függetlenül, magának az elvnek az érvényesítése jellemre vall. Csak így tovább!
@AdamFiregate
@AdamFiregate 21 день назад
A szoftverfejlesztés alapvetően csapatmunka, ezért az autizmus spektrumon élők nagy hátránnyal indulnak ebben sajnos.
@seagallor
@seagallor 21 день назад
Az se hatrany ha valaki el is vegzi a feladatokat, nem csak beszelgetnek rola mit hogyan kene csinalni
@AdamFiregate
@AdamFiregate 21 день назад
@@seagallor Egyetértek. Tudni kell csapatban kommunikálni, utána pedig önállóan megcsinálni a feladatot.
@hildegardkerekes6352
@hildegardkerekes6352 20 дней назад
Mi van akkor, ha a csapat nem képes az autistával dolgozni, a csapat nem csapatjátékos? Kérdezi a csapatjátékos autista, aki szerint a csapatban nincs helye "csicska", "lábtörlő" pozinak. Divatos duma a diverzitás, a komfortzónából kilépés, de kényelmesebb a homogén, uncsin nyugis team. A megszokottól különbözni, eltérni tilos és veszélyes. De persze csakis az autisták a rugalmatlanok, ők viselik rosszul a változásokat, csak velük van a baj, csak nekik kell változtatniuk... jawohl.
22 дня назад
Egyik volt kollegámnak minden reggel kellett csinálnia egy szelfit a bejáratnál lévő qr kóddal, amit minden nap cseréltek. Ha késtél levontak. Ez itthon volt, Budapesten, kb 2 hónap után mondott fel.
@hwsw
@hwsw 22 дня назад
eleg barkacs modszer :)
@CarKiller92
@CarKiller92 21 день назад
egész sokáig bírta :D
21 день назад
@@CarKiller92 csak megvárta amíg felveszik máshova, családos arc, szal megértem, de szívta a fogát, rendesen traumatizálták ott, persze nem csak ez volt a baj…
@CarKiller92
@CarKiller92 21 день назад
na ja, a muszáj nagy úr. De aki önszántából ott marad ilyen cégeknél úgy, hogy választási lehetősége lenne, azt tényleg nem értem.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 22 дня назад
Sorry, a vege fele van egy 3 másodperces hangpara, volt egy kis technikai gondunk és nem igazán volt javithato.
@hwsw
@hwsw 22 дня назад
Az adasban elhangzott hivatkozások a leirasban vannak (a beteg bootcamp videohirdetés is). ezt meg iderakom, kimaradt a leirasbol: Egy IT cég felfedezte az autistákban rejlő lehetőséget: „Kódolásban jó vagyok, beszélgetésben nem.” ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-0-8iPZUuFs8.html
@MadzagM
@MadzagM 21 день назад
„Kódolásban jó vagyok, beszélgetésben nem.” - kicsit sem félrevezető a cím. :D Most akkor aki kicsit introvertáltabb meg szégyenlősebb, azzal mi van?
@hildegardkerekes6352
@hildegardkerekes6352 20 дней назад
Ilyen cégek még: Spezialisterne, Aspiritech. Magyarországon hatalmas stigma az auitzmus, rengeteg tévhit, félreértés, félelem övezi. Itthon egy cégről tudok, akik egy fogyatékosságtípusra építettek céget: ők a SignCoders, hallássérültek a munkatársak. Ha valaki autiként el tud helyezkedni, vagy vért izzad, vagy mázlija van, mert inkluzív csapatban sikerül landolnia. Az akadálymentesítés közös munka (nem csak az autistának kellene küszködnie egy kirekesztő környezetben) és a fejekben kezdődik.
@hwsw
@hwsw 18 дней назад
a kozvelekedes szerint akkor csak autista lehet...
@zoltankorinek3236
@zoltankorinek3236 23 дня назад
1:11:08-kor a "Megmondom miért tartom rossz kérdésnek"-re végül nem hangzik el a válasz. A választ betennétek akár ide a hozzászólásokhoz vagy a videó leírásába? Köszi.
@J24345
@J24345 28 дней назад
PRÓBAKÉNT írok egyet, szakmainak látszón! de előre leírom a személyiségfejlődés 22 / 24 éves korban zárul (amint tanultam volt!) tehát > "Digitális Detox és Egészség" mert az egészség számít, 2 óránként ajánlott > 🙄, nemde? Kevesebb képernyőidő: Az iskolai szabályok segíthetnek abban, hogy a diákok ne töltsenek túl sok időt képernyő előtt, ami hozzájárulhat a mentális és fizikai egészségükhöz. Összességében a döntés, hogy korlátozzad a saját eszközök iskolai használatát, és inkább az intézmény által biztosított eszközökre támaszkodj, nagyon jó alapot teremthet a diákok számára a tanulásra való összpontosításra és a felelősségteljes eszközhasználat megtanulására. Ez hosszú távon segítheti a személyiségfejlődést és a tanulási eredményeket. Persze ehhez megfelelő felszereltség, sebesség, belső neten SÁVSZÉLESSÉG s tanári valós-idejű (rendszer) ellenőrzés kell elérésre, jogosultságokra. szerintem (amatőrként) Biztonságról NEM BESZÉLNI KELL, HANEM KEZDETTŐL megmutatni!! kell! utána lehet tárgyalni. 10 és 18 életév közt (van, ahol 12 év alsó korhatárt mondanak!). kb, első blikkre, még szerkeszteni pontosítani kellene.
@szabolcshorvath5805
@szabolcshorvath5805 29 дней назад
LOL, valóban nem kell bemenni a kormányablakba, ha lejárt a jogsi, mert online kamerán elintézed, majd kiküldik postán egy olyan fenyegető levéllel együtt, hogyha nem mész be a kormányablakba leadni a régit, akkor jöhet a bünti. Gratulálok!
@hwsw
@hwsw 28 дней назад
majd a jogsi is digitalis lesz, es akkor nem kell leadni semmit :)
29 дней назад
Véleményem szerint akik erre az egészre fogékonyak azok nagyon szívesen elintéznék online is, akik meg nem, azok nem is hallottak róla. Én pl. sokkal jobban örülnék, ha egy telefoncsere miatt (mert pl szervízbe viszem)nem kellene újból befáradni regisztálni, majd ismét. Amúgy várom az értesítést, hogy aktíválhassam.
@balazsgorgenyi5065
@balazsgorgenyi5065 28 дней назад
Már nem kell bemenni, legújabb szemelyi elég.
@GEl-be2jt
@GEl-be2jt 29 дней назад
Végre kimondta valaki...Nógrádi 1 kreálmány,nem szakértő...a 40 éves hotel és vendéglátos multjával 😄😁😄
@NeoKendalh
@NeoKendalh Месяц назад
a vállalkozói lét egyenlege nem csak a bekerülő költség és a forgalom/exitből jövő összegek egyenlege, hanem az alkalmazotti bértől való elesés (kvázi költség)
@hwsw
@hwsw Месяц назад
azert a vallalkozoknak is van havi fizetesuk, hiszen ok is be vannak jelentve.
@NeoKendalh
@NeoKendalh Месяц назад
@@hwsw ez jogos, csak a beszélgetésből ez mintha kimaradt volna az egyenlegből. De valóban, a valós mérlegbe az is beletartozik, csak -pláne kezdeti (felfutó) szakszban- a kettő nem biztos, hogy egyensúlyban van :)
@AdamFiregate
@AdamFiregate Месяц назад
A Githubot talán 15 cégből 1 nézi meg vagy annyi sem.
@hwsw
@hwsw Месяц назад
nem mernenk megtippelni az aranyat :)
@norbertbartucz2383
@norbertbartucz2383 Месяц назад
Egy interjú közben ha szóba jön a referencia akkor meg lehet mutatni, de egy HR-estől nem várható el, hogy github-ot nézzen.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 Месяц назад
Az adasban elhangzott hivatkozások a leirasban vannak. (pl: github pimping, meetup)
@polyspastos
@polyspastos Месяц назад
vért izzadva tudtam csak végighallgatni, pedig fontos ügy. csak egy pár példa, hogy miért: nem hiszem el, hogy valakinek, aki erről hosszasan gondolkodott, értelmiségi, MÁSOKAT KÉPEZ ezzel kapcsolatban, nem jutott eszébe az, hogy pl. kiherélt telefont adjon a gyerekeknek az iskolában az órán segédeszközként, amin csak az megy, ami kell. más: hogy ha a telefon a táskában van, akkor pl. ha Anyu hív, akkor máshogy szóljon. ilyen és ehhez hasonló pontatlanságok, jelentős, át nem gondolt tényezők "tarkítják" a teljes beszélgetést. jhogy a faszba nem tudja egy matektanár fejből kettő négyzetgyökét? ha rángatja a háromszöget, abból hogy jut eszébe egy átlagos gyereknek a köré írt kör? több lehetőség volt példákat mondani, a függvényábrázolás többször föl is jött (ez is érdekes, hogy miért ez a vesszőparipája, és ha ez az, akkor miért nem tud róla legalább annyit, hogy kapásból példázzon), és egyik esetben sem volt képes egy épkézláb függvényt mondani példaként? vagy bárhol bármit, ahol érdemben elmondhatta volna a didaktikáját. a non plus ultra szegénységi bizonyítvány pedig az volt, hogy mennyire nincs tisztában a gyerekek lelki világával. újra és újra említi a cyberbullyingot, és hogy régen bizony nem volt ilyen, mert biz' háromkor már mindenki a játszótéren volt. az is, aki nem akart? az is, aki az egészet börtönként élte meg, és örült, hogy elszabadult. ó, és egyetemen már VIDÉKIEK is voltak? azt is itt tanultam meg, hogy a billentyűzetes telefonok eredendően rosszak, illetve semmi probléma nincs a matekóra gpt-promptinggá alakításával. a tudományt és a kritikus gondolkodást meg megoldják, ahogy akarják. borzong a hátam attól, hogy ilyen és hasonló emberek a "krém". a büdös életben nem fogom magyar állami iskolába járatni a kölkeim. inkább csukjanak le.
Месяц назад
Laptopot csak az kapott aki igényélt, hardware-ben elavult ipari hulladék kategóriában :) viszont jó nagy szám volt ráírva az állítólagos árcédulára.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 Месяц назад
fiamnak igenyeltunk egyet. teljesen vallalhato noti erkezett, ami valoszinuleg egy valasztason hasznalhattak, kb uj volt.
@J24345
@J24345 28 дней назад
@@bolegyorgy7319 Bocsi, ezt hol lehet igényelni? Időseknek, nyugdíjsokra nem gondoltak még? (arra godolok, nem kell nekik valami bemutató is??) van a Friedmann Békásmegyeren, valami idősek /szenior foglalkozásokkal.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 28 дней назад
@@J24345 csak altalanos iskolasoknak volt a program es mar lezarult
@Jani_a_NAGY
@Jani_a_NAGY Месяц назад
Valami szabályozás kell, de! ha összekapcsolja kézi kütyüvel? (v. idősebb testvére??) NA DE > Szocializálni viszont kell, mert ezért adtuk iskolába gyerekeinket. BTW.: Vacsi közben én otthon sose telózom, anyjuk se, csak a vezetékes van bekapcsolva, mindig azonos időpontba eszünk közösen!! aza ÜLNAPOT (RÉGIESEN) ÜLÜNK. példamutatás nélkül NEM FOG MENNI! (mintakövetés miatt, emberi intelligenciák alapja) "08:06" most hallom 7 -8 éves gyerek o-telóval!!? Miért ? 12 év alatt semmi magán netpásztor személyisé CRACK -re!
@CarKiller92
@CarKiller92 Месяц назад
Sztem ahhoz, hogy ne figyeljen oda a gyerek az órán, nem kell okostelefon. Kár tiltani.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 Месяц назад
Az adasban elhangzott hivatkozások a leirasban vannak. (pl: fejlesztés-technológia kutatás)
@mr.chinaski2613
@mr.chinaski2613 Месяц назад
A szeptemberi meet up-ról lesz infó? a rendezvénye oldalon még nincs update róla, érdekes tematika a metrikák felmérése
@hwsw
@hwsw Месяц назад
itten a leirasba bele is raktuk, h okt 2 a vegleges datum, es aug 22-en irjuk ki, onnantol regelni is lehet. kicsi konnyelmuseg volt elore bemondani, de a felvetelnel meg azt hittuk (aug7), h mire ma elesedik addigra boven kiirjuk. :)
@vavhab
@vavhab Месяц назад
RSU/stock option temahoz annyit, hogy nem csak startupok adjak. En pl azert nem szeretem mert nagyon megneheziti a valtast. Tegyuk fel kapok $40k RSU-t minden evben 3 eves westing perioddal, akkor mondjuk a westing strategy fuggvenyeben ha en mondjuk fel akkarok mondani siman lehet hogy $60k-$70k-t ott kell hagynom az asztalon. Namost attol fugg ki hol tarta a karrierjeben, egy senior mar nem feltetlenul fog tundki ekkor fizemelest kapni egy masik cegnel. Ha meg mondjuk kap $30k-val tobbet, akkor az azt jelento a kovetkezo ket evben vegulis ugyanannyit keres, hiszen $60k-t otthagyott az elozo cegnel….
@hwsw
@hwsw Месяц назад
nyilvan ez a lenyege, a megtartas.
@zer0juve
@zer0juve Месяц назад
​@@vavhabennél nagyobb gondja ne legyen senkinek;)
@sysypet
@sysypet Месяц назад
Zérónak mennyi foga van! 32, igaz, az mind felül.
@hwsw
@hwsw Месяц назад
lényeges dologra világítottál rá :)
@krisztinabencze4726
@krisztinabencze4726 2 месяца назад
Székesfehérvár?
@hwsw
@hwsw 2 месяца назад
passz, nem hinnénk h szignifikánsan eltérne mondjuk győrtől.
@tarhonyas_terciusz
@tarhonyas_terciusz Месяц назад
IBM-nek van egy salaklerakó putrija, kerüld el nagyon messze!
@Gabezzzz
@Gabezzzz 2 месяца назад
Ez a topic megérne még egy misét, de a mély technikai részletek nélkül (pl. ingress controllerek és pvc-k nélkül). Körül lehetne járni, miért terjed a K8s, mik voltak az előzmények, mik az előnyök, hátrányok (mert az is van bőven), mik a lehetséges jövőképek és tendenciák, trendek ebben a témakörben. Illetve nagyon fontos: mely mo-i cégeknél használják. Amúgy köszönet a videókért, sokat okosodunk!
@jozsefszabo6814
@jozsefszabo6814 2 месяца назад
Ha nem fizetnek egy kellemes összeget akkor nem kell a versenytilalmi kikötésekkel foglalkozni mert szinte semmit sem tudnak veled kezdeni. Soha ne tartson vissza egy ilyen megkötés! Ahogy kilépsz a munkahelyedről már szabad ember vagy.
@hwsw
@hwsw 2 месяца назад
Nem biztos h toled fogunk jogi tanacsot kerni ;)
@Tresorthas
@Tresorthas 2 месяца назад
Konkrétan: "Az ellenérték a megállapodás tartamára nem lehet kevesebb, mint az azonos időszakra járó alapbér egyharmada." 2012. évi I. törvény (a munka törvénykönyvéről) 228. § (2).
@jozsefszabo6814
@jozsefszabo6814 2 месяца назад
@@hwsw Oké, hány embert ismertek akinek lett bármi problémája attól, hogy megszegte a versenytilalmi szerződését? Főleg az EU-ban. Ha pivát cégnél dolgoztok akkor ott nincs hatalma a cégnek feletted egyedül állami alkalmazásban álló embereknek lehetnek kötelezően betartandó szabályok a munkájával kapcsolatban. Nem vagy elégedett a céggel ahol dolgozol akkor nem kell szívbajosnak lenni és lépni kell mert neked egy dolog ami fontos és az nem más mint te magad. Egy privát cég érdeke nem lehet előtted és te vagy buta ha hagyod, hogy bemagyarázzák neked, hogy hatalmuk van feletted.
@hwsw
@hwsw Месяц назад
@@jozsefszabo6814 bocs, de egy szerződés az szerződés. te elvárod, h betartsák a munkavállalói jogaidat, miközben te a köztetek létrejött szerződés ignorálására agitálsz. afelől pedig ne legyen kétséged, ha olyan tudással rendelkezel vagy olyan domainben dolgozol, ahol ez számít, ott él ezzel a lehetőséggel a munkáltató, és le is kötbéreztet ha megszeged. te nem találkoztál ezzel. oké. valószínűleg nem voltál olyan pozi vagy tudás birtokában, h ez felmerüljön.
@darklight4687
@darklight4687 2 месяца назад
lol én se tudtam hogy van videó, azt hittem itt is csak hang van és valami háttérkép belőve
@hwsw
@hwsw 2 месяца назад
Na akkor legkozelebb is bemondjuk ;)
@Toresz999
@Toresz999 2 месяца назад
25:15-nél lévő kérdés kapcsán létezik egy harmadik út is. A teljes őszinteség. Jártam így már, megfelelően tálalva és elmondva, hogy várok egy másik válaszra is máshonnan eddig nem volt gond. Persze a másik helyet meg ezerrel pusholtam és a több hetes kiválasztást le lehetett nyomni egy-másfél hétre, hogy a másik hely türelme ne fogyjon el. Úgy vélem, hogy a teljes őszinteség hosszútávon kifizetődik és mindenki értékeli, legyen szó bármiről az életben. Valamint nyugodtan alszom, mosolyogva nézek a tükörbe és emelt fővel járok.
@CarKiller92
@CarKiller92 2 месяца назад
versenytilalom akkor is van, ha kirúgnak? Elég egyszerű megoldásnak tűnik, hogy ha nem engednek elmenni, akkor csak simán nem csinálok semmit, 1x majd megunják.
@hwsw
@hwsw 2 месяца назад
ha kirugnak megszunik a munkaviszonyod. versenytilalomnal meg tulajdonkkepn passziv allomanyban maradsz, hisz jon a penz tovabbra is.
@AdamFiregate
@AdamFiregate 2 месяца назад
Általában csak adott iparági szereplőkre vonatkozik. Ha egy tök más iparba mész arra nem vonatkozik.
@ghgf23hh3
@ghgf23hh3 2 месяца назад
A scrum témához: mennyire érzitek feladatotoknak, kötelességeteknek kiállni a rahedli scrum master iskola ellen, hogy pár hónap alatt kiképeznek egy olyan vizsga megcsinálásához, amit egy nap alatt el lehet végezni és egymillió bruttót keres a diák?
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 2 месяца назад
semennyire. :) szabad piac van, ha nincs kereslet, ugyis vége a biznisznek.
@zer0juve
@zer0juve Месяц назад
szemely szerint engem elegge zavar amit csinalnak a sulik, ahogy a mai napig ugy hirdetik sokszor a kepzeseket hogy te fixen mennyi penzt keresel majd illetve allasgaranciat is adnak. Egy idealis vilagban lenne olyan szabalyozo szerv aki ezert teged elovesz es adott esetben meg is buntet, ha kihasznalod az egyszeri diakot. - zero
@zer0juve
@zer0juve Месяц назад
@@bolegyorgy7319 ez szerintem sajnos nem teljesen van igy rendjen.. mire eljut odaig egy ilyen suli, h nem megy tovabb addigra nagyon sok 'aldozata' lesz ennek a rendszernek akik elegettek nagyon sok penzt es energiat valamire, aminek sokszor nincs realis megterulese.
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 Месяц назад
@@zer0juve mit tehetunk azon kivul h ezt az adasban is elmondtuk, sot dedikalt adast is szantunk anno a temanak?
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 Месяц назад
idokozben Zeroval dumaltunk, es meg lettem gyozve h a korabban altalam irt "semmenyire" egy rossz hozzaallas. meg nem tudjuk hogyan, de foglalkozni foguk ezzel !
@bolegyorgy7319
@bolegyorgy7319 2 месяца назад
Az adasban elhangzott hivatkozások a leirasban vannak.
@markhenzel2133
@markhenzel2133 2 месяца назад
Mai napig ez van. Szerintem a junior már ott indul, hogy a SOLID elveket ismered és használod napi szinten. (Különben nem tudsz beilleszkedni a csapatba és a többiek rosszul lesznek tőled, hogy lerontod a kód minőségét és nem győzik a kódjaidat reviewzni.)