Тёмный

ЄВГЕНІЙ СТАСІНЕВИЧ. Фемінізм у літературі: чоловікам тут не місце 

Postmen Wake Up
Подписаться 4,1 тыс.
Просмотров 4,2 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

24 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 27   
@marysyarudska
@marysyarudska 10 месяцев назад
Ютуб порадив мені цю розмову і я без вагань відкрила. Цікава тема, цікаві співрозмовники. Нічого не збентежило мій особистий фемінізм. А от коли посадили дівчину в кадр, просто як для реквізиту - от від цього війнуло вже затхлим патріархальним. Це був, як на мене, негарний жест. У всьому іншому мені було цікаво. Дякую за книжкові поради і за згадку Соломії Павличко - люблю її дуже.
@katerynaokhremenko5978
@katerynaokhremenko5978 3 года назад
Обожнюю розмови з Євгеном!
@WakeUpUA
@WakeUpUA 3 года назад
Твори, що обговорювали із Женею👇 📚«Чому не варто боятися фемінізму» Тамари Марцинюк 📚«Notre Dame d'Ukraine. Українка в конфлікті міфологій» та «Планета Полин» Оксани Забужко 📚«Химерні історії» Ольги Токарчук 📚 «Розповідь служниці» та «Заповіти» Маргарет Етвуд 📚«Сила» Наомі Алдерман 📚«Феміністки не носять рожевого» Кертіс Скарлетт 📚«Солодка Даруся» Матіоса 📚«Дівчина з Данії» Девіда Еберсхофа 📚«Місто дівчат» Елізабет Гілберт 📚«Сплячі красуні» Оуена та Стівена Кінгів
@Noname-k1t7e
@Noname-k1t7e 2 года назад
Не понимаю, пчему Солодка Даруся ,а не Москалиця Марии Матиос (я правильно написала фамилию автора?)
@so_niki
@so_niki 3 года назад
Дякую за ефір!
@WakeUpUA
@WakeUpUA 3 года назад
00:00 Ми почали! 6:30 Ліберальний та радикальний фемінізм 10:42 Що є фемінізмом? 15:05 Стать та гендер. Про що говорила Джоан Роулінг 19:43 Феміністичні квоти та закони 31:43 «Чому не варто боятися фемінізму» Тамари Марцинюк 33:36 Роль Соломії Павличко у становленні фемінізму 43:22 «Notre Dame d'Ukraine. Українка в конфлікті міфологій» та «Планета Полин» Оксани Забужко 52:00 Онтологічний фемінізм у «Химерних історіях» Ольги Токарчук 1:08:44 «Розповідь служниці» та «Заповіти» Маргарет Етвуд 1:16:36 «Сила» Наомі Алдерман 1:29:11 Книга про історію Вайнштайна 1:30:28 Про трансгендер на Троєщині 1:33:40 Роль Мілеви Маріч в успіху Ейнштейна 1:36:36 «Феміністки не носять рожевого» 1:37:54 Роман «Солодка Даруся» Матіоса: феміністичний чи ні? 1:45:24 Фемінізм у розповідях Катерини Калитко 1:48:18 «Дівчина з Данії» Девіда Еберсхофа 1:49:06 Місце фемінізму у романі «Місто дівчат» Елізабет Гілберт 1:51:41 «Сплячі красуні» Кінгів
@ОльгаСакара-л3ъ
@ОльгаСакара-л3ъ 3 года назад
Дякую за ефір!💛 Особливо за спогад про Соломію Павличко. Улюблена героїня ще з дитинства - Енн Ширлі з серії книжок Люсі-Мод Монтгомері: смішна, винахідлива, володіє сильною емпатією та уявою, сильна, є вищою за життєві обставини, має власні цінності, попереду свого століття і підважує статус-кво
@yasiamalienko6896
@yasiamalienko6896 3 года назад
Дуже дякую!! Дуже пізнавально, цікаво, є над чим замислитися. Удачі вам!
@ohaiyo.1646
@ohaiyo.1646 3 года назад
Леся Українка "Лісова пісня". Мавка - найяскравіше уособлення жіночності.. Вона постає лісовою красунею з багатою душею і чутливим серцем, сповненим любові й надії. Найголовніша риса її характеру - волелюбність (один з принципів фемінізму). Воля для Мавки-така ж неодмінна умова життя, як прекрасна навколишня природа. Їй як жінці притаманні щирість, простота, природність у почуттях. Вона прагне не лише пристрасті, а й духовної спорідненості і любові на все життя.
@nataliadanyliuk
@nataliadanyliuk 3 года назад
Перша літературна героїня, яка мене по-справжньому надихнула, - це Джен Ейр: розумна, вольова, незалежна, відверта, справжня. А потім були "Маленькі жінки" Луїзи Мей Олкотт, твори Ольги Кобилянської, "Шарітка з Рунгу" - уже про саму Кобилянську й далі, далі, далі до Айріс Мердок і Марґарет Етвуд з її "Alias Grace".
@WakeUpUA
@WakeUpUA 3 года назад
Наталіє, вітаємо Вас з перемогою в конкурсі. Щоб ми могли надіслати книгу, напишіть нам на сторінку facebook.com/postmenua Ваші дані для відправки приза. Дякуємо за участь!
@lesiapadun2320
@lesiapadun2320 9 месяцев назад
Цікава і потрібна тема. Дякую за розмову. Підтримую повністю у всьому висловленому. Шкода, що не бачила цього відео раніше. А "Місто дівчат" мені теж не зайшло. Трохи пустувата книга.
@liudmylam2608
@liudmylam2608 7 месяцев назад
записали двогодинний випуск про фемінізм, а прізвища авторок в описі до відео написати без помилок не змогли 🤦‍♀
@katerynaokhremenko5978
@katerynaokhremenko5978 3 года назад
Мене вразив образ жінки в книзі Алексієвич "У войны не женское лицо". Реальні героїні, яких інтерв'ює Світлана, діють в складних обставинах реактивно і невідкладно. На відміну від наявного стереотипу, що жінки більш вразливіші за чоловіків, героїні Світлани ховають свої емоції навіть від самої авторки. Ця адаптивність мені здається дуже важливою рисою в надскладних ситуаціях.
@Noname-k1t7e
@Noname-k1t7e 2 года назад
Спасибо Евгению,отдельное спасибо, за упоминание Соломии Павличко . Перша стать - одна из первых философских книг на украинском в моей библиотеке
@Dykaenergia89
@Dykaenergia89 3 года назад
Для мене жіночність - це внутрішня сила жінки. Вона може помилятись, але завжди буде рухатись і зберігати свій внутрішній світ. Скарлетт О'Хара - перший яскравий жіночий образ, який мене вразив в дитинстві. Не дивлячись на те, що найбільша її мрія наприкінці виявилась бульбашкою, вона визнала це і продовжила своє «Завтра». З української літератури маю три образи, які часто згадую: Мелашка з «Кайдашевої сім'ї», Христя з «Повія» Панаса Мирного і Даруся з драми Марії Матіос. Жінки, які мають внутрішні тріщини, більше вражають тим, що продовжують діяти. Чи здаються вони не такими, якщо їх шлях не привів до успєшного успєха?
@liliana9466
@liliana9466 3 года назад
Одна з найулюбленіших героїнь у літературі - Естер з "Під скляним ковпаком" Сильвії Плат. Естер, без сумнівів, жіночна, але водночас страждає від і бореться з суспільними уявленнями про роль і поведінку жінки. Вона не хоче бути секретаркою і прагне обрати іншу кар'єру, багато роздумує про фемінність, секс і жінконенавидців. У книжці добре розкривається тема дорослішання дівчини, пошуки себе, віднаходження впевненості і самоповаги. Естер хочеться то розрадити і підтримати, то навпаки, слідувати її прикладу. Мені, до речі, дуже сподобався переклад українською і візуальне оформлення книжки (ВСЛ)
@liliana9466
@liliana9466 3 года назад
і дякую вам за ефір! Чудово, як завжди
@andreusDADA
@andreusDADA 3 года назад
Мені подобається Галя Ґудзь з роману Панаса Мирного "Пропаща сила". А також - Евфрозіна з "Оргії" Лесі Українки.
@juliaokhremenko7951
@juliaokhremenko7951 3 года назад
Скарлет О’Хара в «Унесённых ветром» Митчел! Сильная, бесстрашная женщина, которой хватило мужества в сложных обстоятельствах отстаивать семейное состояние, оставаясь при этом хрупкой, привлекательной и открытой к любви женщиной!
@Noname-k1t7e
@Noname-k1t7e 2 года назад
И,что самое интересное ,без лишних саморефлексий.
@krapka1575
@krapka1575 2 года назад
Цікаво дивитись в записі. Коли Євгеній каже "будемо потроху згортати нашу розмову", а розмова триває ще годину))
@ohaiyo.1646
@ohaiyo.1646 3 года назад
У зарубіжній літературі мені подобається персонаж(-ка) роману "Під скляним ковпаком" Сильвії Плат. Естер Грінвуд - дівчина з величезними амбіціями, яка не хоче йти шляхом "типової" жінки, а прагне значно більшого...
@АлінаСорочук-в5л
@АлінаСорочук-в5л 3 года назад
Останнім часом чую від людей слово фемінізм у лайливій конотації і не розумію коли і чому так сталось. Нарешті хтось правильно почав говорити про фемінізм.
@hlybokosturbovana
@hlybokosturbovana 4 месяца назад
Чому ведучий дивиться в телефон, коли йому пояснюють. Жахлива неповага до одного з найвпливовіших інтелектуалів.
Далее
Please Help This Poor Boy 🙏
00:40
Просмотров 3,4 млн
БЕЛКА РОДИЛА КОТЯТ#cat
00:20
Просмотров 1,1 млн
Please Help This Poor Boy 🙏
00:40
Просмотров 3,4 млн