Тёмный

2. Частина друга: Тунельний зір та реакція пам’яті. 

Територіальна оборона України G7
Просмотров 24 тыс.
50% 1

Підписуйтесь на наш TG канал: t.me/sprotyvg7ua
Як стрес змінює відчуття часу та дистанції, чи може нормальна людина сміятися на полі бою та коли ми переходимо на “автопілот”.
Важливо знати одне золоте правило нашої стрес реакції - в критичній ситуації ми робимо не те що потрібно, а те до чого ми звикли. намагаючись збільшити наші шанси на виживання, мозок віддає пріоритет швидким, інтуітивним діям. Бо краще зробити хоч що-небудь, ані ж намагатися на місці, в умовах небезпеки придумувати найліпше рішення - на це немає часу.
Але іронія в тому, що ці швидкі та інтуїтивні дії можуть бути не просто безглуздими чи не корисними, а навіть погіршувати наше становище. більше того, військовий має бути готовий до того, що навіть його емоції можуть вести себе неналежним чином і тоді, в горнилі страшного бою він відчуває захоплення, що ніколи раніше не мав. Це не “адреналінова наркоманія” це також дія стресу.
“СТРЕСОРНЕ СПОТВОРЕННЯ СПРИЙНЯТТЯ: РОЗМІР, ДИСТАНЦІЯ, ВАГА.
Ми вже знаємо, що наші відчуття як частина збору інформації про поле бою навколо, залежать від стану нервової системи й гуморальних факторів (хімічних речовин), а стрес спотворює те, що і як ми відчуваємо. Іноді це дає доволі кумедний результат.
Кулеметник широко розставив ноги, боячись упасти, і його ніяк не могли вигнати на балкон, щоб відкрити вогонь. Він кричав, що балкон обвалиться, бо ж він надто важкий. У ту мить людині здавалося, що вона важить нереально багато. І навпаки, в іншій ситуації інший чоловік почувався зовсім по-іншому: схопившись за бампер ГАЗ-66, він кричав, щоб його тримали, бо інакше його вітром віднесе до ворога.
Ховаючись від обстрілу, солдат намагався забитися у щілину між двома штабелями бетонних плит. Щілина була трохи більше тридцяти сантиметрів завширшки. Він раз за разом бився головою об плити, намагаючись втиснутися між них. Добре, що постраждав лише кевларовий шолом. Після бою він сам не вірив, що таке могло з ним статися, бо ж очевидно, що дорослий чоловік у повному спорядженні не спроможний залізти в таке вузьке місце. Тобто, якщо стрес може змінити вашу больову чутливість, не дивно, що з іншими системами може легко статися те ж саме. Наприклад, як з м’язовими відчуттями положення, руху й сили - пропріоцепції.
Утім, стресорному спотворенню піддаються ще й інші відчуття, наприклад - дистанції. Невеликий загін добровольців, перетинаючи сільський двір, потрапляє під раптовий, але не прицільний вогонь. Боєць, який іде в голові, бачить, що праворуч від нього є спуск до погребу, де можна сховатися від вибухів, але він туди не біжить.
«Я швидко збагнув, що до підвалу - тисячу сто двадцять сім метрів. Я ніяк не встигну добігти, приходи по двору вже почалися. Довелося ховатися в якійсь, типу, канаві».
Оскільки вогонь було відкрито, радше, помилково, бо противник не знав про їхню присутність, усе закінчилося швидко і без втрат.
«Трохи перечекавши, я підвівся, і роззирнувшись, подумав, що я дебіл. Спеціально перевірив кроками: до підвалу було вісім кроків. Це ж менше десяти метрів!»
У ситуації гострого стресу мозок добровольця, оцінюючи дистанцію, збільшив її у понад сто разів”.
Цитата із книги “Броньований Розум: бойовий стрес та психологія екстремальних ситуацій”.

Опубликовано:

 

17 июн 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 24   
@EVGEN.KOBZAR
@EVGEN.KOBZAR 10 месяцев назад
Все сказане - чиста правда!!! Вальде, штурмовики одобрюють!!! 👍
@user-gt9sl4on3t
@user-gt9sl4on3t 2 года назад
Велика подяка ЗСУ, ВМС, Національній гвардії, Територіальній обороні, ГУР, СБУ, ДСНС, Національній поліції, МЗС, іноземним добровольцям, лікарям, журналістам, волонтерам, нашим іноземним партнерам і всім іншим хто бореться з рашистською навалою. Війна з рашистами триває. Не втрачаємо пильності, не розслабляємося. Нищимо рашистів всіма доступними способами. Робимо все що можемо для нашої перемоги. Слава Україні. Ми воюємо проти рашистських окупантів та злочинців. З нам Бог, з нами правда.
@VladVortal
@VladVortal 10 месяцев назад
Дякую.
@noname28282
@noname28282 Месяц назад
Історія про поліцейського файно описує необхідність доводити навички до автоматизму в правильному (не тренувальному) режимі
@user-hk7dt6fe6l
@user-hk7dt6fe6l Год назад
Дякую
@yuriihuk5174
@yuriihuk5174 Год назад
Дякую. Корисно
@fishkos
@fishkos Год назад
Дуже круте відео!
@randommix834
@randommix834 9 месяцев назад
Дякую за інформативне відео !!! Якщо у вас є змого будь ласка робіть більше подібних відео!!! Вони можуть допомогти в навчанні студентам кафедри військової підготовки !!! Й було б прекрасно якби ви додавали назви книг з військової психології та посилання на статті та наукові праці !!! Слава Україні !!!
@yuriydidenko2212
@yuriydidenko2212 2 года назад
Дякую, Вальде, за високоякісний контент!
@user-js1kt7il8q
@user-js1kt7il8q Год назад
Шикарно! Дякую!
@user-ny1cc6eg2v
@user-ny1cc6eg2v Год назад
Багато цікавого, дякую авторові
@marymogun4329
@marymogun4329 Год назад
Дякую!!!!
@user-cd9mm5zb6i
@user-cd9mm5zb6i 6 месяцев назад
👍
@stretchciel
@stretchciel Год назад
Дихання по квадрату нам розказали на стрільбищі ( не називаючи квадратом ) це реально покращує точність
@savastrum
@savastrum Месяц назад
Який же дивовижний організм людини
@doberman2191
@doberman2191 2 года назад
Одна невеличка, але значуща поправка, хоча відео назагал чудове: дебрифінг, тобто переоповідання одразу після бою, чи будь-якої надзвичайно стресової ситуації, ЗНАЧНО підвищує ризик виникнення посттравматичного розладу. Тому в плані тренувань і "розбору польотів" це важливо, але для психологічного здоров'я рекомендовано, щоб людина сама роздумувала і говорила про те, що пережила, якщо/коли до цього буде готова.
@ninabazhura5941
@ninabazhura5941 2 года назад
Дякую, це було дійсно корисно
@whitetengu9708
@whitetengu9708 9 месяцев назад
Для того, щоб боєць втратив відчуття свого розміру та ваги, йому достатньо вжити якихось солєй😂😂
@sova6852
@sova6852 2 месяца назад
5:00
@user-jr3gh4ii3m
@user-jr3gh4ii3m 2 года назад
Дякую.
@igornychaj7008
@igornychaj7008 Год назад
👍
@user-gw8lz7yt8j
@user-gw8lz7yt8j 10 месяцев назад
👍
@user-ej3fh3im9t
@user-ej3fh3im9t 2 года назад
👍
Далее
Kettim gul opkegani😋
00:37
Просмотров 749 тыс.
Піхотний взвод у наступі
24:06
Просмотров 134 тыс.
ППД в бою
8:16
Просмотров 8 тыс.
Оборона Взводом Частина 2
13:13
Просмотров 75 тыс.
Kettim gul opkegani😋
00:37
Просмотров 749 тыс.