Тёмный
No video :(

Akumulator krystaliczny - Silicon Dioxide battery DIY #1 

Majsterek
Подписаться 2,9 тыс.
Просмотров 12 тыс.
50% 1

Cześć, w filmie pokazuję jak uruchomić i uformować nowy akumulator kwasowy oraz w jaki sposób eksperymentalnie przerobiłem zwykły akumulator kwasowy na akumulator krystaliczny bądź Lead Crystal / Silicon Dioxide. Do przeróbki na akumulator krystaliczny używam czystego Ditlenku Krzemu, Silicon Dioxide pure, SiO2 firmy Warchem. Jest to pierwsza część eksperymentu. W następnych pomiary i wnioski.
Jeśli chcesz wesprzeć projekt, możesz to zrobić w prosty sposób, stawiając mi wirtualną kawę.
buycoffee.to/m...
Niech moc będzie z Wami ;)
Zapraszam na bloga:
batterytest.pl/
jaktozrobilemw...
Utwór Dance, Don't Delay (autor: Twin Musicom) jest dostępny na licencji Licencja Creative Commons - uznanie autorstwa 4.0. creativecommon...
Źródło: www.twinmusicom...
Wykonawca: www.twinmusicom...

Опубликовано:

 

5 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 95   
@sithieu9009
@sithieu9009 Год назад
I did the same to my existing car battery. I added SiO2 directly to the battery and let it works it way through usage. Great result. Will do more testing and post result with Temperature, cranking, etc.
@kwasyl86
@kwasyl86 Год назад
Trzymam kciuki że eksperyment się uda . Pozdrawiam
@PP.EKOTECH
@PP.EKOTECH Год назад
Witam .. Dobra robota ! Bravo ! Życze powodzenia w projekcie ... ! ;) Pozdrawiam z Podhala . Hej ! ;)
@andrzejorwat9019
@andrzejorwat9019 9 месяцев назад
Może się czepiam ale według mnie aku powinien być sformatowany na zwykłym elektrolicie i 3-5 razy przejść sykl ładowania i rozładowania a dopiero potem wymienić elektrolit na ten z krzemionką. Tak zamo zalanie elektrolitem z krzemionką powinien być wykonywane na jakimś stole wibracyjnym lub pompie prużniowej żeby pozbyć się powietrza z mieszaniny
@marcing5895
@marcing5895 Год назад
Trzymam kciuki za sukces 👍
@robjody1180
@robjody1180 Год назад
Bardzo ciekawy materiał. Dobrze że coraz więcej ludzi szuka innych rozwiązań od standardowych, które opracowano ponad wiek temu. Oczywiście najważniejsza zawsze będzie wydajność, żywotność oraz cena. Szczególnie jeśli te obecne ze sklepu wytrzymują ledwo kilka lat.
@xby2918
@xby2918 Год назад
Dzisiejsza jakość akumulatorów jest tak tragiczna,że tego nawet się opisać nie da. Mi zdechła Varta silver po 2 latach, oczywiście gwarancja się skończyła i z 3 miesiące później padła. Ładowanie z alternatora 14.0-14.4V, pobór na postoju 0.04A. ładowany za każdym razem przed zimą ładowarką samochodową 14.7V daje w trybie zimowym. To było w 2018 roku. Teraz najtańszy akumulator hart 74Ah kupiłem za 275zł i co? 5 rok już leci ;) także Varta to już syf.
@robjody1180
@robjody1180 Год назад
@@xby2918 To tak samo jak mnie. Mnie też Varta silver po 2 latach zaczęła się sypać, a przecież garażowany i doładowywany był. Wcześniej kupowałem Bosh silver, ale zaczęła spadać ich jakość więc wziąłem wartę.Jednak nie poddałem się tym razem tak łatwo i rozwiercicilem wszystkie cele. Okazało się że oprócz spadku poziomu elektrolitu w 1 i 6 opadły masy czynne. Wyplukalem więc te dwie skrajne cele woda destylowana. Plukalem aż miedziana zawiesina stała się przezroczysta. Prawie 1lutr wody poszedł na to płukanie. Następnie zapałem świeżym elektrolitem i zacząłem go zagęszczać. I teraz w zimie nie padł, choć jest słabszy ale nadal pracuje.
@Mathaeusz
@Mathaeusz Год назад
Trzymam kciuki ale wydaje mi się że ten żel słabo wyszedł. Brakowało konsystencji "kleju do tapet". Super fajnie że masz drugi Aku do porównania. Pozdrawiam
@WaldemarSzmuro
@WaldemarSzmuro Год назад
Według mnie to zastosowanie dwutlenku krzemu daje to, że elektrolit nie powoduje erozji płyt wskutek ruchu (łódź, samochód). Dwutlenek krzemu nie wchodzi w żadną reakcji z kwasem siarkowym ani z płytami. Najlepszy do zastosowania byłby chyba dwutlenek krzemu w formie nanorurek, co myślicie?
@Poza-Systemem
@Poza-Systemem Год назад
Bardziej zapobiega opadnięciu masy czynnej z płyt dzięki czemu zwiększa jego żywotność .
@ziom00ziom
@ziom00ziom Год назад
Dlaczego w żadnym filmie nie pada pomysł zastosowania pompy próżniowej podpiętej pod odpowietrzenie żeby usunąć powietrze z cel? Przecież te bomble ograniczają wydajność akumulatora.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Świetny pomysł. Zastosuję tą propozycję!
@RetrooFan
@RetrooFan Год назад
Raczej sceptycznie bym na to patrzyl. Przeciez proznia spowoduje wyparowanie wody i zostanie sam kwas. Lub w przypadku aku krystalicznego kwas z ditlenkien krzemu.
@pepsikpepsik2141
@pepsikpepsik2141 Год назад
A gdyby tak zrobić wirówkę?
@Krystian_D
@Krystian_D Год назад
Jak będą testy na kilkunastu- kilkudziesięciu cyklach w tych samych warunkach pomiarowych to będzie świetny test. Dosyć szybko powinno dać się wyciągnąć pierwsze wnioski bo kwasiaki szybko się degradują
@piotrsch1976
@piotrsch1976 Год назад
Hej, miesiąc temu wymieniłem elektrolit w aku 77Ah. W związku z tym, że krzem dostępny na naszym rynku nie tworzy postaci żelu a tylko zawiesiny rozwarstwiającej się dosyć szybko, chyba że ktoś już taki znalazł to proszę o info, zignorowałem informację dotyczącą wlewania tylko połowy objętości elektrolitu do aku i wlałem prawie całą objętość jaką wylałem. Czysty elektrolit zlałem w ilości 2,3l a z tego po zmieszaniu i na powrót uzupełnieniu nim akumulatora zostało 0,5l. Pozwoliłem się odstać tej zawiesinie wewnątrz aku i 2-3 krotnie odciągałem aerometrem z gruszką czysty elektrolit ponownie mieszając go z krzemionką tak, że całe płyty przykryłem krzemionką i zostawiłem cienką warstwę czystego elektrolitu nad krzemionką zakrywającą płyty. Test trwa. Akumulator na dzień dobry stracił ok 130A EN prądu rozruchowego, wzrosła rezystancja wewn. z ok 3,5mR do 4,5mR. Aku trafił po kilku rozładowaniach do samochodu. Nie wiem jak zachowała się pojemność bo nie cyklowałem go przed wymianą elektrolitu, ale 3 kolejne rozładowania pokazywały identyczną pojemność. Po miesiącu używania aku w samochodzie wzrósł trochę o ok 50A EN. Aku utrzymuję na razie w stanie niedoładowania tzn po rozładowaniu był ładowany tylko do 14V w związku z tym że zauważyłem że jego zachowanie po wymianie elektrolitu się zmieniło. Prąd ładowania spadał zupełnie do 0A przy U=14V co nigdy nie miało miejsca, ale za to przy 16V nie spadało poniżej 2,5A a przy U=15,5V utrzymuje się stale na poziomie 1,5A co skłoniło mnie do myślenia, że być może jest możliwe naładowanie aku do pełna bez gazowania, ale chyba jednak to dziś jeszcze wykluczę doładowaniem i pomiarem EN. No zobaczymy testy trwają.
@xby2918
@xby2918 Год назад
Cześć, czekam na więcej informacji na ten temat. Mam akumulator,który trzyma już tylko 11.6V i chce mu dać drugie życie.
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
@@xby2918 Wpierw musisz zrozumieć reakcje fizyko chemiczne jakie zachodzą w akumulatorze kwasowo-ołowiowym. Żadna krzemionka, sronka czy biedronka nie odwróci procesu wynikającego ze zużycia płyt choćby pacaniarstwo i matolniactwo masowo sypało piach do akumulatorów.
@ArturZagaj-Izraelita
@ArturZagaj-Izraelita 5 месяцев назад
testy nadal trwają?
@semipawel
@semipawel Год назад
CZEKAMY NA TESTY :) POMIARY :)
@Irek_Poland
@Irek_Poland Год назад
Ten ditlenek krzemu się nie nadaje. Musisz kupić dwutlenek krzemu naturalny, taki do kosmetyków się nadaje. (Ditlenek i dwutlenek to to samo) Do 125Ah aku, gdzie jest 5 litrów elektrolitu potrzeba 1 kg dwutlenku. Akumulator musi być zawibrowywany na stole wibracyjnym, aby żel się zmieścił w całości. Nie może zostać nam w pojemniku (widzę, że Tobie sporo zostało) , bo SOH i Ah znacznie spadną. Wibrator do takiego małego aku można zrobić z taniej szlifierki oscylacyjnej przykręconej do kawałka sklejki.
@Irek_Poland
@Irek_Poland Год назад
@@aldente_ No tak, jak będzie wibrowany na wibratorze do płyt chodnikowych, to istnieje.Chodzi o delikatne wibrowanie, aby żel się ułożył. Bułkę też można pilarką łańcuchowa przeciąć, ale można i nożem. Mi się nigdy nic złego z 'masą czynną" nie stało.
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
mózg sobie przewibruj. Tu nie chodzi o masę czynną bo ona mam małą masę. Pourywają się płyty.
@Irek_Poland
@Irek_Poland Год назад
@@alchemik2010 Kurwa, 17 aku robiłem i się nie pourywały. Mówi ci to coś? Czy za trudne?
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
@@Irek_Poland i po ..uj to robiłeś? Rodziny nie masz? już lepiej zwalić konia niż robić coś bezsensu.
@abiogaz
@abiogaz Год назад
Dzień dobry.
@fragles89
@fragles89 Год назад
widzę że mamy zainteresowania ;) pozdrawiam!
@abiogaz
@abiogaz Год назад
@@fragles89 jest to interesujące.
@kotekxd99
@kotekxd99 Год назад
z tego co wiem to najpierw nalezy akumulator formować na elektrolicie a po formowaniu i kilku cyklach rozladowan i ladowan nalezy wylac elektrolit i wtedy wymieszac elektrolit z krzemionka
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Teraz po formowaniu naładowałem Aku. Po 24h rozladowalem prądem 0.25C i dodałem krzemionki na elektrolit o niskiej gęstości. Jest lepiej...
@handyman6915
@handyman6915 8 дней назад
Krzysiek wróć na kanal Moj garaż...blagamy Cie !Nie jeden z nas zaczynal dzięki Tobie w Lakiernictwie . Pozdrawiam Cie
@Tab7.6.Tab7.6
@Tab7.6.Tab7.6 Год назад
Czysty = min. 70%, czysty do analizy = min. 96%.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Dziękuję za podpowiedź. Zamówiłem próbkę "czysty do analizy". Sprawdzę jak będzie się zachowywał z kwasem. Ten który użyłem w filmie tworzył zawiesinę po czasie i opadał na dno naczynia. Nie było efektu żelowania.
@Tab7.6.Tab7.6
@Tab7.6.Tab7.6 Год назад
@@majsterek5480 Bardzo proszę. Osobiście jestem bardzo negatywnie nastawiony do tej przeróbki bo nie wierzę, że będzie ona miała dobry wpływ na akumulator. Wolałbym żeby 4nrgy sam testował takie rzeczy, a nie tylko teoretyzował i narażał na koszty innych.
@americanwoodworkingtrickss6543
Moim zdaniem( nie robię w akumulatorach) powinien byc drobno zmielony puder , bo przy grubszym zmieleniu po pewnym czasie sie oddzielają składniki i stuff opada na dno . Pyzatym czystość produktu ma znaczenie. Im bardziej zanieczyszczony( szary) tym właśnie bardziej elektrolit/ kwas wiąże sie z zanieczyszczeniami i jeszcze bardziej to pogorszy wyniki. Ja zbierałem się do tego testu cale lata . Czekałem az będę musiał kupić nowy akum. i nastąpiło to w zeszłym miesiącu. Sa trzy filmy/ części z tego. Tu ostatnia cześć jakby ktoś chciał obejrzec.A#381b Cz.3 Pozdrawiam eksperymentatorów. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-u1FrEhHiasQ.html
@artpyt1793
@artpyt1793 Год назад
@@majsterek5480 z tego co piszesz kupiłeś tani wypełniacz do żywic na bazie skały wulkanicznej czy jakoś tak.
@krzysztofs1003
@krzysztofs1003 Год назад
Ładowanie do 14.4V to zdecydowanie za mało ;)
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Sugerujesz 14.7?
@RetrooFan
@RetrooFan Год назад
Wg mnie 14.4 jest zupelnie wystarczajace, nie ma tez co akumulatora przeladowywac, w sumie to od napiecia wazniejsze jest to, zeby akumulator nie gazowal (to jest zalezne od temperatury, im mniejsza temperatura tym wyzej mozna podciagnac akumulator), kazda godzina gazowania to spadek masy czynnej z elektrody dodatniej czyli katody (PbO2, ditlenek olowiu, sprasowany proszek, anoda to chyba zwykla plyta olowiowa, wiec ona sie nie psuje), a to wprost prowadzi do utraty pojemnosci az w koncu do calkowitego uszkodzenia jednej z cel. Juz wielokrotnie podczas roznych testow sie o tym przekoanalem :D Natomiast, zeby napieciem 14.4 sie akumulator dobrze naladowal, to prad koncowy musi byc maly, czyli np dla akumulatora 80 Ah proponowalbym koncowy prad 0.08A (0.1% pojemnosci) przy nieprzekroczonym napieciu 14.4 V. Ale nie mam tu 100% pewnosci, byc moze 0.1% to troche za malo, jeszcze tego dokladnie nie sprawdzilem. Ale na pewno 1% (0.8 A) to stanowczo za duzo, moze 0.2% bedzie bardziej odpowiednie. Trzeba obserwowac jak szybko prad spada w ladowaniu koncowym, bo jak juz nie spada znacznie, to nie ma sensu ladowac dalej. Choc niegazowanie akumulatora powinno zabezpieczac przed jego uszkodzeniem nawet gdyby trzymac go bardzo dlugo. Choc napiecie buforowe to chyba 13.8V. Zasilacz laboratoryjny jest idealnym narzedziem do ladowania. Aczkolwiek gdzies kiedys slyszalem, ze prad pulsujacy, czyli taki po prostu po przejsciu przez transformator i mostek prostowniczy ma lepsze wlasciwosci odsiarczajace. Ale przy aku krystalicznym to bez znaczenia.
@RetrooFan
@RetrooFan Год назад
Btw bardzo czekam na wyniki testow, jestem super ciekaw ich wynikow. I tak sobie mysle, majac akumulator trakcyjny (one same z siebie maja powiedzmy 4000 cykli przy rozladowaniu do polowy, a to juz jest 10 lat gdyby taki aku uzywac z fotowoltaika, ale ten czas i tak sie wydluzy, bo nie codziennie uda sie doladowac aku do pelna), po przerobieniu go na aku krystaliczny (ten wesoly Pan na kanale 4nrgy mowil o zwielokrotnieniu liczby cykli 3x-6x) moznaby osiagnac zywotnosc nawet na poziomie 60 lat xD
@wowyummyyy
@wowyummyyy Год назад
L I K E 👍👍👍👍 👍😻😻😻😻😻💯💯💯💯💯
@marcindabrowski1032
@marcindabrowski1032 Год назад
Napięcie końca ładowania zwykłego akumulatora kwasowo ołowiowego to 16,2 V.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Tyle że przy żelowym czy tam krystalicznym powyżej 14.7V zaczyna się gazowanie. Tutaj nie można sobie na to pozwolić.
@marcindabrowski1032
@marcindabrowski1032 Год назад
@@majsterek5480 Tak, natomiast dla zwykłego kwasiaka napięcie 10,5V to jest już głębokie rozładowanie i powinieneś go ładować do napięcia co najmniej 16V dla tego aby przywrócić gęstość elektrolitu a w ten sposób akumulator jest wiecznie nie doładowany i przez to zasiarczony i szybko ci zdycha. Takim napięciem można przywrócić gęstość elektrolitu ale musiałby stać ze 48h przy natężeniu powiedzmy 0.1A. Co do akumulatora krystalicznego to tak, 14,7v powinno być przynajmniej bezpiecznie.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
@@marcindabrowski1032 W zasadzie dobra sugestia. Przed kwasiakiem jeszcze kolejne cykle testu. Zmienię napięcie do 16.2V zobaczymy rezultaty.
@1Sharon1ful
@1Sharon1ful Год назад
Dlaczego SiO2 ma tylko 92% czystości a nie 99% jak mój?
@nagravision249239
@nagravision249239 Год назад
A gdzie kupiłeś ten 92&?
@1Sharon1ful
@1Sharon1ful Год назад
@@nagravision249239 nie wiem dlaczego są moje komentarze są kasowane
@nagravision249239
@nagravision249239 Год назад
@@1Sharon1ful Ją też nie wiem dlaczego pisz
@nagravision249239
@nagravision249239 Год назад
Na all
@arturzrotowski7141
@arturzrotowski7141 Год назад
Po takiej przeróbce żywotność może i się wydłuży ale parametry elektryczne spadną.
@bemekp809
@bemekp809 Год назад
żywotność się przedłuży, ale parametry elektryczne wzrosną. ps. dej no namiar na swój sklep z akumulatorami xd
@janlubojanski4859
@janlubojanski4859 Год назад
Dlaczego wlałeś tylko połowę kwasu.? Nie tak to się robi.
@marekmosiadz1127
@marekmosiadz1127 Год назад
dobry materiał dydaktyczny...
@grzegorzczaplejewicz1937
@grzegorzczaplejewicz1937 Год назад
10.29 cele nie są zalane to jest pusta przestrzen między płytami za mało żelu wlane
@jacekzielinski5146
@jacekzielinski5146 Год назад
mam z innej firmy i też jest szarawe także to normalne raczej - pozdro
@MASTICO83
@MASTICO83 Год назад
Gdzie i za ile ten tlenek krzemu zdobyles i z kad to wziąłeś?
@MASTICO83
@MASTICO83 Год назад
I pytanie zasadnicze to tlenek krzemu Czy Dwutlenek krzemu Ponieważ różnica jest taka jak tlen i ozon
@MASTICO83
@MASTICO83 Год назад
Wszędzie można kupić dwutlenek krzemu Ty twierdzisz że to tlenek krzemu ....
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Ditlenek krzemu, krzemionka (nazwa Stocka: tlenek krzemu(IV)), SiO2. W filmie wkradł się błąd.
@artpyt1793
@artpyt1793 Год назад
Jesteś pewny, że kupiłeś ditlenek w czystej postaci, a nie wypełniacz do żywic ? Do czystego ditlenku powinieneś dostać kwit potwierdzający jego czystość bo to postać do celów spożywczych i kosmetycznych 🤔
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Pewny być nie mogę, taka informacja jest na opakowaniu. Widać na filmie etykietę. Zamówiłem już inny SiO2 99.8% więc sprawdzę różnicę. Mam też pierwsze wyniki pomiarów. Mam nadzieję opublikować film w ten weekend w tym temacie.
@goryl1972
@goryl1972 Год назад
@@majsterek5480 Gdzie znalazłeś 99,8%?
@goryl1972
@goryl1972 Год назад
Aerosil?
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
@@goryl1972 tak Aerosil, coś z nim nie tak?
@goryl1972
@goryl1972 Год назад
@@majsterek5480 Nie, ja też tylko taki znalazłem w tych parametrach, ale i cena nie mała?
@Raffanorganism
@Raffanorganism Год назад
😱👀🤜
@paweszczepanik858
@paweszczepanik858 Год назад
Czysty ma ITC na allegro 80 zł za kg
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Nie do końca. SiO2 94%.
@1976cavaliere
@1976cavaliere Год назад
Ja robiłem już ten eksperyment nic w zasadzie się nie zmieniło poza wzrostem lekkim wzrostem temperatury akumulatora w czasie ładowania przez panele akumulator nie gazuje dobra wiadomość ile wytrzyma cykli muszę poczekać parę miesięcy i znowu zrobię testy
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Jakiego dwutlenku krzemu użyłeś? Bo widzę tutaj jest problem, przynajmniej w moim teście.
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
bo co ma się zmienić w pracy akumulatora? przecież krzemionka tylko zagęszcza elektrolit i w żaden sposób nie zmienia procesów fizyko chemicznych.
@sylwektokar4742
@sylwektokar4742 Год назад
@@alchemik2010 właściwie to spowalnia opad masy czynnej i o to w tym wszystkim chodzi
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
@@sylwektokar4742 Może spowalnia opad masy na dno, ale nie spowalnia procesów które powodują degradację płyt. Radzę się douczyć co to jest akumulator kwasowo ołowiowy i jak działa.
@sylwektokar4742
@sylwektokar4742 Год назад
@@alchemik2010 Bystrością nie grzeszysz😉
@rolcosp.zo.o.7193
@rolcosp.zo.o.7193 Год назад
TO TO SAMO - PODOBNO W STANACH WOJSKO ROBI TO OD LAT - ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-u1FrEhHiasQ.html
@pablopablo4208
@pablopablo4208 Год назад
Szkoda akumulatora
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
Zapanowała durna moda na dodawanie do akumulatorów czegoś co nie ma wpływu na ich działanie. Blond cymbał bez szkoły z kanału 4energy osiągnął cel.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
Tak, zainspirował mnie film kolegi. Aktualnie akumulator robi 30 cykl rozładowania do 10.5V bez najmniejszej straty pojemności. Więc trudno tutaj teraz oceniać😉
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
@@majsterek5480 30?! wg. blond nieuka ma wytrzymać 6000!
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
@@alchemik2010 Tak ale przy rozładowaniu 20%. Takie osiągi podają producenci tych akumulatorów.
@alchemik2010
@alchemik2010 Год назад
@@majsterek5480 Na pewno nie sa to zwykłe akumulatory kwasowo -ołowiowe do których dodano żel w formie elektrolitu. Sam żel nie zwiększa żywotności.
@majsterek5480
@majsterek5480 Год назад
@@alchemik2010 To oczywiście, ten eksperyment to zaspokojenie ciekawości i powiem, że ciekawie jest.
@antonitonieja9444
@antonitonieja9444 Год назад
Powszechnie tego typu akumulatory nazywane są akumulatorami żelowymi. pl.wikipedia.org/wiki/Akumulator_%C5%BCelowy
Далее
Throwing Swords From My Blue Cybertruck
00:32
Просмотров 11 млн
Cute kitty gadget 💛💕
00:23
Просмотров 4,7 млн
ПРИКОЛЫ НАД БРАТОМ #shorts
00:23
Просмотров 648 тыс.
Akumulator krystaliczny - konwersja V2 - #3
14:47
Просмотров 5 тыс.
Brilliant technique of lead acid battery restoration
11:23
Akumulator krystaliczny #4 - TEST pracy cyklicznej
30:27
Why you should NEVER brake while hitting a pothole
22:33
BATERIA Z PIASKU W KAŻDYM DOMU
13:52
Просмотров 203 тыс.
DIY Gravity Battery: Unexpected Results!
23:02
Просмотров 524 тыс.
Throwing Swords From My Blue Cybertruck
00:32
Просмотров 11 млн