Тёмный

OTO PRZYCZYNA RDZEWIENIA STATKÓW! 

Pogromcy rdzy
Подписаться 684
Просмотров 360
50% 1

Cześć! nazywam się Wojciech Taranczewski i jestem Inspektorem prac antykorozyjnych w firmie GTR Engineering.
Link do szkolenia: akademia.idachy.com/
KOD WOJTEK30
Korzystamy z materiałów idachy.com oraz serwispomp.eu/tychy
Szkolenia antykorozyjne/malarskie : gtr-engineering.com/szkolenia/
Darmowy ebook Norsok M-501:2022: gtr-engineering.com/pobierz-e...
🟠 Instagram Pogromcy rdzy: / taranczewskigtr
🟠 TikTok Pogromcy rdzy: / taranczewskigtr
🟠 Strona GTR Engineering: gtr-engineering.com
🟠 Grupa Facebook: / antykorozja
NOWA GRUPA: / 1664041674403672
#pogromcyrdzy #malowanie

Развлечения

Опубликовано:

 

10 июн 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 7   
@jacekpawlak6557
@jacekpawlak6557 Месяц назад
W punkt
@TatankaIXc
@TatankaIXc Месяц назад
Jak zwykle mnóstwo ciekawych informacji! dzięki serdeczne🙏
@joka3060
@joka3060 Месяц назад
Jeśli zaczną pojawiać się wykwinty, usunę je, to czy nałożenie kolejnej warstwy zatrzyma proces? Czy też lepiej odczekać jakiś czas aż wyjdzie wszystko, co ma wyjść i dopiero malować dalej?
@ST_gtr
@ST_gtr Месяц назад
Krótka odpowiedź na Twoje pytanie. Mam nadzieję że pomoże 🙂 Gdy na powierzchni pojawiają się wykwity, oznacza to, że wilgoć przenika przez strukturę materiału, najczęściej w wyniku procesów kapilarnych. Usunięcie wykwitów i nałożenie kolejnej warstwy farby czy innego wykończenia może chwilowo zamaskować problem, ale nie zatrzyma samego procesu!!! Wykwity mogą pojawić się ponownie, a wilgoć może dalej uszkadzać materiał pod warstwą farby. Najlepszym podejściem jest zidentyfikowanie i usunięcie źródła wilgoci przed kontynuowaniem prac wykończeniowych. Oto kroki, które można podjąć: 1) Na początku należy przede wszystkim zidentyfikować źródło wilgoci - gdyż może to być wynik nieszczelności, kondensacji bądź też niewłaściwej wentylacji. 2) kolejna istotna rzecz to spróbować usunąć wilgoć, czyli np. naprawic nieszczelności, poprawić wentylację lub zastosować metody osuszania. 3) dalej - usuń wykwity - np. mechanicznie usunąć wykwity, a następnie pamiętać o przemyciu powierzchni wodą. 4) Można też zastosować środki przeciw wykwitom - na rynku dostępne są specjalne preparaty, które pomagają w zapobieganiu ponownemu pojawianiu się wykwitów. 5) potem odczekaj odpowiedni czas - i upewnij się, że powierzchnia jest całkowicie sucha, i że źródło wilgoci zostało skutecznie usunięte, zanim nałożona zostanie nowa warstwa wykończeniowa. 6) no i na samym końcu można zastosować odpowiednie materiały, poprzez wybór odpowiedniej farby, np. takich które przeznaczone są do powierzchni narażonych na wilgoć, które mają właściwości przeciwwilgociowe. Czyli - reasumując, lepiej odczekać, aż wyjdą wszystkie wykwity, skutecznie usunąć źródło wilgoci i odpowiednio przygotować powierzchnię przed nałożeniem kolejnej warstwy farby. Niestety w przeciwnym razie problem może się powtarzać i powtarzać, co w dłuższej perspektywie może prowadzić do większych i poważniejszych uszkodzeń. Mam nadzieję że odpowiedziałam na pytanie w miarę wyczerpująco.
@joka3060
@joka3060 Месяц назад
@@ST_gtr nie do końca rozumiem kwestię wentylacji. W jakim sensie niewłaściwa wentylacja? Jeśli mam konstrukcję w komorze malarskiej?
@ST_gtr
@ST_gtr Месяц назад
@@joka3060 Jeśli chodzi o komorę malarską, to tutaj odpowiednia wentylacja jest szczególnie istotna!! (jak wiesz) - wcześniej nie było takiej informacji, że konstrukcja jest jeszcze w komorze malarskiej. W komorze nie może dochodzić do gromadzenia się wilgoci (a z doświadczenia wiem, że niektórzy mają to w czterech literach i nie kontrolują tego wcale), oparów rozpuszczalników i innych zanieczyszczeń powietrza. Z pewnością w komorze jest jakiś odpowiedni system wentylacyjny (?) żeby utrzymać optymalne warunki pracy. Jak w komorze będzie za dużo wilgoci, która jest głównym czynnikiem prowadzącym do wykwitów, to musisz ją należycie kontrolować (jest to niestety kluczowe, czyli wykonywać sobie jakieś pomiary, jak nie macie komory zautomatyzowanej), nie wiem jaki macie system ale trzeba pamiętać o odpowiednim odprowadzaniu wilgoci i w razie potrzeby można jeszcze osuszyć powietrze w komorze (gdy jest za duża wilgoć). Jeszcze może w grę wchodzić czas wentylacji - np. w trakcie malowania (system wentylacyjny powinien usuwać opary farb i rozpuszczalników podczas malowania, a po malowaniu - również należy pamiętać żeby kontynuować wentylację przez odpowiedni czas po zakończeniu malowania). Jeszcze możliwe jest manipulowanie temperaturą w komorze malarskiej - jak wiadomo ona też wpływa na szybkość odparowywania rozpuszczalników i wilgoci. Niestety, nie wiem jaką masz komorę, więc tylko tyle mogę napisać - ale istotne jest przestrzeganie odpowiednich warunków do pracy w komorze malarskiej, żeby zminimalizować ryzyko wykwitów i dodatkowo innych problemów związanych z malowaniem. Nie widząc procesu trudno coś pisać więcej - to jest wiedza raczej podstawowa. Albo również może być że za grubo jest pomalowane ? i dlatego dochodzi do wypacania.
@joka3060
@joka3060 Месяц назад
@@ST_gtr Dziękuję za wyjaśnienia. :) Moje pytanie było raczej wyprzedzające fakty, na wypadek wystąpienia takiej sytuacji. Malujemy głównie konstrukcje pracujące na morzu, więc siłą rzeczy komorę mamy profesjonalną i warunki w nie panujące są często w czasie malowania kontrolowane przez inspektorów. Sam mam niewielkie doświadczenie w temacie, a z filmu zrozomiałem, że nie tylko wilgoć powoduje powstawanie wykwintów aminowych, więc chciałem się dowiedzieć czegoś więcej w tym temacie. :)
Далее
Żniwa 2024
27:16
Просмотров 11 тыс.
Штаны легионера
00:44
Просмотров 193 тыс.
Hańba, Panie Prezydencie!
1:23:29
Просмотров 6 тыс.
Człowiek, który pozłaca... prądem
7:51
Просмотров 125 тыс.
80 Year Olds Share Advice for Younger Self
12:22
Просмотров 1,6 млн
malowanie dachu za dobre pieniądze!
9:21
Просмотров 3 тыс.