Тёмный

Makej vole! Trénink #3 - Technika běhu - problematika odrazu 

Trailrun.cz
Подписаться 2,4 тыс.
Просмотров 1,1 тыс.
50% 1

Kompletní obsah Makej vole Trénink! - tréninkové tipy, rozhovory, instruktážní videa a další najdete na české platformě Forendors - www.forendors....
Co se v této epizodě dozvíte?
- Problematika supinace, pronace a neutrálního došlapu.
- Jak funguje chodidlo.
- Proč je důležitá aktivace chodidla před během.
- Jak funguje karbon v botách.
- Vliv dropu boty při běhu.
- Běžecká technika a zranění.
- Jak pracovat na běžecké technice.
- Jak zjistit chyby v běžecké technice a jak je napravit.
Co je Makej vole! Trénink?
Makej vole! Trénink je unikátní vzdělávací platforma pro sportovce, trenéry a vlastně všechny, kdo se zajímají o chytrý trénink. Profesionální trenér Josef Andrle a tvůrce Makej vole! Podcastu Honza Dvořáček zde vedou rozhovory nad odbornými tréninkovými tématy - srozumitelně a vtipně, prostě tak, aby tomu rozuměl profík i amatér.
V této úvodní epizodě jsme představili náš záměr - tedy důvod založení vzdělávací platformy Makej vole! Trénink. Probrali jsme taky kompletní strukturu naší platformy a způsoby, jak ji využívat.
Pokud máte zájem o individuální tréninkové služby, tak mrkněte na atraining.cz nebo trailrun.cz, kde nás můžete kontaktovat pomocí nezávazného formuláře.
Mohlo by vás zajímat:
www.atraining.cz (aktuálně pro vás chystáme nový web)
www.trailrun.c...
/ 1835038176627099 - Facebook skupina (poradna)

Опубликовано:

 

30 сен 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 8   
@marekfajstavr2271
@marekfajstavr2271 8 месяцев назад
Tipuji, že supinaci podporují sporty s výpady do stran, jako je badminton a squash.
@Trailruncz
@Trailruncz 8 месяцев назад
Chápu, kam tím míříš, ale takhle se to určitě generalizovat nedá. Tihle sportovci budou asi spíš náchylnější na nějaká zranění kolene nebo kotníku, protože často prudce mění směr. :)
@marekfajstavr2271
@marekfajstavr2271 8 месяцев назад
@@Trailruncz ok, to je pravda, souhlasím. Já jsem vytrvalec a ani jeden z uvedených sportů nedělám. Jen mě zajímalo, jak vzniká ta pohybová kinetika, aby měl někdo supinaci. Běhám docela dost a naštěstí (zatím) mě žádné problémy s pohybovým aparátem netrápí, i když už nejsem úplně nejmladší (35) 😁
@Trailruncz
@Trailruncz 8 месяцев назад
Ona ta supinace není tak běžná jako pronace. Supinace se vyznačuje vyosením patní kosti minimálně o 15° a často bývá spojená s „nohami do O“ - typicky u fotbalistů nebo u lidí s vysokou klenbou. Je spojená s absencí opory v přední části chodidla (nepoužívá pro oporu palec) a přenáší váhu právě na vnější stranu chodidla. Můžou to pak odnést třeba vazy na vnější straně kolene. Jinak já taky běhal docela dost a v 35 letech jsem žádné problémy neměl. A teď lituju, že jsem víc necvičil, neřešil aktivaci před tréninkem a vlastně mi to celé bylo úplně jedno :)
@marekfajstavr2271
@marekfajstavr2271 8 месяцев назад
@@Trailruncz díky moc za informace 👍. Já si myslel, že bez palce snad nemůže existovat balanc. Jinak já se inspiroval vašemi videi o rozvíjení oxidativního systému a adaptaci na laktát. Vymyslel jsem si domácí alternativu procvičení tepové frekvence v rámci vyšší efektivity využití kyslíku pro svalovou kontrakci. Na karimatce cvičím s vlastní vahou a mezi nízkofrekvenčními cviky na břicho mám vždy sekce mount-climbing, kde jdu s tepovkou výš. Mně přijde, že mi to simuluje intervalové tréninky a efektivnější nakládání s pyruvatem. Na dráhu se nedostanu každý den a doma si člověk u toho pustí podcast, nebo se mrkne na sportovní přenos 😆. Možná to celý nemusí pomáhat a není jednoduché si to takhle paušálně pojmenovat, ale dost mi to ušetřilo ty objemové běhy a výkonnostně jsem se posunul. Samozřejmě i kolo nahradí (v mém případě) běžecké objemové tréninky a šetřím tak klouby, které při běhu na 120 km/týdně asi musí trpět.
@davidnavratil1232
@davidnavratil1232 8 месяцев назад
@@Trailruncz Já mám supinaci na pravé straně, kde mám, přesně jak říkáš, vysokou klenbu a absenci opory o palec (i při chůzi, což je úplně na prd). V Trailpointu mi kdysi říkali, že tolik procent ještě nikomu nenaměřili... Mám to tak odmala a prý to vychází z postavení kyčle. Když jsem hrál florbal, měl jsem problémy s pravým kolenem a často vyvrtnutým kotníkem. Teď, když běhám, odnáší to ploténky -> ischias. Nejhorší jsou pomalé běhy, při rychlých tempech jde tělo logicky více přes špičky. Jediné, co mi zabírá, je mít zpevněný střed těla, svaly kolem kyčlí a hamstringy. Plyometrie taky není od věci.
Далее
Přednáška: Jak zvládnout Beskydskou sedmičku
2:03:48
МОЮ ТАЧКУ РАЗБИЛИ...!
39:06
Просмотров 428 тыс.
Lokomoční trénink (Josef Andrle)
1:01:14
Просмотров 842
Makej vole! Trénink #1 - Úvodní epizoda
41:23
Просмотров 2,4 тыс.