Тёмный

Jan Černý - Buňka jako hodinový stroj (Pátečníci 23.11.2018) 

LLionTV
Подписаться 42 тыс.
Просмотров 35 тыс.
50% 1

Pokroky strukturní biologie umožňují nahlédnout nečekané souvislosti mezi strukturou a funkcí na molekulární úrovni fungování živých soustav. Syntetická biologie pak dokáže těchto poznatků využít pro racionální design inovovaných forem života. Přednáška se bude věnovat geometrii živého, biomolekulárním strojům, bude tematizovat to, kde končí self assembly a kde začíná život.
Jan Černý vystudoval na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze v roce 1993 obor molekulární biologie a genetika. Během doktorského studia (1994-1998) na PřF UK v Praze (obor imunologie) se v laboratoři Prof. Václava Hořejšího (Ústav molekulární genetiky) věnoval studiu membránových mikrodomén. Dnes se zabývá popisem molekul a jejich asociací v membránách leukocytů s důrazem na membránové receptory a proteiny signalizačních kaskád, využitím malých organických molekul ke studiu endosomálního systému, studiem biologických aktivit sekundárních metabolitů bakterií a hub. Využívá MHCII-EGFP knock-in myš jako model pro studium dynamiky endosomálního systému a lokalizace profesionálních antigen-presentujících buněk in situ, in vivo.
Podpora projektu Pátečníci:
www.startovac.cz/patron/vasi-...
Další informace:
www.patecnici.net/
/ patecnici.cyklus

Наука

Опубликовано:

 

6 дек 2018

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 17   
@tomasjanak4113
@tomasjanak4113 5 лет назад
Ste jeden z najlepších imunológov na prednášanie, akých som kedy videl rozprávať o procesoch v BUNKE. 😊
@achab4107
@achab4107 5 лет назад
super přednáška , zajímavá , srozumitelná.....
@achab4107
@achab4107 5 лет назад
neuvěřitelný a fantastický a úžasný....
@janpevny6589
@janpevny6589 5 лет назад
Ďakujem za veľmi fajn prednášku p. Černému a LLion parte za realizáciu. Veľmi sa teším prístupu k informáciám :))
@1986Merlin
@1986Merlin 5 лет назад
já bych prosil o odkaz celé slide show včetně videí - tato přednáška byla pro mě velmi zajímavá, krásně zpracovaná, brilantně přednesená a velmi dobře srozumitelná. Moc za to děkuji.
@JelenaBraum
@JelenaBraum 5 лет назад
bude snad brzy, přesouvám doménu pátečníků k jinému poskytovateli, takže teď chvíli nefunguje web. Jakmile bude, bude k dispozici i prezentace.
@magentapixie5383
@magentapixie5383 5 лет назад
@@JelenaBraum chápu.. Ale mohla by jste prosím tyto věci hodit na server ulož.to a pak nám sem dát odkaz? Je to fakt hustá UNIVERZITA, kterou ti pánové provozují..
@jankosa8837
@jankosa8837 5 лет назад
Skvelé, lepší přednáška nejde udělat. Akorát bych polemizoval s tezí že nejde vnést hotové informace, znalosti. Asi ne čistě biologicky, ale odpovědí zde bude asi bioelektronika... Takže se těším na přednášku o islámu, věřím že i tam byla zajímavá diskuze. Snad ne až natolik, že sem ten záznam nedáte :)
@northternsoll7649
@northternsoll7649 5 лет назад
Kdo rozhodne co je dobré?
@magentapixie5383
@magentapixie5383 5 лет назад
někde ke stažení to pdf ?
@JelenaBraum
@JelenaBraum 5 лет назад
bude snad brzy, přesouvám doménu pátečníků k jinému poskytovateli, takže teď chvíli nefunguje web. Jakmile bude, bude k dispozici i prezentace.
@magentapixie5383
@magentapixie5383 5 лет назад
@@JelenaBraum chápu.. Ale mohla by jste prosím tyto věci hodit na server ulož.to a pak nám sem dát odkaz? Je to fakt hustá UNIVERZITA, kterou ti pánové provozují..
@jirioto6089
@jirioto6089 2 года назад
Ono to slavné 3D je pouze jakousi kostrou, skrze níž probíhají další, řekněme světelné, impulsy, a tyto tvoří taky kostru, nejsou tam náhodou, jsou tvořeny svou vlastní minulostí ve svém vlastním dimenzionálním poli. Něco jako neustávající seizmická aktivita. V DNA je toho víc než lze vidět ze 3D. Pokud by se podařilo udělat snímek celé neurální sítě do nejmenších podrobností, a poté udělat kopii, kterak tu kopii správně "nakopnout" :) S binárními stroji není šance, ty i při dnešních vysokých rozlišeních a rychlostech dělají stále stejné chyby, jakési prohřešky proti přírodě. :)
@aloiszilinsky6218
@aloiszilinsky6218 3 года назад
Myslím si, že přednáška není špatná, ale že to podstatné jí chybí. Složitost života, která je pro každého člověka nepředstavitelná, musela podle mého názoru být stvořena. Stejně tak si nikdo nedokáže představit, že nějakou náhodou vznikne něco tak složitého, jako je živá buňka a pak se časem vytvoří dvoupohlavní tvor - člověk a jiní živočichové, ptáci, ryby, rostliny.... Podle mého byl člověk stvořen jako muž a žena s možností mít potomky a tak to vidím u všech živočichů a tvorů, co existují na naší zemi..... Tady se člověk dozví, jak je vznik života pravděpodobný.... www.youtube.com/…7nc www.youtube.com/…Slw
@ivetagregorova3364
@ivetagregorova3364 Год назад
📖 Hebrejom 3:4 🌈
@jirimaulis7977
@jirimaulis7977 8 месяцев назад
Pravděpodobnější je vznik života samovolně z chemických látek.. Jsou na to vědecké teorie včetně následné evoluce. A o tom, že se člověk vyvinul z evolučně nižších organizmů je dokázaná věc..
Далее
Разоблачение ушные свечи
00:28
Просмотров 228 тыс.
Schoolboy - Часть 2
00:12
Просмотров 3,1 млн
Kdo řídí vaše geny - seznamte se s epigenetikou
34:23
prof. Petr Kulhánek - Když se v nebi blýská
1:20:32
PřV - Hranice (ne)možného v biologii - T. Petrásek
1:13:00
Týden mozku 2023 - Mozek jako metropole
50:48
Просмотров 2 тыс.
iPhone 16 - 20+ КРУТЫХ ИЗМЕНЕНИЙ
5:20
Просмотров 101 тыс.