Тёмный

A Sony ma történelmet írt 

Bethlenfalvy Dávid
Подписаться 10 тыс.
Просмотров 13 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

26 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 83   
@balint_szoke
@balint_szoke 11 месяцев назад
🤣 👍🏼 Nagyjából én is így szoktam kiválogatni, törölni a képeim. 😅 Én már 20 éve is tükör nélküli gépre vágytam, mert láttam a hátrányait a felcsapódó tükörnek, mechanikának, a megkívánt helynek, és hiába a nagy gép a menő (ugyanakkor igaz, hogy stabilabb exponálás közben), de baromi kényelmetlen egy nagy, nehéz gépet cipelni, dolgozni vele, és sok esetben megfelelően elhelyezni is extrém nehéz vagy egyenesen lehetetlen, ha olyan szituációban vagy, ráadásul a tükör hangja sok esetben elrontja a helyzetet a második/későbbi exponálásodra). Nagyon jó összefoglaló videó lett, köszönjük!
@zoltan.rozgonyi
@zoltan.rozgonyi 11 месяцев назад
Nagyon jó videó 👌🙏 Igényes, informatív, jó stílusban nyomod, humoros amit csinálsz. Köszönöm!! Gratulálok, like és sub megvolt 👍
@pappvideo
@pappvideo 11 месяцев назад
Nem ismertelek korábban! De ment a feliratkozás. A végén a poénod óriási. Igazából nem szoktam nevetni a gép előtt mert már minden poén átvett, és igen csak eröltetett. De a tiéd megnevetettet. Ügyes! És köszi a videót! Ilyenkor mindig arra gondolok, hogy vannak focisták akik ebből 1 hét alatt tudnának venni akár 100-at de az igazán jó focisták akár 2-3száz darabot is.
@BestMomentsCreativeTeam
@BestMomentsCreativeTeam 11 месяцев назад
Nagyon bírom a videóidat! Egyszer egyszer korábban is láttam, csak mivel elsősorban videózásban vagyok érdekelt, sokáig nem mélyedtem el bennük. De most látom, hogy sok egyéb hasznos infók is elhangzanak bennük. Én is elkezdtem egy csatornát videózásról fotózásról meg utazásról. Mostanra már viszont elég nagy benne a minőségbeli ingadozás, mert inkább magamnak csinálom, ugyanis rájöttem hogy nem izgat senkit amit csinálok 😅😅 Persze az is benne van, hogy nem csak szép filmes dolgokat akarok, hanem emlékeket is megörökíteni. Amúgy egy màsik videódra reagálva, nagyon akartam hogy legyen videós megélhetés, főként youtube oktató videók, meg tesztek, meg egyéb kreatív dolgok, de egyszerűen annyira elveszi kedvem, hogy nem lehet növekedni ha nem szánod rá az egész életedet, hogy végül úgy döntöttem van fontosabb is annál, hogy egy álommunkát hajszoljak. Azóta legalább a családra és másra is több az idő. Persze sosem a pénzért videóztam, de azért azt gondoltam király lenne ebből megélni hamár úgyis rámegy egy rakás időm. Na mindegy, a lényeg hogy jók a videóid😊
@pappgyula2541
@pappgyula2541 11 месяцев назад
Köszönjük szépen!
@krisztianbalazsgero6453
@krisztianbalazsgero6453 11 месяцев назад
Szia, Nagyon tetszenek a videóid. roppant informatívak. Szeretném kérdezni, hogy egy kezdő független filmesnek, aki Youtubra készítene rövid játékfilmeket, milyen megfizethető valamennyire moziban is élvezhető minőségű fényképezőgépet ajánlanál.
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
A megfizethető relatív, de látatlanban azt mondanám, hogy egy Panasonic GH5-tel vagy Panasonic S5-tel (az első verzió) nagyon jól jársz, főleg használtan. Ezekkel komoly minőségű munkát lehet végezni.
@krisztianbalazsgero6453
@krisztianbalazsgero6453 11 месяцев назад
Köszönöm a választ.
@fullhdphotography1773
@fullhdphotography1773 11 месяцев назад
Üdv Dávid.Jó videó lett. Meg szabad kérdezni hogy melyik városban születtél?
@MeetupvideoUK
@MeetupvideoUK 11 месяцев назад
Tulajdonkeppen a Global Shutter az ugyan az, mint anno analog korszakban a filmes kamerak / fenykepezok. Egy egysegnyi ido alatt 1 teljes kepkocka keszul.
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Nem igazán, mert mechanikus zár esetén nem tökéletesen ugyanabban a pillanatban exponálódik a film minden felülete, ott is fentről lefelé nyílik a rés.
@csababalogh1524
@csababalogh1524 11 месяцев назад
A végén nagyot röhögtem! Szép volt😂😂😂
@mayermiklos
@mayermiklos 11 месяцев назад
Dávid, tényleg vicces lett a vége! :) Bár tényleg egy gigantikus technikai ugrás a global shutter, de fotós szempontból nem sok minden változik (na jó, a vakuzásban talán, de már szinte minden vaku tud HSS-t). Videósok örülhetnek, hogy nincs több rolling shutter, de az elektronikus zár hibáit már eddig is sikerült megszüntetni az újabb csúcsgépeknél (pl. Nikon Z8/Z9). Amivel viszont tényleg történelmet írt a Sony: idén tíz éve dobták piacra az első A7 gépet, amivel elindították az egész MILC vonalat. Akkor mindenki finnyogott rajta, most meg ők vezetnek :)
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Szia Miklós, köszönöm szépen:) Olyan szempontból tényleg nem eget rengető változás, hogy éveken keresztül ugyanúgy fog készülni az összes fotó, mint eddig, de amint "megfizethető" lesz ez a technológia, szerintem már csak ilyen szenzorok lesznek az összes fényképezőben és megváltoznak alapvető fotós szabályok, amiket eddig be kellett tartani, onnantól pedig már nem (flicker, shutter shock, fotós rolling shutter, vakuszinkron stb.) Nézzük a jó oldalát, időszerű lesz felfrissíteni a kezdőknek szánt kurzusainkat ;)
@mayermiklos
@mayermiklos 11 месяцев назад
@@bethlenfalvydavid Igyunk arra, hogy pár éven belül ott fog tartani ez az ország, hogy a kezdők Sony A9 IV-t tudnak venni! 😁 Az igaz, valószínű előbb-utóbb a többi márka gépei is tudni fogják ezt, az a kérdés, hogy tényleg kell-e nekünk, és hogy milyen áron tudják megcsinálni.
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
@mayermiklos az előbbitől valamiért nem tartok:Dd
@joanyadhatan
@joanyadhatan 11 месяцев назад
köszi a videót, nagyon kellemesen csalódtam több tekintetben is. a cím kissé hatásvadásznak tűnt, részben az zavarhatott meg. jobban teszem ha azonnal feliratkozok! :D totál fasza minőségben adtál elő(!!) és szkepticizmusom ellenére a Sony tényleg nagyot durrantott. a 120 fps-nél ott a csillag és az apróbetű, de ha csak a felét tudja, már az is pazar. főleg ha ki is tudod írni.. :) legalább egy másodpercnyi anyagot.. :)
@rolandszadai1522
@rolandszadai1522 11 месяцев назад
Én eddig is tudtam magammal beszélgetni, esküvőnél adok át nagyfilmet is kb egy alap vágott nyerset. És oda amikor belesóhajtom a félrecsúszott életem a felvételbe azt ennél a nagyfilm vágásnál vagy megtalálom, vagy majd a megrendelő. Ha egyáltalán ő végig fogja nézni :D
@roboter242
@roboter242 11 месяцев назад
0:56 - a "tulajdonképpen mind" eleve nem is lehetne igaz, hiszen kizárólag az interline CCD volt hasonló, azt pedig a korai videokamerákban és egyes kompakt fényképezőgépekben használták. A CCD-s DSLR-ekben FFT (FullFrameTransfer) CCD volt, nem volt erre képes.
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Imádom, hogy minden apró részletre létezik egy szaki, aki tudja a pontos választ:D köszönöm a pontosítást, mindenkinek megspóroltál néhány óra kutatómunkát
@roboter242
@roboter242 11 месяцев назад
@@bethlenfalvydavid Alapvetően nem téged pontosítottalak, hanem a feltételezett kritikusaid. :) És igen, sajnos vagy nem, kicsit a szakterületem.
@petercsontos5236
@petercsontos5236 11 месяцев назад
Van egy régen vásárolt Nikon SB-910-es vakum amit a DSLR-kamerához használtam. Most át akarok nyergelni - a te motivációdra is - mirrorlessre egy Sony A6700-ra. A kérdésem az hogy passzol-e a vakum a Sonyhoz?
@tibszabo
@tibszabo 11 месяцев назад
A válogatás részén felsírtam nagyon 😂😂😂
@fybrk
@fybrk 11 месяцев назад
nekünk 10 év + 5-6 mire oda jut, hogy lesz olyan gép, amit megtudunk fizetni, az amerikai youtuberek, meg már 2 hét múlva mind ezt használják és dícsérik, hogy ár érték arányban ennél jobb jelenleg nincs a piacon XD
@davidkovacs6018
@davidkovacs6018 11 месяцев назад
Nagyon jó lett. Remélem hogy valahogy hozzá jutsz és lesz tesz
@hegedusemilia1422
@hegedusemilia1422 11 месяцев назад
Szia Dávid, van egy Sony a6400 gépem első objektívet nézegetek hozzá. Elsősorban portré fotózás nem feltétlen beállított, hanem pillanatfotó, egy-egy Street fotó, ételfotó, és mondjuk táncból kiragadott pillanatok. A sigma 56mm objektívet néztem ki, mit gondolsz?
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Szia! Az egy nagyon jó objektív a célra, viszont számíts rá, hogy ezzel beltéren/szűk helyen nem igazán fogsz tudni fotókat készíteni. 56mm már eléggé belezoomol a dolgokba, első objektívnek talán jobb döntés lenne egy 30-35mm környéki gyújtótávolság. Tök jó Sony, Sigma, Viltrox opciók vannak.
@Megtor
@Megtor 11 месяцев назад
2 millió 990 ezer forint. Tényleg nem erre fogom költeni a megtakarításaimat. :)
@JFBence
@JFBence 11 месяцев назад
Én sem értettem először, mondom: elég régóta vannak global shutter kamerák. Végül is az első "fogyasztói" felhasználásra készült ilyen gép? Így lenne a helyes?
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Az első olyan, ami nem icipici/nem a NASA költségvetése engedi meg/ olyan minőségű, hogy mondjuk elvidd az olimpiára fotózni
@DSLRPixelStudio
@DSLRPixelStudio 11 месяцев назад
Jó lett a videó, jó végre egy magyar csatornán elsőként megtapasztalni az újdonságokat a nagyvilágból. Jó ha Nikon lett volna azért tudtam volna róla😂 Még jó, hogy lett jó kép is a végén😊😊😊
@gyurxi551
@gyurxi551 11 месяцев назад
Igen, bár az Fstoppers csatin pont ez a videó van kint, angolul, 3 órával ez előtt feltöltve.
@armi69
@armi69 11 месяцев назад
Nagyon király lett! :D Csak így tovább Dávid! (írjatok kommentet, segítsük az algoritmust.)
@Atosz7
@Atosz7 11 месяцев назад
Király videó lett, csak így tovább 😊
@Countryman76
@Countryman76 11 месяцев назад
Egy szóval jellemezném BRUTÁLIS!!Neked pedig köszönet a korrekt beszédért mint mindég!Üdvözöllek Dávid!
@_ferencgaspar_
@_ferencgaspar_ 11 месяцев назад
Szuper fényképező lett!🙂 Ami még álom
@richardrivez
@richardrivez 11 месяцев назад
a központi zár(compur) már a 40es években minden záridőnél tudott vakuzni
@the_basic_bazsed8048
@the_basic_bazsed8048 11 месяцев назад
Remek videó lett Dávid, jó gyorsan reagáltál
@surnamegm
@surnamegm 11 месяцев назад
Neee, épp ettem, amikor "szar"-ok lettek a képeid 😂😂😂
@hauchtomi
@hauchtomi 11 месяцев назад
Köszi, ez durva. Viszint a nyakkendo, galler kompozicio, az valami botrany😢
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
próbáltam valami TV hírolvasó jelmezt rögtönözni, de ennyire futotta :(
@hauchtomi
@hauchtomi 11 месяцев назад
@@bethlenfalvydavidHa az M1 volt a cél, akkor sikerült :)
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
😂
@tiborbali5326
@tiborbali5326 11 месяцев назад
Pár napja beszéltem a tamron magyarországgal,hátha objektiv téren is bele húzna valamelyik gyártó a fejlődésbe,és nem lenne rekesz határ,illetve akár az a 150-600mm es obi is lehetne mondjuk f/1 rekesz értékü a teljes zoom tartományban.. Az technológia létezik,csak fejleszteni kellene.
@nyenyiblack
@nyenyiblack 11 месяцев назад
Nem az a gond, hogy nem lehet megépíteni egy 150-600 F/1.0 -ás obit. Viszont a fizika törvényeit nem lehet áthágni. Az óriási méretű/tömegű objektív lenne és eszméletlenül drága! Értelemszerűen rengeteg fénynek kell eljutnia szenzorig egy hosszú csövön keresztül ami egy zoom obi esetén nagyon macerás megoldani... kis mérettel lehetetlen. Pl canon is kihozta most az RF 24-105mm f/2.8 L IS USM Z obit ami közel 1.5 kiló és 1.450.000Ft. Ha ugyanez az obi 1.4-es fényerővel jönne ki akkor lehet 5-6 kilót is nyomna és akkora lenne, hogy egy nagy méretű hátizsákba sem férne bele. Például nézd meg a Sigma APO 200-500mm f/2.8 méreteit (majdnem 16 kiló és közel 10.000.000Ft) ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-08h8RTLkKHQ.html (+ az ilyen extrém tág rekesz egy rakás aberrációt okoz ami több speciális lencsetagot is igényelne és a fókuszálást is irtó módon megnehezítené a szűk DOF mező miatt...pont ezért nem is létezik zoom vagy egyáltalán autófokúszós obi 1.0-ás F értékkel)
@tiborbali5326
@tiborbali5326 11 месяцев назад
@@nyenyiblackMég nem létezik,de tervek,és tesztek már lettek azzal az ötlettel amit én irtam,igy szerintem 10 év és valóra válik. Lásd sony új gépe 1/80 000 záridő minden hiba nélkül.
@tiborbali5326
@tiborbali5326 11 месяцев назад
Pár éve ki gondolta volna hogy ezt kézből meg tudjuk tenni?
@nyenyiblack
@nyenyiblack 11 месяцев назад
@@tiborbali5326 Sajnos nem érted... a 1/80.000 záridőnek vagy a gyors FPS- nek eddig sem volt semilyen fizikai akadálya mert az csak a szenzoron múlik és a procin. Az egyre gyorsabb képfeldolgozó processzoroknak hála csak idő kérdése volt mikor fog megjelenni ez a technológiai, ez abszolút kiszámítható volt. (kb már jó 10 éve lehet róla olvasni a szaksajtóban ,hogy előbb-utóbb ez lesz a jövő, max azért ért meglepetésként mert nem hittem, hogy sony ilyen hamar megugorja ezt a szintet) A lencsék totál mások... magyarán szólva van egy adott méretű/keresztmetszetű henger alakú tárgyad ami csak bizonyos mennyiségű fotont tud átengedni a testén... csakis akkor tud több fotont átjutni az objektíven ha növelik a tubus keresztmetszetét vagy csökkentik annak hosszát. Nem tudja a fényt beszívni mint egy porszívó mert a fény sebbegése állandó. ráadásul egy tele vagy zoom obi nem lehet rövid mert csomó lencsetagot kell tartalmazzon, a lencsetagok közti távolságot is kell tartani, hogy meglegyen a nagyobb gyújtótávolság és ki kell küszöbölje a mozgó lencse tagok általi aberrációkat is ami tovább rontja az átjutó fény menyiségét. sőt az F/1.0-ás érték még jobban rontja a minőséget ami még több speciális lencsetagot igényel ami mégtovább rontja az átjutó fény menyiségét és tovább növeli a tömeget és méretet is. (Ezért van az, hogy a fix obik sokkal jobb minőséget adnak és több fényt képesek beengedni) Szóval a fizika ebben az esetben mindig korlátot fog állítani mert ezt ebben a henger alakú formában nem lehet kiküszöbölni modern a technológiával sem. Megkockáztatom, hogy 200év múlva sem lesz lehetséges kis méretben extrém fényerős obikat gyártani. Ha lesz is az már nem objektívként kell elképzelni és biztos, hogy nem üveg lencsetagokat fog tartalmazni, de még csak nem is hengerformája lesz.
@bereczkilaszlo7534
@bereczkilaszlo7534 11 месяцев назад
ez a globális zár az tulajdonképp a központi zár újkeletű neve?
@roboter242
@roboter242 11 месяцев назад
Hatása részben hasonló, bár a központi zár sebessége nem végtelen, ezért vannak mellékhatásai. Központi zár az objektívben van. A global shutter pedig annyit tesz, hogy a szenzoron az expozíció a teljes felületen egyszerre indul és végződik, külső mechanikus/optikai elem nélkül. A rétegzett (stacked) szenzorok elérték azt a szintet, hogy az expozíció a teljes felületen áttölthető egy alsó rétegbe, és ennek kiolvasása közben nyugodtan zajlik a következő képkocka expozíciója. Hasonló, mint az interline CCD, csak ott ugye brutális hasznos felületvesztéssel járt a megoldás.
@bereczkilaszlo7534
@bereczkilaszlo7534 11 месяцев назад
@@roboter242 igy már világos... tulajdonképp ez az elektronikus zárnak egy annyira továbbfejlesztett változata, hogy már új név dukál neki.
@orsolyaballasy
@orsolyaballasy 11 месяцев назад
Nálam azt mondaná: szemét, szemét, szuper szemét :D
@benceigert2135
@benceigert2135 11 месяцев назад
Hmm na ez meglepett, majd az a7vi vagy a7vii talán megkapja a globalzárat de ez allati 1/80 000 attya gatya lassan elérünk oda hogy már nem is kell gyorsabb zár mert ezzel a puskagolyót lefagyasztjuk a kepen😂
@poti732
@poti732 11 месяцев назад
Persze , amennyiben a nap felszínén lövöd ki a golyót 😂 ide annyi fény fog kelleni amennyi a vilgon nem létezik
@vakmero_makkvero
@vakmero_makkvero 11 месяцев назад
Na, kábé én is így szoktam válogatni, csak a "hopp, ez jó lett" ritkább... 😂
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
😂
@livmarlin4259
@livmarlin4259 11 месяцев назад
Van barátnőd?
@bpalotas
@bpalotas 11 месяцев назад
A hangjegyzeteket tudja a Fuji is, amit nemrég teszteltél!
@Oncsy
@Oncsy 11 месяцев назад
Minőségi videókat csinálsz, gratulálok, de kicsit Sony marketing lett a videó (ez is). A global shutter egy nagyon jó dolog, de..... és sajnos ezeket nem mondtad el.....többek között azért nem terjedt el eddig, mert van egy nagyon nagy hátránya és több kisebb. A legnagyobb hátránya a dinamikus tartománya a szenzornak sokkal kisebb a rolling shutter szenzorhoz képest, amely 99%-ban a napi használatban sokkal fontosabb mint mondjuk a 120Fps, de egy elég nagy probléma a zaj is, nem hiába ez is 20MP-s kamera lett, nem 40MP. A Sony itt sem mondott nem hiába mondjuk a dinamikus tartományról semmit. Ez egy nagyon jó dolog, de már eddig is elérhető volt a technológia csak nem hiába nem használták. Reméljük fejlődött annyit a technológia, hogy a korábbi hátrányokat ki tudták küszöbölni. A hangalámondását a fényképeknek meg már 15 éve is tudta egy profi fényképező (pl:Nikon D2s vagy Nikon D3)
@bethlenfalvydavid
@bethlenfalvydavid 11 месяцев назад
Ha marketinges hatásúnak érezted a videót, az szerintem azért lehet, mert ezt az újítást igenis korszakalkotónak tartom. Ha egy másik márka jelentett volna be globális zárat, ugyanilyen videót készítettem volna. Illetve nem tudom elképzelni, hogy kiadták volna a $6000-os fényképezőjüket, ha nem lenne közel ugyanolyan dinamikatartománya a fotóknak, mint mondjuk az A1-nek. Persze, várjuk ki, hogy mit mutatnak az első valós tesztek, de miért akarná lejáratni magát a Sony ilyen félrevezetéssel?
@Oncsy
@Oncsy 11 месяцев назад
@@bethlenfalvydavid Már 15 éve létezik ez a technológia, csak ahogy írtam egy általános fényképezőgépbe, ahol mindenre kell használni (pl. naplemente vagy havas táj) ott több a hátránya mint az előnye a 14EV helyetti 10-11EV-s dinamikus tartománnyal vagy a sokkal nagyobb zajjal 800 ISO-n mint egy másik gép zaja akár 3200 ISO-n. Legalább is eddig így volt, reméljük sikerült valamit fejleszteni a technológián, igazad van teljesen a Sony sem hülye, valamiért ezt most kihozták, de félek leginkább a technológia miatt továbbra is egy speciális felhasználói közegnek fog szólni. Nem fikának írtam, csak ez egy marketing videó lett, nem technológia bemutató, ott el kellett volna mondani, hogy ez azoknak lesz előny akik 20-30FPS-nél nagyobbra van szükségük és nagyon sokat videóznak gyorsan mozgó tárgyakat, amiket esetleg utána behúznak slow motion-be..... De tényleg ezt ne támadásnak vedd, nagyon minőségi amit csinálsz, de más videóidnál is kijött már, hogy a Sony-t ismered nagyon jól és a Canon-t valamennyire, de más gyártókat és más gyártók technológiáját már nem napi szinten. Szerintem döntsd el, hogy általánosságban akarsz fényképezőket, technológiákat bemutatni vagy a Sony nagykövete akarsz lenni. Minden a kettő teljesen rendben van, fantasztikus amit a Sony tett az elmúlt 5-7 évben ezen a piacon, te meg nagyon jól tudod kifejezni magad és nagyon minőségi anyagot adsz ki a kezedből. A Sony korábban csak kullogott a Canon és Nikon mögött mint egy niche szereplő és most egyértelműen a leginnovatívabb gyártó lett nagyon jó és széles portfólióval mind gép mind optikák terén. Én szeretem őket, nagyon örülök ennek, neked meg tényleg gratula a munkádhoz!!!
@somethinggood5241
@somethinggood5241 11 месяцев назад
Na de milyen kártya bírja ezt a tempót? 😮
@benceigert2135
@benceigert2135 11 месяцев назад
Hát gpndolom csak cf express kártyák
@palmakula7051
@palmakula7051 11 месяцев назад
Ezzel már lehet ufót fényképezni ?😂
@zoltanvarga1967
@zoltanvarga1967 11 месяцев назад
💯❤❤❤❤❤💯
@Valaki-hhc
@Valaki-hhc 11 месяцев назад
Stílusváltás :)) Végre kicsit kiengeded Davidot a a közönségnek nem csak a korrekt inteligens figyelmes profi kamerás videóst.
@donkomark
@donkomark 11 месяцев назад
Szerintem A6200 is jó lenne már lassan
@oneal1certina
@oneal1certina 11 месяцев назад
szaaar, szaaar szaaar :D :D: D
@Alexbuttoner
@Alexbuttoner 11 месяцев назад
inkább: szar szar ó ez jó mázlim volt szar szar :D
@cikkcakk7996
@cikkcakk7996 11 месяцев назад
2:38 Én hallottam olyan történetet is, hogy a NIKON a D850-ben már nem SONY szenzort használt (mint eddig) jól pofoncsapva a SONY-t. A SONY-nak nem volt más választása, mivel nem rendelkezik DSLR technológiával ezért elkezdte vészforgatókönyvként nyomatni a MILC-eket. Majd nyomatta mindenki. Olyan volt ez , mint a Tamagocsi. Mindenki örült és lesajnálták a DSLR-eket. RIP, meghalt, béke poraira. A MILC-nek véleményem szerint egy valódi elönye van a DSLR-rel szemben. Az, ami nem is a feladata egy fényképezögépnek: a videózás. Olyan ez, mintha azt mondanám, hogy sokra tartom Szoboszlait, mert tud nekem tolmácsolni angolul. Persze, nem rossz egy tolmács sem ... Szóval akkor vizsgáljuk meg a szenzációs globális zárat. amely 1/80000-es exponálást tesz lehetövé. Ez egy óriási dolog, mert tudok vele atomrobbanást fényképezni! Mire jó még? Mert oké, hogy 1/80000, de nekem beszükült látóterem van. De akkor most maradjon ez így? Húzzatok ki a mocsárból, amibe beragadtam! A blendét teljesen kinyitom, Mennyire kell megemelnem az ISO-t (és ez által mennyi dinamikát veszítek meg szemcsésedést okozok), hogy 1/80000-rel fényképezhessek? Jó tudom, ez eröltetett, de szerintem az 1/8000-et is nehéz kihasználni, amivel egy kitünö DSLR rendelkezik. És még egy nagyon fontos dolog az ifjú generációnak. Gondolkodjatok el azon, hogy sem a szenzor, sem az autofókusz nem fejlödött szinte semmit a MILC-ek megjelenése óta. Az AI igen, de a hardware nem! A legjobb minöségü szenzor még mindig a 2017-ben megjelent Nikon D850 szenzora a full frame kategóriában. Az autófókuszban sincs nagy újdonság. Ha lesz, akkor majd kijönnek az új DSLR modellek. Gondolkodjatok el ezen. "A monitort bámulom a munkahelyen, a monitort bámulom otthon, A monitort bámulom, amikor TV-t nézek, monitort bámulok, amikor telefonálni akarok. Amikor kimegyek a természetbe és esetleg fotózni szeretnék, akkor nem akarok monitort bánulni. Szabad akarok lenni, amennyire csak lehet ... szemfájás nélkül. Azért jöttem ki a természetbe." De tulajdonképp igazatok van. Dolgozzák ki a MILC-en a használható AI-t. majd ha kiforrott tegyék bele a DSLR-be. A MILC kitünö a snikk-snakkok letesztelésére. 🙂 Ne feledjétek a fényképezögép két legfontosabb része a *szenzor* és az *autofókusz.* Igazából ez a két dolog határozza meg a fényképezögép árkategóriáját.
@donathorvathtomka
@donathorvathtomka 11 месяцев назад
Nekem nincs sok tapasztalatom DSLR gépekkel, de használok MILC-et és azért szerintem egy picit vitatható, amit írtál. Az első dolog amibe "belekötnék" az, hogy csak a videózás az előnye a mirrorless gépeknek, és ráadásul az sem igazi. Szerintem az előnyök közé még be lehet sorolni a kompaktságot, és a lencsefelhozatalt (ma már a gyártók inkább ezekre a gépekre terveznek objektívet meglátásom szerint, a különlegesebbek (pl. probe, anamorphic) pedig szinte csak ezekre elérhetőek). A videózás meg szerintem igen is lehet előny, tény, hogy nem mindenkinek, de manapság már igazából a marketinghez majdnem elengedhetetlen, hogy a külömböző social platformokon jelen legyen az ember, és most (bármennyire bánom én is) igazából "senkit" nem érdekelnek a fotók, mindenki csak a videókat nézi, szerintem amellett hogy ugyan azért az árért pluszba tud Netflix approved minőségű videókat készíteni egy gép, nem lehet szó nélkül elmenni. A Sony gépekben egyébként elég jó a zajkezelés, az általam használ, egyébként már 5 éves gépen is a 12800 iso-s képek is crop-nélkül még élvezhetőek (bár azért egy picit necces), így szerintem napos időben használható lehet az 1/80000-es záridő. Igen a digitális viewfinder nekem sem a kedvencem, de én személyesen az esetek 70%-ban a hátsó monitoron komponálok, ha meg természetes módon, a digitális világtól elvonulva szeretnék fotózni, arra a filmes gépet használom. Én azt gondolom, mindkét kategória ugyan olyan jó, csak picit más területeken. Viszont szerintem a jövőbiztosság szempontjából a MILC valamivel jobb választás, azt fogják fejleszteni, nem véletlen, hogy a Leica és a Hasselblad is ebbe az irányba indult el.
@cikkcakk7996
@cikkcakk7996 11 месяцев назад
@@donathorvathtomka "a Leica és a Hasselblad is ebbe az irányba indult el." Piaci terület. Egy gyártónak az a dolga, hogy lefedje. Nem lenne jó pénzügyi stratégia. ha nem tennének meg mindent a fejlesztésért. A SONY-nak nagyon jó szenzorai vannak. Én személy szerint nem láttam jobbnak a Nikon D850 szenzorát a D750-töl, amibe még SONY szenzor volt. A felbontása persze sokkal nagyobb, ami a profik szerint nem sokat számít. Most már késö DSLR-t fejleszteni! 🙂 Vagy van valakinek, vagy már nem lesz neki soha. Nekem még egy bajom van a MILC-cel. Ha valaki azonnal jó képet akar csinálni, az mindenképp vegyen egy ilyen gépet. Én is ezt ajánlom neki. Tesztelje le és válassza ki a legjobbat, amit megengedhet magának. De ha valaki meg akar tanulni fotózni, az nagyon rosszul teszi, ha MILC-et vesz. Mert aki meg akar tanulni fotózni, az azt szeretné, hogy rossz legyen a fotó, ha rosszul állította be a gépet. Nem érdekem, hogy ezt elvégezze helyettem a gép. Persze tény, hogy ez a módszer nem azoknak van, akik azonnal remek fotókat akarnak csinálni. És ezt senki nem mondja el! Szerintem a csúcs gépek mindig DSLR-ek maradnak. Annyi fog történni, hogy a rengeteg variációt megvágják. Nincs értelme a rengeteg kombinációnak (már csökkentették is a palettát). Az APS-C-re marad pl. a Canonnál a 90D, mint csúcsmodell, 2000D mint belépö. A full frame-re sem kell ezer fajta. Szerintem DSLR-t nagyon tudatosan veszel. Az objektívek fejlesztése. DSLR-re óriási objektívkínálat van (verhetetlen). Lehet, hogy lesz olyan nagyon speciális objektív, amit valami másra fejlesztenek, de a DSLR-re már rég kifejlesztették az objektív-családot. A MILC-ek annyival jobbak, hogy eltelt egy kis idö, tudják, hogy hol lehet kicsit jobbá tenni a minöséget, de a DSLR következö verziójában is már ez a tudás benne lesz. Nem állíthatom, de szerinte a DSLR örök. A fotózás alapjait örzi, hogy ha valaki meg akar tanulni fényképezni, az megtehesse. De manapság csak jó képeket akarnak csinálni. Nem akarnak megtanulni fényképezni. Így most a DSLR háttérbe szorul.
@cikkcakk7996
@cikkcakk7996 11 месяцев назад
@@donathorvathtomka "mindenki csak a videókat nézi" Szerintem "az a réteg" nézi csak a videókat (széles réteg 🙂). Én nagyon elgondolkodtam egy profi fotós véleményén. A fotózás azt jelenti, hogy amit meg akarsz örökíteni, azt egyetlen frame-be kell megörökítened. Az sokkal nehezebb, mint videóval! Úgy, hogy igazán kifejezö és különleges legyen! Azt vettem észre, hogy a fotózásban nagyon kevesen támaszkodnak saját elképzeléseikre. Általában mindenki csinál egy "olyan" képet (én is :-)). Épp ezért nagyon jó érzés, amikor egy igazán eredeti ötleted támad. Nem fog sokszor elöfordulni az életedben. Hányszor történt meg, hogy már harmadszor "húzom magam után" az állványt, most is átgondolom a beállításokat. Ma különlegesek a színek. Ha nem rontom el, gyönyörü kép lehet belöle. Erre jön egy futó, a karjáról leveszi az iPhone-t csinál egy fotót és fut tovább. Én már elözö nap megterveztem a fotózást. Tudtam mikor lehet esélyem jó fotót készíteni, erre a futó látván a "nagy felhajtást" elgondolkodik: nem is rossz, leveszem a karomról az iPhone-t és lefényképezem én is! 🙂 Ez van! 🙂
@cikkcakk7996
@cikkcakk7996 11 месяцев назад
@@nyenyiblack Jól van, kérlek ne felejtsd el! Ettöl mindenképp fejtsd ki részletesebben!
@cikkcakk7996
@cikkcakk7996 11 месяцев назад
@@donathorvathtomka "anamorphic" ilyenekkel foglalkozol? 🙂 Drága mulatság! Különben kapható minden bajonetre. Pl. a Canonra EF-re ilyet találtam: DZOFILM Pavo 2x Anamorphic 28mm T2.1 Neutral Coating - PL/EF 5.099,00 €* 🙂. De az egész paramétertartomány le van fedve. Nincs értelme egy nagyon elterjedt bajonetre nem megcsinálni.
@martonbodimarcirubikscube
@martonbodimarcirubikscube 11 месяцев назад
1. Like!
@martonbodimarcirubikscube
@martonbodimarcirubikscube 11 месяцев назад
A hangjegyzet a legjobb mindközül! :)
@Apa-yk1kf
@Apa-yk1kf 11 месяцев назад
Milyen "á" sorozat? Jártál iskolába? Akkor hívjuk alfának azt a jelet.😂 Globális zármanó.
Далее
МЭЙБИ БЭЙБИ - Hit Em Up (DISS)
02:48
Просмотров 385 тыс.
Бокс - Финты Дмитрия Бивола
00:31
Lecseréltem a Sony-mat...
19:56
Просмотров 12 тыс.
Az igazság a záridő-szabállyal kapcsolatban
16:48
Просмотров 2,3 тыс.
Mivel fotózzak? Mennyit számít a technika?
24:16
Просмотров 1,7 тыс.
МЭЙБИ БЭЙБИ - Hit Em Up (DISS)
02:48
Просмотров 385 тыс.