Тёмный

Którą dystrybucję Linuxa wybrać na początek? Zacznijmy bitwę! :-) 

Kacper Sieradziński
Подписаться 12 тыс.
Просмотров 5 тыс.
50% 1

⭐ BEZPŁATNY Ebook "Jak wejść do IT?" dokodu.it/ebook1
🔥 Pystart: kurs python dla początkujących: pystart.pl
🔥 Zapisz się na bezpłatny newsletter: podstawypythona.pl
👨‍🏫 Więcej linków do mnie: sieradzinski.pl
Jeżeli zaczynasz z Linuxem warto wybrać dystrybucję, która jest przyjazna dla początkujących. Dlatego na początek polecam Ubuntu. Ma ogromne wsparcie społeczności i wiele dostępnych źródeł nauki. Pamietaj, że wybór zależy od Twoich potrzeb i zainteresowań, a wcześniej warto przetestować na wirtualnej maszynie lub jako live system, aby upewnić się, że spełni Twoje oczekiwania.
✉️ Współpraca: kacper@dokodu.it

Опубликовано:

 

12 окт 2023

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 62   
@TomaszKubiec
@TomaszKubiec 9 месяцев назад
Mój też pierwszy był Debian :) Ale na co dzień używam Ubuntu. Trochę wygodniejsze. Aptitude też się używało ... Końcówka dobra z tym Subiektem :) bo od razu powinno się określić co się będzie na danym systemie operacyjnym robić. Niestety sporo jest programów nierozerwalnie związanych ze środowiskiem Windows które służą głównie do pracy. Czasem jest problem żeby użytkownik zamienił Outlook na Thunderbird a powód prozaiczny - skopiuj wiersz sformatowany w Excelu do Outlooka i Thunderbirda i wyślij. Znika formatowanie tego wiersza i niby to ta sama wiadomość a jednak zupełnie inna, formatowanie wiersza miało kluczowe znaczenie (kolory, pogrubienia itd.).
@ZajetyOfficial
@ZajetyOfficial 22 дня назад
Ja zacząłem w miarę swobodnie czuć się dopiero na Archu. Jest wydanie ciągłe, nie trzeba się martwić, żeby co chwilę robić reinstalacji. Jest Pipewire, który jest mi potrzebny do zarządzania dźwięku i mam wszystko, do czego na codzień wykorzystuję komputer. Pozdrawiam 🙋🏻‍♂️
@DanielŚmigiela
@DanielŚmigiela 4 месяца назад
mój pierwszy był Mandriva (lub Mandrake - nie pamiętam która z nich była pierwsza - zacząłem od tego distro - w sumie to był…o jedno - Mandrake ewoluował w Mandrive (albo odwrotnie :P )
@leszek1399
@leszek1399 Месяц назад
Fajnie sie Cb słuchało.
@Waski888
@Waski888 Месяц назад
Cb? CB Radio?
@Archon128
@Archon128 3 месяца назад
Przechodzę dopiero na Linuxa i po wielu testach wybrałem Ubuntu cynamon. Na mincie nie działało wifi, doinstalowałem sterowniki, udało się, no i dźwięk który raz jest, a za drugim razem go nie ma. Wkurzyłem się i wrzuciłem Ubuntu cynamon, myślałem że będzie to samo, ale nie, od startu jest wszystko. Bardzo mi się podoba Garuda dragonized, ale na moim pececie wiesza się, na starym laptopie działa idealnie, a na mocnym pececie się wiesza. Nie znam się, dopiero zaczynam więc zostaję przy Ubuntu.
@Arek1125
@Arek1125 3 месяца назад
mam 3 lapki,na jednym który ma 2 dyski i 2tb pamięci mam zainstalowane Fedore i Ubuntu,na starym lapku którego reanimowałem i biorę go w trasę do pracy ,jest zainstalowany pop linux,natomiast jest jeszcze 3 laptop zupełnie nowy jest jeszcze winda,ale wogóle jej nie używam pewnie wrzucę Opensuse,co do desktopów używam Gnome,reszta mi nie podchodzi
@marcinhbr2214
@marcinhbr2214 22 дня назад
Testowałem wiele dystrybucji ale finalnie używam Kubuntu. Nie ciśnie kompa jak Mint cz Ubuntu. No i Plasma jest the best.
@Krzon90
@Krzon90 2 месяца назад
Na stare złomki chyba najlepszy wybór to Antix i również może wygladać ładnie i brac np z 200 mb ramu :)
@tomaszw6449
@tomaszw6449 9 месяцев назад
Mam Mint na 10 letnim laptopie z dolnej półki i wszystko dziala super. Na stacjonarnym kompie mam Ubuntu i do pracy jest "pico bello"
9 месяцев назад
Fajnie :-) im więcej czytam takich komentarzy tym bardziej tęsknię do linucha :D
@linuxeducation4058
@linuxeducation4058 9 месяцев назад
Oj bardzo chaotycznie ;) 1. Od zawsze był dualboot. 2. Tak jak twórca Pythona bardzo mocno współpracował z Microsoftem, a efektem dziś jest Py w Excelu, tak Canonical dostarczył Ubuntu na Windowsie. 3. Środowiska graficzne, to od zawsze przede wszystkim KDE (qt) i Gnone (gtk). Wydaje mi si, ze jako programista powinieneś o tym wspomnieć: qt, gtk, tkinter, kivy, flutter itd. Ten ostatni jest chyba obecnie używany w Ubuntu. 4. Warto tez przy okazji wspomnieć, ze jest środowisko w całości napisane w Pythonie. Ktoś chętny? 5. Jeśli mowa o instalacji programów, to tak, tutaj możliwości jest bardzo dużo. Są pliki deb, bin, run, snapy, tar.gz itd. Jednak deb i snap + graficzne narzędzia do instalacji, to wszystko co użytkownik powinien wiedzieć. Manager plików apt-get tez powinien wystarczyć. 6. Linux Min bazuje na Ubuntu, ale środowiska graficzne w nim dostępne, to są to forki np. nie rozwijanego już Gnome 2, ale tez świeże, najnowsze oprogramowanie. 7. Od dość dawno najbardziej miesza Canonical między innymi wprowadzając swoje autorskie rozwiązania, współpracując z Microsoftem, robiąc coś inaczej niż reszta społeczności OpenSource. 8. Terminal i możliwość korzystania z powłoki dla programisty to jest to temat konieczny do opanowania. Tylko ktoś kot programuje będzie wiedział ile daje to korzyści. Takie rzeczy jak potoki, strumienie, deskryptory, programy sed, grep, mechanizmy podstawiania poleceń. Przykładowo jednym poleceniem możemy usunąć cały katalog .mozilla, uruchomić firefoksa z defaultowymi plikami, ustawieniami gdzie adresy rozwijanych przez programistę stron, zostaną wczytane ze wskazaego pliku tekstowego.
9 месяцев назад
Mówiąc szczerze nagrywając ten film liczyłem bardzo na Twój treściwy komentarz oraz tak samo się go obawiałem. Bardzo dziękuję!
@linuxeducation4058
@linuxeducation4058 9 месяцев назад
Nie mogłem się powstrzymać. Ale to nic osobistego. Od zawsze spędzałem czas gdzieś na forach (jeszcze przed powstaniem DC), różnych portalach np. nie istniejący już JakiLinuxORG, OSnewsPL czy autorskich blogach. To były inne czasy. Wtedy społeczność OpenSource, Linuksa jeszcze istniała. Dziś już nie ma tej społeczności... Dorosła!!! Za to polecę LinuxPL PS Ja zawsze do usług ;) BTW Widzę, że po wpisaniu takich pojęć jak deskryptory, potoki, google zwracał ciekawe wyniki. Polecam poczytać.
@DamianZamiatowski
@DamianZamiatowski 2 месяца назад
A może Lmde? Mint ale oparty bezpośrednio na debianie, a nie ubuntu.
@krzysiekkrzysiek9059
@krzysiekkrzysiek9059 9 месяцев назад
Kto chce płynną przesiadkę z Windy na Linuxa, to polecam Linux Mint w wersji MATE a dla tych co wolą coś ładniejszego i zupełnie innego niż Winda to bezwzględnie Ubuntu w wersji GNOME. A na laptopie mam Debiana GNOME dla kontrastu i ciekawości.
9 месяцев назад
Nie przeszkadzają Ci wolno aktualizujące się pakiety?
@krzysiekkrzysiek9059
@krzysiekkrzysiek9059 9 месяцев назад
@ W Debianie?
@krzysztofwasiucionek1543
@krzysztofwasiucionek1543 9 месяцев назад
2:30 Ja mam tak samo, od czasu do czasu też muszę coś porobić w systemie i czasem coś psuję 😂 Albo instalować inną dystrybucję, bo stara mi się znudziła😅
9 месяцев назад
O, to bardzo kiedyś było o mnie.. teraz jest za dużo do zrobienia by sobie pozwolić na takie zabawy :D
@Waski888
@Waski888 Месяц назад
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zrób se format dysku C: 🤣 a tak na poważnie to ja co jakiś rok, może półtora wracam z uporem maniaka do Linuksa i jakoś mi ciągle coś nie pasuje... Teraz jakoś od marca szukam ponownie. Jarałem się jak głupi na nadejście KDE 6 i oczywiście wtedy siedziałem na Neonie, ale jakoś KDE, pomimo że najnowsze zaczęło mnie denerwować. No to hyc na Gnoma, ale on po dwóch dniach jest nudny jak nie wiem co... Po drodze jeszcze było chińskie DDE z Deepinem na pokładzie, też nudy... Jeszcze budgie próbowałem, no format szedł i idzie co kilka dni. Oczywiście kilka dystrybucji się przewinęło ni jak na razie zatrzymałem się na Big Linux, zbudowanym na Manjaro i z ładnie zmodyfikowanym KDE, ale to stoi jeszcze na x11 i coś się wysypuje co jakiś czas, więc mnie znowu denerwuje... No nie dogodzisz mi... Szkoda, że czasy Mandrake i compiza już nie wrócą...
@Cień-X
@Cień-X 17 дней назад
​@@Waski888Najlepiej mieć maka albo Windowsa (choć to system szpiegujący) tam się aż tak często nie wysypuje ma się święty spokój.
@Waski888
@Waski888 17 дней назад
@@Cień-X gardzę makiem.
@Cień-X
@Cień-X 17 дней назад
@@Waski888 dlaczego, coś cię do tego systemu zraziło?
@WiesawMolenda
@WiesawMolenda 7 месяцев назад
Tylko te oparte na Debianie. Obecnie LMDE :)
@adamramza3669
@adamramza3669 9 месяцев назад
Ubuntu (warto z dualbootem bo czasami z win10 też korzystam) a na starsze sprzęty xUbuntu. Linux zawsze trochę odmładza sprzęt. 13letni pecet po wstawieniu dysku SSD i 8GB działa bez zarzutu. Czasami linuxy mają problemy ze sterownikami, poza tym warto.
9 месяцев назад
W 100 procentach się zgadzam :-)
@motyw71
@motyw71 5 месяцев назад
Cześć. Przegadane, obgadane, w miarę obiektywnie :) Jezuuuuu ile razy podchodziałem do Linuxa, i Eclipse i Gambas i wiele różnych rzeczy. Ale jak po raz 1000 nie mogłem zainstalować jakiejś drukarki albo cokolwiek się działo z prostych rzeczy, czy tam formatowanie pendrive np. Prosta rzecz. Formatujesz na Fat 32 pendrive pod np. Ubuntu, kopiujesz muzykę, wkładasz pendrive do wieży (Yamaha PianoCraft) i co???? Nie działa, nie widzi plików, mimo iż sformatowałeś zgodnie ze standardem i milion innych prostych rzeczy i cię bierze "Wkurw", bo chciałeś być jednym z głosicieli "Dobrej linuxowej nowiny", ale uczciwie nie nie możesz być :( Wspomniałeś o kilku "oesach", moim zdaniem zapomniałeś o jednym ważnym (też z rodziny Linuxa , ale już dość odległej) mianowicie o ChromeOS. Cóż by powiedzieć w tym w temacie "Na początek". Myślę, że mimo iż system komercyjny i trzeba sobie kupić chromebooka albo zinstalować darmową wersję bez możliwości doinstalowywania programów, to ten system trafił "w punkt", Google robi w moim odczuciu świetną robotę. A ponieważ ChromeOs to taki Android na laptopa, to wydaje się, że znaczna część społeczeństwa nie będzie mieć z tym systemem problemów w codziennym użyciu. I raczej nie ma, ponieważ ChromeOs w 2023 przeskoczył już AppleOS na laptopach w ilości sprzedanych, więc kompilacja "Stosunek ceny do jakości" jest na korzyść ChromeOs. Także tyle z mojej strony. Pozdrawiam P.S Edit a Robloxy, Steamy etc też na chromeOs działają :) , żeby nie było :)
@qskocz2883
@qskocz2883 4 месяца назад
Właśnie po tysiącu próbach z dystrybucjami LX zainstalowałem ChromeOS Flex i.... wielka ulga. Wszystko działa bez problemów. A i programów kilka można się doszukać jak ktoś chce. Mi wystarcza co jest i wystarcza ze działa jak należy.
@robertkupak5440
@robertkupak5440 5 месяцев назад
Big Linux ewentualnie Deepin, jesli ktoś nie boi się chińszczyzny. Obydwa z KDE Plasma. Trochę ważą, ale efekty niesamowite. Chwila konfiguracji i każdy Windows nie ma przy nich czego szukać.
@MM-bq7ju
@MM-bq7ju 5 месяцев назад
Nie pisz bzdur! W Deepin nie ma żadnego KDE Plasma. DDE, czyli Deepin Desktop Environment to samodzielne środowisko. Jest ono dostępne również w innych dytrybucjach np. Arch, Manjaro, Ubuntu, Fedora.
@MrOryly
@MrOryly 9 месяцев назад
Kiedyś popularne było powiedzenie że najlepszym distro jest to którego używa Twój bardziej zaawansowany kolega :) I w sumie coś w tym jest. BTW Stallman dostał by palpitacji i opluł chyba monitor słysząc że mówisz że Linux to system i nie używasz ani raz GNU/Linux 🤣🤣
@zebmckwak1905
@zebmckwak1905 9 месяцев назад
Minciak - a od tak:)
@MCz-ek2mr
@MCz-ek2mr 3 месяца назад
Co myślicie o Big Linux ?
@mefariusxd3512
@mefariusxd3512 4 месяца назад
Leciałem "prawie" wszystkie dystrybucje jak na razie jestem na hejtowanym Manjaro KDE Plasma na btrfs ze względu na bardziej niż dobre tłumaczenie na język Polski i świetną prostą jak da mnie konfigurację i bezpueczeństwo migaweg btrfsu. Chociaż ostatnio bardzo podobał mi się Biglinux KDE brazylijski system jest on piękny i dopracowany "Ale" niestety popadłem przy tłumaczeniach mimo że wiele opcji jest przetłumaczonych to jednak lepiej jest mi ogarnąć opcje z angielsko-polskim jak manharo niż jak tutaj z brazylijsko-polskim tłumaczeniem. Systemu używam praktycznie do wszystkiego granie, biuro, nauka, drukowanie, tak na prawdę w internecie zazwyczaj znajduję odpowiedzi. Mint też jest spoko posiadam na starszych komputerach. Fedora jest dosyć ciężka do moich zastosowań mimo że mi się podoba ale ma powolne aktualizacje chociaż tam ciężko coś zepsuć. Ubuntu jako sam system to jest przewalony opcjami system mimo że to dobry system strasznie zamulał mojego laptopa do tego polityka firmy zaczyna się robić się ślą Microsoft.
4 месяца назад
Dziękuje! Świetne podsumowanie :) Gdybym teraz się przesiadał to też bym rozważał zapewne Manajro. Choć na chwilę obecną bardziej tęsknie do OSX niż Linuxa :-)
@krzysztofwasiucionek1543
@krzysztofwasiucionek1543 9 месяцев назад
Ubuntu i wszystkie na nim bazujące, szczególnie MINT są bardzo dobre na początek.
@ProblemSolver101
@ProblemSolver101 9 месяцев назад
Ubuntu to debian, i na Debianie bazuja inne a nie na ubuntu, Debian way to go.
@krzysztofwasiucionek1543
@krzysztofwasiucionek1543 9 месяцев назад
@@ProblemSolver101 Ubuntu to nie Debian (tylko na nim bazuje), tak jak MINT to nie Ubuntu (swoją drogą MINT ma 2 wersje - bazuje albo na Ubuntu, albo na Debianie). Ubuntu trochę się różni od Debiana
@ProblemSolver101
@ProblemSolver101 9 месяцев назад
@@krzysztofwasiucionek1543 o to wlasnie mi chodzilo, moze zle dobralem slowa.
@boguslawskierka6272
@boguslawskierka6272 4 месяца назад
ILE LUDZI TYLE GUSTÓW O GUSTACH SIĘ NIE DYSKUTUJE
@michah3956
@michah3956 9 месяцев назад
Ubuntu.
@mariuszdrabik7119
@mariuszdrabik7119 9 месяцев назад
FreeCadowi baaardzo daleko do Cada - zupełnie inna filozofia pracy
9 месяцев назад
Tak jak gimpowi do fotoszopa :-)
@mariuszdrabik7119
@mariuszdrabik7119 9 месяцев назад
@ Używałem gimpa lata temu i ostatnio musiałem tez go otworzyć - jego rozwój stoi niestety. Natomiast FreeCad to oprogramowanie BIM bardziej podobne do ArchiCada, przez co w niektórych taskach dużo lepsze niż AutoCad. Krita jest dużo lepsza niż gimp lub Photopea
@Tadeus198
@Tadeus198 Месяц назад
Biorąc pod uwagę, że Windows 10 ma już datę śmierci a Windows 11 ma specjalne wymagania, które przez szacunkowo 250.000.000 PCtów na Świecie nie są spełnione, Linux a raczej jego dystrybucje NIE zaczną być częściej używane, niż teraz. Prędzej zobaczymy górę elektronicznych śmieci niż Linuksa na 250 mln. starszych maszyn. A SZKODA! Jak wspomniałeś, Linux (Linux to Kernel - całość, to dystrybucja Linuksa, będę skrótowo pisał jak w filmie) - tak więc LInux jest takim autem dla mechanika. Ot, po godzinach. Pogrzebać, coś zamówić w Chinach, coś kolega tokarz dorobi, samemu się coś dospawa, koła dopasujemy, potem znajomy lakiernik położy powłokę a na koniec nie dostaniemy zezwolenia na jeżdżenie tym po drogach publicznych bo coś jest niekompatybilne. ;) Taki jest Linux od 20 lat. Nie twierdzę, że się nie rozwija - wprost przeciwnie. Ale jeśli nadal ktoś potrzebuje "auta" do pracy czy "przyjemności z jazdy", weźmie Windows. Wsiada i jedzie. Mam "pod sobą" kilkadziesiąt serwerów z Linuksem ale tylko dwa desktopy (a raczej środowisko graficzne dla szefa na serwerach). I cztery Windows Serwer - jeden, bo soft działa "tylko na Win", drugi, bo zdalni pracownicy muszą mieć środowisko jak na służbowych kompach i dwa nowe - przejście w MS-Hybrid-AD. Wszystkie PC/Laptopy to Windows 10/11. Wspomniany "DaVinci" - naprawdę dalej nie ma dobrego edytora do nieliniowej obróbki wideo dla Linuksa?!? Celowo nie piszę "darmowego" - chętnie kupię! Tyle, że jak ostatnio próbowałem KDENlive (jedyny edytor z możliwościami) był tak niestabilny, że przy montowaniu 3 minutowego klipu program tak często "zrzucał core" ;-) , że praktycznie montaż czegoś dłuższego był niemożliwy. A pod Windows? Pinnacle, Premiere czy nawet darmowy DaVinci (wtedy chyba nie było). Wprawdzie robiłem tylko na Pinnacle ale było stabilne. Wirtualny Windows na VirtualBox - to nie jest rozwiązanie (może dla "Płatnika" jest). Podobnie jak dual-boot (chyba, że żona używa tego samego laptopa, wtedy tak). Nie wiem jak sobie radzi Wine9 (czy tam Steam-Photon9) z grami i programami windowsowymi - z tego co wiem, Steam w swojej konsoli postawił właśnie na własną wersję wine9 i działa widocznie bardzo dobrze. Blender/GIMP/FreeCAD - tak! Tylko idź potem jako grafik i szukaj roboty w dużej firmie zaślepionej Adobem czy Autodeskiem. Pół biedy, kiedy oczekują wyników a narzędzie im obojętne (Blender czy GIMP jest też pod Windows). Gorzej, jeśli mają masę gotowców do Photoshopy czy 3DS, które z jakiegoś powodu nie dają się zaimportować do odpowiedników Open Source. Jako Admin używam RDM od Devolutions. Mają nawet oficjalną wersję dla Linuxa. Porównując ją z wersją Windows ma jakieś 30% funkcji. Spoko, i tak tych zaawansowanych czy typowo windowsowych nie używałem, ale co jeśli komuś ich brakuje? Ma sobie dual-boot zrobić czy virtualboxem? No, jest skazany. Ewentualnie sam sobie pisze Pluginy ale to wracamy do tematu mechanika, co sam se auto zrobił... ;-) Też było chaotycznie. Krótko i z sensem: Desktop na Linuksie to defaultowo do biura. Przeglądarka Web, LibreOffice (o ile nie trzeba wymieniać docków z innym biurem, które ma MS-Office - tak wiem o ODF), Thunderbird, GaduGadu. Coś poważniejszego potrzebne? "Płatnik"? No to jednak Windows. Dopóki producenci dedykowanego Software nie będą mieli natywnych wersji programów na Linuxa, nic więcej się nie zmieni. A producenci raczej nie będą uruchamiać działu "Linux" z powodu tych kilku osób, które chcą być odmienne. Nawet taki Devolutions, który ma wersję dla LInuksa ale wersję okrojoną. W tym wypadku przeżyję, ale okrojony "Płatnik"?
@dsadfhfffdsdsfahg2935
@dsadfhfffdsdsfahg2935 9 месяцев назад
Kubuntu
@linuxeducation4058
@linuxeducation4058 9 месяцев назад
Obecne KDE jest świetnym środowiskiem 😊
9 месяцев назад
Muszę dać mu szansę:-)
@qskocz2883
@qskocz2883 4 месяца назад
Świetny materiał. Obejrzałem wiele podobnych i wiele miesięcy instaluje i poszukuje czegoś dla użytkownika nie mechanika. I nic. Ciagle zniechęcenie. A to nie wiadomo jak zainstalować program, a to nie widać zajętości dysku lub nie wiadomo gdzie szukać, a głównym problemem jest konieczność co krok wpisywania hasła. I w tak konfigurowalnym OŚ nie można pozbyć się tej udręki !! Owszem być może to rewelacyjny OŚ ale nie dla zwykłego użytkownika. Pzdr
4 месяца назад
O.. a jaki problem miałeś z ubuntu? :)
@Skocztu
@Skocztu 4 месяца назад
ten sam problem co w innych distro. Konieczność wpisywania hasła przy byle kliknięciu. @
@boguslawskierka6272
@boguslawskierka6272 4 месяца назад
LINUX MINT 21.3 WIRGINIA I AMEN.
@kris1spl73
@kris1spl73 9 месяцев назад
Jedni wolą instalować apt Debian i Ubuntu inni rpm inni yast... albo arch
9 месяцев назад
Pewnie! Dlatego powiedziałem, że to trochę tak jak z markami samochodów :-)
@mariuszdrabik7119
@mariuszdrabik7119 9 месяцев назад
No jak to najlepsza jest hakerska ;-) KaliLinux
9 месяцев назад
Nigdy nie myślałem by używać jej na codzień:D
@mariuszdrabik7119
@mariuszdrabik7119 9 месяцев назад
@ wiadomo tylko wtedy jak hakujesz bank lub urząd jak chcesz nielegalnym emigrantom wydać wizę.
@JanIIISobieskiRex
@JanIIISobieskiRex 3 месяца назад
Debian jest jednak wg. mnie najlepszy
@krzysztofm.7085
@krzysztofm.7085 День назад
Ja używam SparkyLinux opartego na Debianie i nie ma żadnych problemów.
Далее
Rok z graniem/transmitowaniem/montowaniem na linuxie
24:41
Спецэффекты в Симс 4
00:36
Просмотров 24 тыс.
Który SYSTEM operacyjny jest NAJLEPSZY?
14:00
Просмотров 25 тыс.
Antywirus dla Linuxa
27:24
Просмотров 4,8 тыс.
Granie na LINUXie w 2023
12:21
Просмотров 62 тыс.
Dziwna historia Linuksa i tysięcy jego dystrybucji
9:06
Najlepszy linux to...- Nerd Log #20
29:55
Просмотров 53 тыс.
Wgrywamy programy do Linuxa Mint 20.3
25:40
Просмотров 7 тыс.
Jak wyglądało moje pół roku na systemie Linux?
13:32