Тёмный
No video :(

Ar naudingi organizmui pieno produktai? 

Mitybos Inžinerija
Подписаться 8 тыс.
Просмотров 4 тыс.
50% 1

Ar naudingi organizmui pieno produktai? Prieštaringa tema, bet šiek tiek suteiksiu jums informacijos apie pieno produktus, bet tai tikrai nepaskutinis video apie pieno produktus, pažadu :)
Pienas yra matinės baltos spalvos skystis, gaminamas žinduolių pieno liaukų. Tai - pirminis maisto šaltinis ką tik gimusiems gyvūnų jaunikliams, kadangi jie dar nesugeba virškinti jokio kitokio maisto. Vis dėlto daugelyje kultūrų, ypač Vakarų, pienas vartojamas ir po kūdikystės.
Populiariausias šiuo
atveju yra karvės pienas. Dažnai jis perdirbamas ir į tokius produktus kaip grietinė, sviestas, kefyras, jogurtas, ledai ar sūris. Kalbant apie tokį didelį pieno ir pieno produktų paplitimą, gyvūnų pasaulyje žmonės yra išimtis - daugiau jokia gyvūnų rūšis praėjus žindymo laikotarpiui nevartoja pieno.
Ar, mes, taip gausiai vartodami pieno produktus, nenusižengiame gamtos įstatymams?
Nemažai mokslininkų jau yra įrode kokią žalą daro pieno baltymas kazeinas. Pieną sudaro daug ir kitų medžiagų, o jį vartojančių žmonių sveikatą lemia daugybė kitų dalykų. Be to, ši tyrimų sritis labai prieštaringa, kadangi ji tiesiogiai susijusi su pramonę, kuri aršiai propaguoja pieno produktus kaip labai sveikus ir neigia bet kokias tam prieštaraujančias nuomones. Žmonės, kurie pieną vadina puikiu ir sveiku maisto šaltiniu, retai galvoja apie jį kaip apie komercinį produktą.
Karvės pienas - riebus skystis, skirtas tam, kad ~30 kg sveriantis veršiukas galėtų tapti dideliu 150-250 kg svorio jaučiu. Riebūs pieno produktai, tokie kaip sviestas, sūris ar grietinė, turi daug sočiųjų riebalų rūgščių. Jos yra svarbiausias faktorius, didinantis cholesterolio kiekį kraujyje. Be to, kai kurių tyrimų duomenimis, riebių karvės produktų vartojimas gali sukelti aterosklerozę, širdies ligas ar infarktą. Jau 1981 metais buvo pastebėta koreliacija tarp pieno produktų suvartojimo ir sergamumo širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis. Išeminės širdies ligos išsivystymą pieno angliavandeniai ypač skatina tada, kai vyrui būna 35 ir daugiau, o moteriai - 65 ir daugiau metų. Širdies infarkto atveju neriebus pienas didžiausią įtaką daro vyresniems negu 45 metai vyrams ir vyresnėms negu 75 metai moterims.
Bene didžiausia pieno vartojimo problema - nepakantumas laktozei. Pieno disacharidas laktozė plonojoje žarnoje skaidomas į gliukozę ir galaktozę fermento laktazės. Daugumai žinduolių po atjunkymo šio fermento sumažėja. Tai būdinga ir žmonėms.
Kaulų medžiagų apykaitoje svarbu gauti ne kuo daugiau kalcio, o išlaikyti tinkamą jo balansą. Vartojant daug pieno kalcis iš kaulų pasišalina todėl, kad gyvūniniai baltymai organizme sukuria rūgštinę terpę. Norint ją neutralizuoti, organizmui tenka iš kaulų „pasiskolinti“ kalcį. Kuo daugiau pieno išgeriama, tuo daugiau gaunama baltymų ir tuo daugiau kalcio „išplaunama“. Po ilgo laiko vykstant tokiems procesams išsivysto osteoporozė. Be to, taip garbinamas piene esantis vitaminas D, jei jo organizmas gauna per daug, taip pat skatina kalcio praradimą. Lyginant to paties kalcio kiekio suvartojimą su pieniniais ir nepieniniais šaltiniais, tikimybė lūžti kaulams būna mažesnė pastaruoju atveju. Nenuostabu, kad gausiai pieno produktus vartojantys žmonės turi silpnesnius kaulus, nagus, plaukus ir prastesnę odos buklę.
Nuo 1993 metų ūkininkai naudoja augimo hormoną rekombinantinį galvijų somatotropiną. Šis hormonas skatina galvijų pieno gamybą, didindamas ją iki 20 proc., tačiau tuo pačiu jų kepenys gamina panašų į insuliną augimo faktorių. Jo būna ir natūralių karvių piene, tačiau po injekcijų kiekis padidėja dešimteriopai. Šis hormonas nesunyksta net pasterizavus pieną. Žmogaus virškinamajame trakte jis taip pat nesuskaidomas, o patenka į kraujotakos sistemą. Geriančiųjų pieną kraujyje minėto hormono koncentracija būna didesnė, negu negeriančių. Šio hormono dideli kiekiai žmogaus kraujyje didina krūtinės ar prostatos vėžio atsiradimo tikimybę, kai kurių tyrimų duomenimis - ir krūties vėžio metastazes.1998 metais šis hormonas IGF-1 buvo paskelbtas vienu iš pagrindinių rizikos veiksnių krūties vėžio išsivystyme. Kai kurių tyrimų duomenimis, net ir papildomai nehormonizuotas pienas bei jo produktai gali sukelti krūties vėžį. rBGH hormonų gavusių karvių pienas ypač pavojingas vaikams, kadangi jie itin jautrūs hormoniniams pokyčiams. Be to, karvės, gaunančios hormonu rBGH, dažniau (iki 80 proc.) serga mastitais. Dėl tešmens uždegimo problemų, deka minėto hormono rBGH paveiktų galvijų pienas uždraustas Kanadoje, Australijoje, Naujojoje Zelandijoje ir Japonijoje.
Karvių piene, be hormonų, gali būti ir kitų priedų, dalis jų atsiranda netyčia. Pavyzdžiui, taip yra su sunkiaisiais metalais. Lietuvoje tirtų karvių pienas beveik neviršija leistinų kadmio normų, tačiau švino daugeliu atvejų viršija šiuo metu galiojančias leistinas normas.
Norintiems paskaityti apie didžiausią tyrimą, nuoroda apačioje.
Taip pat galite įsigyti knygą pavadinimu KINIJOS STUDIJA
nutritionstudi...
#mitybos_inzinerija #tomas_kravec

Опубликовано:

 

26 авг 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 31   
@domicele100
@domicele100 3 года назад
Puikiai! Teisybė!!
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 3 года назад
Aciu :)
@maistas2468
@maistas2468 4 года назад
O kaip kefyras ir pasukos, bei juose esantys probiotikai ?
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 4 года назад
Koks būtu konkretus klausimas?
@justas5183
@justas5183 4 года назад
Kaip ir kokiu būdu pieno produktai gali sukelti kraujavimą žarnyne?
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 4 года назад
Apačioje pateiktas mokslinis tyrimas, jei jis bus perskaitytas (arba galite nusipirkti knygą Lietuvių kalba ''Kinijos studija'') tuomet galėsime giliau padiskutuoti.
@justas5183
@justas5183 4 года назад
@@mitybosinzinerija tas tyrimas įvertino mielių ir grybelių poveikį?
@zivilepetrosiute9027
@zivilepetrosiute9027 2 года назад
Sveiki, aš niekur nerandu informacijos, kad pienas uzdraustas Japonijoje ar Australijoje...
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 2 года назад
O kur siame video tai sakoma?
@justas5183
@justas5183 4 года назад
A1 ir A2 kazeinas vienodai kenksmingi?
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 4 года назад
Taip, vienodai.
@natalijadomarkiene3738
@natalijadomarkiene3738 2 года назад
O kaip yra su ožkų pieno produkcija?
@dtt6145
@dtt6145 2 года назад
tai i ka galima iskeisti pieno produktus?
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 2 года назад
I ka tik norite. Nejau tik viena skysti zinote? 😀
@dtt6145
@dtt6145 2 года назад
@@mitybosinzinerija Coca-Cola, alaus, kavuos 😃 ne bet rimciau as nesu isigylines i ka sveikiau nauduoti vietoj pieno produktu.
@mitybosinzinerija
@mitybosinzinerija 2 года назад
@@dtt6145 tuomet gera proga kreiptis i mane del individualios mitybos konsultacijos
@dtt6145
@dtt6145 2 года назад
@@mitybosinzinerija reikia muoket pinigu uz tai 😃
@dtt6145
@dtt6145 2 года назад
@@mitybosinzinerija bet kai pradesiu dirbt nusipirksiu tavo knygas rauduona ir ta balta knyga 👍
@bronislavarimidiene6124
@bronislavarimidiene6124 2 года назад
laba diena aciu uz gera laida pieno praduktus naudoju saikingai svarbu nepadauginti vertinu kefyra surius ar tai kenksminga netikiu geros dienos
Далее
Kaip numesti svorio? [20 patarimų]
15:45
Просмотров 13 тыс.
HOW DID SHE DECIDE TO DO THIS?!
00:27
Просмотров 8 млн
Kas kenkia kepenims?
8:14
Просмотров 2,5 тыс.
Dopamino dieta
8:26
Просмотров 1,8 тыс.
14 faktų kurių jūs nežinote apie maisto produktus
7:32
Kas yra imuninė sistema?
8:02
Просмотров 1,6 тыс.
Onkologas pataria. Mityba: subalansuota gyvensena
5:27