Тёмный

Додавання векторів 

Інна Мусінкевич
Подписаться 117
Просмотров 303
50% 1

Додавання векторів
Як знайти суму векторів
Як зобразити суму векторів графічно і на координатній площині.
Додавання за правилом трикутника і правилом паралелограма
Додавання колінеарних векторів за правилом трикутника
Геометрія 9 клас
Трек: BTS - Blood Sweat and Tears (minus)

Опубликовано:

 

15 дек 2022

Поделиться:

Ссылка:

Скачать:

Готовим ссылку...

Добавить в:

Мой плейлист
Посмотреть позже
Комментарии : 9   
@user-np9sg2wb5q
@user-np9sg2wb5q 6 месяцев назад
Тепер я розумію, чому я ніколи в школі не розумів нічого з матеатики і геометрії! Бо одна лише схоластика, яке це пояснення, для чого воно? Беззістовно повнстю! Кому потрібні ці абстрактні А і Б вектори коли сума їх А+В! Конкретно, хоч раз пояніть нормальній людині, як отримати суму в цифрах! Векторів А довжиною 2 м і В довжиною 2,5 м за правилом триктника чи паралелограма до прикладу! Чекаю на пояснення в метрах чи сантиметрах, як отримати суму векторів А і Б!!!
@InnaMus
@InnaMus 6 месяцев назад
Абсолютно з Вами погоджуюсь! На уроці чудово зрозуміти суму векторів допомагає звичайна карта. Якщо додати вектор Вінниця-Київ і вектор Київ-Ужгород, то отримаємо вектор Вінниця-Ужгород. А якщо додати вектор Вінниця-Київ і Київ-Вінниця, то отримаємо нульовий вектор. Але очевидно система освіти поки що має іншу мету. Щоб опанувати професію треба спочатку вступити у вищий навчальний заклад, а щоб вступити у ВНЗ, треба здати ЗНО (НМТ). І тут починається суть вивчення шкільної математики 😅: спробуйте відшукати завдання з ЗНО, де потрібно отримати суму векторів в метрах. А от на додавання координат векторів - регулярно. Поки я тратитиму час на уроці для пояснення векторів на відстані, дитина найматиме репетитора, щоб знати як розв'язати завдання з ЗНО на додавання координат, бо це впливає на кількість балів, на результат, і як наслідок на вступ у ВНЗ. Тому ще раз з Вами погоджуюсь, але факт залишається фактом: система освіти на даний час має саме такий напрямок.
@user-np9sg2wb5q
@user-np9sg2wb5q 6 месяцев назад
Добрий день ще раз. Чесно будь ласка скажіть, як можна знайти суму двох вектрів чи їх різницю за правилом чи трикутника чи паралелограма в реальному житті, тобто, як знайти суму вектора А довжиною 35 мм і вектора В довжиною 50 мм? Будь ласка чесно хочу зрозуміти, як можна обчислити цю суму в реальності!? Я де не дивився одне і теж - оперують лише літерами, але не реальним цифрами. Що мені за втіха, знати що сума двох векторів рівна довгій діагоналі паралелограма, я хочу маючи значеня вихідних довжин двох вектрорів знайти третій! Будь ласка поясніть мені або ж скажіть де можна почитати на конкретних прикладах як це все обчислюється! Як знайти вектор коли ми маємо справу із прямокутним трикутником я розумію виходяи із теореми Піфагора а все інше важко зрозуміти. Якщо Вам сішно з мене і я видаюсь дурним як чобіт то нехай, головне скажіть чи поясніть. Дякую дуже! З пвагою, Станіслав.
@InnaMus
@InnaMus 6 месяцев назад
Станіславе, дуже дякую, за Вашу зацікавленість. Хочу уточнити: довжина сторони трикутника відноситься до скалярних величин (маса, час, температура......) і тому має конкретне числове значення. Сторону трикутника можна обчислювати за теоремою Піфагора, теоремою синусів, теоремою косинусів,... є безліч варіантів в залежності від того, чи відомо кути, чи це вписаний, чи описаний трикутник і так далі... Але вектор не є скалярною величиною, він лише вказує розміщення та переміщення точки на площині (або в просторі). Це швидше як опис процесу, характеристика. І якщо ми знаємо координати вектора (тобто переміщення), ми якраз можемо визначити на яку відстань, або в якому напрямку перемістилось тіло. Також потрібно знати в яких одиницях задано координатну площину. Векторні величини, такі як сила, швидкість, момент імпульсу....і т.д. дозволяють більш повно описувати фізичні процеси і явища.
@user-np9sg2wb5q
@user-np9sg2wb5q 6 месяцев назад
Дякую! Чесно, повнятю Вас розумію, саме цей теоретичний, абстрактний підхід і дає такий результат в навчанні, що ніхто нічого не знає толком. Допоможіть мені і покажіть, як можна вирахувати в реальних одиницях суму векторів? Для чого це мені, а дуже просто, сів я впорядковувати свою лекцію по динамічні анатомії і бачу, що я ж написав, щоб знайти результуючу силу м'язової тяги треба скоритатись правилом паралелограма, от і я задумався, схоластика безпредметність повна, вз'яв підручник "Элементарный учебник физики" Том 1, Ландсберга и читаю " ... Мы видим, что вектор суммы двух данных перемещений, получается как сторона треугольника, в котром две другие стороны образованы двумя слагающими векторами перемещений. Это правило сложения называют векторным сложением или сложением по правилу треугольника. Отсюда следует, что численное значение суммы двух векторов в общем случае не равно сумме численных значений слагаемых векторов: численное значение суммы лежит между суммой и разностью численных значений слагаемы векторов." Отож, я будучи доцентом на кафедрі анатомії та фізіології людини, бажаючи зробити лекцію по біомеханіці з точки зору фізики зрозумілою, хочу оперувати числами і конкретними прикладами і тоді студенти, принаймі ті, що цікавляться зможуть щось зрозуміти. А прийти і ставши за кафедру говорити ніби то розумні речі, самому при цьому не розуміючи, як це все обчислюється я не хочу. Я вже наслухався таких лекцій і не хоч продовжувати робити теж саме. Отож, буду вдячний Вам за допомогу! Я розумію, що це Ваш час, а тому просто скажіть де б можна було почитати толкове предметне пояснення по темі додавання та віднімання векторів? Якщо зробите відео на таку тему то буду також дуже Вам вдячний! Я для студентів вирішив зробити максимально вичерпний лекційний відеокурс за анатомії і чесно за місяць 1 лекція робиться це при тому що вже давно читаю такі вкорочені лекції по 90 хв, а так бачу щоб пояснити від а до я то треба 3-4 години лекці вести а Ютуб жає можливість без обмежень в часі мені вести лекцію. Отож моя лекція, якщо я розберусь із цими векторами почнеться із притання 1 - Вектори, далі 2- Кінематика, 3 - Динаміка і 4 - Статика аж тоді перейду до 5 го питання (першого в моїй класичній версії лекції) "Зовнішні та внутрішні сили при руховій діяльності людини". Кланяюсь низько! Станіслав.
@InnaMus
@InnaMus 6 месяцев назад
Вибачте, забула написати відповідь стосовно суми а=35 мм і в=50 мм. Якщо дивитись з точки зору векторів, це означає, що точка (наприклад муха) спочатку перемістилась на відстань 35мм, а потім ще на 55мм. Але я не можу визначити вектор куди саме в сумі вона перемістилась, бо немає вказаного напрямку. Якщо говорити про скалярну величину (відстань), то 9см. Але якщо говорити про векторну величину (переміщення), то напрямок грає вирішальну роль. Уявіть: фіксуємо положення комашки. Далі спочатку вона лізе вниз на 3,5см, потім розвертається і лізе вверх на 5,5см. Переміщення в цьому випадку = 2см вгору (від початкового положення). Тобто сума таких векторів буде 20 мм. Але якщо ця комашка пролізе спочатку 3,5 вниз, потім повертається на 90° і проповзає 5,5, то між початковим і кінцевим положенням уже буде √3,5²+5,5²≈6,5 см от якраз за т.Піфагора (бо з'явився кут напрямку 90°).
Далее
Віднімання векторів
8:56
🤘РОК или ПОП?💖
3:20:26
Просмотров 1,7 млн
Рыбачка
00:14
Просмотров 16 тыс.
Суть матанализа, Глава 1
16:00
Просмотров 489 тыс.
Один день разом 16/05/2023
4:46
Один день разом 28/04/2023
3:33