Тёмный

Як інвестору спілкуватися з податковою? Вебінар 

FamilyBudget Ukraine
Подписаться 62 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

Контакти Вікторії - vi-lawyers.com/uk/kontaktyukr/
Контакти Мирослава - kfn.ua/ua/kontakty/
Наші контакти iplan.ua/ru/about-us/
Шаблон відповіді після заповнення анкети bit.ly/3yDpQPT
Поговоримо про запити, перевірки, вирішення спорів з податковою.
Спікери:
Любомир Остапів, Сергій Мікулов - партнери iPlan.ua.
Мирослав Король - співзасновник юридичної компанії KFN, засновник проекту "Миллионер за 7 лет".
Вікторія Косицька - керуючий партнер AO V.I. Partners.

Развлечения

Опубликовано:

 

25 май 2021

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 57   
@KOZ988
@KOZ988 3 года назад
Корисний матеріал.респект.ви безстрашні першопрохідці в сфері оподаткування закордонних інвестицій.дякую.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Дякуємо за відгук! Якщо є бажання і можливість підтримати наш соціальний проект грошима, запрошуємо стати патроном "Сімейного бюджету" на сайті "Патреон" www.patreon.com/familybudgetcomua. Ми робимо проект для вас - свідомих українців - і будемо вдячні за посильну допомогу! Н.
@andreitoday
@andreitoday 3 года назад
Дякую. Дуже цікаво та корисно.
@user-jw1ye2xb6x
@user-jw1ye2xb6x 3 года назад
Дякую! Було приємно і корисно!
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Дякуємо! Запрошуйте друзів, надсилайте посилання на корисні матеріали тим, хто може бути зацікавлений. Давайте разом збільшувати кількість фінансово обізнаних українців! :) Н.
@user-td6me5lt6g
@user-td6me5lt6g 3 года назад
Спасибо большое!:)
@IhorVoloshyn
@IhorVoloshyn Год назад
Які документи ви рекомендуєте надавати в податкову як підтвердження покупки інвестиційного активу?
@alexkaganovsky5331
@alexkaganovsky5331 3 года назад
Отличный материал. Надеюсь со временем налоговая "приучится" к инвестициям на иностранный фондовый рынок.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Дякуємо щиро за відгук! Порекомендуйте нас десятьом друзям :) Для нас це буде так само корисно! Н.
@user-mb6jw3nt9j
@user-mb6jw3nt9j 3 года назад
Отличное видео.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Контакти Вікторії - vi-lawyers.com/uk/kontaktyukr/ Контакти Мирослава - kfn.ua/ua/kontakty/ Наші контакти iplan.ua/ru/about-us/ Шаблон відповіді після заповнення анкети: bit.ly/3yDpQPT
@user-ge4pg5gt2i
@user-ge4pg5gt2i 3 года назад
Очень полезное видео, хочу отметить, что в комментариях содержатся вопросы, на которые бы тоже хотелось услышать ваше мнение.
@Activeschoolcomua
@Activeschoolcomua 2 года назад
Как декларировать доходы от шортовых позиций (плюс в том числе за счёт маржи)?
@ekleop
@ekleop 3 года назад
Любомир, не підскажете? Коли зможуть відправити шаблон відповіді податковій по анкеті? бо дається 15 днів на відповідь. Щоб розуміти, чи потрібно самому намагатись знайти щось або в довільній формі складати щоб встигнути чи планується в найближчій час відправити?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Шаблон вже відправили всім хто реєструвався на вебінар також в групі Українські Інвестори викладали здається Л.
@ekleop
@ekleop 3 года назад
@@FamilybudgetUa зрозумів. Можливо тоді потрібно прибрати с посилань під відео лінк на анкету, щоб такі як я, які дивилися це відео через деякий час, не чекали відповіді по анкеті. Або сказати дивіться в групі. Дякую Любомир за відповідь
@ekleop
@ekleop 3 года назад
Дякую за відео, якраз отримав запит від податкової щоб я додав більше бумаг для них та показав як вийшов у мене інвестиційний збиток(цікаво що лист від них без вхідного номеру, тільки с печаткой та підписом). Хотів би поцікавитись, ви коли відправляли виписку з IB, то її робили тільки за рік, тим самими податкова буде знати всю інформацію по купленим паперам та грошам які знаходяться на біржи? чи декілька виписок і тільки за ті дні коли були операції придбання\продажу паперу, щоб не розкривати податковій стан всього рахунку? дякую
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Євгене, можна сформувати звичайний звіт брокера, або окремо звіт по trades формувати.Н.
@ekleop
@ekleop 3 года назад
@@FamilybudgetUa дякую за відповідь. Я сформував тільки по trades звіт за рік, але в ньому е такох всі незакриті позиції + загальна сума обороту за рік(якщо можно так сказати). Думав є якийсь спосіб сформувати trades звіт тільки на закриті позиції або за робити звіт не за рік а тільки за дни коли позиція була відкрита\закрита. Але зрозумів що ви просто загальний звіт за рік подавали и не переймалися тим что податкова буде знати загальний стан рахунка враховуючи ти позиції котрі їм знати еще рано так як не були закриті
@vitaliyperepelytsyn6928
@vitaliyperepelytsyn6928 3 года назад
Добрый день. Благодарю за видео. Вопрос житейский, в случае «крайнем» с инвестором (все мы не вечны), как дети смогут вернуть вложенные отцом инвестиции, к примеру, в IBKR?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Віталій, подивіться будь ласка на каналі відео спадщина Interactive Brokers. Також є окреме відео про заповіт. Л
@HelloWorld-xg6nw
@HelloWorld-xg6nw 3 года назад
Спасибо за полезное видео! Сроки подачи декларации был 30 апреля, срок уплаты налогов конец августа, верно? Вопрос: в какой момент лучше оплачивать их? ближе к дедлайну, чтобы максимально долго подождать потенциального письма из налоговой? или же нет разницы? оплачивать через ЕК?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Нема різниці. сплачуйте так , як вам зручно. :) Н.
@HelloWorld-xg6nw
@HelloWorld-xg6nw 3 года назад
@@FamilybudgetUa А почему нет разницы? Допустим, я сам заполнил декларацию и получилось что должен заплатить 1000 грн налогов. Я уплачу, а потом мне придет письмо что я неправильно посчитал и должен был уплатить 1100. Или наоборот (что врядли) - 900. Я с этой точки зрения спрашиваю, есть ли смысл ждать дедлайна?
@oleksiyzub8972
@oleksiyzub8972 3 года назад
Подскажите, если к примеру перевести на interactive brokers 100к $ и через год вывести отдуда 100k $ должен ли я буду заплатить какие-либо налоги?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
в Україні податки треба оплачувати з ДОХОДУ, тобто плюсової різниці. якщо детальніше почитайте статті: iplan.ua/blog/podatky-z-dohodiv-vid-investyczij/#:~:text=%D0%9F%D0%BE%D0%BF%D1%80%D0%B8%20%D1%82%D0%B5%2C%20%D1%89%D0%BE%20%D0%B2%20%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96,18%2B1%2C5%25. и simeinyi-budzhet.ua/personaltaxes/podatry-z-investytsiy/ Н.
@alfshamwey3661
@alfshamwey3661 5 месяцев назад
НПФ сейчас и снимает налог со всей суммы и депозит и прибыль...и получаем 2.8% за три года
@poi3007
@poi3007 3 года назад
Здравствуйте!Если сейчас купить дом,а деньги заработал за границей.Будут ли вопросы у налоговой?Как вариант может взять кредит на оплату дома?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
будуть у банка, якщо ви принесете більеш 400 000 грн за раз Л.
@poi3007
@poi3007 3 года назад
@@FamilybudgetUa Дякую!Та ні розрахунок планував налічними.
@kriptossavant8797
@kriptossavant8797 3 года назад
Ещё интересен момент с ковертацией валюты. Например, прибыль от основной деятельности в Украине была обналичена в гривне и конвертирована в валюту. Какое-то время эта валюта хранилась наличными, а затем была инвестирована. Каким образом показать, что это именно те средства, которые были заработаны ранее в гривневом эквиваленте?
@sergiimikulov1277
@sergiimikulov1277 3 года назад
Курсовая разница от операций с денежными средствами (в отличие от инвестиционных активов) не облагается . Поэтому никому ничего показывать не надо. Если вопрос о подверждении законности источника дохода - то подтверждается не валюта , а сумма дохода.
@kriptossavant8797
@kriptossavant8797 3 года назад
@@sergiimikulov1277 Первоначальные деньги заработаны в гривне, а проинвестированы в иностранной валюте. Курс сильно меняется. Соответственно вопрос в том, нужно ли доказывать, что это та самая валюта, конвертированная из заработанных средств по текущему на тот момент курсу. Особенно если прошло более 3-х лет с момента конвертации (за это время некоторые документы физически приходят в негодность).
@sergiimikulov1277
@sergiimikulov1277 3 года назад
​@@kriptossavant8797 Покажете справку по ЗП (первичный источник) и договора купли - продажи инвест инструмента. По идее все эти доходы должны были быть задекларированы, поэтому налоговой декларации будет достаточно для их легализации. Если нет - легализована может быть только суммы ЗП.
@user-cs7lq2ol2q
@user-cs7lq2ol2q 3 года назад
Можно подробнее , где находится анкета для получения шаблона?
@sergiimikulov1277
@sergiimikulov1277 3 года назад
Посилання є в опису відео
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
bit.ly/3yDpQPT
@eugene5363
@eugene5363 3 года назад
Спасибо, очень интересное видео. Но еще у меня возник вопрос - допустим, я инвестировал через интеректив, пополнял через свифт, но не подавал ежегодно декларацию и не платил налоги. Потом в какой-то момент я решаю вывести крупную сумму. Если я задекларирую эту сумму как доход и заплачу 18+1,5 % налога - нарушу ли я что-то или это вполне легальный кейс?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Евгене, наш канал - про офіційні доходи і сплачені податки :) Акції потрібно декларувати. Але ваш кейс, напевне, не єдиний в Україні.Н.
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Якщо ситуація інакша, можливо, корисною буде інформація про податкову амністію. У березні 2021 р. в першому читанні прийнято Законопроєкт №5153, який дозволяє амністію капіталів - одноразове декларування активів фізосіб для легалізації своїх статків. На амністію мають право фізичні особи-резиденти, у т.ч. ФОП, та нерезиденти, що на момент придбання активів чи доходів були резидентами. Об’єктами декларування є рухоме та нерухоме майно, валюта, дорогоцінні метали, цінні папери і корпоративні права, а також інші активи, що належать суб’єкту декларування. Не підлягають декларуванню готівкові кошти та активи, отримані в результаті кримінального правопорушення, за виключенням ухилень від сплати податків та порушень валютного законодавства. Термін подачі декларації - з 01.07.2021 по 01.07.2022 р.Н.
@eugene5363
@eugene5363 3 года назад
​@@FamilybudgetUa я тільки за, якраз проінвестовані доходи - вони офіційні і підтверджені податковою. І хотілося б і далі перебувати в правовому полі. Чисто з логічної точки зору - податки можна порахувати і по іншому. Вся сумма інвестицій - Вкладена сумма = Отриманий прибуток, і з нього логічно заплатити податок. Ця сума(в теорії) повинна співпадати с сумою, розрахованою на основі окремих інвестиційних інструментів. Тому в теорії, якщо наприклад я вкладаю 10к, через 10 років в мене 100к. Я іх виводжу, і по логіці - повертаю свої 10к, а з 90к маю сплатити податки. Але в принципі, навіть якщо податкова захоче податок с усіх 100к - по суті, я заплачу лише додатково податок з 10к, що не так вже й багато. То питання і було в тому, а чи не простіше заплатити податок з усієї суми, вказавши це як дохід і не мати клопоту з поданням декларації кожен рік і тп. Більше того, за рахунок реінвестиції податків + інфляції - ще невідомо, що вигідніше для інвестора. Зрозуміло, що вартість грошей в часі ми краще опустимо , для спрощення. Хотілося б зрозуміти легальність такого варіанту з правової точки зору.
@user-fg4he8wu5n
@user-fg4he8wu5n 3 года назад
@@eugene5363 С 10 тысяч 100? Это сколько пройдет, лет 40? Обидно, если 10 ввел, а выводишь 13, и платить заставлять не с прибыли 3 тысячи, а со всех 13.
@eugene5363
@eugene5363 3 года назад
​@@user-fg4he8wu5n Неважно сколько времени, это просто пример. Можем взять другой - 10 завел, 20 выводишь, ближе к реальности? Тогда сумма налога с 10 будет уже существенной, но логика не меняется. Вопрос не в заставлять платить с 13, вопрос в том, законно ли это с точки зрения налоговой и юристов? Я так понимаю, что до недавнего времени практически так и было. В данном случае с выводом 13 выгоднее платить налог по инвестиционным инструментам/или дивидендам. Но есть еще и другой пример: за 9 лет вы заработали 100к с 10к, заплатили с 90к налоги (~18к). Потом обвал рынка, и у вас осталось 20к. По сути вы заработали 10, а налогов уже заплатили 18.
@user-jh8qh5nc2m
@user-jh8qh5nc2m 3 года назад
Чи перевіряла податкова порядок ведення обліку доходів і витрат за інвестиційними активами? наскільки мені відомо, що згідно податкового законодавства це Книга обліку доходів і зборів для фізичних осіб .
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Така книга актуальна тільки для ФОП. Л.
@user-jh8qh5nc2m
@user-jh8qh5nc2m 3 года назад
@@FamilybudgetUa Для пересічних громадян затверджена нова Книга обліку ...
@andriykornienko8909
@andriykornienko8909 3 года назад
Не можу зрозуміти для чого собі створювати зайві клопоти з декларуванням? Адже податкова немає інструментів для контролю. А щодо фінансового моніторингу, так тут випадок інший - банк візьме до уваги документи та розморозить кошти, але податкову він про ситуацію зі своїм клієнтом не повідомляє. Вірно я розумію?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Андрію, у нас є відео "Як податкова може дізнатися про несплачені податки", можливо, вам буде цікаво ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE--KQ1b-MD1fQ.html Н.
@andriykornienko8909
@andriykornienko8909 3 года назад
@@FamilybudgetUa Дякую за змістовне відео, при цьому після його перегляду питання залишається відкритим, адже співрозмовник стверджує, що джерелом інформації для фіскалів являється або декларація (подана самим платником податку), або форма 1 ДФ (яку надають юридичні особи при виплаті доходу фізособам) і наводяться приклади. Разом з тим, не було вказано жодного випадку, коли фінмоніторинг банків "зливав" інформацію ДФС і це привело до подальших перевірок чи судових тяганин. Логічно, що у випадку надання клієнтом необхідних документів банку на вимогу фінмоніторингу, останній не порушуватиме банківської таємниці, тому податкова знову залишається поза зоною доступу до інформації про доходи фізосіб від інвестування за кордон.
@vasilinakras
@vasilinakras Год назад
@@andriykornienko8909 добрий день, підкажіть, будь ласка, чи ви знайшли відповідь на це питання? також цікавлюсь
@andriykornienko8909
@andriykornienko8909 Год назад
@@vasilinakras Ні, конкретної відповіді неможливо отримати, ніхто не хоче брати на себе відповідальність, але фактично наразі немає інструменту контролю з боку ДФС. Можливо щось зміниться, коли налагодять процедуру обміну інформацією із європейськими податковими органами стосовно рахунків у банківських установах, але навіть у такому випадку інформація за ІВ не підлягає обміну. Хоча я все таки здав декларацію, скоріше для тесту порталу дфс (у мене незначні суми доходів). Але поки не налагоджена процедура контролю, більшість буде це використовувати на власну користь.
@user-qw6zq9kr9e
@user-qw6zq9kr9e Год назад
@@andriykornienko8909 дуже круто все розписали, скажіть, будь ласка, при невеликих доходах чи можна не декларувати тоді, наприклад якщо з IB отримую 150 USD за цілий рік, то як розумію банк наврядчи передасть цю інформацію до ДФС, вірно?
@jagidka6660
@jagidka6660 3 года назад
Внёс в интерактив сумму в 10к, через пол года летом 2021 вывел котлету не малую. Монобанк заморозил, я отдал им выписку с интерактива, разморозили через 3 дня, деньги потратил. Я ж правильно понимаю, вариантов не податься теперь у меня уже всьо?) PS собираюсь подаваться, хоть и большой налог конечно выходит...
@maxfromukraine1630
@maxfromukraine1630 3 года назад
Налог 19.5%?
@FamilybudgetUa
@FamilybudgetUa 3 года назад
Зважаючи на те, що наш канал - в принципі, про чесне заробляння і чесні відносини з державою та іншими контрагентами, то у нас іншої поради немає :) Н.
Далее
ФОП 2 група. Всі зміни!
16:26
Просмотров 88 тыс.
Поймал редкий кадр🤨
0:22
Просмотров 1,1 млн