Тёмный

3D nyomtatás kezdőknek #2: DLP nyomtató használata kezdőknek 

Farkas3DStudio
Подписаться 2,3 тыс.
Просмотров 16 тыс.
50% 1

Ebben a videóban igyekeztem kezdő DLP nyomtatósoknak segítséget nyújtani az első lépésekhez.
-------------------------------------------------------------------------------------------
3D nyomtatók és kellékek:
www.shop.farka...
3% kedvezmény az alábbi kuponnal:
FARKAS01
-------------------------------------------------------------------------------------------
Twitch:
/ farkasstudio
Weboldal:
farkasstudio.hu/
Facebook:
/ farkas3dstudio
#3dprinting #resinprinting #resinprinter #3dnyomtatas #dlp #gyanta #kezdőknek

Опубликовано:

 

20 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 23   
@hajni6051
@hajni6051 6 месяцев назад
Szia! Nekem öntőformák készítéséhez lenne szükségem 3D-s nyomtatóra, lehetőleg minél nagyobb formákat tudjak nyomtatni, van ehhez megfelelő nyomtató? Mekkora a legnagyobb méret, amit egy 3D-s nyomtató nyomtatni tud, illetve egy ilyen nyomtató milyen áron elérhető? Előre is köszönöm a választ!
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 6 месяцев назад
Szia! Egy kicsit több információra lenne szükségem ahhoz, hogy megfelelő gépet tudjak ajánlani. Ha esetleg írsz egy email-t az info@farkasstudio.hu-ra vagy telefonon felhívsz (Farkas 3D Stúdió Kft telefonszáma) lehet hogy úgy gyorsabb.
@TheSzakker22
@TheSzakker22 2 года назад
Hi. Igazán jó kis videót csináltál, remek volt. Milyen árban van az nyomtató típus, amit használtál? A szerkesztő szoftver is jár hozzá? (mert látom az eloxált alu alkatrészekből, hogy ez jó minőségű gép lehet)
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 2 года назад
Szia! Örülök, hogy tetszett a videó! A videóban látható gép az egy Anycubic Photon (első generáció). Mivel mostmár elavultnak minősük, így nem feltétlen tudom ezt a típust ajánlani, helyette inkább egy Photon Mono vagy Mono SE gépet érdemes beszerezni.
@zs.d.320
@zs.d.320 4 года назад
Azért én uv-zás előtt nem fogdosnám kesztyű nélkül a modellt. A víz pedig ha jól tudom nincs semmilyen hatással a műgyantára, ugyhogy az el is hagyható (ráadásul nem túl környezet kímélő, ha bekerül a vízrendszerbe).
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 года назад
Szia! Valóban a hideg víz semmilyen hatással nincs a gyantára. A meleg víz is csak nagyon minimálisan. Legalábbis a hagyományos basic gyantánál, mert vannak vízzel mosható gyanták is. Tény ezek drágábbak, de léteznek. A videóban a vízzel való mosás célja nem a gyanta, hanem az alkohol lemosását szolgálta. Megfelelő tisztítás és szárítás után egy olyan modellt kapunk ami nem tartalmaz folyékony gyantát és isopropyl alkoholt sem. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a kesztyű felesleges, de a nyomtatott tárgynak már nem szabadna kárt okoznia.
@zs.d.320
@zs.d.320 4 года назад
@@Farkas3DStudio Nem szabadna, de azért jobb az elővigyázatosság szerintem :)
@Kenyez
@Kenyez 2 года назад
Nem teljesen ide vág, de nem találok rá választ, a Lychee szeletelőben, ha a modell egyes részei "kockás" narancssárgák, az mit jelent? Először azt hittem, hogy overhang/island, de mégsem, mert az island detector nem pakol oda supportokat
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 2 года назад
Szia! Az azt mutatja, hogy oda support fog kelleni. Az automatikus support generálás sajnos sosem tökéletes. Szinte minden esetben kimaradnak részek, mert valamilyen ok miatt a gép nem tudott oda alátámasztást generálni. Emiatt érdemes minden alkalommal átnézni a modellt, és ha kell akkor manuálisan berakni, vagy eleve manuális supportot használni (én is így teszek). Üdv, András
@tobiasszabo6007
@tobiasszabo6007 2 года назад
Szia! Az lenne a kérdésem (kezdő vagyok bocsi) hogy amikor a műgyantát bele öntöm a tálcába, pontosan annyit kell amennyit felvesz a modell, vagy benne lehet hagyni a műgyantát, a maradékot, vagy mit kell vele csinálni?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 2 года назад
Szia! Ha a nyomtató olyan térben van, ahol minimális az UV fény (nem stür be a nap és ilyenek) akkor alapjáraton nyomtatás után maradhat a tartályban gyanta, egyedül arra kell figyelni, hogy lehetőleg 1-2 napnál többet ne álljon benne és nyomtatás elött fel kell keverni. A használt gyantát vissza lehet önteni de szürni kell (125 mikronos papír szűrővel). Remélem tudtam segíteni. Üdv, András
@tobiasszabo6007
@tobiasszabo6007 2 года назад
@@Farkas3DStudio köszönöm a választ! Esetleg abban tudsz segíteni, hogy mitől szakad fel nyomtatás közben az fep? A 3Djake color mix gyantát használom, creality 002H nyomtatóval, 20mp bottom layers világítással és 3,5mp levilágítással. Tegnapi nyomtatáskor kiszakadt a fep és nem volt benne törmelék. Lehet sok a 20mp?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 2 года назад
​@@tobiasszabo6007 Amikor kiszakadt a fep akkor hányadik rétegnél tartott a gép? Milyen rétegvastagsággal nyomtattál? Nálam az alábbiak váltak be (Photon Mono) Layer: 0,05mm Bottom: 30sec Bottom layer number: 8 Normal layer: 2sec
@peterlovasz901
@peterlovasz901 4 года назад
Szia Hány %-os akloholt érdemes használni ? Mivel lehet festeni a modellt ha elkészült ? Ha kész a nyomtatás, hogy távolítom el a tankból a műgyantát ill. el kell e egyáltalán (ha másik gyantát akarok használni akkor nyilván.. ) ?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 года назад
Szia! Amit mi szoktunk használni az 99,8%-os VMD Isopropyl alkohol. Sajnos gyengébb alkohollal még nem próbáltuk ki, így azokról nem tudok tapasztalatot mondani. Festéshez akril festéket ajánlunk (penart acrylic paint ami nekünk bevált). Ha kész a nyomtatás, és nem lesz az elkövetkezendő órákban használva a gép, abban az esetben leszürve (a géphez kapott szűrővel) visszalehet önteni a gyantának a palackjába. Ezek után a tartályt és a tálcát is el kell mosni. Itt szintén isopropyl alkoholt kell használni.
@peterlovasz901
@peterlovasz901 4 года назад
@@Farkas3DStudio Holnap jön meg a nyomtatóm de a járvány miatt úgy látom nagyon nehéz beszerezni az alkoholt, gondoltam rendelek tőletek gyantát de ahogy látom nincs nálatok se raktáron alkohol nem tudnánk valahogy megoldani esetleg ezt ? :)
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 года назад
​@@peterlovasz901 Ha minden jól megy a héten jön egy adag alkohol (400ml spray, sajnos másfajtát nem tudtunk beszerezni). Jelenleg az Anycubic július elejéig biztosan nem fog gyantát gyártani és amint néztem sajnos más gyártóknál is ez a helyzet (egy alapanyag gyártó kiesett emiatt senki nem tud gyantát gyártani). Ha minden jól megy és júliusban megindul a gyártás, júli közepe-vége tájékára már nálunk is nagyobb lesz a választék.
@nanopanzer2970
@nanopanzer2970 3 года назад
3:48 milyen szoftverek vannak?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 года назад
Szia! Ez nagyban függ attől, hogy milyen nyomtatót használsz. De nagy általánosságban a Chitubox és a Lychee programok a legtöbb DLP nyomtatót tartalmazzák. Ezen felül sok esetben a nyomtatónak van saját programja is mint pl. a Photon esetében a Photon Workshop.
@martinarany742
@martinarany742 4 года назад
Lesz 3. része a sorozatnak?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 4 года назад
Igen, tervezek 3. részt is. Valamikor szeptember közepe tájékán ki is fog jönni.
@nanopanzer2970
@nanopanzer2970 3 года назад
3:09 ezeknek az oldalaknak mi a neve?
@Farkas3DStudio
@Farkas3DStudio 3 года назад
Szia! www.yeggi.com/ a weblap neve.
Далее
3D nyomtatás kezdőknek #3: FDM nyomtatás alapok
11:24
3D Nyomtatás Dióhéjban - Bébi Groot Nyomtatása
28:00
А вам, слабо?
00:22
Просмотров 42 тыс.
Gyantás nyomtatás Chitubox bemutatás
44:50
Просмотров 3 тыс.
PLA hőkezelése (3D nyomtatás után)
8:59
Просмотров 4,8 тыс.
Super Shiny 3D Prints | DIY Electroplating
11:52
Просмотров 184 тыс.
5 Big Mistakes Beginners Make with Resin 3D Printing
5:15
Remelting 3D printed thermoplastics (the salt method)
6:05