Тёмный

A szakszervezeti mozgalom története 1945-től napjainkig! 

Partizán
Подписаться 497 тыс.
Просмотров 12 тыс.
50% 1

Nagy Sándor szerepéről az OTP privatizálásában itt beszéltem: bit.ly/2C0j4YO
Mi volt a szakszervezetek funkciója a háború után újjáépülő Magyarországon? Milyen szerepet töltöttek be a Kádár-rendszer idején? Mit csináltak a rendszerváltáskor? Milyen kihívásokkal küzdöttek a '90-es években, és azokra a kihívásokra milyen válaszokat adtak? Miért vannak most nehéz helyzetben - és hova datálható a nehézségeik elindulása? Ha érdekel az elmúlt hónapok legtöbbet emlegetett érdekvédelmi formájának magyarországi története, akkor kattints a videóra!
Tetszett az adás? Akkor szállj be a finanszírozásunkba, legyél patronálónk, és férj hozzá az extra tartalmakhoz is! / partizanpolitika
Egyszeri, vagy rendszeres banki átutalásos támogatással is segítheted a finanszírozásunkat!
Számlaszám (Partizán Alapítvány): 16200106-11669030
Közlemény: Támogatás
Külföldről: IBAN: HU68 1620 0106 1166 9030 0000 0000 BIC/SWIFT kód: HBWEHUHB
Ha azonnal értesülnél a legfrissebb videóinkról, iratkozz fel a csatornánkra RU-vid-on: bit.ly/35qa5gT​
Nem tudod nézni? Most már hallgathatod is: open.spotify.com/show/18YmaCQ...
Kövess minket Instán! Csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz: / partizantarsalgo
Ezekből dolgoztunk:
Judit, Lux. "A magyarországi szakszervezetek történetéből." (2008).
Borsi Endre, Kindl Kinga, Kozák László, Labancz Eszter (szerk): "A Liga Szakszervezetek 25 éve." (2013)
Politikatörténeti Intézet "Érdekegyeztetés adattár"
László Gyula: Munkaerő-piaci politikák, Pécsi Tudományegyetem Közgazdaságtudományi Kar, Pécs 2007

Опубликовано:

 

1 мар 2019

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 32   
@alle2stuppl
@alle2stuppl 5 лет назад
Kedves Gulyás Márton, nagyon szuper amit csináltok, de muszáj lenne valahogy eljutnia ezeknek a videóknak szélesebb tömegekhez! Sajnálattal látom a csekély, 35ezer feliratkozót és az érdemtelenül alacsony megtekintéseket. Szívesen látnék Partizán adásokat pl. az RTL-en.
@voya88
@voya88 5 лет назад
@Imre Facsar Bizony, le a szíriuszi gyarmatósítókkal! x)
@MrMittomen
@MrMittomen 7 месяцев назад
4 évvel később már 390 ezer, bár ekkora növekedése lenne a csatornának a következő 4 évben is.
@milankoj
@milankoj 5 лет назад
Örülök, h visszatértek a "kiselőadások" :) Szükség van rá!
@kiralyeszter1129
@kiralyeszter1129 5 лет назад
Én is. Nagyon hiányzott már. Bravo! :)
@erikvarga88
@erikvarga88 5 лет назад
A privatizációról nem terveztek egy részt?
@gyongyiabonyi3355
@gyongyiabonyi3355 5 лет назад
@ hú, pedig ez a téma tényleg feldolgozás után kiállt!:) Szerintem sokkal jobban értenénk a mostani helyzetet, ha tisztában lennének vele, mi is történt akkor pontosan.
@adelracz4573
@adelracz4573 5 лет назад
Kedves Marci! A műsor szuper, csak néha kérlek vegyél levegőt is miközben beszélsz! Értem, hogy sok mindent szeretnél megosztani velünk, de ha elhadarod akkor sajnos nem fogjuk megérteni.
@radafukerno8037
@radafukerno8037 5 лет назад
Szia! mikor jön az intro zene? Már pár hete ígéred. Köszi!
@repetro1
@repetro1 5 лет назад
26:40 hoppá! Akkor átvetítve ezt a mai 2018-as eszmére... már akkor is 300 munkaórát dolgoztak a közlekedési dolgozók.
@Nekros102
@Nekros102 5 лет назад
Fúúú de utáltam olyan helyen dolgozni ahol szakszervi volt. Meg a kollektív szerződés. Az de betett Nekem anno. Aztán elmentem másik helyre, ott pedig szépen toltam fel a fizetésemet az emeléskéréssel. Mikor a többiek 150-et kerestek Én már 200+-os voltam. Mondjuk nem nyekeregtem annyit, hanem melóztam rendesen és megkértem az árát, ha azt mondták, hogy nem, akkor Én is és vagy megváltunk egymástól vagy a többiekhez igazítottam a munkakedvem. Egyből más lett a téma.
@Nekros102
@Nekros102 5 лет назад
@@Containership18 Oké, miben hazudtam?
@jonaslent4468
@jonaslent4468 4 года назад
Tüntetés a nők pénzen történő megvásárlása ellen. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-GrEQVl0o6k4.html
@gerilineker9037
@gerilineker9037 5 лет назад
Szia Márton, nagyon jók a videóid, de ezt a szakszervezetes vonalat, amit itt a Partizánon időről-időre előveszel, nem értem. A szakszervezetek jelentősége és kora lejárt. Nem azért, mert nem rátermett emberek vezetik azokat, hanem mert teljesen átalakult a munka világa. A foglalkoztatott magyarok több mint 70 %-a a szolgáltatói szektorban dolgozik, kkv-kban és külföldi tulajdonú multikban vagy egyéni vállalkozóként. Ezek az emberek legtöbb esetben nem is tudják elmondani, hogy mi a szakmájuk: projektmenedzser, koordinátor, lefordíthatatlan 3 szóból álló munkakörök (pl. payroll account analyst), amik csak az adott cégnél léteznek, vagy ott találták ki azt. Másrészt egy A4-es magyar ember munkával kapcsolatos identitását más határozza meg. Pl. vegyünk egy magyart, aki az IBM-nél dolgozik. Ő elsősorban IBM-esnek tartja magát, aztán magyarnak, majd esetleg a konkrét munkakörével azonosul. De mint feljebb írtam, nem is ismer mást az országban, aki akárcsak hasonló munkakört tölt be. Ha az érdekeit akarja érvényesíteni, akkor egyetlen fóruma van, az üzemi tanács, ahol sok esetben a külföldi anyacégben lévő üzemi tanács adja az ukázt. Nem létezik cégeken átívelő nemzeti érdekérvényesítés. Az emberek nagy része azt sem tudja, hogy létezik-e szakszervezet, ami az ő érdekeit képviseli, mert teljesen összekuszálódtak a dolgok: jogász végzettséggel telefonos ügyfélszolgálaton dolgozik valaki, bölcsész végzettséggel programozik, gépész végzettséggel projektet vezet. És akkor arra mit mondasz, hogy az egyik cégnél a telefonos ügyfélszolgálatos szoftverkonfigurációs munkát végez (pl. script-eket ír és futtat) - akkor ő most informatikus? Az IT világban a projektvezetők sokszor maguk is informatikusok - de konkrétan nem írnak kódokat, akkor ők most hová tartoznak? És mi van azzal a közgazdász végzettségű tanácsadóval, aki egy szoftver használatát oktatja hétfőtől-péntekig a kollégáinak? Ő most akkor tanár? Vagy a pszichológus végzettségű HR-es hová tartozik? Csak azokban a szakmákban létezik egyáltalán szakszervezet vagy kamara, amelyek konkrétan definiáltak és körülhatároltak: ügyvédek, orvosok, állami szférában dolgozó tanárok, meg max 1-2 még. Azért, mert egy fogorvos Battonyán és egy másik fogorvos Sopronban is ugyanazt a munkát végzi, végezheti, ugyanarra terjed ki a felelősségi köre. Ezenkívül 2 kezünkön meg tudjuk számolni azokat a multikat, amelyek ipari termelést folytatnak nagy munkaerővel itthon (pl. Audi, Hankook). Ott léteznek még homogén munkakörök, aminek az érdekeit egy szervezet globálisan védeni tud. Nincs más. Ez egy romantikus nosztalgia, hogy beszélünk a szakszervezetek befolyásáról és politikai erejéről, de ez már elmúlt. Mint ahogy ma már az emberek nem lóval közlekednek és nem használják a porolót, hanem porszívóznak és nem küldenek a postán táviratot. Zsákutca ez a szakszervezet téma, ha csak nem történelemórát akarsz tanítani ezzel.
@attilatoth8324
@attilatoth8324 5 лет назад
Mi lenne ha előbb dolgoznál kicsit aztán szakszerveznél' nagy bőszen?
@gyongyiabonyi3355
@gyongyiabonyi3355 5 лет назад
Valóban nem nevezhető a szó szoros értelmében munkának amit csinál, hiszen ő a nap 24 órájában Gulyás Márton. Nincs az a túlóra törvény, ami ezt lefedné. Ráadásul intézményes mocskolódást kap érte. Ha munka lenne ez számára biztosan nem csinálná.
@attilatoth8324
@attilatoth8324 5 лет назад
@@gyongyiabonyi3355 Gyöngyike, te ugye nem értetted amit írtam. Röviden kifejtem: a szakszervezeti munka alapja az adott terület és munkafolyamat legalább felületes ismerete ahol szakszervez. Az általános munkajogi kérdések általában nem helyben dőlnek el. Na most innentől hiába akarsz felülről valami szakszervezeti árnyékszervezetet összehozni és a kormánynál kikényszeríteni az amúgy remekül fizetett pártok helyett a jogainkat - mivel semmilyen zsarolópotenciál nem lesz a kezükben ki fogják röhögni őket ahogy eddig is. Arról nem beszélve, hogy nekem egy senkiházy' szakszervezetis ne keressen 750 ezret meg ne állami finanszírozásból éljenek és sorolhatnám. Kb. halott ügy kapásból az egész. Az a pár siker amit most elértek még annyira sem volt elég, hogy egy komoly tüntetés alapja lehessen. Majd nézz utána hány szakszervezet van. Itt kezdődik különben. Csak a vasúton 3.
@gyongyiabonyi3355
@gyongyiabonyi3355 5 лет назад
Kedves@@attilatoth8324 igazad van. Tényleg teljesen másnak értelmeztem, amit írtál. Mentségemre, nem hiszem, hogy egyedül voltam ezzel. Mindenesetre köszönöm a kifejtést, ebből a nézőpontból rávilágítva teljesen igazad van.
@gyongyiabonyi3355
@gyongyiabonyi3355 5 лет назад
@@attilatoth8324 felkeltetted a kíváncsiságom, hogy akkor te öt éve miben gondolkodsz? Szívesen elolvasnám, ha van időd leírni. Hmmm... Vona engem jelenleg zavarba ejt. Egyelőre nem tudom mit gondoljak róla. Amit most csinál nekem az baromi szimpatikus, de mivel nagyon okos fickónak tűnik egyszerűen megállapíthatatlan számomra, hogy szerepben van, vagy tényleg azokat gondolja, amiket mond. Én annak is örülnék, ha Gulyás környékén megújulna a baloldal. Annak ellenére örülnék, hogy néha nagyon látszik, hogy egységesített ideológiát tol, de rajta kívül igazából senki sem baloldali. Puch biztos nem:) További szép napot neked!
@attilatoth8324
@attilatoth8324 5 лет назад
@@gyongyiabonyi3355 Én most azt várom mikor mennek le olyan szintre, hogy egy részük megszűnjön magától - a maradék meg kénytelen legyen egy egységes ellenzéki szervezetet létrehozni és abban már lehetnek szakszervezeti emberek is de nem bemondás alapján hanem azok akik tényleg számítanak. Ehhez most már csak a két következő bukta kell - mert az lesz több ok miatt is - és a mostani ellenzék megsemmisül. Bár szerintem már most is egy háttér nélküli adminisztrációs szervezet az összes. A rabszolgatörvénynél tisztán látható volt, hogy már semmilyen ügyre nem bírnak összehozni egy tömeget mert senki nem veszi őket komolyan, meg egyik héten mondanak valamit - nem ülünk be többet biodíszletnek - aztán bekocognak felvenni a fizetést. Visszatérve Gulyás M.-re voltak nagyon összeszedett videoi amiknek egy normális országban simán helye lett volna bármelyik tv.-ben.
@42p42p
@42p42p 5 лет назад
Nagyon rossz hallgatni, hogy minden mondat hatalomról, elnyomásról, osztályharcról szól. Eléggé terhelt, rossz képzetekekhez társuló szavak ezek, ráadásul nehéz is velük újat mondani. Valahogy nyugodtabb lennék, ha ezt a beszédmódot a XX. században hagynánk, és érdekérvényesítésről, joguralomról, tőke-munka részesedésről és újraelosztásról beszélnénk.
@warpoverdrivu6900
@warpoverdrivu6900 Год назад
Majd a tőke szépen átadja az állami szerveit csakúgy gondolod te?
@felissilvestris4415
@felissilvestris4415 5 лет назад
Szakasits Árpád annyira szolodáris pali volt, hogy neki köszönhető, hogy a Szociáldemokrata Párt beolvadt a kommunista pártba. Így jött létre a Magyar Dolgozók Pártja, aminek Rákosi volt a főtitkára. Köszönjük Szakasits elvtárs'
@signumlaudis7793
@signumlaudis7793 5 лет назад
Jujj te egy macska vagy :)
@felissilvestris4415
@felissilvestris4415 5 лет назад
@@signumlaudis7793 biológiában járatos emberrel van dolgunk ;)
Далее
Csányi Sándor teljes életútja!
52:45
Просмотров 313 тыс.
Mi volt a Tanácsköztársaság?
58:22
Просмотров 76 тыс.
A Fidesz története 2006-2010 | PartizánINFO
1:05:57
Просмотров 189 тыс.
Az első Orbán-kormány 1998-2002 2. rész
50:58
Просмотров 112 тыс.
Pártfinanszírozás - ezért nincs demokrácia
1:03:15
Ellenzékben a Fidesz - 2002-2006
43:23
Просмотров 131 тыс.
Az első Orbán-kormány 1998-2002 1. rész
49:14
Просмотров 226 тыс.
A Szovjetunió összeomlása, avagy a Peresztrojka
36:24