Ciary, ciary, ciary mam słuchając tej pieśni...kocham Wołodię od zawsze.. Dziękuję Panu Mirosławie, za przepiękne wykonanie Koni Narowistych. 👍👍👍👍👍👍👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏💖💖💖💝💝💝💝💝🌺☘🌼☘🌻☘🌺☘
Ewa Preisner Przecudne wykonanie... Kiedyś trafiłąm na tę piosenkę w tym samym wykonaniu, ale to było amatorskie nagranie z jakiegoś kameralnego klubu (w Dukli? nie pamietam dokładnie gdzie) - CO ZA KLIMAT!!!!!! Papieros w ręku, kłęby dymu, nieco mętny wzrok i totalna ekspresja. Co za odlot! Nie mogę już tego odnależć... i nie mogę zapomnieć... Maestro, jesteś wielki!
Oryginalna melodia to ”Две гитары” (ros., ”Dwie gitary”) - ktorej motyw muzyczny oparty jest na i polce węgierce, z rosyjskiego zwanej ”цыганочка”. Pierwsze wykonanie (1857) należy do romskiego chóru Ивана Васильева: tamburmajor prawdopodobnie adaptował jakiś traditional dla potrzeb kolektywu. W formie tanecznej znali go Cyganie węgierscy: tan wykonywano pod akompaniament gitar wystukując rytm butami z metalowymi blaszkami na podeszwach. Słowa pierwotnego romansu wykorzystują fragment wiersza "Цыганская венгерка" rosyjskiego poety Apollona Grigoriewa (Аполло́н Григо́рьев, 1822-1864). Potem ktoś ”eh raz, jeszcze raz” - i tak romaneska zaczęła żyć własnym życiem. W różnych wykonaniach zmieniają się też detale melodii. Две гитары за стеной Жалобно заныли С детства памятный напев, Милый, это ты ли? Эх, раз, еще раз, Еще много, много раз!
BardowiePolscy...pana Mirosława jako "MUZĘ"..... "kocham" ... .... ..Ale Wysockiego czczę...toutes proportions gardées..........................,mimo "żałosnych" momentów w życiorysie.... Kto z nas ( mój rocznik 63 ) ich nie miał..
"Palę na czczo, dwieście gram piję lecząc kaca". Wystarczy się wsłuchać w tekst i wychwycić w którym miejscu są przecinki. Albo zwyczajnie chociaż chwilę się zastanowić nad tekstem i faktem, iż "gram" był przez dziesiątki lat popularną miarą ilości alkoholu i do dzisiaj można spotkać ludzi zamawiających "50 gram wódki". Niemniej jednak masz rację - nie masz bladego pojęcia o co chodzi.