Тёмный

#20 Webinar z Prawnikiem dla Sprzedawców - zmiany w prawie 2022 dla Sklepów na ostatniej prostej 

Prokonsumencki.pl
Подписаться 556
Просмотров 423
50% 1

Webinar Q&A z prawnikiem dla Sprzedawców i Przedsiębiorców - Klientów Prokonsumencki.pl i Regulaminowo.pl - 19. października 2022 r.
Podczas tego webinaru omówimy temat - zmiany w prawie 2022 dla Sklepów i Serwisów - dyrektywa towarowa, cyfrowa i omnibus | aktualny stan prac legislacyjnych
Chcesz się przygotować do zmian? Wejdź na prokonsumencki...

Опубликовано:

 

10 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 4   
@nattie4127
@nattie4127 Год назад
super wykład
@WsparciePrawneSprzedawcy
@WsparciePrawneSprzedawcy Год назад
Dzięki!
@WsparciePrawneSprzedawcy
@WsparciePrawneSprzedawcy Год назад
⚖ Ważna informacja w sprawie wejścia w życie zmian w prawie - bardzo możliwy termin 1. stycznia 2023 r. ⚖ Podsumowanie ostatnich prac nad ustawą dot. wdrożenia dyrektywy towarowej i cyfrowej: 1) Senat uchwalił 6 poprawek, w tym jedną dotyczącą terminu wejścia w życie ustawy na dzień 1. stycznia 2023 r. (zamiast dotychczasowych 14 dni od ogłoszenia w dzienniku ustaw) 2) Projekt wróci teraz do Sejmu i tutaj mamy duże szanse na zaakceptowanie terminu zaproponowanego przez Senat - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastian Kaleta tak wypowiedział się o tej propozycji: "Propozycja komisji, żeby ustawa weszła w życie 1 stycznia 2023 r., w ocenie ministerstwa jest zasadna i stanowi być może, w razie uwzględnienia tego postulatu przez Sejm, wyraz kompromisu między obiema izbami, co też będę rekomendował. Dziękuję." To bardzo dobra wiadomość - Przedsiębiorcy zyskają więcej czasu na dostosowanie się do zmian, a sam termin 1. stycznia będzie bardzo ułatwiał ustalenie, czy do danej umowy mamy stosować stare, czy nowe przepisy! A pełna wypowiedź Sekretarza Stanu poniżej: "Co do kwestii poruszonych podczas posiedzeń komisji i poprawek wniesionych podczas tych posiedzeń, 4 z poprawek mają charakter legislacyjny i jak najbardziej zasługują na uwzględnienie. 1 poprawka ma charakter merytoryczny. Ona w ocenie ministerstwa również zasługuje na uwzględnienie. Rzeczywiście była dłuższa debata dotycząca vacatio legis tej ustawy. Z jednej strony 14-dniowy termin, który jest w ustawie, jest najbardziej zasadny, jeśli chodzi o kwestię wykonania tych dyrektyw i terminów na transpozycję. Z drugiej jednak strony są argumenty związane z koniecznością dostosowania się przedsiębiorców do tych przepisów, jak również z tym, że jest to najbardziej właściwy dla tego typu regulacji okres, czyli 1 stycznia, kiedy przedsiębiorcy i konsumenci najczęściej są informowani o zmianach w prawie w sposób generalny. Taka jest też praktyka rządu w wielu obszarach, żeby przepisy tego typu wchodziły w życie 1 stycznia, żeby nie wprowadzać zbędnego chaosu. Propozycja komisji, żeby ustawa weszła w życie 1 stycznia 2023 r., w ocenie ministerstwa jest zasadna i stanowi być może, w razie uwzględnienia tego postulatu przez Sejm, wyraz kompromisu między obiema izbami, co też będę rekomendował. Dziękuję."
@WsparciePrawneSprzedawcy
@WsparciePrawneSprzedawcy Год назад
Potwierdzamy - ustawa wdrażająca dyrektywę towarową i cyfrową wejdzie w życie 1. stycznia 2023 r. Czekamy jeszcze na ostateczny termin wejścia w życie ustawy dot. dyrektywy omnibus.
Далее