Тёмный

BATERIE DO HLOUBKY TLF #11 JAKÉ MÁ TESLA TYPY KATODY | BACINA.TV 

Ondřej Bačina
Подписаться 28 тыс.
Просмотров 2,9 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

30 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 5   
@kefasdring6100
@kefasdring6100 Год назад
LiFePO4 či lépe LiFeYPO4 používají amatéři do EV už pěknou řádku let. Dost jsem se divil, proč s tím Tesla nezačínala. Říkal jsem si, že asi kvůli vysoké ceně, což mi nesedí s těmi 8$/kWh. LFP má problém při nabíjení za mrazu, to asi může být i nebezpečná. Yttrium to má zlepšovat. Osobně bych dal přednost LTO s nabíjením v řádu minut, super bezpečností a snad všemi parametry s jednou výjimkou, což je malá hustota energie. Pro malé dojezdy by mi to ale nevadilo. Do budoucna bude asi grafen lepší, ale LTO už je k mání teď.
@michalvaner3167
@michalvaner3167 Год назад
Trochu lituji, že jiné automobilky nedávají moc na výběr v tom, jakou bateriovou chemii tam dají. Asi bych byl ochotný mít své auto o chlup těžší, ale mít na baterce více cyklů a mít ji levnější, takže bych dal přednost LFP… a ani vlastně nevím, co přesně tam mám teď. Co se týče Vehicle To Grid. Auto už obsahuje 3-fázový střídač, kterým krmí motor. Technologický problém bych v tom neviděl. Ale zatím nejsme ani tak daleko, že bychom měli vyvažování distribuční sítě pomocí měnění výkonu nabíjení. To je to „nízko visící ovoce“ ‒ technologie na to existuje (AC nabíječky umí dynamicky měnit výkon), vyřeší to celkem hodně (ve špičce ubere výkon, v době přebytku přidá) a v nějaké míře je to vlastně už nasazené (velmi nahrubo, přes HDO signály a výhodnější tarif, šlo by to výrazně lépe a jemněji s minimem úsilí). S pouštěním proudu zpět do sítě je mnoho problémů ‒ legislativa (jen tak někdo si svévolně nemůže pouštět proud _do_ sítě), čistota sinusovky, protokoly k tomu, politická vůle, způsoby účtování. Automobilky to řeší, protože to vypadá jako senzace do médií, ale než to probublá nějakou politikou a energetickým regulačním úřadem, tak to bude zastaralé.
@ondrej.bacina
@ondrej.bacina Год назад
Při poslední rozborce Sandy Munro bohužel jasně ukazoval že ty měniče mají jednocestné diody neumožňující obousměrný provoz. Tedy V2G jako OTA je zatím nemožné. (minimálně u Tesly) Hlavní důvod vidím v nevyřešení záruky, která se zatím vztahuje na ujeté km nikoli na cykly.
@michalvaner3167
@michalvaner3167 Год назад
@@ondrej.bacina Jako OTA asi ne. Spíš jsem chtěl poukázat na to, že ty úpravy na to, aby to šlo, budou asi celkem malé, nemusí nutně zvýšit (výrazně) náklady a podobně. Ta technologická část není o výzkumu, ta je o tom se rozhodnout to prostě udělat a do čtvrt roku mohou vyjíždět auta, která to podporují. Jen by to musela být priorita a vzhledem k chybějícímu právnímu rámci, integrace do sítě a podobně to zřejmě priorita není.
@kefasdring6100
@kefasdring6100 Год назад
@@ondrej.bacina Promiňte, nevím, jestli jsem někde zaspal, ale spojení "jednocestné diody" mi rozum moc nebere, natož pak jako vysvětlení nemožnosti obousměrného provozu měniče. Můžete mě nasměrovat na ten výrok toho pána, který to jasně vysvětluje? Rád si doplním vzdělání či udělám názor :-) Díky, Petr.
Далее
ХОККЕЙНАЯ КЛЮШКА ИЗ БУДУЩЕГО?
00:29
#114 Tesla 🔋Baterie 101 | BACINA.TV
43:08
Просмотров 13 тыс.
Jaká je životnost baterie v elektromobilu?
18:58
Просмотров 15 тыс.