Тёмный

3. Частина третя: типи реакцій на загрозу 

Територіальна оборона України G7
Просмотров 13 тыс.
50% 1

Підписуйтесь на наш TG канал: t.me/sprotyvg7ua
В цьому відео ви дізнаєтеся чому одні з нас на стрес реагують криками та активно розмахують руками, а інші навпаки стають наче загальмованими.
Людство, протягом всієї воєнної історії, намагається зрозуміти хто з нас підходить до бойових дій, а кому краще залишатися в тилу. Філософи, військові мислителі, а пізніше й вчені-психологи намагалися якось класифікувати людей, якось розділити по різних поличках психологічних типів.
З огляду на бойовий стрес наука пояснила нам, що існує дві типові реакції на загрозу: бий\біжи та завмри. Ці два типи реакції обумовлені нашою спадковістю і доволі сильно впливають на те. кої особистої тактики нам необхідно притримуватись.
“Тип стрес-реакції («А» чи «Б») проявляється там, де рівень стресу був такий високий, новизна ситуації, значення події чи вплив стресора такі сильні, що торкнулися найбільш базових шаблонів поведінки, проминувши логіку, звички й оцінки на зразок правильно/неправильно. Як у наведеному мною випадку зі вправою «Солдатик» (описана у розділі «Автопілот»), де активні дії тільки погіршують ваше становище, і ви навпаки зацікавлені у зниженні серцевого ритму й зменшенні споживання кисню м’язами.
Тип стресорної поведінки дуже просто виявляється за реакцією на перший артобстріл. Так, наприклад, відомий український волонтер Руслан К. розповів про випадок, коли вони з напарницею, приїхавши на РОП до морських піхотинців, були змушені ховатися в підвалі від мінометного обстрілу. Для дівчини це було вперше, і поки Руслан звично чекав, вона не могла всидіти на місці, вчепившись напарникові в руку. Весь цей час вона повторювала, що їй треба терміново відправити електронного листа, що її звільнять, і, що важливо для нашого розділу, вона повторювала «треба щось робити». Буквально наступного дня, вже під Широкино, ситуація повторилася, але цього разу дівчина вмовляла виїхати одразу, не перечікуючи атаку під землею. Це класична поведінка людини А-типу в стресовій ситуації: багато говорити, енергійно рухатися (хоча б просто реалізовувати м’язову напругу, як от при стисканні руки напарника) і намагатися не так сховатися від небезпеки, як активно її уникнути. Більше того, у таких ситуаціях люди А-типу можуть навіть вистрибнути з надійного укриття - настільки їхня природа вимагає активних дій та суперечить сидінню на місці, навіть якщо це значить наразитися на більшу небезпеку”.
Цитата із книги “Броньований Розум: бойовий стрес та психологія екстремальних ситуацій”.

Опубликовано:

 

7 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 18   
Далее
ПРОСТИ МЕНЯ, АСХАБ ТАМАЕВ
32:44
Просмотров 2,2 млн
Самое неинтересное видео
00:32
Просмотров 704 тыс.
Гранати Ф-1, РГД-5, РГО, РГН
12:12
Просмотров 587 тыс.