Тёмный

ВОВЧИЦІ читають «Лісову пісню» Лесі Українки / Книжковий клуб 

Палає
Подписаться 149 тыс.
Просмотров 70 тыс.
50% 1

Емма Антонюк та Яна Брензей розбирають «Лісову пісню» Лесі Українки на книжковому клубі «Вовчиці».
На наступну зустріч читаємо: «Я бачу, Вас цікавить пітьма» Ілларіона Павлюка
Електронна версія у додатку Librarius:
librarius.pro/book/ya-bachu-v...
Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
mono bit.ly/3HNxEn9 (5375 4115 0604 6296)
patreon / palaye
PayPal palaye2111@gmail.com
Емма Антонюк- / emmocean
Яна Брензей- / yanabrenzey
TikTok / nam_palae
З питань реклами: / sorochechkin

Опубликовано:

 

25 мар 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 311   
@user-tq4ld2te8l
@user-tq4ld2te8l Год назад
50:50 Ключ до розуміння метаморфози Лукаша -- в знанні про вовкулаку в українській міфології. Ця істота має дар передбачення. Лісовик покарав його знанням майбутнього -- відсутністю радості життя . От чому він стає байдужим. Перечитайте в цьому контексті фінальну частину -- вона заграє для вас новими барвами
@SuperStasyk
@SuperStasyk Год назад
Нам всім відоме майбутнє. Ви помрете. І я помру. Хіба це причина бути байдужим до життя
@user-tq4ld2te8l
@user-tq4ld2te8l Год назад
@@SuperStasyk але ніхто з нас не знає, що трапиться попереду в проміжку між цим моментом, коли читає коментар і моментом смерті. І ми очікуємо гармонії/спокою/щастя/цікавих подій. Лукаш усе це знає наперед.
@IraLitvinova
@IraLitvinova Год назад
А ще, як мені здалося, він почав бачити те, чого Килина з матірʼю не бачать в прямому сенсі. Він там їм вказує, що вони повиносили всіх Злиднів. Тобто він бачить цих істот, поки вони тягають з хати мішки.
@user-tq4ld2te8l
@user-tq4ld2te8l Год назад
@@IraLitvinova 👍
@mariiamaryniak5927
@mariiamaryniak5927 11 месяцев назад
Ого! Клас, дякую!
@user-jv2rb7fc8h
@user-jv2rb7fc8h Год назад
Дякуючи моїй вчительці з української літератури (я із Запоріжжя) я вивчала Лісову пісню глибоко, заглядаючи у архетипи і підтексти. Наша вчителька була настільки закохана в уркаїнське письменство, що не могла просто поверхнево пройтись по твору. Також дякую їй за те, що познайомила з Оксаною Забужко. Як зараз пам’ятаю як мені було круто читати у 10 класі книгу в назві якої є слово секс 😂 Дівчатам також дякую за такі цікаві теми на Ютубі.
@Lomonos_Iryna
@Lomonos_Iryna Год назад
В шкільному курсі я "отримала" "Лісову пісню" з трактовками такого штибу: немеркантильна духовна Мавка пропонує Лукашеві любов. Але він її не може оцінити, бо "стоїть ногами на землі". При цьому, оскільки я навчалася в радянській школі, ще й засуджував прагматизм Лукаша і Килини. На противагу ідеалістичним прагненням Мавки. Пізніше, вже в інституті на філологічному факультеті, від своєї чудової викладачки з української літератури дізналася про багатошаровість цього твору. В результаті писала диплом, де досліджувала, як європейські нові філософські течії, якими цікавилася Леся Українка, поєдналися в цьому творі з міфологічним спадком українців, з світовими архетипами міфологічних образів. Цей твір для мене став відкриттям, як філософські поняття свободи волі, вибору, самоусвідомлення можна відобразити в такій поетичній формі. А мультфільм... Ну хай діти подивляться. Але я зразу сказала сину - треба читати, бо там немає нічого спільного з оригіналом.
@cubic_rat
@cubic_rat Год назад
Щодо Тайки - дуже подобається присутність тварин у ваших етерах🥰, її гавкіт не відволікає і не дратує, бо в цьому форматі відео це так нормально і навіть мило, хоча як на мене тварини б і у серйозному випуску новин не завадили ☺Нам потрібно більше пет-френдлі ютуб каналів!😄
@valeryk3717
@valeryk3717 Год назад
Ваше зауваження щодо того що Мавка через любов до Лукаша знаходить тілесність та душу, нагадало мені про Русалоньку Андерсена. І стає дуже цікаво порівняти як погляд на "спасіння через кохання" відрізняється залежно від того хто саме оповідає історію - автор чи авторка. Хоча обидві героїні рятують своїх коханих, одна буквально, інша метафізично, кохання для них торує абсолютно різні шляхи. І якщо русалонька у кінці історії, переживши нещасливе кохання, залишається невинною та чистою і стає дитиною світла та повітря - себто потрапляє у рай, Мавка навпаки завдяки своєму коханню стає більш приземленою та нещасною - знаходить свій варіант пекла. Кохання випалює її невинність, безтурботність та мрійливість і наприкінці твору вона є наче дерево із згорілою серцевиною, яке знаходить у собі сили знову жити. Цікаво навіть що русалоньці дають шанс на помсту її власними руками і вона відмовляється, за Мавку ж мстяться і вона приймає це. І лише через певний час вона знов надає кривднику людської подоби.
@mayasi7657
@mayasi7657 7 месяцев назад
цікава думка )
@svitlanaherrero-cherevyshn2043
@svitlanaherrero-cherevyshn2043 6 месяцев назад
Дуже цікава аналогія, дякую!
@kate_ryma
@kate_ryma Год назад
Я довго не розуміла Мавку, попри те, що й у школі, і в універі на філфаці багато разів перечитувала "Лісову пісню". Я її собі уявляла як добру феєчку з мультика, наївну, яка говорить солодким голоском і в будь-який момент дістане чарівну паличку. І це уявлення дуже дисонувало з поведінкою Мавки, з її вчинками... Я ніяк не могла збагнути, чому так. Аж поки не подивилася виставу "Лісова пісня" в харківському театрі імені Т. Г. Шевченка. Щойно Мавка у виставі заговорила, у мене стався шок: її голос і інтонації були хижими, дикими, навмисне звабливими. Вона так і спокушала Лукаша, зачаровувала його. Тоді я побачила в ній цю жіночу енергію і зрозуміла всю її подальшу поведінку.
@kutse_pechivo
@kutse_pechivo Год назад
хах, ну яка там фієчка! мавка точно дикий дух лісу)
@tatianashcherbyna5373
@tatianashcherbyna5373 Год назад
Той, хто греблі рве. Той, хто в скалі сидить. Той, кого не можна називати. Джоан Роулінг читала Лесю?😮
@mary_iln
@mary_iln Год назад
весь випуск не могла відвести погляду від Яниного розкішного волосся! 😍
@Iren_royce
@Iren_royce Год назад
Вау вау, дякую вам за переосмислення «чергового тексту з шкільної програми». Ось чого мені не вистачало на кінці 11 класу. Бо для достатньо дорослих людей, нам видали чергову казочку, щоб ми не ставили лишніх (можливо незручних) питань. Надіялася всім сердечком, що ви нарешті візьмете на книжковий клуб «Я бачу вас цікавить пітьма». Дякую💖
@user-ji1sr7pd6b
@user-ji1sr7pd6b Год назад
Дякую за цей канал, за ваші роздуми. Відчуваю любов до розкриття та переосмислення наших українських творів
@Olia_Bila
@Olia_Bila Год назад
Разів 4 перечитувала Лісову пісню, підкорила мене з першого разу, не згадаю коли вперше прочитала, вона в нас дома була, отож ще до вивчення по програмі. Тоді в дитинстві захопила драматична історія кохання і магічна атмосфера лісу. Коли перечитувала пізніше, то розкривала все нові шари та сенси. Це просто один з творів які справили на мене враження на все життя. І це так круто що можу далі розкривати для себе цей твір. Дякую ❤
@Tiraverus
@Tiraverus Год назад
Тільки почала дивитись трансляцію уже в записі, і така - знайомий торшер, десь зараз Артем Албул з'явиться?.. А потім така - та ні, просто студією поділився... І тут 1:47 ❤‍🔥❤‍🔥❤‍🔥 Люблю вас всіх) Піду далі дивитись) Заздалегідь дякую за роботу) В юності "Лісова пісня" була моїм улюбленим твором зі шкільної програми, я її навіть прочитала на рік раніше, в 7-му класі, до того як її задали на літо. Чисто випадково, бо книга була у бабусі, ще й з ілюстраціями. А так як там про містичних істот і головна героїня мавка (хоч і не русалка, яких я обожнювала свого часу, зате своя, рідна нечисть). Та ще й історія така щемлива, в той період мені саме такі були дуже близькими.
@ivanivashkin8260
@ivanivashkin8260 Год назад
Дякую за чудовий розбір, казкової історії від геніальної письменниці.
@halynapidlisna1886
@halynapidlisna1886 7 месяцев назад
Дівчата, «Лісова пісня» в школі вивчають з різними вчителями. І багатьом пощастило з вчителем і вивченням цього твору! У нас навіть була вистава з учнями, це було справжнє свято! І вже тоді, ми добре розуміли , що таке воля!
@PupsiK_UA
@PupsiK_UA 3 месяца назад
Слава Україні! Слава ЗСУ! Дуже вдячний за такий огляд цієї книги. Чесно признаюсь читав і не раз, але деякі аспекти і точки зору ви відкрили по новому. Чесно признаюсь на мою думку такі твори в наших школах подаються учням не вірно, але я з вами погоджусь на усі сто відсотків «хто ми такі щоб лізти в педагогічні процеси».
@user-iq6gz6nf6c
@user-iq6gz6nf6c Год назад
Сьогоднішній етер - естетичне та інтелектуальне задоволення! Дякую!))
@martakofta3826
@martakofta3826 Год назад
Можливо, йдеться про те, що в людини є два шляхи - розкривати своє "небесне", свою музику - або затоптати свою унікальність через земні, побутові стремління. Мавка символізує перше, Килина і матір Лукаша - друге. А Лукаш - посередині, він робить вибір. І авторка показує нам, чи зробив цей вибір його щасливим (ні). Бережіть небесне у собі, бо його так легко втратити.
@user-ic2jg4qd7g
@user-ic2jg4qd7g Год назад
Просто вау! Я зрозуміла що нічого не зрозуміла, і буду ще раз читати вже з дорожньою картою. Дуже цікаві і тези і обговорення загалом.
@user-gc5vt7ud7f
@user-gc5vt7ud7f Год назад
Обов’язково ще подивіться випуск «шалені авторки» про лісову пісню, Емма радила цей канал, там Вера Агеева та Ростислав Семків розбирають цей твір!
@user-ic2jg4qd7g
@user-ic2jg4qd7g Год назад
@@user-gc5vt7ud7f вже глянула, і ось десь годину третю не можу вимкнути ютуб, так затягує 😅 Встигла і Перехресні стежки послухати, і Касандру і про Забужко..
@mandragoraruslan
@mandragoraruslan 10 месяцев назад
Дуже цікаво було разом обговорюти з вами цей твір. Дійсно,коли ти вже дорослий,інакше дивишся на Лісову пісню. Не як на шоу з Валерієм Сараулою,про містику та неймовірні історії... Розумію життя Мавки в світі людей. Це як я,часто почуваюсь кенгуру на свинофермі. Особливо цікаво було дивитися на взаємини свекрухи та невістки. Він знайшов по Фрейду собі дружину. А самолюбство матері прийняло свою копію. Та яке ж гірке вияливось розуміння лихої своєї природи матері,через дзеркало невістки. Обидва світи навчилися чомусь. Люди- що окрім городів є ще й квіти,що окрім роби,є красиві витончені речі. А мавка навчилась іронії,як зазначила Яна. Найсолодше для мене було дивитися як сидів всратий Лукаш вкінці. Ниючи,жаліючи себе,по суті, Мавка навіть мертвою була крутіша за нього живого
@user-ee5fv8rd2z
@user-ee5fv8rd2z Год назад
Ну дівчата!!! Порадували дідугана))) Дуже дуже вдячний Вам за сьогоднішній ранок!
@hastyaaa
@hastyaaa Год назад
Ваш клуб мотивує мене читати, дякую за це❤
@solodkabulka27
@solodkabulka27 Год назад
Хочеться вас ще дві години слухати. Стільки шарів, стільки нових сенсів відкрилося, роздумів. Мене загалом дуже захопила тема української демонології, хочеться повивчати детальніше тепер. ДЯКУЮЮЮЮ!!!
@solodkabulka27
@solodkabulka27 Год назад
Мавка циклічна як природа і змінюється згідно циклу природи. Це ж можна сказати і про жінку, яка змінюється згідно циклу і є наче уособленням самої природи, що росте, буяє квітом, заплюднюється і дає нове життя.. вау
@Bersenova
@Bersenova Год назад
Дякую, так цікаво було слухати розбір "Лісової пісні". Сподобалося "передмова" Яни про Лесю Українку. Допомогло більш осягнути, наскільки великою інтелектуалкою вона була. Хочеться перечитати всі її твори, які дівчата згадували сьогодні. Вразив коментар який виграв наступну книгу. І порівняння с сюжетом з "Секс і місто". Просто❤🔥😍
@user-gi2es1sc7t
@user-gi2es1sc7t Год назад
Дуже гарна була вистава в Курбаса(Львів). Класна інтерпритація! А ще до речі цей твір написаний в моєму місті (Гадяч) є Лесин гай. Там була дача Косачів Драгоманових!
@annaklimova2807
@annaklimova2807 Год назад
Прочитала за годинку, коли побачила ваше повідомлення про те, що сьогодні Читацький клуб😅. Цікаво, я зараз багато казок читаю…дитині. І цей твір відображає багато українських моделей поведінки. Але най-найвражаюче - це діалоги природи. Уявила Карпати, ліс. Рада, що ви змотивували прочитати) не пам‘ятаю, щоб ми в школі розбирали цей твір
@TorisDeya
@TorisDeya Год назад
Дякую, перечитала "Лісову пісню", чесно кажучи зі школи уже погано її пам'ятаю. Лише згадала, як ми на пам'ять учили уривок "Ні, не хвилюйся за тіло...". Цікаво було послухати ваше обговорення, особливо стосовно образу зла в різних культурах. І захотілось почитати Оксану Забужко - книгу, на яку посилалась Яна, бо розумію, що мій погляд на цей твір та й взагалі на Лесю Українку вузький і обмежений.
@leosoltys4353
@leosoltys4353 Год назад
Дуже цікаво, багато моментів я навіть не зауважувала,коли читала. Текст дійсно геніальний, як і сама Леся. Дякую за розбір!
@SergiyYu
@SergiyYu Год назад
Дякую за інтелектуальний розбір цьоготвору! Стосовно кінця твору то він досить неоднозначний і не можна сказати що він однозначно печальний. З певної точки зору там навіть хеппі енд є. Однозначно що душа Лукаша і душа Мавки в кінці разом, хоча їх тіла померли. Але можливо в майбутньому вони знову відродяться як лісові духи (мавка та нявкун). Хоча це лише один з варіантів які можна вигадати. Стосовно матері Лукаша я теж не погоджуюся трохи Те що вона дбала про майбутнє і долю сім'ї так як вона це бачила і дотримувалася якихось традиційних норм аж ніяк не заперечує того факту що вона є немудрою токсичною особою, яка здатна зламати як свою долю так і долю тих хто поряд. Інфантильність Лукаша якраз цілком можна пояснити її впливом, або тим що вона не мала що йому дати для того щоб підштовхнути його в напрямку мудрості, відповідальності, зрілості. Вона аж ніяк не виховувала його як мудрого і відповідального чоловіка. Мудрістю з Лукашем міг поділитися хіба що дядько Лев. Тут вони з Килиною один одного варті, і це підтверджує те як вони скубуться одна з одною, і те як вони немудро розпорядилися з тим що в них було коли зрубали дуба, порушили угоду з лісовим світом а потім страждали через це. При тому мати такого мудрого брата як Лев, і не навчитися в нього як правильно обходитися з лісовим світом, тоді коли від його лояльності залежить твоє виживання і життя це дуже нерозумно. Коли вона докоряла Килині і казала що Мавка таки була кращою для Лукаша це було не тому що врна розкаялася а тому що вона просто хотіла уколоти Килину. Теж було супер нерозумно гризтися один з одним коли ви лишилися одні в лісі, залежите одна від одної і у вас такі проблеми виникли, що навіть дітей вже проблематично нагодувати а на порозі зима. Дуже цікава деталь - і Килина і мати Лукаша були вдовами. Не факт звичайно, але можливо їх чоловікам було настільки "добре" з ними що вони просто або спилися або якось по дурному пішли з життя. Фраза Лукаша "та дайте ви мені годину чисту не то я не лише з дому а й зі світу зійду" тут досить красномовна.
@tiny_tea_mate
@tiny_tea_mate Год назад
Ми в школі Лісову пісню по ролях читали декілька уроків. тому мені доволі добре запам'ятався цей твір, і було приємно до нього повертатися в більш зрілому віці і переосмислювати написане. + нещодавно відбувся ukrainian visual novel jam 2, де була представлена візуальна новела "голос лісу"...натхненна "лісовою піснею". :з
@user-vv6ku2gb2s
@user-vv6ku2gb2s Год назад
Обожнюю вайб книжкових зустрічей з Вовчицями, як з подругами на кухні за келихом чаю. Цього разу, особлива компанія і Леся, і Мавка, і Тайка. ❤
@ostapyarema2358
@ostapyarema2358 Год назад
Будучи незручною, натрапляючи на усілякі перепони у будуванні стосунків, мені так часто хотілося стати отією Килиною. Гадаю, що коли Мавка взяла у руки серпа та вбралася у звичний для людини одяг, вони хотіла стати «нормотиповою», стати зручною, щоб отримати свою «порцію» звичайного людського щастя. Хоча всі говорять про те, як класно відрізнятися, як це круто бути особливим, проте краще мати звичайне щастя і бути особливою по-нормальному, аніж отак сновигати через життя, бути особливою по-божевільному і скніти. Бо хоча Мавка і вільна, хоча вона не обмежена роками життя, ані простором (тут не зовсім правда, бо люди все-більше і більше зменшували простір Мавки, винищуючи ліс), ані не обмежена тим, що бачила (бо бачила і доступне людям, і той, невидимий світ) і…, проте хотіла любити і бути любленою, хотіла кохатися, відчувати те, що доступне нам, людям, що не завжди цінуємо! Хотіла бути слабкою, маленькою жінкою, бути в тіні, але поруч із сильним, талановитим і…чоловіком.
@nadiadudnyk9693
@nadiadudnyk9693 Год назад
Дуже цікавий коментар,але я в ньому бачу, що потрібно мати вибір згідно з своїми цінностями,хтось хоче бути у стосунках,як за кам'яною стіною, тобто ,що партнер вирішує важливі і важкі життєві реалії,а хтось хоче бути в стосунках як божество, щоб йому поклонялись, хтось хоче бути у стосунках і любові на рівні, з повагою до своїх бажань і мрій і мати простір у стосунках, тому всі ми різні❤❤❤
@milevina
@milevina 4 месяца назад
В свій час не читала шкільну програму. Дякую за такі ефіри, я таки вирішила перечитати Лісова пісня з усвідомленням як уже в своєму віці
@user-vv7hq9ci6n
@user-vv7hq9ci6n Год назад
Дівчатка, ви наші красуні 😊❤ безмежно безмежно вам вдячний за просту подачу подачу.завдяки вам ми російсько-мовні українці прозріваємо разом з вами😊.закохуємось в українську мову і намагаємося розмовляти УКРАЇНСЬКОЮ.❤❤❤
@marianastetsyk
@marianastetsyk 7 месяцев назад
Еммо, вам дуже личить зелений колір, по-перше😌 по-друге, підходила до цієї книги так само як і Яна «стояла галочка, що я її читала в школі», перечитала зараз в дорослому віці завдяки вашому книжковому клубу, подумала собі - «що ж там може бути такого особливого, що дівчата взяли цю книжку до кк» і я в шооооці наскільки це глибока книжка, в шоці з кінцівки, в шоці з того як там підсвічують стереотипи. Зараз під великим враженням після прочитаного відразу дивлюсь ваш клуб. Як класно, що ви його зробили ♥️
@Groomer_2024
@Groomer_2024 Год назад
Дуже дякую вам за розширення світогляду, здатність дивитися і відчувати глибше
@user-uz3ux2kz4o
@user-uz3ux2kz4o Год назад
Коли читала з програми, пригадую своє уявлення, ніби Лукаш обдурив Мавку, а вона вся така наївна. Як я вчора здивувалася, коли перечитувала. І справді на багато речей дивишся під іншим кутом. Дякую за обговорення, було дуже круто! Відкрила для себе ще більше.
@user-bj2oe3jl6v
@user-bj2oe3jl6v Год назад
Коментар не в тему. Але яка соковита картинка! Скільки відтінків зеленого! Такі приємні теплі кольори жовтого і акценти червоного. Смачно вийшло!
@fpsgmr4157
@fpsgmr4157 Год назад
Слухаю ваш діалог і на моменті коли ви почали говорити за Українське пекло, я спіймав себе на думці, що опис цього пекла дуже сильно схожий до того як його представляв Данте у своїй Божественній Комедії, воно також тихе, також темне місце, без промінчику світла і так далі
@UserOlhaPelivan
@UserOlhaPelivan Год назад
Так вийшло, що тільки дочитала Лісову пісню. І тут ваш випуск - дуже в тему. Як і Яні, мені також дуже сподобалась цитата "...що не можеш ти своїм життям до себе дорівнятись". Дуже глибока думка. Дякую вам!
@user-ht7eo6jk2q
@user-ht7eo6jk2q Год назад
Може для дітей з Буковини таке просте поверхневе прочитання Лісової пісні дуже примітивне, а для мене навіть воно було в школі дуже революційним, і просто підривало мозок. Наскільки багатою, смачною, барвистою для мене була міфологія цього тексту, наскільки тоді вразило, як просто і природньо воно лягало не європейські міфи ( нам не розказували про лицарський пласт, але я знайома була з міфом про Орфея і відчувала, що схожість невипадкова). Наша вчителька пішла по простому шляху, який, мені здається, має право на існування. Вона зробила більший акцент не на тому, про що текст, а на тому, як він написаний, і ми детально аналізували тропи. І це хороший підхід, бо ти зачаровуєшся тим, наскільки це гарно написано, і ще повернешся до книги в майбутньому.
@YulkingPechonchyk
@YulkingPechonchyk Год назад
Я з Волині і, відповідно, звертань, інтерпретацій, сприйняттів Лісової пісні в мене накопичено безліч. Найперше - це таки правда, через казковість, яка потім усвідомилась через фольклор. Шкода, що це було на народознавстві, а не на літературі. Найгірше було порівняння з російською Снігурочкою, але якби не тулили, не прижилось. Потім я надовго відпустила, намагаючись пізнати інші твори. Дякую, що повернули!
@ZheniaGontar
@ZheniaGontar Год назад
Я вперше побачила Лісову пісню у інтерпретації театру в Полтаві, прекрасна постановка. Перечитувала з задоволенням. Дякую за ефір.
@mobis5959
@mobis5959 Год назад
Я також в Полтаві 😊. Чудова вистава.
@ViktoriyaKrasovska
@ViktoriyaKrasovska Год назад
Дякую вам, дівчата, за те, що поділились своїми міркуваннями щодо надзвичайного твору нашої Лесі. "Лісова пісня" проста і складна водночас, як і все у людському житті. Авжеж, потрібно вивчати його у школі, пояснювати і розтлумачувати дітям багатошаровість цієї драми-фейєрії. Дякую вам за просвітницьку роботу і любов до книг. Наступну книгу я вже прочитала, тож із задоволенням послухаю ваше обговорення.
@yulicim
@yulicim Год назад
Дуже дякую вам за цей етер і за перечитану «Лісову пісню» Читала в школі, але можна сказати, що й не читала, бо по-перше, був скорочений текст (куди ще коротше?) а по-друге, не було такого розуміння як сьогодні. Прекрасна драма-феєрія, стільки сенсів, стільки нових відкриттів… І так, немає поганих, немає хороших - все просто як завжди, як у людей - і тільки любов над всім цим постає і робить все зрозумілим.
@user-ov4rv4ef5w
@user-ov4rv4ef5w 10 месяцев назад
Ех, не дуже глибоко вивчали "Лісову мавку". Дякую за ефір, треба надолужувати 👍👍
@user-tt9fx8zi4b
@user-tt9fx8zi4b Год назад
Ще б хотіла додати, була сцена коли мавка у відчаї йде до лісу,і її зустрічає той хлопець,вона не хоче вже ніякої любові з ним і він пропонує дружбу,вона неохоче,але погоджується після чого там на має сприйняття відбувається згвалтування,вона буквально каже що не хоче цього,тому,ще ця сцена так зачепила в цьому творі
@SkeyMonari
@SkeyMonari Год назад
Я навіть не памʼятаю читала чи ні Лісову Пісню. Нажаль в мене була дуже слабка вчителька української літератури (вона навіть говорила з акцентом), тому наша література для мене розквітала, коли її заміняла чудова літня вчителька або молода нова кров, яка тільки закінчила вуз у 2000 роки. Так сумно, що стільки цікавих сторінок не було в моєму дитинстві, але дякую що даєте можливість самостійно прочитати и дізнатися інші погляди.
@user-hw9ij3xf4v
@user-hw9ij3xf4v Год назад
Лісову пісню)
@user-yg4rl5fx4r
@user-yg4rl5fx4r Год назад
Артеме, дякую за звууук!
@K.Rationalist
@K.Rationalist Год назад
😊
@user-rg1nn3gn2w
@user-rg1nn3gn2w Год назад
Це було неймовірно цікаво!!! Дякую вам, прекрасні пані❤
@sofiiaburzei2358
@sofiiaburzei2358 11 месяцев назад
Прочитала Мавку, і слідом дивитись ваш книжковий клуб! Дякую за розбір. Допоміг ще більше зрозуміти прочитане ❤
@unbelievable33333
@unbelievable33333 Год назад
Мені подобається слухати як ви описуєте все❤
@Lovellybunny
@Lovellybunny Год назад
і мені ❤
@irynazaremba4887
@irynazaremba4887 4 месяца назад
55:50 - “your girl is lovely hubbell” Один з моїх найулюбленіших епізодів S&C. @Еммо, ви просто озвучили мої думки під час прослуховування ваших роздумів в цей момент. Клас! 🙌🏻
@cubic_rat
@cubic_rat Год назад
Я дуже люблю цей твір. Він неймовірно красиво написаний і дуже глибокий. Обов'язково тепер почитаю розбір Забужко, це дуже цікаво. Я не пам'ятаю Лісову пісню у шкільній програмі, бо не надто багато поваги в мене було до укр. літератури, на жаль. Але я прочитала її усвідомлено в дорослому віці і тоді була в захваті з перших же строк і потім ще пояснювала чоловікові, що це не просто казка. Тепер в мене є ще більше аргументів для нього!)) Дякую за розбір! Я не мала можливості дивитися прямий етер, зате з величезним задоволенням дивлюся сьогодні.
@user-nq8ds8ks7v
@user-nq8ds8ks7v Год назад
Це було гаряче!🔥🔥🔥 Таке відчуття, що психологічний фільм дивилася))) Дівчата, дякую за ефір)))
@tceyakhvyl2027
@tceyakhvyl2027 Год назад
Вподобайку поставила і навіть поширила. Потрібну справу робите дівчата, дякую.
@mariia_m
@mariia_m Год назад
Приємно, що кількість людей, що читає, збільшується
@davidtciba5603
@davidtciba5603 Год назад
інтерпритую Лісову Пісню як критику патриархальної культури в селі. Коли перший раз подивився аніме Мононокі, ще в дитинстві, про лісову пісню згадав одразу, все складно в Мононоке як і в Пісні, і Мононокі теж лицарский роман, якщо в хорошому значенні лицар користати, от тільки навідміну від Лицаря Мавки, лицар Мононокі не зраджує ні табір прогресивних людей, ні табір консервативних людей, ні природній хтонічний світ, ні себе. І знов таки, як і в Пісні лицар не головний герой.
@likaboichuk1510
@likaboichuk1510 Год назад
читати в клубі популярні, цікаві, художні книжки - гарна ідея, на мою думку. і притягнуть глянути ефір навіть тих хто просто читав її раніше, і цікавіше буде більшій кількості людей.
@nesetesya
@nesetesya Год назад
вивчаю наразі магію в укр. літ. , хочу пояснити фразу Лукаша в кінці "ТЕПЕР Я МУДРИМ СТАВ". міфологічно йдеться про те, що перетнувши межу людського і потойбічного(став вовкулакою, а тоді знов людиною), то він почав бачити БІЛЬШЕ , ніж звичайні люди. До прикладу він стоїть перед тим і каже, що дарма Килина виносить злидні з хати, хай би погоріли з усім добром - легше буде заново життя вибудувати. тут йдеться про те, що він справді БАЧИТЬ злиднів, так само як мавка бачить (і як він потім бачить свою загублену долю). в цей же час Килина каже що він дурню морозить і навіжений, бо в неї не було метаморфоз, перетворень і вона "не мудра", тобто дійсно не бачить ніяких злиднів.
@viktoriia_anova1
@viktoriia_anova1 10 месяцев назад
Я читала цей твір в 10 класі, але в той момент не зрозуміла так як ви трактуєте. Потрібно тепер перечитати та вже подивитись по-іншому
@user-vc7cv5xw3h
@user-vc7cv5xw3h Год назад
Дякую за трансляцію)
@user-ey1dd3jg3n
@user-ey1dd3jg3n Год назад
Клас! Дуже дякую, неймовірний випуск ❤
@yaroslavasviderska9670
@yaroslavasviderska9670 Год назад
Це геніальна п'єса, моя улюблена. Стільки тем, стільки смислів... Кожного разу, читаючи або дивлячись постановки, не можу стримати сліз і захоплення... Дякую за цей огляд ❤ Хочеться аби якомога більше людей побачили в цьому творі не "просту казочку про русалку" а щось значно глибше і багатогранніше
@olesia_KL
@olesia_KL Год назад
Дякую за розбір твору. Який глибокий текст ми читаємо не усвідомлюючи💛💙
@user-mx7ol2fu5b
@user-mx7ol2fu5b Год назад
Яно, Еммо, дякую вам за ефір! це неочікувано, але саме розбір "Лісової пісні" став найцікавішим для мене!!!!!! На стільки моментів я раніше не звертала уваги!
@eurus_vermeer
@eurus_vermeer Год назад
Дякую! Ви робите надзвичайно важливу справу! 😊
@nataliiavivsiana206
@nataliiavivsiana206 Год назад
Дякую. Було цікаво як завжди!❤
@user-vn7lf5er3m
@user-vn7lf5er3m Год назад
Дівчата, ви це зробили, ви змусили мене читати!!!❤❤❤❤
@user-zr3nn4tc4f
@user-zr3nn4tc4f Год назад
Ви Прекрасні!!!❤
@virakholodna7988
@virakholodna7988 Год назад
Дякую! Це було неймовірно цікаво!
@kyiv_chestnut__
@kyiv_chestnut__ Год назад
Дякую за вашу працю, хай квітне український youtube!
@eugeniabondarenko7293
@eugeniabondarenko7293 Год назад
Один з найцікавіших і найглибших етерів на Вовчицях 🔥
@nataliiakoberniuk4652
@nataliiakoberniuk4652 Год назад
Чудовий розбір❤ А книгу наступного клубу як раз планувала купити☺️
@user-oz7ts4sw5u
@user-oz7ts4sw5u Год назад
Дякую за цікавий розбір неймовірного твору .❤
@user-ff2xo8qc3b
@user-ff2xo8qc3b Год назад
Я теж дякую за вашу роботу. Цікаво і корисно.
@myroslavag5540
@myroslavag5540 Год назад
це було блискучеее!дякую❤
@t_naychuk
@t_naychuk Год назад
Дякую за розбір Лісової пісні, не читала. Тепер прочитаю❤
@user-yg4rl5fx4r
@user-yg4rl5fx4r Год назад
Дякую, дівчата! От ніби і пам‘ятаєш сюжет, але з вами завжди відкриваєш нові і нові сенси! ❤
@riverinyourarea
@riverinyourarea Год назад
Напишу вам купу коментарів під цим відео, бо це неймовірна авторка, неймовірний твір, тисячі неймовірних підтекстів і продовжень ситуацій, які Леся Українка нам ніби дозволяє дописувати у своїй уяві. І звісно ж неймовірні авторки каналу❤❤❤
@user-ty1uz2mc1p
@user-ty1uz2mc1p Год назад
Дякую за чудовий розбір
@ladababko
@ladababko Год назад
Дякую вам за прямий етер 😍😍😍 Просто неймовірний, чарівний, крутезний твір, до якого варто повертатися!
@IlonaPos30
@IlonaPos30 Год назад
дякую! чудовий розбір,дуже цікаво! якість картинки на висоті 🥰
@daria5249
@daria5249 Год назад
Вже вкотре читаю разом з вами, дівчата ❤ Дякую!
@Lastivka_ua
@Lastivka_ua Год назад
Дякую за чудовий випуск! І дуже дякую за вибір книги на наступний раз. Мені вона дуже подобається!
@anna_tur
@anna_tur Год назад
Дуже дякую за вашу діяльність. Ви дуже класні
@slovokvit923
@slovokvit923 Год назад
Кайфовий стрім, дуже інтересно , обов’язково пізніше почитаю!Ніколи не читав, але чогось після того як почав дивитись ваш канал вирішив почати. У вас справді добре виходить популяризовувати читання)
@Vika_Makss
@Vika_Makss Год назад
Дякую за вашу роботу! Дуже цікаво було почути ваші думки. Тепер хочу ще раз перечитати «Лісову пісню» 🥰
@user-xb2is5bb4r
@user-xb2is5bb4r Год назад
дуже цікавий розбір, дякую!
@KarynaCast
@KarynaCast Год назад
🔥🔥уххх , дякую за цей розбір, як же актуально !😢
@1984_Orwell
@1984_Orwell Год назад
Вродливі та інтеллектуальні дівчата, дякую вам
@tatyanalutsenko5431
@tatyanalutsenko5431 Год назад
Дівчата, ви розумниці. Із задоволенням слухаю ваші ефіри.
@auntsi
@auntsi Год назад
Дякую, було дуже цікаво❤
@user-vt2zw7kc5g
@user-vt2zw7kc5g 6 месяцев назад
Дівчата,це неймовірний розбір! Напевно моє найулюбленіше відео книжкового клубу. Так глибоко розкрили таку знайому історію. Я читала Лісову пісню тричі в різні періоди школи, але зараз відкриваю для себе зовсім інші підрівні тексту. Дякую Вам!
@user-ry3st3gl2e
@user-ry3st3gl2e Год назад
Аааа Павлююк🎉 Обожнюю цю книгу❤
@user-jp4de7vy5y
@user-jp4de7vy5y Год назад
Щиро дякую, вперше з вами на розборі. Обов'язково, буду із вами надалі
@user-tq4ld2te8l
@user-tq4ld2te8l Год назад
50:22 відповідь на це питання, на мій погляд, в очах Мавки (міфологічної істоти, яка душі не має). При першій зустрічі її очі (а це ж символ душі?) мінливі, і цим привертають увагу Лукаша. В останню їх зустріч він здивовано каже "Я душу дав тобі?". Міфічна істота Мавка отримує душу від мук цих травматичних стосунків (ми ж кажемо "Душа болить" А це як? Не нога ж вона). От Мавка його й рятує з почуття вдячності за душу. А про вічність душі читаємо в її останньому монолозі
@user-kb8wh4gu4w
@user-kb8wh4gu4w Год назад
Якщо чесно, в дитинстві я дуже захоплювалась Лесею, я це дуже ясно згадую. Її біографія, фото, листи - є якесь світле відчуття і смутні спогади. Сьогодні я пізнаю її по- новому. Це відкриття Боярині. Читанка з Танею Микитенко, а після аудіо Ади Роговцевої, і щирі ридання на останніх рядках... Лісова пісня це якесь щире і світле, щемне і трагічне, кореневе і геніальне... Щиро дякую за це прочитання, ви просто розумашки. Слухаю, дивлюсь, відкриваю нові грані геніальної Українки.
@user-xe9ws9si4v
@user-xe9ws9si4v Год назад
Дівчата,, дякую вам за такий канал. Мені було дуже цікаво вас слухати, хоча Лісову пісню я читала давно ще в школі. 🙂
@yelenaant1286
@yelenaant1286 Год назад
Дякую за цікаве обговорення
Далее
How to bring sweets anywhere 😋🍰🍫
00:32
Просмотров 6 млн
Они убрались очень быстро!
00:40
Просмотров 425 тыс.
How to bring sweets anywhere 😋🍰🍫
00:32
Просмотров 6 млн