Тёмный

Wprowadzenie do obliczeń neuronowych prof.Ryszard Tadeusiewicz 1/2 

M0rfeusz
Подписаться 27
Просмотров 8 тыс.
50% 1

Опубликовано:

 

12 окт 2024

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 12   
@kolafinski6972
@kolafinski6972 7 лет назад
Panie profesorze, bardzo dobry materiał, bardzo dobry wykład. Dziękuję. Szkoda że tak mało naśladowców ma Pan na youtubie. Pozdrawiam
@carlsenhawking-nakamura5671
@carlsenhawking-nakamura5671 11 лет назад
dzieki za upload!
@calaprawdaoprawdzie
@calaprawdaoprawdzie 4 года назад
www.forbes.com/sites/greatspeculations/2019/02/11/this-ai-company-is-the-future-of-gold-exploration/?sh=3b392eb22ae3 AI w sluzbie A0 ;)
@marekraczek1
@marekraczek1 10 лет назад
Nie ma czegoś takiego jak sztuczna inteligencja, jest tylko demagogia i filmy na jej temat, człowiek jest i będzie zawsze jedynym inteligentnym stworzeniem posiadającym inteligencję do tworzenia urządzeń usprawniających, liczenie, szybsze i sprawniejsze, ale nigdy nie będzie inteligentne, co najwyżej pozbawione kontroli.
@adamgab866
@adamgab866 10 лет назад
A co stoi na przeszkodzie?
@marekraczek1
@marekraczek1 10 лет назад
Logika, która jest fundamentem programowania.
@M0rfeusz
@M0rfeusz 10 лет назад
marekraczek1 A co jest nie tak z logiką?
@Napierniczacz
@Napierniczacz 10 лет назад
Pytanie co definiujesz jako inteligencję bo moim zdaniem to pojęcie które tak naprawdę nic nie oznacza :) niekoniecznie, polecam naukę mechaniki kwantowej, gdzie się dowiesz że wszechświat nie jest tak deterministyczny jakby się nam wydawało i wiele rzeczy dzieje się przypadkowo. Także nie można założyć że nagle nie powstanie coś inteligentnego co nie będzie człowiekiem :) Skoro programujesz albo nie wiem może grasz na kompie to wiesz że jest coś takiego co się nazywa sztuczna inteligencja, jest to zbiór pewnych reguł które można opisywać za pomocą języków programowania, są roboty które potrafią sie uczyć różnych zachowań, istnieją algorytmy heurystyczne czyli w skrócie 'samouczące się', np niektore antyvirusy z tego korzystają, także przykro mi ale sztuczna inteligencja istnieje :) Zresztą małpa też podobno ma IQ wyższe od zera, także nie jest tak źle z tą przyrodą, małpy możesz nauczyć dodawać mnożyć itd :D
@AndrzejWilkable
@AndrzejWilkable 10 лет назад
***** To że do zjawisk kwantowych wykorzystujemy pojęcie losowości, czy ogólnie sprawdzają się w niej metody statystyczne nie oznacza że te zjawiska nie są deterministyczne. To narzędzie obliczeniowe może umożliwiać nam jedynie opis tych zjawisk z dobrą dokładnością, które w istocie mogą być deterministyczne. Weźmy losowanie lotto, mamy bęben i kule, to że w losowaniu wypada konkretna kula jest wynikiem jej początkowego położenia w bębnie i oddziaływania tej kuli z innymi, ze ściankami bębna itd. Jednak analiza całego układu, czyli każdej kuli z osobna i ich oddziaływania z całym układem, wzięcie pod uwagę wszelkich możliwych sił wpływający na cały układ, byłoby zadaniem, przy obecnej wiedzy, karkołomnym, a przynajmniej trudnym do zrealizowania, Niemniej, taki przypadek fizycznego losowania jest w istocie deterministyczny. Nie zgadzam się jednak z komentarzem marekraczek1, za przykład można przytoczyć działanie jednego tranzystora w konfrontacji do procesorów z milionem czy miliardem takich tranzystorów i ich możliwości. Czyli mamy układ złożony z prostych elementów które jedynie co potrafią to wystawić na wyjściu 0 lub 1, a jednak zorganizowanie ogromnej liczby takich elementów stwarza układ który potrafi realizować zaawansowane zadania obliczeniowe, choćby wyświetlanie obrazu na ekranie, liczenie całek, czy równań różniczkowych. Możliwości takiego układ są ogromne, zakres możliwości nie do pojęcia, patrząc na to że składa się z tych prostych elementów. Czyli chodzi mi o to że budując układ z prostych deterministycznych elementów, przez ogrom tych elementów, nie jesteśmy w stanie przewidzieć jego zachowania, staje się dla nas praktycznie niedeterministyczne. Podobnie przy sieciach neuronowych, choć zasada i konstrukcja takich sieci jest prosta to i tak zaskakuje twórców, zachowaniem czy właściwościami których nie przewidzieli.
Далее
Śniadanie mistrzów: Ryszard Tadeusiewicz
1:31:04
Просмотров 10 тыс.
Skąd biorą się zszargane nerwy?
8:51
Просмотров 163 тыс.
Sieci neuronowe
1:30:52
Просмотров 12 тыс.
Sztuczna inteligencja - podstawy podstaw
11:47
Просмотров 73 тыс.
Głębokie sieci neuronowe w praktyce, cz.1 (2020r)
52:12