Тёмный

ЩО читають СТАРШОКЛАСНИКИ? 

ЧИТАЙмося!
Подписаться 915
Просмотров 795
50% 1

Друзі! Сьогодні вирішила пригадати шкільні роки та розібратися, які книги читають старшокласники у 2023 році. Приємного перегляду!
Мій goodreads: / katerina-borisenko
#буктюб_українською #ЧИТАЙмося

Опубликовано:

 

7 сен 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 20   
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
До речі, пригадала, що в моїй школі (як і в інших) кабінети були умовно поділені за предметами (фізики, історії, географії, англійської тощо) і також був кабінет "Літератури", але на стінах чомусь нікого іншого, окрім роскласиків не було 🤔 цікаво, як цей кабінет виглядає зараз?...
@mariiaklepakova3509
@mariiaklepakova3509 9 месяцев назад
Я так само багатьох не чула, але, можливо, окрім регіону, також через те, що я навчалась з упором на фізмат, і в нас були певні "звільнення" з літератури:) Також, чомусь мені здавалось, що ми Данте проходили раніше, ніж в 10 класі, прямо пам'ятаю, що це було завдання на літо, паралельно з "Маленьким принцем", і це була перша книга, яку я прочитала у стислому викладі, бо з перших 10 сторінок я не зрозуміла взагалі нічого:)
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
Це, до речі, також може бути причиною. Якщо порахувати, що в мене в старших класах було 9 годин математики на тиждень, то може на літературу часу не вистачало. Треба буде пошукати щоденники за 10-11 класи і порахувати скільки реально годин нам виділялося на вивчення зарубіжної літератури.
@ramesse4169
@ramesse4169 8 месяцев назад
Я закінчила школу на 10 років раніше, але спогади ті самі. Хоча пам'ятаю, що хтось готував у класі доповідь по "Декамерону" Бокаччо, а далі - по накатаній, "пані боварі", "червоне і чорне" і жодної лірики 🤷 Але треба зауважити, що тоді книгу можна було або взяти в бібліотеці ( не шкільній, фонд був ніякий), або купити. Звичайно, простіше читати те ж саме що в совку, бо принаймні ті книги багато друкували, був шанс що учні знайдуть і прочитають. Інтернет тоді ніби вже винайшли, но користуватися ним ми не могли😂😂😂
@user-fh3xi6ki5d
@user-fh3xi6ki5d 9 месяцев назад
та були Гофман і Вітмен, і Бодлер, Рембо, Верлен - це ж самий сік був! Метерлінк був теж. от Ґарі я не пам'ятаю, я його тільки прочитала. Транстремер ніби був, але я його запам'ятала вже з 2017 року. Таунсенда, Ґеймана не було))) Кави з кардамоном теж. це вже пізніше пішло, я застара, ахах))) 11 клас - Аполлінер був, Рільке був, Лорка був - то така витончена лірика, кааайф. Оруелла не вчили ще тоді) Брехта обожнювала, шикарний твір. Белль був) Целан теж - я з тих пір від нього тащуся. Старий і море було в школі))) Стариган із крилами проходили, читала))) Японця не пам'ятаю) Кортасара не було((( плак((( Павича не було. Ґріна ми інше вчили. Зузака тоді ще не було))
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
От бачиш, коли ти згадуєш лірику західних поетів, я можу згадати досить багато імен та творів східних сусідів (деякі твори навіть напам'ять досі знаю, як виявилося 😱). Але ми були передостаннім роком, хто в моєму місті міг йти в російській або український клас. У 2003 році всі першокласники йшли тільки в українські класи.
@user-fh3xi6ki5d
@user-fh3xi6ki5d 9 месяцев назад
@@chytaimosia я просто багато чого пам'ятаю)) рос у нас теж були, особливо дотошно Маяковського розбирали. Просто в мене змалку відраза до всього рос, то я більше західне запам'ятовувала та сприймала
@volodkadubnitskiy
@volodkadubnitskiy 9 месяцев назад
Дякую за контент. Дуже цікаве відео. Навіть трохи понастольгував за шкільними часами)
@pushaaa3085
@pushaaa3085 9 месяцев назад
Школу закінчував в 2013. За 10-й програма майже не змінилася, наскільки пам'ятаю це +3(4) нові автори, за 11-й значно більше. Але потрібно пам'ятати, що багато авторів поставили просто через необхідність замінити оркських авторів (хоча, якщо послухати Агєєву, то ці митці можуть образитись на такі слова), тому не знаю, якби не необхідність чи переглядали б програму наші вельми-вельможі.
@user-Iryna_P
@user-Iryna_P 9 месяцев назад
Дякую )
@pushaaa3085
@pushaaa3085 9 месяцев назад
Доречі, Кафка зі школи запам'ятався найбільше, та й Матінка Кураж класний твір і ще пам'ятаю як кожен мав написати хайку коли вивчали здається Басьо. Напевне, треба буде прочитати Фауста, Божественну комедію, Ілліаду та Одіссею, бо надто багато відсилок до цих творів зустрічається.
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
Я Кафту теж добре запам'ятала, але знайомитися з його творами в 20 мені було більш комфортно, аніж у 17. Але це тільки мої враження. У нас в 10 класі, до речі, був "Гаррі Поттер та філософський камінь", наче в українськомовних класах цього твору в програмі не було.
@pushaaa3085
@pushaaa3085 9 месяцев назад
@@chytaimosia про Ролінґ лише згадка
@vitayar2784
@vitayar2784 9 месяцев назад
Дуже дивно. Я школу закінчувала у 2001 році і багато із цих авторів ми проходили саме в 10-11 класі. По 10 класу не вивчали тільки авторів із сучасної літератури - Ромен Гарі та інші. По 11 класу все співпадає, тільки Маркеса читали 100 років самотності, ну і не було отих самих сучасних по типу "Крадійки книжок", Кораліни. Можливо реально вам багато викладали російської літератури... В нас вона теж була, але і всіх інших авторів проходили. Ще в 11 класі у нас був Ремарк Три товариша, ну і Булгаков МіМ. Це те, що отак згадала не заглядаючи в свої зошити.
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
Передивляючись це відео на монтажі я почала згадувати твори, які ми проходили і дійсно в нас було дуже багато російської поезії та прози. До речі, я згадала, що вірші ми таки вчили, але то були класики наших східних сусідів. Тому стає трохи сумно через те, що стільки творів та стільки авторів для мене залишилися невідомими. Проте, тепер я склала список для самостійного читання на підставі цієї програми і буду в майбутньому заповнювати пробіли)
@user-Iryna_P
@user-Iryna_P 9 месяцев назад
Вітаю, Катерино! Чи можна якимось чином зв’язатися з вами?
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
Добрий день! Можна або через Instagram (є посилання в описі каналу), або через пошту myonlyhappiness4@gmail.com
@bookolika4528
@bookolika4528 9 месяцев назад
Я прочитала Синього птаха Метерлінка разом зі своєю дитиною, гіршої п'єси в житті не бачила. Мені здалося що у автора не все в порядку з головою, п'єса це плід-маячня хворої фантазії автора.
@chytaimosia
@chytaimosia 9 месяцев назад
Хм, цікаво чому саме її було обрано для вивчення у школі? Хоча, у програмі вже багато років є Кафка, тому можливо на меті у розробників програми була ціль підірвати мізки школярів?)
@user-fh3xi6ki5d
@user-fh3xi6ki5d 9 месяцев назад
@@chytaimosia а я обожнювала Метерлінка в дитинстві. ще й фільм дивилася
Далее
ДУЖЕ ЛЮБЛЮ ЦІ КНИГИ
23:13
Просмотров 471
Україна: край чи окраїна?
23:03
Просмотров 89 тыс.
Це вже КЛАСИКА
12:30
Просмотров 186