Тёмный

Biogáz még nem az "ingyen energia" kategória. De ha sok van, akkor az nullára lecsökkenti a rezsit. 

Ordasi Gábor
Подписаться 37 тыс.
Просмотров 12 тыс.
50% 1

Biogáz generátor segítségével működik az aggregátorom és áramot fejleszt. 20 literes kannával napi kb. 40 liter biogáz lesz. A gáztermelés 2 hét múlva már stabil és nagyjából 10-12 nap múlva kell újratölteni a kannát.
Biogáz előállítása:
• Gázfűtés gázszámla nél...
Ilyen a Briggs motor:
I. rész: • Fagázosítás, benzin mo...
Gyújtásrendszer átalakítása:
II. rész: • Készül az áramfejleszt...
Inverter:
III. rész: • Inverteres fagázzal mű...
Önindító:
IV. rész: • Kis kedvenc aggregátor...
Benzin befecskendező
V. rész: • Biogázból villamos ene...

Опубликовано:

 

12 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 57   
@astrobot1.0
@astrobot1.0 Год назад
A biogázt érdemes felfogás előtt oltott mész vagy nátrium hidroxid oldaton átvezetni illetve réz vagy vas gyapot szűrőven átszűrni. Így eltávolítható a szén-dioxid és a kén-hidrogén.
@SandorVamos
@SandorVamos Год назад
Nagyon jól sikerült a kísérlet, látványos és tanulságos. Automatizálási mérnök vagyok, ismerem - mint sokan mások - ezeknek a technológiáknak, a gázmotoros biogázfarmoknak a működését, de lenyűgöz az Ön ötletessége és eredetisége!
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
Ha ön az, akinek mondja magát és érdekli is az ilyen barkácsolás, akkor javasolnék egy témát. Próbáljon csinálni egy olyan energiaforrást, amelyet valamilyen porózus anyag kapillárisain felszívódó víz hajt olyan módon, hogy a felszívódás csúcspontjára jutott vizet összegyűjtve visszaejtetjük az indulási szintjére, és közben meghajt például egy turbinát.
@NemTom80
@NemTom80 Год назад
@@uborka1956 Jelentős energiatermeléshez több tíz, vagy százezer köbméter víz súlyára van szükség. Ekkora vízmennyiség nem fog kapillárisokon csak úgy felkúszni egyhamar.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@NemTom80 : Erre az a válaszom, hogy Ordasi Gábor is kicsiben csinálja. Senki nem mondta, hogy mindjárt az első kísérletnél egy egész város energiaigényét el kell látni!
@NemTom80
@NemTom80 Год назад
@@uborka1956 Az a vízmennyiség, amit az előző válaszomban leírtam, körülbelül egy átlagos háztartás éves energiaigényét tudná fedezni.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@NemTom80 : Már, mint az, hogy folyamatosan több száz m3 vizet felszippant a kapilláris? 😝
@tvamos73
@tvamos73 Год назад
Szuper volt ez a kisérlet. Ritkán látok olyat, aminek nem tudom előre az eredményét, de ez olyan volt. Tisztelet a befektetett rengeteg munkáért, időért, erőfeszítésért! Köszönöm szépen!
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
Ha ennek tényleg nem láttad előre, akkor ez annak a biztos jele, hogy vissza kell ülni az iskolapadba.
@109ha287
@109ha287 Год назад
@@uborka1956 #mindenszarizmus
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@109ha287 : Ezt csak te mondod, nem én.
@peterkun7276
@peterkun7276 Год назад
hát ez nagyon menő kísérlet volt ;) :)
@NagyAttilaArpad
@NagyAttilaArpad Год назад
Nagyon szeretem ezt a csatornát! Ami a kísérletet illeti, szerintem ez menne 1 az 1ben pb palackról is.
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
Már több mint 30 évvel ezelőtt még Magyarországon is PB palackról ment az autók egy része. Az nem újdonság.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Igen, PB palackról is menne. 11kg kb. 7500Ft. Ez kb. 10 liter benzinnek felel meg. Így PB gázzal kicsit drágább üzemeltetni, mint benzinnel (jelenleg).
@alivemoon
@alivemoon Год назад
Volt szerencsém :), látni ahogy a táncegyüttes lányai tapasztják lócitrommal a búbos-kemencét :) Belevaló csajok, nagyon szép és nagyon szuper lett az eredmény! Ki kell szárítani, akkor egyáltalán nem büdös!
@ajandizoltan9993
@ajandizoltan9993 Год назад
Üdvözlöm Gábor! Már régóta várom, hogy beinduljon a fagázas üzem! Lehet valamivel hozzájárulnék a projekthez... A valamikori jugoszláviában volt egy filmsorozat, talán "Kamiondžije" volt a címe, amelyben egy busz volt átalakítva fagázasra....Ajánlom figyelmébe, hátha kiderül valami turpisság, hogy könnyítsen a terv indításában.... Örülök ezeknek a kísérleteknek, ötletesek! Szerencsét, sikereket! Zolipapa
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Van pár dolog, amit nem tudtam még beszerezni... pl. hőálló flexibilis cső, amivel a fagázt vezethetem. Illetve a gázhűtővel is gondok vannak. Valamint jó lenne ha egy kicsit melegebb lenne, mert sok kültéri előkészületet igényel. De lesz fagáz és remélem elegendő a generátor működtetéséhez.... idő kérdése :)
@ajandizoltan9993
@ajandizoltan9993 Год назад
@@ordasigabor Picit tévedtem...a film címe : Kamiondžije ponovo voze! Továbbá ha küldene egy képet arról a csőről, elképzelhető, hogy tudnék segíteni! Az emilcímem ajandi pont zoltan kukkac géméjl pontkom. Azért írtam így, mert a "cég" másként nem engedi! 😉
@ferencelias4682
@ferencelias4682 Год назад
​@@ordasigaborszerelvényboltban lehet kapni fém flexicsövet, ugyan olyan mint az új szabványos gáz csak nincs a sárga bevonat rajta. Az a hőt is bírja és hőcserélőnek is alkalmass
@homokszem1
@homokszem1 Год назад
Köszönjük ezt a nagyszerű videót!
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
Tisztelt Ordasi Gábor, ajánlom figyelmébe a következő témát! Próbáljon csinálni egy olyan energiaforrást, amelyet valamilyen porózus anyag kapillárisain felszívódó víz hajt olyan módon, hogy a felszívódás csúcspontjára jutott vizet összegyűjtve visszaejtetjük az indulási szintjére, és közben meghajt például egy turbinát.
@Balumacci
@Balumacci Год назад
Ha működne,használnák.De a bólogatós kacsa ennél nagyságrendekkel jobb!
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@Balumacci : Végtelen időkre visszatekintve a múltra, működik a világegyetemben a fúziós energiatermelés, de az ember mégsem használja. Miért? mert még nem dolgozta ki módszert. Így lehet ez az én javaslatomnál is, - ezért ki kell dolgozni!
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
EZ nekem nem menne ;)
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@ordasigabor : Aki meg sem próbálja, az azonnal vesztett. Ön okos, tehetséges, szorgalmas, és hobbija a barkácsolás, ezermesterkedés. Valamilyen eredmény biztos, hogy lenne. Ön így feltaláló is lehetne!
@iaw15ece
@iaw15ece Год назад
Őszintén szólva a sorozat elejétől kezdve szkeptikus voltam a gázos kísérlet sikerét illetően, de szuper munkát végeztél :)
@qwertbumbi
@qwertbumbi Год назад
üdv! 1 arduino nem alkalmas erre? + önindítónak használni a generátort úgy h arduino indít és bizonyos fordulat felett átkapcsol egy relét hogy onnantol generátor és akkor nem nyírja ki az elektronikát mivel addig az a kör le van kapcsolva ráadásul késleltetést lehetne állítani 2 külön relével és akkor tehermentesítené a motort indítás után egy kicsit. biogázt jó lenne valahogy szabályozni pl: arduino ->szervomotor -> pici csap és addig nyissa míg nő a fordulatszám.
@csabauhrin4420
@csabauhrin4420 Год назад
Az injektorossá alakításról is szívesen megnézném az ismertetőt.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-vGVT3ZkfZB4.html
@pit40peti25
@pit40peti25 Год назад
Természetesen ment a like jó a videó!
@hollojosi
@hollojosi Год назад
IBC tartályban már egészen használható mennyiség keletkezne. Nem mellesleg a helység hőmérsékletét is emelné...
@sandorjuhos1556
@sandorjuhos1556 Год назад
Nagyon tetszett a videó. Amikor kifogyott a ballonból a gáz, és begyújtottad, nem tartottál tőle hogy visszaég?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
oxigén szegény a ballon tartalma... de azért felkészültem a vetődésre ;)
@uborka1956
@uborka1956 Год назад
@@ordasigabor : Igen, - azért lett jól kilapítva a ballon, hogy ne maradjon benne levegő, mert ha marad, akkor robbanó elegy lett volna.
@peterkirilla8090
@peterkirilla8090 Год назад
Egy kimerítő cikk a témában: agraroldal pont hu / biogaz pont html
@freezet01
@freezet01 Год назад
ügyes
@dreamer6708
@dreamer6708 Год назад
Gábor, milyen megoldások vannak a hosszú távú gyűjtésre és tárolásra?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
sajnos ezt nem lehet gazdaságosan palackba tenni, túl nagy nyomáson lenne cseppfolyós. Ehhez képest a PB gázt könnyű palackozni
@dreamer6708
@dreamer6708 Год назад
@@ordasigabor nem lehet mondjuk napelem segítségével palackba gyömöszölni?
@janyjozsef
@janyjozsef Год назад
Azt hogy a fenébe sikerült elsőre eltalálni a gáz/levegő arányt?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
volt némi szerencse is..., néha nem árt
@kiralysag89
@kiralysag89 Год назад
Bocsi hogy e videó alá írok . Mi a magyarázat eröl a kèszülèkröl , hogy müködik , hol van elrejtve bene az aku meg a motor ? . Köszönöm szépen. ru-vid.com/video/%D0%B2%D0%B8%D0%B4%D0%B5%D0%BE-WwyXZfrs6EI.html&si=EnSIkaIECMiOmarE
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
Ha megfigyeled mindig van olyan rész, amit szándékosan nem mutat a kamera. Szóval itt még az akkuval sem vacakoltak, hanem trükkös módon kábeleztek. Meg "kicsit" elszámolták azt a 20kW-ot. Azok a vezetékek lángba borultak volna ilyen teljesítmény esetén....
@kiralysag89
@kiralysag89 Год назад
@@ordasigabor köszönöm szépen a gyors választ.
@LuighiOne
@LuighiOne Год назад
Csak növényi hulladékkal működik? Vagy lehetne állati eredetű(pl belek, husnyesedek csontok, bőrke, stb) is a hatóanyag? Tudja valaki? És ha igen melyik alapanyag jobb vagyis több energiát tartalmazó?
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
szerintem a húsból teljesen más gázok szabadulnak ki. Itt eleve az jó, hogy az alapanyag sok szénhidrogént tartalmaz. A hús nem ilyen forrás....
@FenrirVarg
@FenrirVarg Год назад
Kedves Lajos! Az egyetlen állati eredetű hozzávaló a trágya. Az is leginkább növényevő állattól származzon, mert abban vannak megfelelő baktériumok. A legjobb "üzemanyag" egyébként az, ami az átlagembert is gázzal telíti. A keletkező gáz minél büdösebb, annál jobb. :) A témában egyébként javaslom: Miskolci Egyetem Gázmérnöki Intézeti Tanszék: Biogáz-előkészítés I. és II. Készítette: Galyas Anna Bella és Dr. Szunyog István Ott konkrét példák és gázhozamok is meg vannak adva. Spoiler a melasz a legjobb alapanyag :)
@LuighiOne
@LuighiOne Год назад
@@FenrirVarg Húsipari cégnél dolgozom azért kérdeztem van-e lehetőség a hulladék hasznosításra ilyen módon. Köszönöm a profi válaszod! ;-)
@FenrirVarg
@FenrirVarg Год назад
@@LuighiOne Így már valóban jobban érhető :) Sajnos az állati eredetű hulladék komoly biológiai veszélyforrás, ezért külön speciális kezelést igényel. Komposztálni sem lehet nyílt terű komposztálóban. Kizárólag olyan zárt térben, ahol a bomlási körülmények jól szabályozottak. Amerikában már temetkezni is lehet így :) (Recompose). A leggazdaságosabb felhasználási mód még mindig az állati takarmánykényt (kutya-, macskakaja) való hasznosítás.
@zoltanbagi7383
@zoltanbagi7383 Год назад
@@ordasigabor Az állati eredetű biomasszák is kiválóan alkalmasak biogáz előállítására. Amire oda kell figyelni az a bevitt alapanyag C/N aránya. Nem lehet túl sok fehérjét bevinni, mivel abból anaerob körülmények között ammónia fog keletkezni, ami egy bizonyos koncentráció felett megöli a mikrobákat. A növényi alapanyagokat sem lehet csak úgy "beledobálni" a fermentorba, mivel ha felborul a mikrobiális egyensúly lesavanyodik a rendszer és leáll a gázkpződés. Stabil fermentációt csak úgy lehet elérni, ha közben néhány analitikai paramter értékét folyamatosan mérjük (pl. szerves savak, pufferkapacitás, pH, ammónia). A keletkező gázt sem lehet tisztítás nélkül ilyen motorban felhasználni, mivel a kénhidrogén tartalma a gáz víztartalmával kénsavat képez, ami előbb-utóbb minden fém alkatrészt tönkretesz. A pontosítás kedvéért a növények nem szénhidrogént, hanem szénhidrátot tartalmaznak.
@Superberci
@Superberci Год назад
Sorozat gyártás? :D
@sandormatyasgrof
@sandormatyasgrof Год назад
Szia Gábor! Lehetne egy buta és nem egészen ideillő kérdésem? Mert igazából segítséget szeretnék kérni tőled tanács formájában. Nem értek annyira az elektromossághoz, mint kellene, ezért szeretném megkérdezni tőled, hogy működne-e az általam kigondolt dolog. Ingyen energia területén próbálgatok én is kutakodni. Csak annyit kérnék, hogy írd meg nekem, lenne-e valamennyi esély a következő összeállításból nyerni valami kis fennmaradó energiát: Tehát van két darab 12 voltos akksi, amit sorosan kötnék, és meghajtanék vele egy villanymotort. Ennek a motornak kellene forgatnia vagy két darab generátort, vagy egy darabot, ami 3 fázisú, hogy két darab 12 voltos akkumulátort töltsenek, külön-külön. Aztán ahogy merül a motort működtető két akksi, kicserélném a töltöttekkel. Ekkor persze a két feltöltött akksit kötném össze sorosan, míg a másik kettőt egyenként raknám az előzők helyére, hogy most azok töltődjenek. Van rá valamennyi esély, hogy huzamosabb ideig meg tudom így tartani az energiát állandó cserélgetéssel, vagy szép lassan elfogy így is? Előre is köszönöm a válaszodat, ha megtennéd ezt nekem.
@ordasigabor
@ordasigabor Год назад
szép lassan elfogy így is... kb 30% folyamatosan pocsékba megy a veszteségek miatt és ezt semmi nem pótolja az 5letedben
@sandormatyasgrof
@sandormatyasgrof Год назад
@@ordasigabor Köszönöm a válaszodat!
Далее
НЕВОЗМОЖНЫЙ ЭКСПЕРИМЕНТ
00:39
Просмотров 67 тыс.